Sandomierz Fashion Street – święto mody, współpracy i kultury (fotoreportaż)

Pokazy mody projektantów z całej Polski, show akordeonowe, wokalne i taneczne oraz prezentacja aktywnych kobiet z regionu złożyły się na program wydarzenia Sandomierz Fashion Street.

Odbywało się ono pod patronatem dwóch województw – podkarpackiego i świętokrzyskiego, Czwórmiasta i gmin partnerskich do których należą: Sandomierz, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Nisko, Gorzyce, Baranów Sandomierski. – To dzięki wsparciu otrzymanemu z Państwa strony impreza miała charakter prestiżowy ze względu na obecność znakomitych gości reprezentujących świat mody, z drugiej strony była otwarta dla każdego, kto tylko zechciał w niej uczestniczyć. Jeszcze raz dziękujemy – mówi w imieniu osób zaangażowanych w przedsięwzięcie Justyna Wesołowska, pomysłodawczyni SFS.

Modowe święto rozpoczął panel dyskusyjny w Zamku Królewskim w Sandomierzu organizowany w partnerstwie ze Świętokrzyską Grupą Mediową w ramach cyklu spotkań „W Kobiecym Klimacie”.

Główne show, które poprowadziła Joanna Horodyńska, miało miejsce w sąsiedztwie sandomierskiego Ratusza, który stanowił doskonałą scenerię wydarzenia. Był to pokaz mody z udziałem dziewięciu polskich projektantów z różnych części Polski: Ewa Zbaraszewska, Kovalowe, Marzena Chełmińska, Agnieszka Piechowska-Dragan, Serafin Andrzejak, S&S, Patrycja Włodarczyk, Edyta Jermacz i Justyna Wesołowska.

W programie wieczoru znalazły się także dwa koncerty: akordeonistki Weroniki Sury oraz wokalistki Daggi – Dagmary Czechury, która promuje swój singiel „To trudne”. Widzowie obejrzeli również show taneczne w wykonaniu Julii Gołębiowskiej oraz Weroniki Maruszak. Podczas pokazów zaprezentowane zostały także sylwetki kobiet – aktywnych mieszkanek regionu, artystek, działaczek i społecznic.

Projekt spotkał się z bardzo dobrym odbiorem i przysłużył się zacieśnieniu relacji pomiędzy wyszczególnionymi miastami oraz gminami. Zostanie on podsumowany podczas debaty w Tarnobrzeskim Domu Kultury 19 sierpnia br. Wówczas przedstawiciele samorządów porozmawiają na temat: „Łączy nas kultura – debata o współpracy regionalnej. Bariery szanse i dobre praktyki”.

info: UM Sandomierz

foto: Radek Delimata

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content