Tarnobrzeg, Sandomierz: „Muzea ze zniżką”. W ramach wzajemnej promocji

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu oraz Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega będą się wzajemnie promować. Turyści mogą też liczyć na zniżki cen biletów. To efekt nawiązanego rok temu Czwórporozumienia.

Projekt „Muzeum ze zniżką” realizowany w obu placówkach muzealnych będzie polegał na sprzedaży zniżkowego biletu do jednego muzeum po okazaniu biletu z drugiego. W ten sposób oba muzea będą wzajemnie promować swoje zbiory.

W podpisaniu umowy o porozumieniu uczestniczyli dyrektorzy obu placówek dr hab. Tadeusz Zych i dr Dominik Kacper Płaza oraz włodarze obu miast Dariusz Bożek prezydent Tarnobrzega oraz Marcin Marzec burmistrz Sandomierza.

foto&źródło: UM Sandomierz

Rodzaje rękawiczek ochronnych – czy znasz je wszystkie?

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Bardzo dobra inicjatywa! 🙂 Dobrze by było, aby turyści odwiedzający Sandomierz zaglądali przy okazji do Tarnobrzega, gdzie również jest wiele ciekawych zabytków, jak kościół w Miechocinie, kościół oo. Dominikanów czy właśnie Muzeum – Pałac Tarnowskich (błędnie nazywany Zamkiem Dzikowskim), z unikalną kolekcją w skali kraju. Oprócz tego Jezioro Tarnobrzeskie, które – mam nadzieję – będzie miało w kolejnych latach coraz lepszą infrastrukturę. Dopisałbym do tej inicjatywy jeszcze Zamek w Baranowie Sandomierskim. A najlepiej by było, aby odżył pomysł tramwaju wodnego na Wiśle, łączącego drogą wodną Sandomierz, Tarnobrzeg i Baranów. Myślę, że takie rejsy cieszyłyby się dużą popularnością wśród turystów.

Xmen
4 lat temu

Wisła za płytka

Xmen
4 lat temu

Czekamy teraz na kolejkę napowietrzną łącząca dwa miasta tak by szybciej się poruszać

Łysy
4 lat temu
Reply to  Xmen

Najsampierw niech dokończą ścieżkę rowerową która nagle urywa się w okolicach dworca PKP w Sandomierzu a turyści na rowerach ryzykują życie i zdrowie jadąc ta trasą.

art
4 lat temu
Reply to  Łysy

Ta część od wielowsi do Sandomierza należy do Sandomierza

art
4 lat temu

Jak w tym momencie finansowana jest linia nr 11 z Tarnobrzega do Sandomierza? Jeśli wciąż to sam Tarnobrzeg ja opłaca to jakieś nieporozumienie.

jurek
4 lat temu
Reply to  art

jak chcesz jezdzic do krolewskiego grodu to plac hm

piter
4 lat temu

ja bym zaproponował aby miedzy zamkiem w tbgu a zamkiem w s-rz zrobic linie kursujaca po polskiek krolowej wod i nie bedzie az tak na gwałt musiała byc skonczona droga turystyczna?

wojtek
4 lat temu
Reply to  piter

pierwsze slysze zebyw tarnobrzegu byl jakis zamek

piter
4 lat temu
Reply to  wojtek

a na placu tarnowskich co jest wybudowane?

wojtek
4 lat temu

robienie znaku rownosci miedzy palacykiem w tarnobrzegu a zamkiem w sandomierzu jest calkowita pomylka jasne?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content