Tarnobrzeg: Prezydent zaprasza do udziału w zespołach roboczych ds. opracowania Strategii Rozwoju Miasta

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek zaprasza mieszkańców miasta do udziału w zespołach roboczych ds. opracowania Strategii Rozwoju Miasta na lata 2021-2027. O wyborze osób do prac, zdecyduje doświadczenie w wybranym obszarze oraz pomysły na rozwiązania w zakresie ww. obszarów tematycznych.

ZAPROSZENIE:

” Szanowni Państwo,

Pragnę poinformować, iż Gmina Tarnobrzeg przystępuje do opracowania Strategii Rozwoju Miasta Tarnobrzega na lata 2021-2027, w związku z tym zwracam się z prośbą do zainteresowanych mieszkańców miasta o aktywny udział w pracach nad opracowaniem ww. dokumentu. Udział swój można zgłosić poprzez wypełnienie formularza, (załącznik nr 2) załączonego do niniejszego zaproszenia, w którym osoby chętne będą mogły wskazać obszar zainteresowań tj.:

 1. Gospodarka

  1. Rozwój stref gospodarczych
  2. Uzbrajanie terenów inwestycyjnych
 2. Kapitał ludzki i społeczny

  1. Edukacja
  2. Ochrona zdrowia i polityka społeczna
  3. Kultura i dziedzictwo kulturowe
  4. Rynek pracy

2,5 Infrastruktura sportowa

 1. Infrastruktura techniczna i ochrona środowiska

  1. Infrastruktura komunikacyjna i drogowa
  2. Infrastruktura komunalna
  3. Rozwój OZE
  4. Rozwój infrastruktury służącej turystyce
  5. Adaptacja miasta do zmian klimatu i poprawa stanu bioróżnorodności biologicznej
  6. Rewitalizacja zdegradowanych i poprzemysłowych terenów miasta
 2. Dostępność usług

  1. Planowanie przestrzenne
  2. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców
  3. Poprawa dostępu do usług publicznych
  4. Budowanie i rozwój partnerstw

Wypełniony formularz należy przesłać na adres e-mail: a.dziubanum.tarnobrzeg.pl do dnia 24.06.2020 r. Spośród zgłoszeń osób zainteresowanych pracami nad opracowaniem Strategii zostaną wybrane po cztery osoby do każdego obszaru tematycznego. Wybór członków zespołów nastąpi na podstawie Regulaminu naboru będącego załącznikiem nr 1 do niniejszego zaproszenia.

O wyborze osób zdecyduje doświadczenie w wybranym obszarze oraz pomysły na rozwiązania w zakresie ww. obszarów tematycznych.

W efekcie prac powstanie dokument Strategii, który stanowić będzie narzędzie planowania wskazując cele strategiczne dla miasta Tarnobrzega do roku 2027.

Gorąco zachęcam mieszkańców naszego miasta do zaangażowania się w proces opracowywania Strategii”

prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek

zalacznik_nr_1_-_kryteria_naboru_czlonkow_do_zespolow_roboczych zalacznik_nr_2-_formularz_zgloszeniowy

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
91 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SNd
1 rok temu

Nie ma punktu który powinien rozpocząć Stategie TBG dotyczący referendum i odwołania Prezydenta, zastępcy oraz wymiana Radnych miasta. Co to za Władza miasta i Radni którzy nie mają pomysłu na rozwój miasta ? Jeśli Panie DB masz honor i cała spółka radnych to podajcie się do dymisji a nie pytajcie się mieszkańców co dalej robić !

WYBORCA
1 rok temu
Reply to  SNd

Już jest punkt rozwoju,CENA WODY DO GÓRY OD 1 CZERWCA.P.O.J.E.B.A.Ł.O WAS JUZ CHYBA DO RESZTY!!!JEDNAK TO PRAWDA,TAM GDZIE RZĄDZI PEŁO TAK DRORZYZNA ,ZAPRZAŃSTWO,KOLESIOSTWO I WYPRZEDAŻ WSZYSTKIEGO CO SIE TYLKO DA OPYLIĆ,A MIESZKAŃCY NIECH BULĄ!BRAK SŁÓW!

