„Trudno jest przyznać się do swoich błędów (…) Zachowanie rzecznika odbieram jako lekceważenie mnie” – M. Zych, liderka klubu Konfederacji w Tarnobrzegu o braku odpowiedzi ze strony prezydenta

Trudno jest przyznać się do swoich błędów, więc lepiej jest przykryć je postawą pełną wyniosłości i dalszego lekceważenia logicznie uzasadnionych argumentów (…) Zachowanie Pana rzecznika odbieram również osobiście, jako lekceważenie mnie, jako kobiety liderki Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu” – napisała w e-mialu do naszej redakcji Małgorzata Zych, odnosząc się do odpowiedzi jaką uzyskaliśmy od rzecznika UM Tarnobrzeg. Wojciecha Lisa poprosiliśmy o komentarz prezydenta do zarzutów przedstawionych przez M.Zych, podczas listopadowej konferencji prasowej.

M. Zych wymieniła jej zdaniem największe porażki prezydenta tzn. podwyżki cen śmieci oraz wody, niszczenie idei budżetu obywatelskiego, zła polityka informacyjna miasta, zła polityka prowadzona w okresie pandemii wirusa covid19 oraz brak współpracy z opozycją w zakresie potrzeb rozwojowych miasta Podczas konferencji poruszony został również problem dworca PKP.

– Trudno odnosić się szczegółowo do poszczególnych punktów podnoszonych przez małżeństwo państwa Zych, gdy pod adresem Prezydenta Tarnobrzega padają określenia: kłamstwa, buta, arogancja. Dlatego proszę wybaczyć, ale to nie jest poziom dyskusji, w której chcielibyśmy uczestniczyć – napisał rzecznik UM, Wojciech Lis.

Szczegóły: Prezydent D.Bożek nie chce komentować zarzutów liderki klubu Konfederacji w Tarnobrzegu, Małgorzaty Zych

Małgorzata Zych przesłała do naszej redakcji swoje stanowisko, z prośbą o publikację.

Stanowisko Małgorzaty Zych Lidera Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu w sprawie braku ustosunkowania się do zarzutów wobec Prezydenta Dariusza Bożka.

Dziwi mnie brak jakiegokolwiek komentarza rzecznika UM do naszej krytyki działań Pana prezydenta Dariusza Bożka, ponieważ pierwsze, co powinien zrobić jego rzecznik to przeprosić mieszkańców za kłamstwa, jakie padły w mediach odnośnie dworca PKP. Jednak jak widać trudno jest przyznać się do swoich błędów, więc lepiej jest przykryć je postawą pełną wyniosłości i dalszego lekceważenia logicznie uzasadnionych argumentów, jakie przytoczyliśmy na swojej konferencji np. w przypadku zaniechań w sprawie dworca, łamania prawa przy budżecie obywatelskim i uporczywym odwoływaniu się od wyroków sądowych nakazujących realizację projektu odwiertu wód siarczkowych.

Zachowanie Pana rzecznika odbieram również osobiście, jako lekceważenie mnie, jako kobiety liderki Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu, ugrupowania, które ma reprezentację w Sejmie a przecież, podobno zaplecze liberalno-lewicowe i postsolidarnościowe Pana prezydenta walczy o prawa kobiet – o prawa – a więc i o szacunek. Ale trudno, skwituję to powiedzeniem, „jaki pan taki kram”. Nawiasem mówiąc żenującą emanację tego zaplecza w postaci strajku kobiet mieliśmy okazję oglądać nie tak dawno na ulicach Tarnobrzega, któremu stawiliśmy opór, jako samoobrona wiernych – straż narodowa broniąca kościołów, z czego jesteśmy dumni. Stanęliśmy w obronie wartości takich jak prawo do życia od poczęcia, świątyń i religii katolickiej, na której ufundowana jest historia i tradycja Polski pomimo tego, że byliśmy wszyscy bez wyjątku i ja również osobiście brutalnie atakowani za to w mediach.

Tak łagodne słowa jak buta i arogancja, które według Pana rzecznika stały się przyczyną braku komentarza do naszych zarzutów nie były przez nas użyte ani na wyrost ani nieprawdziwie ponieważ wykazaliśmy mijanie się z prawdą w sposób dobitny, przedstawiając odpowiednie dokumenty, jakie napłynęły do nas ze strony PKP, które dowodziły, że prezydent nie prowadził żadnej korespondencji w sprawie dworca oraz że nieprawdą było jakoby PKP nigdy nie chciało przekazać miastu dworca za darmo wraz z przylegającymi do niego działkami.

