Pewna wygrana Wisły Sandomierz w sparingu ze Stalą Gorzyce (zdjęcia oraz video HD)

Trzecioligowa Wisła Sandomierz nie dała szans grającej w klasie okręgowej Stali Gorzyce w meczu sparingowym rozegranym w minioną środę. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych trenera Rafała Wójcika 5:0 (2:0).

Mecz był wspólną inicjatywą zarządów obu klubów. Celem organizacji spotkania było przede wszystkim podreperowanie budżetu, zarówno Wisły Sandomierz jak i Stali Gorzyce. W tym celu za pośrednictwem platformy „zrzutka.pl” kibice wpłacali pieniądze, przy czym Klub, który sprzedał więcej biletów czyt. zebrał więcej pieniędzy, został organizatorem meczu towarzyskiego.

Rywalizację wygrali kibice Wisły, którzy wpłacili 22 406 zł. Z kolei kibice Stali zasilili konto klubowe kwotą 18 138 zł.

WISŁA SANDOMIERZ – STAL GORZYCE 5:0 (2:0)

1:0 – Jarosław PIĄTKOWSKI 22′

2:0 – Jarosław PIĄTKOWSKI 35′

3:0 – Jakub MAŻYSZ 48′

4:0 – Kamil BEŁCZOWSKI 54′

5:0 – Jakub MAŻYSZ 61′

WISŁA: (I połowa) 1. Damian Pietrasik – 30. Maciej Kołoczek, 7. Marcin Sudy, 4. Władysław Kudriawcew, 26. Daniel Chorab – 10. Jarosław Piątkowski, 6. Marcel Tyl, 8. Jakub Siedlecki, 20. Mirosław Kmiotek, 17. Krzysztof Zawiślak – 9. Makuszewski

(II połowa) 32. Adam Polit – 18. Mateusz Kuśmierczyk, 5. Adrian Kajpust, 4. Władysław Kudriawcew (65, 30. Maciej Kołoczek), 13. Michał Wilk – 98. Bartosz Klockowski, 6. Marcel Tyl (65, 7. Marcin Sudy), 8. Jakub Siedlecki (65, 9. Makuszewski), 23. Krzysztof Wojtanek, 11. Kamil Bełczowski – 99. Jakub Mażysz.

STAL:  (skład wyjściowy) 1. Bartosz Paterek – 18. Nikodem Przepiórka, 2. Zbigniew Syguła, 6. Michał Bernaś, 8. Adrian Dominik? – 9. Dominik Toś, 16. Kacper Snopek, 3. Michał Partyka, 15. Paweł Kaczmarczyk, 14. Artur Kwiatkowski – 11. Grzegorz Szymanek

info: Wisła Sandomierz, własne
foto&video: Piotr Morawski