Gość
1 rok temu

Bardziej pasuje mi tu strategia zwijania miasta.

erol
1 rok temu

Żadna strategi nie może się udać z kłamczuchem i oszustem.

fach
1 rok temu
Reply to  erol

Dodaj nieudacznikiem co pchał się do władzy i nie wiedział po co !!!!On tylko wiedział ile będzie zarabiał!!!

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

Dobrze wiedział po co – kasiora dla siebie i swoich – tylko tyle a miasto to tylko atrapa
do dojenia mieszkańców . Ciekawe ilu urzędasom Bożek obniżył wynagrodzenie
– przecież kryzys mamy .

obywatel
1 rok temu
Reply to  erol

Racja – w mieście złodziei, oszustów i kłamców nic nie pomoże – jak rządzili komuniści
tak rządzą dalej (tylko w innym przebraniu) a oni zawsze tylko dla siebie i swoich.
Większość patrzy tylko jakby drugiego okraść i oszukać – takie miasto.

tbg
1 rok temu

piesek pluto szczeka dziadek mróz slucha taka wladze wybraliscie sami

kres
1 rok temu
Reply to  tbg

więc czas – tych „samych” i reszty – go odwołać wreszcie !!!

Mar
1 rok temu

I tak powstanie książka zamiast drogi czy czegoś. Jeszcze strona społeczna za darmo podsunie pomysły, a być może nawet zrobi część roboty przy pisaniu. Jest koncepcja dot. odpadów, będzie i strategia dot. rozwoju 😀

Odyseusz
1 rok temu

Proponuję zacząć od dymisji pana Bożka i jego świty, zastąpieniu nieudolnych naczelników UM nowymi kompetentnymi ludźmi oraz redukcją pracowników w UM – jest ich za dużo i tylko nie potrzebnie generują koszty !

piter
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

tu musze przyznac racje ale kazdy ma swojego powładnego bo nie chce sie pracowac a kase za dadarmo brac to kazdy rence wystawi ale nie wiem czy wroc pomysly gdy w latach 90 bylo wmiare fajne dziecinstwo ale nikt nie pokazuje pomocnej dłoni i kazdry robi aby buło jemu lepiej a na koncu wychodza efekty tu mowa o radnych i pozostałych

emirat
1 rok temu
Reply to  piter

” kazdy ma swojego powładnego bo nie chce sie pracowac a kase za dadarmo brac to kazdy rence wystawi „- GDZIE TY ŻYJESZ I CO TY PIJESZ?

piter
1 rok temu
Reply to  emirat

jak by tobie nie dawali to byś nie wzioł proszę cie nie oszukuj nie wiem ile w pl jest ludzi uczciwych?

wasyl
1 rok temu

Od kiedy władza nie ma pomysłów na strategię rozwoju miasta , czy to wynik pandemii i niemocy ze strony władz? Zaczyna się robić wesoło , żeby nie odpowiadać za błędy w planach namawia się mieszkańców. Czy ci mieszkańcy dostaną forsę za PLAN ROZWOJU i prace na rzecz urzędu , ale ta propozycja daje obraz jak ” CIENCY ” są urzędnicy opłacani z naszych podatków . brak inicjatyw . Pytam – to po co biorą kasę , za siedzenie i nic nie robienie , może w ramach rekonesansu OPLEWIĄ te posadzone roślinki przy drodze od wjazdu nad Zalew pod Kameleona . Jeśli jest taka sytuacja , zwolnić , dać pracę tym z pomysłami bo nikt za darmo nie będzie pracował a urząd zgarnie benefity za wykonaną pracę i jeszcze ogłosi co wykonał . Śmieszna ta cała władza w tym zapuszczonym mieście , nikt o nic nie dba , OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY , SYF KIŁA NA CHODNIKACH I KOŁO NICH , wygląda to tak jakby nikt tu nie mieszkał , rządzą tylko ci co piją po krzakach od Muru w kierunku Sandomierza . Mówią ,że nie ma pracy , zrobić grupy utrzymania porządków i nie płacić zewnętrznym firmom , które to… Czytaj więcej »

Józia
1 rok temu

Co za marny populistyczny pomysl
To jeszcze raz utrzymuje mieszkańców w przekonaniu że marnych doradców ma obecny prezydent.
Takiej mizerii jeszcze nie było

Berta
1 rok temu
Reply to  Józia

Doradca jest jeden!