Jak inaczej można nazwać zachowanie Pana prezydenta, jak nie butą (cyt. SJP-buta: zbytnia pewność siebie), jeśli zupełnie zlekceważył realną potrzebę mieszkańców, jaką jest remont dworca PKP i stworzenie Centrum Komunikacyjnego czy też podanie oczywistych niezgodnych z prawdą faktów o tym, że nikt obecnie przejmować dworców nie chce, których nieprawdziwość można przecież łatwo zweryfikować na podstawie informacji prasowych. Zapewne zgubiła go pewność, co do tego, że nie znajdzie się nikt odważny, kto na te słowa odpowie. Czy nie byliśmy uprawnieni do użycia słowa arogancja, które oznacza „wyrażanie przesadnej, pewności siebie połączone z ostentacyjnym lekceważeniem innych”, kiedy mówił, aby to Konfederacja, jeśli chce wzięła sobie dworzec za złotówkę i go wyremontowała? Zawsze w swojej działalności politycznej będziemy walczyć o realizację podstawowych wartości w życiu społecznym takich jak chociażby prawda.

Chciałabym również podkreślić, że nasza konferencja nie była wystąpieniem małżeństwa państwa Zych a Klubu Konfederacji, niestety tymi słowami rzecznik potwierdził tylko nasze zarzuty o arogancji.

Rozumiemy, że trudno jest Panu prezydentowi znieść jakąkolwiek krytykę nawet tak łagodną jak nasza zresztą nie w pełni oddającą skalę jego zaniedbań, bo nikt do tej pory go nie recenzował w Radzie Miasta. Funkcjonuje ona zresztą jak jeden wielki układ i konglomerat władzy nie patrzący sobie na ręce.

Nasze miasto jest obecnie przykładem sprawnie dbającej o swoje interesy koalicji POPiS-u, czyli postsolidarnościowego układu władzy, ludzi powiązanych miedzy sobą wzajemnymi interesami i nie różniącymi się poglądami w podejściu do spraw najważniejszych w samorządzie w rozwiązywaniu podstawowych życiowych problemów mieszkańców. Cierpi na tym rzeczywisty interes przeciętnego obywatela miasta. Zarówno jedni jak i drudzy wykazują zdecydowaną inercję w podejściu do postrzegania zadań samorządu w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy stąd solidarnie zwalczają np. projekt wód siarczkowych. Jedni i drudzy skupiają się jedynie na stwarzaniu warunków do rozwoju gospodarczego stąd stawiają na budowę infrastruktury często dla zagranicznych firm. Owszem są to jakieś działania, ale te działania od 30-u lat nie przyniosły Tarnobrzegowi wartościowych, dobrze płatnych miejsc pracy i nie upodmiotowiły mieszkańców oraz nie uczyniły ich gospodarzami. Dlatego uważamy, że inwestycja bezpośrednia UM w odwiert wód siarczkowych jest inwestycją w miejsca pracy dla mieszkańców i dodatkowo będącą asumptem dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Podobnym przykładem negatywnej postawy tarnobrzeskiego układu władzy jest sprawa dworca PKP. Zarówno Pana Kamila Kalinkę z PiS jak i Pana Dariusza Bożka nie obchodzi to, że Tarnobrzeg miasto na prawach powiatu, jako jedyne na Podkarpaciu nie ma czynnego dworca PKP ani zintegrowanego centrum komunikacyjnego, które jest nowoczesnym rozwiązaniem powszechnie realizowanym w wielu miastach w Polsce. Zdaje się wyznają maksymę lepiej żeby nie było to nasze, bo, po co mieć problem z majątkiem, miasto przecież majątku mieć nie powinno, bo to kłopot.

Pomimo tego, że jako ugrupowanie opozycyjne znajdujemy się na gorszej pozycji niż cały układ władzy w skład, którego wchodzą również przychylne prezydentowi media podejmujemy się naszych obowiązków bycia w opozycji narażając się często na brutalną i nieuczciwą krytykę ze strony zaplecza Pana prezydenta, która jest także stosowana również wobec mnie, jako kobiety głównie w mediach społecznościowych.

