„Miały być wizytówką a obecnie szpecą miasto” – internauta pyta kiedy nasadzenia zostaną wyplewione

O pielęgnacje nasadzeń wzdłuż Wisłostrady pyta internauta Tomasz. „Miały być wizytówką a obecnie szpecą miasto” – pisze w e-mailu przesłanym do naszej redakcji, załączając kilka zdjęć.

„Jestem zbulwersowany tym, jak wygląda teraz wjazd do naszego miasta od strony Mielca, te nasadzenia które według pana prezydenta miały być wizytówką obecnie szpecą miasto. Pełno w nich chwastów, których nikt nie usuwa. Nie lepiej wygląda wyjazd z Tarnobrzega ulicą Sikorskiego. Dlaczego na etapie sadzenia nie zostały obłożone agrowłókniną która zahamowałaby wzrost chwastów? Czy władze miasta nie widzą jak to wygląda?” – pisze internauta.

Przetarg nieograniczony pn. „Pielęgnacja nowych nasadzeń roślin okrywowych na terenach rekreacyjnych nad Wisłą oraz wzdłuż ulic Sikorskiego i Wisłostrada w Tarnobrzegu w okresie od czerwca 2020r. do października 2020 r. ogłoszony został na początku czerwca br., z kolei otwarcie ofert nastąpiło w połowie czerwca.

Pytania w tej sprawie wysłaliśmy do rzecznika UM Tarnobrzeg.

foto: internauta

Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
1 rok temu

Od strony Sandomierza wygląda to identycznie Chwasty na wysokość 1,5 metra

toten
1 rok temu
Reply to  Ewa

Posadzonych zostanie ponad 150 drzew, w tym graby, klony, lipy, dęby, jarzęby, wiśnie, brzozy, wiązy w odmianach przystosowanych do lokalizacji i siedliska.Berberysy, tawułki, śnieguliczki, graby, klony, lipy.dekoracyjne, wielobarwne kompozycje roślin okrywowych, głównie krzewów, tj. berberys Thunberga, irga, tawułka japońska, trzmielina Fortune’a, śnieguliczka, pięciornik krzewiasty, a także wieloletnich bylin i traw ozdobnych jak rozchodnik kaukaski, trzcinnik ostrokwiatowy, śmiałek darniowy, ostnica włosowata, łącznie 26 411 krzewów plus 4 501 metrów kwadratowych nasadzeń bylin i traw ozdobnych – informuje Konrad Niedzwiedź, inspektor ds. zieleni miejskiej w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Tarnobrzega

Ewa
1 rok temu
Reply to  toten

Dzięki za informację już wiem czego szukać w tych CHWASTACH

trop
1 rok temu
Reply to  Ewa

To poszukaj bo może się okazać że pomylili miejsca zasadzeń z ogrodami dygnitarzy

Ten
1 rok temu
Reply to  toten

Mylisz inwestycje – przy ulicach nie sadzili drzew, tylko krzewy i byliny. A tak ku mądrości autora artykułu – przez włókninę perz tez przerośnie, a wtedy jak pielić? Jak by położyli włókninę, to by było jeszcze drożej, a tez trzeba by koło tego chodzić. Jeszcze gorzej jak by wiatr ja podwiewał – juz mieliśmy latające włókniny po ulicach. Ktoś powie – że włókninę sie szpilkuje do ziemi – tak, ale Tarnobrzeżanie uwielbiają takie szpilki kraść, zwłaszcza, jesli byłyby metalowe.

J-Rock
1 rok temu

Zgadzam się w 100%. Należy także zwrócić uwagę na te „piękne” nasadzenia przy skrzyżowaniach w Tarnobrzegu. Widoczność bardzo ograniczona co wpływa negatywnie na bezpieczeństwo. Do usunięcia.