Jack
1 rok temu

Strategia miasta nie ma na nic nie ma niczego nie moja wina nie wiem co robic nie m9ja sprawa nie będzie niczego zapomnijcie o rozwoju miasta tak wybraliście

Roman
1 rok temu

Za darmo mamy robić?????
Chyba płacone mają urzędnicy i prezydent żeby opracować plan rozwoju miasta
10tys miesięcznie pensji i żadnego pomysłu

szok
1 rok temu
Reply to  Roman

Taki plan to powinien mieć jak stawał do wyborów a on teraz po dwóch latach bez efektów udaje głupa i szuka pomocy do budowania planu rozwoju miasta , A poszedł von z takim prezydentem.

Mar
1 rok temu
Reply to  szok

Ma przecież dość obszerny program wyborczy 😉

Żeby mógł był rozwój, to najpierw musi być normalność. Mógłbym mnożyć przykłady braku normalności w mieście, ale skupię się na jednym. Dzisiaj widziałem stan naszych wspaniałych nasadzeń. Pomijając, że zaczynają one niknąć w otaczających je trawach i chwastach, to niektóre z tych chwastów jak dla mnie ładniej wyglądają, niż te nasadzenia. Także moim zdaniem zamiast wydawać pieniądze po kilka razy na te nasadzenia (sadzenie, ochrona zimowa, plewienie letnie), to wystarczyłoby kosić trawniki z nimi tylko przy brzegach, zostawiając w środku pas bujnego zielska.

sisik
1 rok temu
Reply to  Mar

(sadzenie, ochrona zimowa, plewienie letnie), TO JEST CO NAJMNIEJ TRZECH KOLESI KTÓRZY MAJĄ ZAPEWNIONY ZAROBEK Z KASY MIASTA. TAKA JEST POLITYKA TEJ P AKI O SZUSTÓW

piter
1 rok temu
Reply to  Mar

no tu jest szkoda kasy na wyglad estetyczny miasta jak nie zapłaca to nic nie bedzie zrobione ale skad to wyczasnac to na to nie mam pomysłu i dlatego kieruja sie przez portale o pomoc bo może się uda….?

piter
1 rok temu
Reply to  Roman

pomysły sa tylko jest konflikt radny miedzy radnym, radny przeciwko prezydentowi, itp

do piter
1 rok temu
Reply to  piter

Jaki konflikt .Rada Miasta klepie wszystko prezydentowi. Dlaczego ? To już pytanie do każdego radnego z osobna.

piter
1 rok temu
Reply to  do piter

co sie dowiedziałem dlaczego obwodnica jest nie skonczona bo 3 radnych mia inna wizie i dlatego sie to przydłuza a kase skad wezna?

alemoc
1 rok temu
Reply to  piter

dowiedziałeś się coś ale sam nie wiesz co –bo kończysz pytaniem,

piter
1 rok temu
Reply to  alemoc

bo nie wiem skad wezna dodatkowe kasa na przerubki?

zastępca
1 rok temu

„Gmina Tarnobrzeg przystępuje do opracowania Strategii Rozwoju Miasta Tarnobrzega na lata 2021-2027 „. To 2020 rok już mamy załatwiony , teraz zajmujemy się przygotowaniem drugiej kadencji

Skunks
1 rok temu

To co urzędnicy nie mają pomysłów. Wypalili się zawodowo czy nie mają czasu bo przerwa na kawę za długa.Może ich wymienić na lepsze modele.

piter
1 rok temu
Reply to  Skunks

to juz powinno byc zrobione min 2 lata temu jak były widoczne problemy teraz tylko narzekanie sie zaczeło wiec ruszcie dupy przed tv i zacznicie cos robic porzytecznego…..?

Janek
1 rok temu

Ale którego miasta ? Krosna czy Tarnobrzega ?

Jagna
1 rok temu

DB kasuje 10 000 zl.miesiecznie i on nie ma pomyslu na rozwój. Wybrali go uczniowie w plebiscycie popularnosci z Jachowicz którzy siedza po Krakowach i Warszawach. Niech do nich się trraz zgłosi. Do wstęg przecinania pierwszy ale do pomysłow to pomożecie? Panie Prezydencie to nie szkoła ze Pan zada zadanie domowe dla uczniów. Jak sobie Pan nie radzi to lepiej ze sceny zejść.

