Wybory prezydenckie 2020. Niektórzy na głosowanie wejdą bez kolejki

W niedzielę 12 lipca br. odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Niektórzy do lokalu wyborczego wejdą bez kolejki.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w lokalu wyborczym w pierwszej kolejności obsługiwane będą osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat oraz osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub te, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

W lokalu wyborczym jednocześnie przebywać będzie mogła nie więcej niż jedna osoba na cztery metry kwadratowe na jego ogólnodostępnej powierzchni, z wyłączeniem członków obwodowej komisji wyborczej. Należy przede wszystkim założyć maseczkę ochronną, aby zminimalizować niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem. Możemy założyć również przyłbicę lub półmaseczkę. Możemy zostać jedynie na chwilę poproszeni o odchylenie maseczki, gdy komisja będzie sprawdzać naszą tożsamość. Ze względów bezpieczeństwa najlepiej mieć też ze sobą swój długopis.

Członkowie komisji muszą mieć na sobie jednorazowe rękawiczki i założone maseczki lub przyłbice. Każdy lokal wyborczy ma być też regularnie wietrzony oraz dezynfekowany. Ma to się odbywać w czasie trwania głosowania, bez przerywania go.

Osoby, które głosują w lokalach wyborczych, muszą oddać głos w godzinach 7:00-21:00 w niedzielę 28 czerwca.

CISZA WYBORCZA

Do niedzieli do godz. 21. trwa cisza wyborcza, która rozpoczęła się w nocy z piątku na sobotę o godz.24. W tym czasie nie można prowadzić kampanii wyborczej i nakłaniać do głosowania na określonych kandydatów na prezydenta.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Nie można urządzać manifestacji, wystąpień politycznych ani audycji radiowych czy telewizyjnych z udziałem kandydatów. Zakazana jest również agitacja w internecie – nie można publikować informacji o kandydatach, czy sondaży. Co ważne – zakaz dotyczy jedynie publikowania nowych materiałów. Tych, które powstały przed rozpoczęciem ciszy wyborczej nie trzeba usuwać.

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Danka
1 rok temu

Czyli dziadki pisiory bez kolejki
A pozostali stoją i stoją i czekają!!! Zrobione jest to po to żeby zniechęcić zwolenników trzaskowskiego do wyborów

piter
1 rok temu
Reply to  Danka

dla tego takie przywileje daja bo chca dac grabazom zarobić a nie mysla ze sami nisza ten kraj z roku na rok jest coraz gorzej i sie nie bedzie poprawiac?

pytek
1 rok temu
Reply to  piter

Skąd czerpiesz te banialuki przecież w pierwszej rundzie nikt się nie zaraził a tym bardziej zmarł.

piter
1 rok temu
Reply to  pytek

no i teraz sie nie dziwie ze rp jest krzywdzona przez ludzi takich co nie rozumieja co to jest moda tylko pamietaja stan wojenny tamte czasy sie skonczyły a jestesmy w 21 wieku ale nie z polityka ta sie zawiesiła na prl

unik
1 rok temu
Reply to  piter

Tumanie – POLAK musi znać i pamiętać swoją historię, znać swój kraj zwłaszcza od drugiej wojny ,nie mówiąc o ostatnich pięciu latach

piter
1 rok temu
Reply to  unik

znam historie jak sie po pewkesach z kartakmi sie latało bo nie było towaru a prace mogłaś co 5 min zmieniac a teraz jak masz ze ludzie urodzeni w polsce nie moga pracy znalez uciekaja za granice i tam inwestuja a nie tutaj skoro taki dobry z histori jesteś zo ucz dalej moze i prezydentem miasta dostaniesz w jakimś czasie powodzenia wszystko wiedzacy?

art
1 rok temu
Reply to  piter

Po Pewex-ach (tak się ten sklep nazywał) nie latało się z kartkami tylko z dolarami lub bonami. Kartki były i owszem, ale do zwykłych sklepów.

modniś
1 rok temu
Reply to  piter

znowu się naćpałeś

piter
1 rok temu
Reply to  modniś

chyba twoje ap musimy podać na komisariat za duzo sie chwalisz ze jesteś dilerem jak ci chatke przeczepia to moze sie przestaniesz relkamowac na portalach online?

neutron
1 rok temu
Reply to  piter

podwojenie jażni i treść nie na temat utwierdza spożywanie takich środków

piter
1 rok temu
Reply to  neutron

jak psychiatry lub psychologa nie potrzebuje wiec pomyli le s nr wiec wbijaj gdzieś indziej albo zrezygnuj zawodu

wnuczka
1 rok temu
Reply to  Danka

nie kłam babki komusze( też i Ty) też mogą bez kolejki

Dformat
1 rok temu
Reply to  Danka

Ty też niedługo będziesz babką lub dziadkiem jak sobie doprawisz klejonty. Starość cię dopadnie szybciej niż myślisz, ale później nie płacz.

Maniutek
1 rok temu
Reply to  Dformat

ciekawe….. moja babcia mając prawie 90 lat patrzy na to wszystko i rece załamuje… hahahah są jeszcze babcie które są anty PIS 😀

niutka
1 rok temu
Reply to  Maniutek

jedna babcia wiosny nie czyni i komuny nie wkrzesi

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content