W środę radni będą głosować ws. wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Tarnobrzega

W środę 24 czerwca br. odbędzie się XXIX sesja Rady Miasta Tarnobrzega. Jednym z najważniejszych punktów obrad będzie głosowanie w sprawie udzielenia wotum zaufania oraz udzielenia absolutorium dla prezydenta Dariusza Bożka.

Głosowanie nad wotum zaufania odbędzie się po przedstawieniu przez prezydenta „Raportu o stanie miasta”. Po nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym w 2018 r, dokument ten mają obowiązek przygotować wszystkie samorządy. Raport jest podsumowaniem działalności prezydenta w roku poprzednim, w szczególności realizacji polityk, programów, strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. W debacie nad raportem mogą wziąć udział również mieszkańcy – szczegóły – tutaj

W ubiegłym roku Rada Miasta Tarnobrzega jednogłośnie udzieliła prezydentowi  Bożkowi wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok.

SESJA NA HALI MOSIR

Środowa sesja nie odbędzie się w systemie zdalnym jak to miało miejsce w dwóch ostatnich przypadkach. Tym razem wszyscy radni spotkają się w hali MOSiR.

Obrady rozpoczną się o godz..11 – porządek obrad oraz treść uchwał dostępne są tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piter
1 rok temu

według mnie nie tylko prezydent powinien przygotować taki raport też to dotyczy się radnych bo myślą że są bez winny a tu jest niespodzianka i wiec niech też swoje łapki podniosą czym zaszkodzili to oni też w tym swoje rączki maczali?

WYBORCA
1 rok temu

Dziekujemy za podniesienie cen wody.mieszkańcy Tarnobrzega

Gość
1 rok temu
Reply to  WYBORCA

Jakiś konkret czy face

WYBORCA
1 rok temu
Reply to  Gość

OD 1 CZERWCA WODA DO GÓRY,OD LIPCA ŚMIECI.INFO PEWNE 100%

Odyseusz
1 rok temu

Czas odwołać z funkcji prezydenta pana Bożka – lepiej późno niż wcale !

olo
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

to odwołuj odwołuj i nie pajacuj

ciocia Gienia
1 rok temu

ja to bym chciała żeby Iwona ex żona Darka była Prezydentem, bo jest taka amerykanska

Tbg
1 rok temu

Panie DB jeśli ma Pan honor to proszę podać się do dymisji funkcja przerosła Pana i widać że nie nadaje się Pan na Prezydenta TBG. Dodatkowo wsparcie PO w postaci Zastępcy, Przewodniczącego i Radnych doprowadziło miasto do marazmu, prywaty i braku strategii na rozwój miasta. Czas na zmiany w TBG!!!

Magister
1 rok temu
Reply to  Tbg

To wiedzą wszyscy na czele z radnymi,ale podniosą karnie raczki za absolutorium. Nie łudź się.

Dformat
1 rok temu

Ludzie dajcie żyć Prezydentowi!!!! Pan Kamil jak chce być Prezydentem to niech zacznie działać na rzecz miasta, tak by wszyscy byli zadowoleni, a ludzie mu wtedy wynagrodzą w głosach – pozdrawiam.

Bozo
1 rok temu

Dymisja!

Tom
1 rok temu

Pomijając opcje polityczne, to nawet Mastalerz i Kiełb byli lepsi od P. Miernego. Tarnobrzeg potrzebuje dobrego managera jako prezydenta, a nie marionetki. To miasto naprawdę słabo wygląda w porównaniu z innymi.

Obserwator
1 rok temu
Reply to  Tom

Oczywiście że Poprzednicy byli lepsi.

Tom
1 rok temu
Reply to  Tom

Pan” Mierny „mnie się spodobał. Przypomniay mi się czasy liceum. Z PDB jako historykiem. Jak to było: Kto pierwszy ten dostanie najlepszą ocenę! Mierny!

Elektryk
1 rok temu

Nie za długo to w tym śmierdzącym grajdole będziemy ponosić opłaty za wszystko jak w stolycy.

XCX
1 rok temu

To co z cena wody. Podrożała i od kiedy Dlaczego tak cicho
Miało nie być podwyzek

wasyl
1 rok temu
Reply to  XCX

Robią po cichu , szukają forsy na nagrody za I półrocze , nic nie zrobili a już szukają kasy . już jest z góry ustalone – KLAKIERZY zagłosują – ZA . To się będzie nazywała solidarność wobec wodza z Krosna . Takiego DNA w tym mieście nie było NIGDY , teraz wykończą nas podwyżkami , musza mieć coś dla siebie .