Jednak nie poddajemy się i będziemy dalej działać dla dobra wspólnego, bo po to przecież powstała Konfederacja, partia wolnych ludzi. Pan prezydent musi znać powiedzenie: „Prawdziwa cnota krytyk się nie boi” i dlatego mamy nadzieję na zmianę zachowania wobec Konfederacji zarówno przez niego, jak i jego rzecznika, który wydaje się nie do końca rozumie znaczenie takich słów jak buta i arogancja. Krytyka rządzących jest podstawowym prawem oraz zasadą demokracji. Mam nadzieję, że Pan rzecznik to zrozumie, a prostowanie i przepraszanie za oczywiste nieprawdy jest weryfikacją funkcjonowania uczciwości w życiu publicznym. Jan Paweł II powiedział: „Demokracja bez wartości przekształca się w jawny bądź ukryty totalitaryzm”. Tego przecież nie chcemy w Tarnobrzegu.

foto: Klub Konfederacji w Tarnobrzegu

Subskrybuj
Powiadom o
102 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kutombo
10 miesięcy temu

Dokładnie tak jest od wielu już lat:Lepiej żeby nie było nasze bo po co mieć problem,no więc Stalowa Wola dyma nas na śmieciach 😉 a prywaciarz wozi nas 20-letnimi poniemieckimi autobusami.

Kutombo
10 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

a tak poza tym rzecznik UM to zwykły truteń-pasożyt.

Chudy
10 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

Nie zgadzam się, to spokojny, grzeczny i zrównoważony człowiek, mający szacunek do wszystkich ludzi a do kobiet szczególnie.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Chudy

Ha Ha Ha – ha ha ha.

Janusz
10 miesięcy temu
Reply to  Chudy

Niech będzie spokojny i grzeczny ale niech odpowiada ludziom na pytania które dotyczą nas wszystkich mieszkających w tym mieście.
ZA TO BIERZE PIENIĄDZE !

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  Chudy

To prawda, tyle że w moim odczuciu mało znający się na swojej robocie.

Br.
10 miesięcy temu
Reply to  Chudy

szczególnie chyba do tych ćwoczkiń z czerwonym piorunem na maskach i namalowanym na tekturze.

BOSS
10 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

nie stalowa tylko sandomierz,od kilku miesiecy wywozi smieci santa eco sandomierz!

ghj
10 miesięcy temu
Reply to  BOSS

pod auspicjami mzk, dobrze ktoś to wymyślił, najgorsze, że biedota tarnobrzeska nie ma nic do powiedzenia, bogacz zapłaci nawet 100 zł za śmieci

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  ghj

A wiesz przynajmniej kto jest właścicielem Santa Eco – czy nie przypadkiem MZK Stalowa Wola ??????

Gibała
10 miesięcy temu
Reply to  BOSS

los to rozliczy sprawców zresztą też

Tbg
10 miesięcy temu
Reply to  BOSS

A kogo to sieroto zabidzona obchodzi?

BOSS
10 miesięcy temu
Reply to  BOSS

Piepszyc ich.

Rwde
10 miesięcy temu

Z jednej strony strajki kobiet pod nosem Prezydenta , a z drugiej taka olewka kobiety…
Słabe to jest …

greg
10 miesięcy temu

A kto to jest ta kobieta ???? kandydatka na nowe wybory samorządowe

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  greg

Przede wszystkim kobieta, a jak ci żal to startuj w nowych wyborach samorządowych. Kazy ma takie prawo, kobieta też.

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  Owen

Każdy ma takie prawo….

orzeł
10 miesięcy temu

z częścią się zgadzam, mamy najslabszego prezydenta od lat jednak trochę pokory to się i konfederacji należy. czy prezydent powinien odpowiadać na każdą „konferencje” nic nieznaczacych ugrupowań? Czy też dlatego że ktoś jest kobietą? no bez jaj. głosu ludu też zbytnio widzę konfa nie słucha, pierwszym razem pan Zych dostał się do RM przez zbieżność nazwisk z historykiem, prezydentem nie został, nawet na radnego głosów brakło, wód siarczkowych znów naród nie wybrał.
przy obronie kościoła to już fikłem, śmiesznie to wyglądało w bramie kościoła:) nawet dominikanie ich nie chcieli w tej bramie. Małżeństwo, wg mnie wystawia się na pośmiewisko i w dodatku całkiem dobrze im to wychodzi.
Podsumowując, pokory trochę

Tom
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Nie ważne kto co dostał. Zych nie jest prezydentem, a Bożek tak. Te wszystkie zarzuty może są śmieszne, ale to że Bożek kłamał publicznie już takie śmieszne nie jest.

