NFZ skontroluje sytuację w tarnobrzeskiej przychodni

NFZ skontroluje sytuację w tarnobrzeskiej przychodni, o czym poinformował nasz portal Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie Rafał Śliż. Kontrola przeprowadzona zostanie w związku z publikacją, która ukazała się na łamach naszego portalu w minioną niedzielę, pn. Tarnobrzeg: Żeby dostać skierowanie, trzeba walić kijem w parapet okna na tyłach przychodni

Jednocześnie rzecznik Śliż wydał w tej sprawie komunikat, z prośbą o publikację jego treści:

W obecnej sytuacji epidemicznej zrozumienie i cierpliwość obu stron – lekarzy i pacjentów jest wyjątkowo wskazane i oczekiwane.

Sygnały o różnych nieprawidłowościach wpływały i wpływają obecnie. Mimo, że większość z nich nie zostaje potwierdzona, NFZ nadal przeprowadza systematyczne kontrole, aby mieć pewność, że prawa pacjentów nie zostały naruszone.

Mając na uwadze właśnie prawa pacjentów, NFZ weryfikuje i sprawdza każdą informację, która może rzutować na brak odpowiedniego zabezpieczenia, niedopełnianie zaleceń bądź stosowanie niedozwolonych bądź nierozsądnych praktyk.

Każda (dosłownie), nawet wyjątkowo nieprawdopodobna sytuacja jest sprawdzana.

Ponadto, każdy z pacjentów ma prawo złożenia skargi do NFZ. Warto pamiętać, ze skarga (pisemna lub za pośrednictwem poczty e-mail) musi być podpisana, lecz w każdej z nich może znaleźć się dodatkowa prośba o zachowanie danych osobowych w tajemnicy” – Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie Rafał Śliż.

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daro
1 rok temu

Masakra !

Alf
1 rok temu

Akcja i oświadczenie typowo pod publiczkę. Ciekawe jakie będą wyniki tej kontroli. Uchybień i nieprawidłowości nie stwierdzono?

smile
1 rok temu
Reply to  Alf

Ręka rękę myje….. 🙂

smiechu warte.....
1 rok temu
Reply to  Alf

teraz sie tylko zastanawiam czy bedzie archiwalne video pod tym artykułem i zawstydzi na dłuzej pracownikow słuzby zdrowia i gospodarzy tego miasta i jak sie ludzie wstydza ze to sie wydazyło a mozna było uniknoc wiec sie poprawdzie lub odpuscie iz zniknijcie bo to jest……….

Janusz
1 rok temu
Reply to  Alf

Pytanie retoryczne.

u la la
1 rok temu

ja rozumiem ze nie wszyscy ludzie chca pracowac za te stawki co obowiazuja do dzis i wyjezdzaja do innych panstw gdzie sa doceniani ale nie jest idealna medycy ale sa oddziały co sie bronia a skoro juz ludzie nie chca ludziom pomagada to niech nfz szuka tanich ofert bo bedzie wiecej zgonow z taka praca jaka jest do tej pory w (szpitalach przychodniach i…..)

a grabaz bedzie zadowolony bo wszystich przyjmie ale nie bedzie po tem rak do roboty bo nikt nie chce za takie ochłapy robic wiec nie prezydent sie przyzwyczaja ze bedzie musiał za łopate złapac bo nie wiem kiedy bedzie te 2 tys euro na miesiac w polskich realiach……

taki
1 rok temu
Reply to  u la la

piter jak takie mądrości wydalisz z siebie to czujesz ulgę czy pustkę??

Odyseusz
1 rok temu

Prawdziwe oblicze konowałów w stosunku do pacjentów !

Margaret
1 rok temu

Panie doktorki wystąpiły w TVN ze swoją linią obrony – zwalając winę na pacjentów. Oj, nieładnie tak kłamać. Wyciągały się im nosy jak Pinokiowi, na długość slawetnego kija. A może należało się przyznać do możliwości bocznego wejścia do swojej przychodni Familia? Nie byłoby tej szopki.

nfz
1 rok temu
Reply to  Margaret

tak tylko po co płacic kase na ubezpieczenie skoro i tak cie nie zbadaja i do kiedy beda problemy ze stomatologami bo nie chca zapisywa i nawet informacji podawac nastepne przychodnie dochadza do przeswietlenia w tbg bo tu jest nowa co sa 24h otwarte…….