WYBORCA
1 rok temu
Reply to  Jagna

co chcecie od prezydenta,przecież podnieśli cenę wody od czerwca i śmieci od lipca,a od sierpnia?a to niespodzianka

Mar
1 rok temu
Reply to  WYBORCA

Od sierpnia może płatne parkowanie wejdzie? 😉 Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, że pora na zmiany? Na co to czekać?

Janusz
1 rok temu
Reply to  WYBORCA

To już nie jest śmieszne.

Tbg
1 rok temu

Dymisja Panie Prezydencie nie potrafisz zarządzać miastem i nie masz na niego żadnego pomysłu. z czym do ludzi poszedłeś ? Wstydź się.

zaniedlugo pojawi się problem z komarami bo trwa rośnie bujna ..

wrzos
1 rok temu

JAK TO MIASTO MA SIE ROZWIJAC, GDY TYLE JADU Z UST WIELU TU PADA! SKAD W WAS LUDZIACH TYLE NIENAWISCI DO INNYCH? WIEKSZASC Z WAS TO RZEKOMI KATOLICY!! NIE JESTEM TU PO ZADNEJ ZE STRON,ALE ZASTANOWCIE SIE CO SOBA REPREZENTUJECIE? PREZYDENT PYTA, JAK MIESZKANCY WIDZA MIASTO ZA PARE LAT? CO BY TU CHCIELI ABY POWSTALO? A WY NA NIEGO ODRAZU ATAKUJECIE SLOWNICTWEM RYNSZTOKU!!

Do Wrzos.
1 rok temu
Reply to  wrzos

Czy nie widzisz że to działanie tzw puste Pod takich jak Wrzos Mieszkańcy co najwyżej mogą brać udział w debacie nad projektem Strategii a nie jej tworzyć.
Nie zauważyłeś tutaj krytyki co do pomysłu twórcy pomysłu To nie jest hejt To zbójeckie prawo każdego mieszkanca KRYTYKA

nie ma efektów bo
1 rok temu
Reply to  wrzos

Taki cep nie widzi niekompetencję i nieudacznictwo tylko nienawiść zobaczył i katolicyzm przytyka w swych podłych zamierzeniach . Prezydent nie jest od pytania on ma program do realizacji nie tknięty a właśnie nim mamił wyborców.Taki numer nazywają wszyscy oszustwem.

Belfer
1 rok temu
Reply to  wrzos

Uspokój się.

wrzos
1 rok temu

WAZNYCH INWESTYCJI DLA MIASTA JEST WIELE DO REALIZACJI JAK NP. ROZWOJ BUDOWNICTWA WIELORODZINNEGO, TWORZENIE NOWYCH MIEJSC PRACY POPRZEZ SCIAGANIE DO TARNOBRZEGA WIELU INWESTOROW( BO TERAZ TO Z TYM KIEPSKO),BUDOWA OBWODNICY I GALERII HANDLOWEJ Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA,ROZWOJ KOMUNIKACJI(DOBRRE SKOMUNIKOWANIE MIASTA Z KRAJEM) MAM TU NA MYSLI NOWE DROGI I KOLEJ, STWORZENIE O OBREBIE JEZIORA JAKIEGOS WYSOKIEJ KLASY KOMPLEKSU SPORTOW WODNYCH O MIEDZYNARODOWYM ZASIEGU, I WIELE INNYCH.

wrzos
1 rok temu

JAK WY POCZULIBYSCIE SIE, GDYBYSCIE BYLI NA JEGO MIEJSCU, I BY TO WAS TAK ATAKOWANO? MOZNA PRZEDSTAWIC SWOJA KRYTYKE BO KAZDY MA DO TEGO PRAWO, ALE Z TAKIMI WRECZ OBELGAMI! LUDZIE!!! CO TEN PREZYDENT WAM, AZ TAK ZLEGO ZROBIL? BYWALI DUZO GORSI NA TYM STANOWISKU W NASZYM MIESCIE, A TAKICH ATAKOW NA NICH NIE BYLO!!!

Tom
1 rok temu
Reply to  wrzos

To nie są żadne ataki
To jest stwierdzenie faktów
Nie umiem to się nie pcham na stołek
A jak już wlazlem to nie robię z siebie……. od fotek

Do Wrzos.
1 rok temu
Reply to  wrzos

Czy Wrzos nie śpi tylko na forum pisze.