Alf
10 miesięcy temu

Poproszę o chociaż JEDEN przykład , gdzie PKP oddaje dworzec i teren wokół niego za darmo w kraju. Znam natomiast przypadki dzierżawy na okres do 30 lat bo tylko na tyle pozwala niestety nasze prawo. Remont tak zniszczonego obiektu z konserwatorem zabytków na plecach to koszt zdecydowanie według mnie przekraczający obecnie możliwości finansowe miasta. Jeszcze budowa centrum komunikacyjnego to już w sumie koszt kilkudziesięciu miliomów złotych. Temat wód ma sens w momencie , gdy znajdzie się jakikolwiek inwestor . Jeżeli postawi warunek wykonania odwietu to wtedy jak najbardziej. Przypominam , tym co mają krótką pamięć , że za obecny stan rzeczy w temacie śmieci i komunikacji miejskiej odpowiedzialni są konkretni ludzie. Mleczarz i helikopter.

Tom
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Nie usprawiedliwiaj kłamstwa. Nie ważne czy PKP oddaje gdzie indziej grunty, budynki i inne cuda, w tym wszystkim ważne jest to, że pojawił się zarzut kłamstwa. Czy kłamstwo można usprawiedliwić? Zwłaszcza kłamstwo Prezydenta? Wg Ciebie chyba tak. I to pokazuje obraz opętania wyborców PO.

Waldemar
10 miesięcy temu

Dlaczego Konfederacja nie zbierze podpisów pod przeprowadzeniem referendum o odwołanie prezydenta ? Na pewno wiele osób by się podpisało.To nic nie kosztuje a tylko pomoże miastu.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Waldemar

Już dawno sugerowałem przejście od słów do działań formalnych mogących odnieść wymierny skutek, niekoniecznie przez tarnobrzeskie struktury Konfederacji, ogólnie przez zainteresowane grupy mieszkańców. Takie inicjatywy mają oparcie w prawie, np. w art. 7 ustawy o samorządzie gminnym:
„1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:
(…)
17) wspierania i upowszechniania idei samorządowej, w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażania programów pobudzania aktywności obywatelskiej;”.

wyp....... w pod.........
10 miesięcy temu

jak i pan zych i jego żoną są tylko pionkiem w tej grze bo mogła się dużo wcześnie postawić jak kolega po fachu męża podbierał kasę z kupki od miasta a potem inwestował potem się sam ośmieszał i jak spaceruje po mieście to nawet go mieszkańcy nie interesuje bo nie ma czasu bo idzie na party z swoją pierwszą ……………….. a to jest okropne widząc takie widoki………

obywatel
10 miesięcy temu

Obywatel pyta i pomyślcie , że to wy zadajecie jakieś pytanie – a BOŻEK tak odpowiada???
Burmistrz robi z ludzi idiotów za te kilkanaście tys. co m-c – też za co płaca Państwo Zychowie jak i reszta mieszkańców – to z tego dostaje swoją pensje Burmistrz Bożek Dariusz (z Krosna)
a jego zachowanie to zwykły wyraz arogancji , buty i i zwykłego bezczelnego chamstwa.
Obywatel – mieszkaniec pyta (nie zależnie w jaki sposób – kulturalny czy nie) a on powinien się wypowiedzieć i odpowiedzieć – i tyle.
Bożek – głosowałem na ciebie co było największą pomyłką – jesteś zwykłym ( nie nadaje się do zacytowanie bo takich słów nie ma w słownikach jęz. polskiego) arogancja ta zapewne wynika z twojego marnego wykształcenia ( o wychowaniu szkoda pisać) , miernego nauczyciela.
.

art
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Idź i powiedz to Prezydentowi prosto w twarz. Sam o tym mówił na wieczorze wyborczym. Jeśli Cię nie dopuści to będzie oznacza, że nie mówił tego serio.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  art

Z chęcią – ale już nie mogę patrzeć na tego hipokrytę – cuda , cuda i sukces Bożka ???