XCX
1 rok temu
Reply to  wasyl

To znaczy że mieszkańcy sfinansują inwestycje nad jeziorem w zakresie wkładu własnego. Sprzedaż udziałów w spółce wodociągów miała zapobiec obciążaniu mieszkańców w inwestycji.
Teraz widać jaka jest prawda.
Prezydent potrzebuje kasy na potrzeby urzędników.

Alf
1 rok temu

Oj ciemny zacofany narodzie . Jeden idiota napisał o podwyżkach cenwody ponoć już od 1 .06. i wszyscy w to wierzą. Nawer hasła typu 1,48 za metr padały. Taka podwyżka musi być wcześniej ogłoszona i zatwierdzona przez Wody Polskie . Tak właśnie wygląda wojna hybrydowa w wydaniu jak sądzę opozycji. Jątrzyć , straszyć i kłamać. Tak Ruscy robią na Ukrainie. Jak są tacy mocni to niech zaczną coś robić i zbierać te podpisy pod referendum. Takim hejtem niszczą miasto i ludzi. Ale krowa ktora dużo muczy daje mało mleka.

Mieszczanin
1 rok temu

W tym mieście musi powstać jakaś nowa siła nie związana z układem z PZPR ani z Solidarnością i wystawić swojego niezależnego młodego kandydata bo znowu będą wybory i się okaże że wystartuje jakiś bezpartyjny jak obecny prezydent z własnego komitetu a potem się okaże że wystawiło go PO czy tam KO i tak będą doić to miasto i mieszkańców.

Janusz
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

Tylko czy ten układ dopuści młodych do władzy. Raczej wątpię.

piter
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

czy to bedzie młody czy troche starzy musi miec jakies doswiadczenie jak by byli zadowoleni młodzi taki i jak seniorzy teraz coraz mniej takich kandydatow widze oddanych swojemu miastu?

redaktor
1 rok temu
Reply to  piter

napiszesz coś kiedyś z sensem bez byków? „młody czy troche starzy , byli zadowoleni młodzi taki i jak seniorzy”

korek
1 rok temu
Reply to  piter

KIEDY NAUCZYSZ SIĘ PISAĆ PO POLSKU

wrzos
1 rok temu

JA NIE UWAZAM, ZE MIESZKAM W GRAJDOLE A W DODATKU SMIERDZACYM !!! TARNOBRZEG, TO JAK BY NIE PATRZEC KAWAL MIASTA. KTOS TEZ WSPOMNIAL O MASTALERZU I KIELBIE GORSZYCH OD NICH PREZYDENTOW TO,TO MIASTO NIE MIALO. DOBRZE,ZE TO JUZ HISTORIA !

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  wrzos

Tutaj masz rację. Niestety miasto nie ma szczęścia do prezydentów bo jak by od kilkunastu lat od upadku KiZPS ściągali do miasta inwestorów to mielibyśmy spokojnie z 80.000 mieszkańców i nowe bloki w stronę Sandomierza i Stalowej a może i nawet po drugiej stronie Wisły. Podam przykład podobnej wielkości miast: Dębica, Ostrowiec Świętokrzyski czy Mielec: kilkanaście lat temu te miasta przeżywały kryzys a od kilku lat są tygrysami gospodarczymi.

wrzos
1 rok temu

DAJCIE JUZ SPOKOJ TEMU PREZYDENTOWI BOZKOWI I POZWOLCIE MU DZIALAC NA RZECZ MIASTA! DOSC JUZ TEGO JADU W JEGO STRONE OD NAWIEDZONYCH PIS-OWCOW!!! PIS NIC TEMU MIASTU NIE POMOGLO W ROWOJU PRZEZ TE LATA.

XCX
1 rok temu
Reply to  wrzos

Przecież pozwalamy działać Na tym forum tylko krytykuje się właśnie te działania lub ich brak
Co z tym na pis Prezydent wz pisem ma się dobrze. Współpracuje w zakresie stanowisk.

Berta
1 rok temu
Reply to  wrzos

Prezydent jest dobry. Ci panowie blisko niego:/ tylu prężnych, sympatycznych ludzi, zdolnych. Nuda

wrzos
1 rok temu

MASTALERZ I KIELB CI DWAJ NIEUDACZNICY! A CO ONI TAKIEGO DLA MIASTA ZROBILI OPROCZ AFER I POGONIENIU INWESTOROW Z MIASTA!!!!

wayne
1 rok temu

i znowu będą foszki profesorka nerwosolka

Mar
1 rok temu

Czy rada miejska odrzuca projekty uchwał jak ten dot. cen odbioru odpadów? Czy ktoś zbiera podpisy? Wystarczy dodać 2 do 2. Z drugiej strony Pan Prezydent i Państwo Radni nie wybrali się sami.