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  wrzos

To nie jest atak ani hejt tylko KONSTRUKTYWNA KRYTYKA.

Krzyś
1 rok temu
Reply to  wrzos

Prezydent kłamie a to nie przystoi na tym urzędzie, każdy normalny mieszkaniec, który płaci podatki chce być szanowany przez władze a kłamiąc i oszukując Prezydent kompromituje urząd i siebie, to złe przede wszystkim robi pan Bożek.

hast
1 rok temu
Reply to  wrzos

na jego miejscu jest tylko jedno zachowanie -nie hańbić siebie i miasta , złożenie dymisji i nie oszukiwać mieszkańców że jest się zdolny kierować miastem ,6 lat sprawdzianu oblane –DOŚĆ

Program
1 rok temu

A jak wygląda realizacja obowiązujących programów, np. „Programu działań na rzecz osób z niepełnosprawnością na lata 2016-2020”?

Bozo
1 rok temu

Macie tak jak żeście głosowali w wyborach na prezydenta miasta. Więc teraz pretensje miejcie sami do siebie

ripas
1 rok temu
Reply to  Bozo

Mamy też takie prawo jak ODWOŁANIE niedoidów.

Ewelina
1 rok temu
Reply to  ripas

Każdy krzyczy żeby odwołać prezydenta a nie ma nawet ogarniętego kandydata na jego miejsce to jest w tym najlepsze.

Mar
1 rok temu

Warto ocenić, jak wykonywana jest strategia rozwoju miasta na lata 2014-2020. Np. odnośnie infrastruktury rowerowej możemy w niej przeczytać m.in.:
„Za najistotniejsze bariery rozwoju turystyki i rekreacji uznano:
(…)
niezadowalający poziom rozwoju infrastruktury rekreacyjnej – ścieżki rowerowe.”;
„Działania w zakresie zrównoważonego transportu skoncentrowane na usprawnianiu komunikacji łączącej miasta i ich obszary funkcjonalne. Projekty powinny przyczyniać się do realizacji niskoemisyjnych strategii organizacji transportu publicznego dla całego obszaru funkcjonalnego (np. systemy „Park&Ride”, „Bike&Ride”, ścieżki rowerowe i piesze dla celów komunikacyjnych, zintegrowane centra przesiadkowe w tym: parkingi rowerowe, tabor dla transportu ekologicznego, infrastruktura transportu publicznego).”
Do tego w programie wyborczym Pana Prezydenta jest pozycja „rozwój infrastruktury dróg rowerowych”.
Jak z tym jest w praktyce każdy widzi.

Alf
1 rok temu

W tym roku będziemy mieli ok. 5 % recesję w kraju. Czekamy do wyborów i tniemy inwestycje , podnosimy podatki a i tak będziemy mieli ok. 100 miliardów deficytu. Zapomnijcie więc o dużych inwestycjach w tym roku i w następnym. Swoją drogą to myślę ,że może kilka pozwów o zniesławienie ostudzi niektóre rozgrzane głowy. Inaczej to za chwilę narobią komuś na głowę jak sobie na to pozwoli. Krytyka tak , ale wszystko ma swoje granice.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

To prowadzone nad Jeziorem inwestycje mają być zaniechane? Bo one są raczej duże. Przebudowa ulicy Mickiewicza też nie mała.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Myślę ,ze inwestycje gdzie podpisano umowy dojdą do skutku. Reszta to wróżenie z fusów. Informacje makroekonomiczne są coraz bardziej niepokojące. Pewnie jesienią poznamy więcej faktów. Na razie wszystko jest owiane tajemnicą przed wyborami. Wiceminister finansów odpowiedzialny za budżet w wieku 28 lat po Uniwesytecie Skłodowskiej też nie jest zbyt rozmowny co do przyszłości.

ripas
1 rok temu
Reply to  Alf

NIE MIESZAJ SYTUACJI NASZEGO TBG Z KRAJOWĄ BO ;PO 1 NIE JESTEŚ WIARYGODNYM INFORMATOREM O SYTUACJI FINANSOWEJ KRAJU ,BO SNUJESZ INSYNUACJE LIBERAŁÓW.I LEWACTWA PO 2; ZMIENIASZ TEMAT DYSKUSJI I POPISUJESZ SIĘ PROPAGANDĄ OPOZYCJI BRONIĄC TU ŻLE RZĄDZĄCYCH .

arsen
1 rok temu
Reply to  Alf

Bo nie maił partnera do rozmowy tylko szuję.

piter
1 rok temu
Reply to  Mar

raczej ta inwestycja bedzie skonczona bo bedzie ciezko zrezygnowac skoro koło 50 procent jest wykonana mam nadzieje ze bedzie sie lepiej wypoczywało i łatwiej sie tam dostac?