Dformat
1 rok temu
Reply to  J-Rock

Wyjazd z Matejki na Sikorskiego wogóle nie widoczny tylko czekać na wypadek. Myślę że odszkodowanie od miasta murowane, bo nasadzenia ograniczają widoczność. Zmarnowane pieniądze, głupota nie boli. Lepiej było zainwestować te drobne w remont drog

Dformat
1 rok temu
Reply to  Dformat

Wyjazd z Lidla też mało widoczny

kara
1 rok temu

Kara musi być za nie myślenie i wyrzucanie kasy w błoto.
W każdą sobote i w niedzielę po godzinach pracy( bez godzin nadliczbowych ) wszyscy urzędnicy razem z prezydentami plewią i wyrywają chwasty. Myślenie nie boli ale napracować się trzeba.

Ktos
1 rok temu
Reply to  kara

To daj znać tym co byli łacznie z komisarzami z 2018 roku ich pomysł ich inwestycja.

jarzębina
1 rok temu
Reply to  Ktos

Kalinkowo-obsesyjny dał znać –prezentujesz tylko zawiść i małostkowość próbując zakłamać rzeczywistość

Inny
1 rok temu
Reply to  jarzębina

https://nadwisla24.pl/2019/10/24/tarnobrzeg-nasadzenia-za-ponad-1-mln-zl-zeby-bylo-bardziej-zielono/ zwróć uwagę jakie tam były komentarze kto się chwalił pomysłem. Projekt pisany w 2016 r. Czyli kto pisał założenia

precyzja
1 rok temu
Reply to  Inny

24.X,2019r to jest data przyznanie dotacji na tą inwestycję i tam nie ma negatywnych opinii o tym projekcie Katastrofą już jest wykonanie rozpoczęte w ubiegłym roku i powinno być zakończone w kwietniu bieżącego roku i wiadomo przez kogo!!!,

rejs
1 rok temu
Reply to  Inny

To jest pokazowy projekt upadłego prezydenta.(G.K) a wykonanie odbiegające od pokazówek już obecna ekipa.

Inny
1 rok temu
Reply to  rejs

Jeżeli założenia projektu były takie to na etapie wykonania nie wiele można zmienić tym bardziej że zmiany w specyfikacji to koszt po stronie miasta. Dopiero by było jak niegospodarność tym bardziej że nie zrealizowanie projeku który pisał GK i wice z roku 2014 2016 skutkowałyby zwrotem dotacji.

rejs
1 rok temu
Reply to  Inny

jak wiele można to spacer nad Wisłę Ci wyjaśni (bo nie kompetencje)

piter
1 rok temu
Reply to  kara

tak ale nie to nie wszystko koamary zaczynaja atakować a efektów psynkania nie widać przy budowie nad jeziorem kwasty juz osiagaja ponad 1,5m a nie bede mowił jakie sa w strone machowa jak sie jedzie juz ponad 3m a chodnik dla pieszych i rowerów prosi sie o pomstę?

korek
1 rok temu
Reply to  piter

koamary,psynkania,kwasty –przepisz to porawnie sto razy

piter
1 rok temu
Reply to  korek

ale ty nie jestes moim nauczyciele ani moim szefem wiec nie pouczaj mnie bo nie ciekawie twoja sytułacja wyglada a tutaj jest łamane prawo?

dyktando
1 rok temu
Reply to  piter

masz takie samo pojęcie o prawie jak o ortografii.

mieszkaniec
1 rok temu

widac ze kolejny pomysł do dupy tak zaczyna sie dziac w TBG ze czego sie nie dotkna to nie wychodzi nie ma juz kompetentnych ludzi w magistracie Grzesiek byl to go trzeba bylo wpierdzielic w bagno bo elicie sie nie podobalo ze mial ambicje i plany co do naszego miasta

tor
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

sam się wpierdzielił w bagno i był taki kompetentny jak ty 🙂

tor
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

sam się wpierdzielił w bagno i był taki kompetentny jak ty

Jack
1 rok temu

Juz odpowiadam. Nasadzenia zostana wyplewione kiedy firma z gminy baranow wygra przetarg i dostanie pieniadze na wyplewienie nasadzen

