„Znani i nieznani twórcy COP” – Biblioteka Pedagogiczna i Stowarzyszenie Libri zapraszają do udziału w konkursie

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Libri rozpoczęło realizację projektu mającego na celu upowszechnienie wiedzy na temat twórców Centralnego Okręgu Przemysłowego. Projekt został dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo – 2020”.

COP był największym przedsięwzięciem ekonomicznym i gospodarczym II Rzeczypospolitej, miał uratować gospodarkę i zarazem wzmocnić potencjał polskiej armii. Oprócz niwelowania różnic w podziale kraju miał się przyczynić do przesunięcia nadmiaru ludności wiejskiej do pracy w przemyśle. Niestety wojna przerwała proces tworzenia COP-u i większość inwestycji nie doszła do skutku, a nazwiska wynalazców, projektantów i konstruktorów poszły w niepamięć. Polska myśl techniczna była wówczas na tak wysokim poziomie, że w rankingu światowym patentów międzynarodowych, Polska była na 6-8 miejscu. Oryginalność i nowoczesne rozwiązania technologiczne stworzone przez polskich inżynierów, budzą podziw do dzisiaj.

Aby przypomnieć ich sylwetki i projekty zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Znani i nieznani twórcy COP”. W konkursie może wziąć udział każdy, kto zaprojektuje wizytówki wymienionych osób: Eugeniusz Kwiatkowski, Ignacy Mościcki, Tadeusz Kasprzycki, Rafał Ekielski, Stefan Pragłowski, Jan Prot, Marceli Siedlanowski, Aleksander Sipowicz, Wacław Szukiewicz.

Wizytówki powinny zawierać krótkie, najistotniejsze informacje na temat każdej osoby oraz elementy graficzne zaprojektowane przez autora. Tekst i grafika powinny znajdować się na jednej stronie wizytówki. Wielkość wizytówki 95×60 mm. Wizytówki będą oceniane pod kątem: oryginalności, przejrzystości, związku z tematem. Forma pracy – elektroniczna. Prace powinny być zapisane w formacie jpg lub doc.

Regulamin konkursu: regulamin_konkursu_cop

informacje pod tel.: 664470861

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
profesor
1 rok temu

Prawda o testach na COVID – Randy Hillier – dowody naukowe kontra “paranoja strachu”; https://www.youtube.com/watch?v=ozX1AVJlQik

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content