Omega
1 rok temu
Reply to  Alf

Nie strasz Zajmij się własnym IP na Malediwach.

John
1 rok temu
Reply to  Alf

Gdzie sa granice niekompetencji ?

kit
1 rok temu
Reply to  Alf

Szastaj danymi z sufitu lewackich liberałów i strasz mieszkańców aby czasem nie odwołali naszych nieudaczników .Takie działanie też ma swoje granice

Alf
1 rok temu

Śmieje się z tego co niektórzy piszą. Referendum , odwołanie , dymisja. Fakty są takie ,że na chwilę obecną nie ma sensownego kandydata z poparciem . A wpis np. Krzysia , moim zdaniem wyczerpuje definicję naruszenia dóbr osobistych. Ja na miejscu Pana Prezydenta , podałbym taką osobę do Prokuratury. Po nowelizacji ustawy jest to przestępstwo ścigane z urzędu.

śmiech
1 rok temu
Reply to  Alf

znasz się na prawie – tak jak na ekonomi

smile
1 rok temu
Reply to  Alf

Tego co powiedział ,,jeszcze jedna bitwa, dorżniemy watahy!” jakoś nikt nie ścigał….a dotyczyło to większości narodu….Więc kogo Ty bronisz?

Prawnik
1 rok temu
Reply to  Alf

To co napisał Krzyś nie jest naruszeniem dóbr osobistych.
Poczytaj w jakim to było kontekscie
Zajmij się praca a nie pisz w godzinach pracy na forum

Gość
1 rok temu
Reply to  Prawnik

Hmmm . Zarzucanie osobie wymienionej z urzędu i nazwiska kłamstwa i oszustwa bez podania konkretnego przykładu według Ciebie jest w porządku ? . Naprawdę gratuluję….

Alf
1 rok temu

Ludzie napiszcie wreszcie coś konstruktywnego . Większość z Was tylko narzeka . Krytykujecie Wrzosa , a ten ktoś chyba stąd wyjechał do dużego miasta i być może potrząc na to co się tu dzieje z boku dostrzega małomiasteczkowe przywary mieszkańców. Może oprócz Pana Witolda nikt nie zaproponował nic mądrego co mogłoby pomóc miastu w przyszłości. Miastu , które jest w sytuacji nie do pozazdroszczenia po moim zdaniem bardzo złych decyzjach poprzedników. Z tych dyskusji nic nie wynika. Coraz bardziej się tylko mam wrażenie dzielicie, jak cały kraj zresztą…

erol
1 rok temu
Reply to  Alf

Najlepszą decyzją jest wyjazd z Tarnobrzega – tak jak zrobiły dzieci Dariusza B. a tutaj tylko starcy dogorywają łupieni ze wszystkich stron przez prezydenta, co nic nie wie, nic nie umie i na niczym się nie zna. Zwracam uwagę na to kto wygra przetargi na zieleń w mieście – firmy z powiatu tarnobrzeskiego.

piter
1 rok temu
Reply to  erol

dla młodzierzy tak ale rodziców tak łatwo tu nie bedzie ci zostawic wiec wrocisz w odwiedziny ale narazie wszedzie nie jest najlepiej i mamy ograniczone granice z tego powodu co sie dzieje w polsce ale kogo to wina to nie wiadomo bo nik sie nie przyzna?

testy
1 rok temu
Reply to  piter

” mamy ograniczone granice z tego powodu co sie dzieje w polsce ,ale kogo to wina to nie wiadomo bo nik sie nie przyzna?”- jesteś taki głupi czy boli cię głowa?

piter
1 rok temu
Reply to  Alf

ale skoro beda pomysły to nie wiadomo czy sie miasto do tego przyłaczy a widac gołym okiem gdzie jest potrzebne sparcie lub remont tylko wyjść z tych 4 scian a mowa tu o um ale im sie nie chce wola przepracowac 8 godz na krzesełku z pilotem w reku a potem wychodzi czemu tak duzo zarabiaja?