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Panie Darku,
trening (pompki i przysiady) w ramach GaszynChallenge był, to teraz zakładacie rękawice i z ekipą Urzędu Miasta idziecie plewić chwasty! Dla zdrowia swojego i urzędników trochę pracy fizycznej nie zaszkodzi. Dziennikarze porobią zdjęcia jak plewicie i może nawet do Teleexpresu pójdzie jaki dobry przykład daje tarnobrzeski samorząd innym w Polsce. Można radnych zaprosić do akcji, też im się trochę ruchu przyda, a i mieszkańcy na pewno docenią! 😉

piter
1 rok temu

według mnie jak by mieli honor to by przeproili mieszkancow za swoje w topy ale nigdy do tego się nie przyzna i zaczyna sie wszystko w koło dziac?

Mieszkanka
1 rok temu

Te 1,5 metrowe chwasty niestety wyglądają na zamierzone nasadzenia. Niestety nietrafione bo przez te „chwasty” nie widać jadących aut. Ciężko wyjechać z bocznej ulicy. Nie mówiąc o tym że wygląda to tak jak zapuszczony ogródek. Fatalny pomysł i fatalna decyzja tego kto to klepnal do wykonania.

Dformat
1 rok temu
Reply to  Mieszkanka

Masz rację – zmarnowana kasa, nawet jak nie były to duże pieniądze. Bezpieczeństwo najważniejsze a nie chwasty.

erol
1 rok temu

Wylęgarnia kleszczy i komarów, ale cóż papa smerf tego nie ogarnia!

Mar
1 rok temu

Poszło dofinansowanie, także musimy jakiś czas z tym żyć. Ale nie powinna być wydana ani złotówka na jakieś plewienie, bo dość pieniędzy już poszło na te cuda. Wystarczy kosić trawę obok tego, a te nasadzenia niech rosną razem z chwastami między nimi. Tak samo żadnych plandek w zimie. Nasadzenia, niektóre drzewa że znaków nie widać, kwiatki na rondach. Tu ma być jakiś skansen?

toten
1 rok temu
Reply to  Mar

Posadzonych zostanie ponad 150 drzew, w tym graby, klony, lipy, dęby, jarzęby, wiśnie, brzozy, wiązy w odmianach przystosowanych do lokalizacji i siedliska.Berberysy, tawułki, śnieguliczki, graby, klony, lipy.dekoracyjne, wielobarwne kompozycje roślin okrywowych, głównie krzewów, tj. berberys Thunberga, irga, tawułka japońska, trzmielina Fortune’a, śnieguliczka, pięciornik krzewiasty, a także wieloletnich bylin i traw ozdobnych jak rozchodnik kaukaski, trzcinnik ostrokwiatowy, śmiałek darniowy, ostnica włosowata, łącznie 26 411 krzewów plus 4 501 metrów kwadratowych nasadzeń bylin i traw ozdobnych – informuje Konrad Niedzwiedź, inspektor ds. zieleni miejskiej w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Tarnobrzega

Mar
1 rok temu
Reply to  toten

No i? Będzie jakiś wniosek do tej statystyki, czy tylko ona?

rydel
1 rok temu
Reply to  Mar

może znajdzie się jakiś ogrodnik i sprawdzi czy było tam z 50%tych wychwalanych gatunków.

wasyl
1 rok temu

URZĄD był zamknięty , urzędnicy wtedy mogli wyjść na rekonesans i poplewić nasadzenia . Tak się wyrzuca kasę w błoto , potem mówi,że zadłużone miasto z czyich decyzji – prezydenta i jego doradców . Nie można narzekać , komar ugryzie , kleszcz się wbije w 4 litery , mamy przynajmniej więcej zieleni . Obraz poniżej nędzy i rozpaczy , tylko tak się dzieje w tym zapadłym mieście nawet ościenne gminy czy miasteczka lepiej wyglądają a do Stalowej to nam daleko – 3 wieki .Tam działa ze 3 firmy odpowiedzialne za stan miasta i stać ich na to , a w Tarnobrzegu wielkie HALO bo budują 5-6 miejsc parkingowych betonowych . Dobrze że choć ta zieleń jest na utrudniających widoczność pasach ruchu bo nie było by tlenu .