BANIA U CYGANA DO RANA
1 rok temu
Reply to  nfz

przeczytaj to co napisałeś,a potem rozpędz się i pierdo.lnij łbem w ściane

odp
1 rok temu

no to powiem ci staraj sie o korepetycje o prezydenta napisz list do niego to moze cie przyjmnie a potem podanie do psychiatry bo sie nie dodzwonisz i niech ci zbada baniak czy nie nadaje sie do usuniecia bo to jest słabe…..

Blondas
1 rok temu
Reply to  nfz

Do szkoły a nie do lekarza…

odp
1 rok temu
Reply to  Blondas

ale w szkole mozesz złapac wirusa i tez u lekarza wiec poszukaj pracy w szkole lub przychodni jako ciec……

smile
1 rok temu
Reply to  Margaret

I jak tu wierzyć lekarzom?….

Jan
1 rok temu

I w czym problem?Teraz podobnie jak wszędzie ,po skierowanie będzie kłębił się tłum pacjentów pod drzwiami przychodni.Ale pan redaktor ma chwile sławy.

Margaret
1 rok temu
Reply to  Jan

W czym problem? Naiwnością jest myśleć w tej sytuacji, że wprowadzenie hasła przez panią doktor,, a skierowanie to w czwartym oknie z tyłu przychodni” to przejaw troski o pacjenta, chodzi o własną wygodę i zapewnienie sobie braku możliwości kontaktowania z im. Przecież kasa za tego pacjenta i tak nadejdzie…

Nik
1 rok temu
Reply to  Margaret

Pani doktor boi się pacjentów, przychodnia zamknięta…. A czy pani doktor po pracy barykaduje się w domu? Nie wychodzi na zakupy, nie spotyka się ze znajomymi?

Jan
1 rok temu
Reply to  Margaret

Każdy sposób jest dobry by ograniczyć kontakty,nie rozumiesz ,ze to jest sytuacja wyjątkowa?,nawet dla twojego dobra.Przez przychodnie przewijają się setki osób.Prosty pomysł jakiejś pielęgniarki przekształcono owczym pędem w hejt.Zastanowcie się lepiej dlaczego serbinow umiera,i ta upudrowana rudera Zwana przychodnią jak długo postoi.

Alf
1 rok temu
Reply to  Jan

Chodzi o elementarną godność i szacunek dla drugiego człowieka. Rzucać takie skierowania przez okno to jak dla mnie uwłacza . Zresztą reportaże w stacjach też chyba to potwierdzają. Czy ten ciemnogród tu nigdy się już nie skończy?

Julek
1 rok temu
Reply to  Jan

Kadrowy się odezwał

Trappist1
1 rok temu

a po kontroli pewnie się okaże że wszyscy zakażeni i cała przychodnia pójdzie na kwarantanne

smile
1 rok temu

Polacy, nic się nie stało…..:)

Trappist1
1 rok temu

Czy NFZ skontrolował parametry kija ,czy nie zagraża życiu i zdrowiu pacjentów? Czy będzie jakieś dofinansowanie na lepsze kije ,może jakiś domofon po skierowanie?

artykuł
1 rok temu

https://echodnia.eu/podkarpackie/kij-obok-przychodni-rozslawil-tarnobrzeg-lekarki-komentuja-sytuacje-chyba-lepiej-podac-kartke-przez-okno-niz-narazac-pacjenta/ar/c1-15219714
a jak zwieje na parapet i podczas skakania mozna noge złamac a jak sobie maja starsi ludzie poradzic jak warunki sa zmiene

Margaret
1 rok temu
Reply to  artykuł

Niech te lekarki się nie wypowiadają i nie pogrążają. Wychodzi brak empatii a do tego i samokrytycyzmu. Naprawdę, pacjenci nie mają poziomu inteligencji na poziomie 0.,nie ma potrzeby wmawiania im pseudo troski. Podobno już można dostać skierowanie dzwoniąc domofonem przy bocznym wejściu do tej przychodni.Nie można tak było zadziałać wcześniej tylko dopiero po bece na cały kraj?

pacjent
1 rok temu
Reply to  Margaret

a jednak rzecznik praw pacjentów stwierdził naruszenie godności i praw pacjentów tarnobrzeżan .

Bartek
1 rok temu

Po co te jęki. Głosujecie na darmową służbę zdrowia – to macie darmową służbę zdrowia. Jeżeli ktoś wierzy, że można dostać coś wartościowego, wysokiej jakości za darmo, bez pracy na to, to bardzo źle o nm świadczy.
Ps. Proszę nie pisać że „płacicie w podatkach” bo te pieniądze w chwili odebania właścicieowi stają się „publiczne”=niczyje i są jedynie łupem maszyny urzędniczej.

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content