łysy
1 rok temu

Strategie,programy,koncepcje, opracowania,formularze,wnioski itp.itd do końca kadencji czas zleci.

Alf
1 rok temu

Żeby tworzyć koncepcje , strategie a potem je realizować trzeba mieć odpowiednich ludzi i środki na to. Tu nie ma ani jednego ani drugiego.Dziś czasy są takie ,że młody inżynier po studiach na budowie dostaje ok. 5 tysięcy na rękę. Tu tyle nikt mu nie da , więc nie wraca. Miasto jest biedne jak przysłowiowa mysz kościelna a ludzie oczekują drugiego Dubaju.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Znamy już te narracje: wina poprzedników, marazm w społeczeństwie, nic się nie da zrobić, miasto podąża ku nieuchronnemu upadkowi. No to po co komentować, jeżeli nie ma nadziei, rozwiązań: żeby zniechęcić innych?

Poza tym kogo popierać? Zmiana opcji raczej nic nie da, ale padają wskazania na Pana Witolda. To kto w końcu: Pan Bożek czy Pan Zych?

Na koniec apropo tego, że niby nie ma ludzi i środków. Naprawdę uważasz, że nie da się np. ustawić znaków drogi pieszo-rowerowej przy chodnikach na ulicy Wyspiańskiego i pomalować wzdłuż nich przejazdów rowerowych? Budowa schodów na skarpie przy tyrolce to jakby nie patrzeć znacznie większe wyzwanie.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Pan Witold , jest hipoitetycznie ewentualnym kandydatem trochę egzotycznym. Nie ma poparcia miejscowych elit i nigdy nie zostanie raczej wybrany. Natomiast byłby takim nowym rozdaniem w przypadku wyboru. Jeżeli naprawdę widzisz jakieś szanse na powstrzymanie stagnacji i dalszego zwijania się miasta to jestem bardzo ciekaw Twoich pomysłów. Z całym szacunkiem ścieżki rowerowe nie rozwiążą problemów miasta. Ułatwią życie roweżystów co też jest ważne i tylko tyle.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

To nie wiem po co wspominasz o Panu Zychu, skoro nie wierzysz, że mógłby zostać wybrany.

Co do wyjścia z dołka, to pisałem o tym nie raz, np. tu:
https://nadwisla24.pl/2020/05/28/live-prezydent-tarnobrzega-dariusz-bozek-o-podwyzkach-za-odbior-smieci-video/#comment-156686
Nie oczekuj jednak, że będę robił konkretne projekty itd. za pracowników urzędu czy jednostek, bo ani nie mam takiego prawa ani nikt mi za to nie zapłaci.

Wreszcie odnośnie ścieżek rowerowych, to po pierwsze to był przykład pasujący do polityki władz miasta, a po drugie chodziło o pokazanie, że skoro są realizowane znacznie bardziej wymagające zadania, niż wyznaczenie dróg pieszo-rowerowych na chodnikach na ul. Wyspiańskiego, to w gminie są ludzie i środki. Brakuje raczej woli do stosowania doraźnych rozwiązań przejściowych.

Wystarczająco konstruktywnie? 😉

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Czy to przypadkiem nie nazywa się lokalny patriotyzm? Brakuje mi jeszcze tego ,że jak mnie wybiorą to pokażę wszystkim jakie mam pomysły. To tak do kompletu. Ale może to forum nie jest odzwierciedleniem poglądów mieszkańców miasta. Mam taką nadzieję.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Niezbyt konstruktywnie.

Jeżeli twierdzisz, że lokalny patriotyzm polega na robieniu pracy za kogoś, kto bierze za to pieniądze, np. za urzędników, to masz do tego prawo, ale moim zdaniem tak nie jest.

Co do konkretnych pomysłów, to przecież przedstawiłem taki: wyznaczenie drogi pieszo-rowerowej na chodnikach na ul. Wyspiańskiego. Inny przykład to mój, jeszcze aktualny, challenge dla władz miasta, polegający na wyznaczenia na ul. Sikorskiego na wysokości ul. Dekutowskiego przejazdu rowerowego obok przejścia dla pieszych.