Jan
1 rok temu

Na ul. Warszawskiej , nasadzone późną jesienią krzewy, trawy, kwiaty są tak zarośnięte obecnie, że ich nie widać. Zimą osaniały je kilometrowe osłony, które z pewnością były bardzo drogie. To pokazuje słabe działanie zarządu miasta.

Antek
1 rok temu
Reply to  Jan

na ul. Warszawskiej nic nie sadzili, hehe – specjaliści znający miasto….

Alf
1 rok temu

Faktycznie słabo to wygląda. Wystarczyło ułożyć geowłókninę lub agrotkaninę przed posadzeniem i nie byłoby teraz takiego problemu. Wszędzie jest to standardem. Albo to karygodne zaniedbanie przy planowaniu albo „coś” poszło nie tak przy realizacji. Inna sprawa ,że nie plewione te rośliny zwyczajnie zginą. Pierwsze dwa trzy lata są dla roślin najważniejsze. Potem się ukorzenią i dadzą sobie radę same. Dobrze ,że deszcze często padają , boby poschły.

toten
1 rok temu

Berberysy, tawułki, śnieguliczki, graby, klony, lipy.dekoracyjne, wielobarwne kompozycje roślin okrywowych, głównie krzewów, tj. berberys Thunberga, irga, tawułka japońska, trzmielina Fortune’a, śnieguliczka, pięciornik krzewiasty, a także wieloletnich bylin i traw ozdobnych jak rozchodnik kaukaski, trzcinnik ostrokwiatowy, śmiałek darniowy, ostnica włosowata, łącznie 26 411 krzewów plus 4 501 metrów kwadratowych nasadzeń bylin i traw ozdobnych – informuje Konrad Niedzwiedź, inspektor ds. zieleni miejskiej w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Tarnobrzega.

toten
1 rok temu
Reply to  toten

Posadzonych zostanie ponad 150 drzew, w tym graby, klony, lipy, dęby, jarzęby, wiśnie, brzozy, wiązy w odmianach przystosowanych do lokalizacji i siedliska.

toten
1 rok temu

zostanie ponad 150 drzew, w tym graby, klony, lipy, dęby, jarzęby, wiśnie, brzozy, wiązy w odmianach przystosowanych do lokalizacji i siedliska.Berberysy, tawułki, śnieguliczki, graby, klony, lipy.dekoracyjne, wielobarwne kompozycje roślin okrywowych, głównie krzewów, tj. berberys Thunberga, irga, tawułka japońska, trzmielina Fortune’a, śnieguliczka, pięciornik krzewiasty, a także wieloletnich bylin i traw ozdobnych jak rozchodnik kaukaski, trzcinnik ostrokwiatowy, śmiałek darniowy, ostnica włosowata, łącznie 26 411 krzewów plus 4 501 metrów kwadratowych nasadzeń bylin i traw ozdobnych – informuje Konrad Niedzwiedź, inspektor ds. zieleni miejskiej w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Tarnobrzega

Rwde
1 rok temu

Bezpieczeństwo przez te chwasty jest zagrożenie przy wyjedzie np z Matejki.
Za to powinny się wziasc.
Bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu a tu nie jest.

piter
1 rok temu
Reply to  Rwde

tylko piszecie o matejki a dlalej sie zagłrbiliscie chyba nie bo jest wiecej takich miejsc ale nie bede ich wymieniał to nie moja praca nikt za to mi nie płaci?