Ale spokojnie, kto chce może zaangażować się w pracę nad nową strategią rozwoju miasta, Pan Prezydent zaprasza.
https://www.youtube.com/watch?v=VwvbJGc8AcE

Gosc
1 rok temu
Reply to  Mar

Zamiast język po próżnicy strzępić sam zacznij zbierać te podpisy zamiast judzić tu.

Azer
1 rok temu
Reply to  Gosc

Mar jakby co, to ja pomogę

Kasia
1 rok temu
Reply to  Gosc

Przecież są zbierane.

Mar
1 rok temu
Reply to  Kasia

Przez kogo, gdzie i kiedy?

greg
1 rok temu

hehe! od środy trwa pozyzskiwanie i przekabacanie radnych przez wiecie kogo taki amerykański gentelmen z uśmiechem na twarzy nauki i wsparcie lucka nie idą na marne! czekam kiedy miasto zmieni nazwę na stalowa bis

WYBORCA
1 rok temu
Reply to  greg

W STALOWEJ PŁACĄ ZA SMIECI 6 ZŁ, A TY PŁACISZ 29 ZŁ,ZA WODE PŁACA 7 A TY PRAWIE 13 ZŁ,DWA RAZY WYRZSZE ZAROBKI,MIEJSC PRACY DUZO,MOŻNA WYBIERAĆ.O CZYM TY TU BREDZISZ?

XCX
1 rok temu
Reply to  greg

To się w głowie nie mieści Prezydent na spotkaniu wyborczym z posłem z PiS Weberem To jest układ czy to mieszkańcy wymyslili A na sali sami funkcyjni z ręki kadrowego KK
Szkoda słów

wrzos
1 rok temu

MASTALERZ I KIELB NAJGORSI AKTORZY NA MIEJSKIEJ SCENIE W HISTORII !!!

peletoN
1 rok temu
Reply to  wrzos

Bożek ich wyprzedza

Alf
1 rok temu
Reply to  wrzos

Zapomniałeś o mleczarzu grabarzu ?.

Norbi
1 rok temu
Reply to  wrzos

Raczej mleczarz. Ten to w ogóle już nic nie robił.

super
1 rok temu

Ja proponuje radnym udzielić absolutorium prezydentowi za wszystkie lata do końca kadencji. Po co co roku zwoływać sesje absolutoryjne.

nota
1 rok temu
Reply to  super

Prostacki filozof powiedział co wiedział.

smile
1 rok temu

Ręka rękę myje…. 🙂 🙂 🙂

tuptus
1 rok temu

To jest najlepszy moment na odwołanie czy tez zmuszenie Bożka do dymisji.Wystarczy nie przyjąć absolutorium i Bożek z podkulonym ogonem odejdzie z prezydentury .Tylko do tego trzeba mieć jaja a nie wydmuszki takie jakie maja radni w tej zapyziałej mieścinie.No i honor.Nie trzeba żadnego referendum.To jest ten moment aby Bożka wypierd….

Hit
1 rok temu

No i co? I niby nie dostanie? Oczywiście, że udzielą mu absolutorium choć przynajmniej by nie kłamali nas mieszkańców. I niech PiS tarnobrzeski nie udaje tylko na sesji. NW24 czytam i czytał będę, ale że się w Tygodniku ukazuje wywiad z jedną z prowadzących obecnego prezydenta to przestaje to kupować. Niestety uważam że redakcja nawet tego zacnego medium dała się kupić. Miałem nadzieję, że choć oni się nie poddadzą presji i bardzo się myliłem.

Tvl
1 rok temu
Reply to  Hit

A zobacz jak prezydent się prężył przd posłem z PiS i pisiakami z Tarnobrzegu na spotkaniu wyborczym w TSM
A spraw w Nisku nie jest już rozwojowa Bo nikt nic nie pisze.

Mar
1 rok temu
Reply to  Tvl

Dla mnie to wygląda tak, że nikt nie pali się do bycia efektywną opozycją polityczną dla opcji rządzącej. Jeżeli tak, to najbliższa szansa na istotne zmiany w mieście dopiero w 2023 roku.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
50
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content