Jak wizualnie zwiększyć metraż salonu?

Nie ma wątpliwości, że wiele osób marzy o wielkim salonie. Niestety nie zawsze mamy możliwość kupna dużego domu czy dużego mieszkania. Na szczęście istnieją triki aranżacyjne, dzięki którym można powiększyć optycznie każde pomieszczenie. Wystarczą dodatki oraz lustra do salonu. Jak wizualnie zwiększyć metraż salonu? Oto skuteczne sposoby.

Jak wizualnie zwiększyć metraż salonu? – skuteczne sposoby

Pamiętaj o odpowiednim doborze ścian

Wybór odpowiedniego koloru ścian ma znaczenie. Istnieje kilka takich, które optycznie powiększą pomieszczenie. W salonach o małej powierzchni najlepiej sprawdzi się biel lub jasne barwy. Malując ściany, możesz pomalować sufit farbą o 1-2 tony jaśniejszą. Dzięki temu powiększysz wnętrze. Możesz pokusić się także o namalowanie pionowych lub poziomych pasów, które wydłużą lub poszerzą wizualnie przestrzeń. Innym trikiem na powiększenie przestrzeni, jest pomalowanie jednej ściany kontrastowym kolorem – ciemniejszych. Taki zabieg dodatkowo wzmacnia optyczne powiększenie salonu.

Postaw na lustro

Lustro to praktyczny element dekoracyjny, który znajdziemy w każdym domu. Obecnie, dostępne są w wielu wariantach. Bogato zdobione, o różnych kształtach z cienkimi lub grubymi, barokowymi ramami, znalazły swoje zastosowanie nie tylko przedpokoju czy łazience, ale również w innych pomieszczeniach. Coraz częściej pojawiają się w salonie. Co ciekawe, oprócz tego, że prezentują się designerską i pozwalają się przejrzeć, są idealnym sposobem na wizualne zwiększenie metrażu do salonu. Okazuje się, że odbite w lustrze elementy sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. Jeśli zależy Ci na tym, aby salon wydawał się szerszy, powieś lustro poziomo. Zaś chcąc podnieść wnętrze, postaw na pionową ramę. W bardzo małych pomieszczeniach najlepiej powiesić lustra do salonu pomiędzy otworami okiennymi. W ten sposób powiększysz go nawet dwukrotnie. W aranżacji stosuje się także zabieg wieszania luster na prostopadłej do okna ścianie lub naprzeciwko, aby w lustrze odbijamy się promienie światła. Dzięki temu rozjaśnią pomieszczenie.

Wybierz odpowiednią fototapetę

Lustra w salonie czy odpowiedni kolor ścian to nie jedyne triki na wizualne powiększenie pomieszczenia. Innym sposobem jest fototapeta. Ważne, aby były na niej drobne wzory. Doskonale sprawdzi się tu wzór 3D, który stworzy głębie w odbiorze. Warto wybrać także kompozycje otwarte np. plaża, morze, które nie mają ani początku, ani końca. Bardzo fajnym manewrem jest także naklejenie naklejek na jedną ścianę. Oczywiście stawiamy na drobne wzory, bowiem duże tylko pomniejszą. Pamiętaj, aby stosować tę samą zasadę, co w przypadku koloru ścian – jasne barwy powiększają przestrzeń, ciemne zmniejszają.

Nie zapomnij o dodatkach

Dekoracje nie tylko będą pięknie się prezentować, ale odpowiednio dobrane, optycznie powiększą przestrzeń. Przede wszystkim zrezygnuj ze zbyt dużej ilości akcesoriów, aby nie przytłoczyć wnętrza. Tu najlepiej sprawdzi się minimalizm. Dodatki powinny pasować do całej aranżacji, tworząc harmonijną całość.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content