żenada
1 rok temu
Reply to  piter

zgłębiony tylko nieopłacony

gość
1 rok temu

magistrat dał nam łąkę w centralne ulice miasta i cieszy się, że jesteśmy bliżej natury – jeszcze maków i rumianku brakuje byłby kolorowo. Te wszystkie roślinki nie mają ładu i składu do tego ograniczają widoczność.

orzeł
1 rok temu

rzecznik powie ” czy naprawdę trzeba to tłumaczyć?”

Roman
1 rok temu

Czemu się czepiacie przecież ładnie to wygląda

Mar
1 rok temu
Reply to  Roman

Dla jednego ładnie dla drugiego nie, więc zostawmy wrażenia estetyczne i skupmy się na kwestiach praktycznych. Pod względem użytkowania dróg te rośliny nie dają czegokolwiek pozytywnego, za to w pewnym stopniu ograniczają widoczność. Do tego dochodzą dodatkowe koszty gdyby chcieć to plewić w lecie i osłaniać na zimę, na co nie powinna być wydana ani złotówka. Nawierzchni dróg do naprawy / przebudowy jest w mieście niemało, także jeżeli gmina ma za dużo pieniędzy, to niech na to spożytkuje ich nadmiar zamiast na roślinki.

tylko piana?
1 rok temu
Reply to  Mar

znaczy chowany pod dywan i żadnych konsekwencji spartolonej inwestycji?

Mar
1 rok temu
Reply to  tylko piana?

Chyba ciężko byłoby wykazać w tym przypadku jakieś „spartolenie”. Poza tym to by się wiązało raczej z koniecznością zwrócenia przez gminę przynajmniej części dofinansowania na ten duży projekt zazieleniania. Nie zaszkodziłoby jednak, żeby odpowiednia komisja rady miasta sprawdziła kwestie związane z wykonaniem tych nasadzeń. No i przede wszystkim należałoby przestać wydawać pieniądze na jakiekolwiek nasadzenia – tylko koszenie trawników i przycinanie istniejących drzew i krzewów. A gdyby te cuda się nie przyjęły to trudno, jakoś przeżyjemy.

dola
1 rok temu
Reply to  Mar

Nikt tu piszący nie wspomina o wsadzonych tam drzewach i krzewach ,przeciwnie wszyscy lub prawie wszyscy alarmują tylko i wyłącznie o chwastach sięgających nawet 2 metry i zagrażających bezpieczeństwu.Jeśli tam są braki w zasadzeniu to konsekwencją musi być zwrócenie dotacji i ktoś musi ponieś odpowiedzialność -to się nazywa praworządność.

Mar
1 rok temu
Reply to  dola

Jest rada miasta jako organ stanowiący i kontrolny – niech działa. Natomiast jeżeli nie obejdzie się bez formalnego wystąpienia, to osoby zainteresowane mogą zgłosić sprawę radnym, ewentualnie samemu złożyć jakiś wniosek czy petycję.

gość
1 rok temu
Reply to  dola

łłooo a tam są jakieś drzewa i krzewy????

Odyseusz
1 rok temu

Gdzie rządzi PO tam panuje zaprzaństwo !!!

Mietek
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Tam gdzie włada PIS jest 500, 300 emerytura plus….. a w sklepie zostawiasz odpowiednio 1000, 600, emerytura plus….Na PIS głosują maks podstawówka 😀

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Mietek

Myślenie typowego leminga ! Co masz do ludzi z podstawowym wykształceniem? To ci powiem gdyby nie Ci ludzi choćby śmieciarz to byś w swoich śmieciach, gdyby nie piekarz lizałbyś palce z głodu, gdyby nie szambiarz pływałbyś w swoich własnych odchodach ! Więc więcej szacunku prostaku !