A jeśli chodzi o to forum, to czy ktoś każe Ci tu zaglądać lub pisać komentarze?

serio
1 rok temu
Reply to  Alf

„miasto jest biedne jak przysłowiowa mysz kościelna a ludzie oczekują drugiego Dubaju” . Po co zabierasz głos żeby wrednie kłamać i bronić swoich PełOwców czy jesteś takim tumanem nie znającym realiów tarnobrzeskich(zlecenia bez przetargu nie tylko w czasie pandemii) ani oczekiwań mieszkańców od oszukującego prezydenta.(program wyborczy)

obywatel
1 rok temu

Ale jaja – znowu apele do mieszkańców miasta.
Co tu rozwijać jak młodzi przy pierwszej lepszej okazji z tego miasta spiep….ją (brak miejsc pracy inwestycji).
Miernoty na urzędach, bez pomysłu, inwencji – siedzą i kasiorę klepią za nierobienie niczego
– po co komu w takim mieście taki; prezydento, naczelnicy i urzędnicy skoro są nieprzydatni,
bez pomysłu – no chyba że znowu powoła jakąś bezużyteczną radę .
Jedynie co od lat wychodzi to wydawanie kasiory podatników, w szczególności do własnej kieszeni
(premie).
Teraz to sobie mogą robić strategię jak pociąg już dawno odjechał ze stacji Tarnobrzeg.

mieszkanka sikorskiego
1 rok temu

Przy zbiegu Sikorskiego/Sienkiewicza robi się dżungla więc mam strategię żeby to wreszcie skosić.

Alf
1 rok temu

Może najpierw spróbować mniej skakać sobie do gardeł ? Macie chyba świadomość ,że takiej jazdy na forach nie ma w żadnym okolicznym mieście ? Ludzie wchodzą tu ,żeby się pośmiać . Powtórzę po raz drugi i ostatni , zacznijcie pisać coś konstruktywnego. Ja podsunąłem niestety chyba nierealny pomysł reformy oświaty w mieście. Wiadomo jak silne jest lobby nauczycielskie w radzie . Z drugiej strony ciągłe niedoszacowanie w budżecie na poziomie kilkunastu a może kilkudziesięciu milionów rocznie da w końcu sygnał do działania. Żeby nie likwidować szkół i klas redukuje się liczbę uczniów w tych klasach i niby wszystko gra. Problem w tym ,że subwencja jest chyba na liczbę uczniów a nie liczbę klas.Wiem ,że miasto potrzebuje kasy na przeżycie , ale skoro ma powstać strefa płatnego parkowania to trzeba zaproponować więcej miejsc parkingowych poza strefą. Teren po szkole na Dekutowskiego nadawałby się do tego idealnie. Ale rozumiem ,że ze sprzedaży będzie kilka milionów . Natomiast teren przepadnie bezpowrotnie. Za błąd uważam po sprzedaży w przeszłości firm miejskich teraz sprzedaż resztek nieruchomości . Zamiast żyć ponad stan moze czas zacisnąć pasa…

WYBORCA
1 rok temu

UWAGA!TEMAT ZASTĘPCZY,PODNIEŚLI CENĘ WODY 1,48 ZŁ .ZA M3 OD 1 CZERWCA,AAŁAŁAŁAŁAŁ

Słuchacz wladzy
1 rok temu
Reply to  WYBORCA

A ja słyszałem od prezydenta i prezesa ze po sprzedaży udziałów wodociągów nie będzie podwyżki.
Kto w końcu ustali dlaczego jest podwyżka jeżeli jest

Janusz
1 rok temu

Ty nie słuchaj osób związanych z PO czy tam KO.

Mar
1 rok temu
Reply to  Janusz

Oj tam – Pan Prezydent zaprasza.
https://www.youtube.com/watch?v=VwvbJGc8AcE

Mieszczanin
1 rok temu

Moja strategia jest taka żeby odbyły się przedterminowe wybory bo szkoda tego czasu dla miasta.

Janusz
1 rok temu

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców? Przecież jest policja,straż miejska, monitoring miejski o czym nawet informują tablice przed wjazdem do miasta więc jest bezpiecznie. Priorytetem jest rozwój gospodarczy i mieszkaniowy bo jak na razie zastój na maksa.

Strateg
1 rok temu

Komary się pojawili już wlatują do mieszkań.

Time
1 rok temu

To od początku kadencji urząd nie przygotował takiej strategii? Nie mam więcej pytań.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
91
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content