Mietek
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Piękne wytłumaczenie…. gdyby nie ten to ten, gdyby nie ten to tamten ale wina i tak leży po mojej stronie. Pajacu nawet nie znasz tabliczki mnożenia i nie potrafisz sobie policzyc ile daje rząd a ile zabiera…. zacznijcie polacy liczyć… bo zaczynamy stawać sie społeczeństwem amerykańskim które za siebie nie potrafi nawet zadecydować..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mietek
1 rok temu
Reply to  Mietek

Klapki na oczach macie dali socjal ale zabierają dwa razy tyle….. tabliczka mnożenia się kłania do powtórki dla ludków co tutaj wypisują… może nie dla większości ale dla dużego ogółu 😛

obywatel
1 rok temu

Po pierwsze rodzi się pytanie kto inteligentny sadzi krzewy wzdłuż drogi ??? (odpowiedź jest jasna to d…..). Po drugie : ktoś robiąc zasadzenie powinień liczyć się z kosztami pielęgnacji (odchwaczanie) czy ktoś się z urzędników z tym liczył i ile taka pielęgnacja KOSZTUJE? ewen. czy ktoś takie koszty zaplanował? Po trzecie: czy ktoś z urzedasów nie powinień zostać pozbawiony pracy za takie głupawe pomysły – wydatkowanie kasy puplicznej podatników – bezużyteczne koszty? Po czwarte: czy polityczne prowincjonalne miejscowe elity tarnobrzeskie nie powinny zostać pozbawione wydatkowania kasiory na inwestycje (głupawe, bezsensowne, kosztowne) a przykładów jest wiele: plac czerwony (za sprzedane akcje PEC-u, park technologiczny w TBG – co za park a jak tam tylko lokale usługowe a koszty podatnicy ponieśli.a utrzymanie zarządu tą spółeczką kosztuje. marina wybudowane za publiczną kasiorę oddana w użytkowanie prywaciarzowi ? remonty wokół „jeziora” za ogromną kasę i w dodatku zabezpieczona inwestycja udziałami Wodociągów (pierwszy etap prywatyzacji – wzrost cen wody w Tarnobrzegu od czerwca br.). Stare wielkomiejskie nawyki z epoki komunizmu w miejscowych politycznych miernotach (bez wzg. na opcje) nadal są w ich głowach ( a mieszkańcy dalej się nabierają na kłamstwa miejscowych polityków – sprzedano już wszystkie liczące się spółki miasta – jeszcze tylko Wodociągi… Czytaj więcej »

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

Marina płaci już normalne stawki rynkowe miastu , czy nadal 1 PLN jak podpisał helikopter?

GOŚĆ
1 rok temu

Chwasty i trawy się kosi a nie nasadza Panowie Bożek i Niedzwiedz.
Dlaczego prokuratura ( mamy ich w Tarnobrzegu nawet dwie) nie zajęła się jeszczę tą sprawą czyli marnowaniem publicznego grosza i to nie takiego małego!

mieszkanka sikorskiego
1 rok temu

A mnie ciekawi kiedy nasz wielce szanowny i miłościwie panujący prezydent zajmie się plagą komarów bo nawet w oczy mi wlatują.

Neltah
1 rok temu

Szanowny internauto!A szczerze mówiąc to mnie nic obchodzą nasadzenia, ja mam inne sprawy na głowie niż wasze roślinki. Jak dla mnie to możecie je zrównać z ziemią i wykosić. Mam rodzinę, dzieci, znajomych,interesy i mnóstwo roboty i roślinki to same rosną ,bo jest lato, nikt nie musi ich sadzić , przyjdzie jesień same zwiędną. A jak zechcę to w ogródku se posadzę

Daro
1 rok temu

MIESZKANCY TARNOBRZEGA !
MOZE BYSMY W CZYNIE SPOLECZNYM POWYRYWALI TE CHWASTY Z NOWYCH TZW HEHEH NASADZEN! OPLEWIMY SCIEZKI ROWEROWE CHODNIKI !!!!

POMOZECIE ?????!!!!!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
64
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content