4 miliony złotych otrzyma Nowa Dęba z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę kanalizacji sanitarnej w nowodębskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

A Bożek sukces ??????????????????????????????????????????

Tarnobrzeskie Wodociągi czasowo zbywają 45% udziałów za 25 mln zł

Tymczasem za przejęcie udziałów w wodociągach Fundusz Inwestycji Samorządowych wypłaci 25 mln złotych. Podpisana w tej sprawie umowa uwzględnia możliwość sukcesywnego odkupowania zbytych udziałów przez tarnobrzeską spółkę lub samo miasto do 2039 roku.

Za ten rodzaj „pożyczki” Tarnobrzeg zapłaci jednak 43,5 mln złotych. Prezydent Dariusz Bożek ocenia, że taka transakcja jest bezpieczna i dla miasta i dla Tarnobrzeskich Wodociągów. Między innymi dlatego, że Fundusz Inwestycji Samorządowych będzie tak zwanym udziałowcem pasywnym, nie mającym wpływu na zarządzanie spółką. Dariusz Bożek zdecydowanie podkreśla, że cała operacja nie wpłynie na ceny wody w mieście, które są zależne od innych czynników.

Pozyskane ze zbycia udziałów pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na realizację projektów infrastrukturalnych nad Jeziorem Tarnobrzeskim oraz na terenach przemysłowych Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dzielnicy Machów. Wspomniane obszary prezydent Bożek wskazuje jako strategiczne dla rozwoju miasta, nazywając je głównymi filarami Tarnobrzega.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

On nawet nie wie że dzielnice to np. w Warszawie, bo w TBG tylko osiedla.

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Niekoniecznie, jak najbardziej poprawne są nazwy dzielnic np dla Mokrzyszowa, Miechocina itp.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Owen

To jeszcze niech zmieni to na mapach znajdujących się przed urzędem
– „dzielnice – poprawne nazwy” – ciekawe ??????????????????????????????/

Tbg
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

To wypierdalaj do Warszawy Jarkowi kota na spacer wyprowadzac.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Tbg

Skąd błaźnie przyjechałeś (z Dymitrowa ????) czy Krosna ?????- bo ja się tu urodziłem i mieszkam .

wyp....... albo .....
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

dopiero po dwóch latach jego kadencji dopiero pojawiła się większa lista jego błędów przebywając za granic JUŻ BYŁO PISANE że zrobił z siebie błazna a już takie komentarze pojawiają sie od ponad pół roku i nadal nie widać efektów nawet pani burmistrz od remontu drug się ostatnio wypowiedziała to jak pilnowali z swoim kolegą od kawy że wszystkie roboty są opóźnione………….

obywatel
10 miesięcy temu

A on dalej – same sukcesy !!!! Wtórują mu koledzy, koleżanki i urzędnicy z rodzinami – nawet na tym forum. Kropka.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Tbg

Jemu wystarczy Dariusz z Krosna – po podwyżkach w urzędzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

art
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Uważam za błąd zbycie udziałów, wiem też, iż sporo osób z wodociągów też uważa to za błąd.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  art

Wielokrotnie to powtarzał a jak mawiał słynny klasyk (o tych samych poglądach i rodowodzie z PO) ” dwa razy obiecać to tak jak słowa dotrzymać ”

Dalsze komentarze są zbędne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

art
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Wiem i rozumiem

art
10 miesięcy temu

Czy nie można przedstawić krytyki ,, twarzą w twarz” tylko przy użyciu mediów? Prezydent sam mówił, na wieczorze wyborczym, że: ,,Jesli Ktoś zauważy , że robię co innego niż mówiłem podczas kampanii, to niech mi to powie prosto w oczy”.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  art

Chyba na konferencji ????

art
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ok na konferencji. Mój błąd.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  art

Dariusz Bożek zdecydowanie podkreśla, że cała operacja nie wpłynie na ceny wody w mieście, które są zależne od innych czynników.

i oszust i kłamca – woda podrożała ????

Obserwator
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A ja cieszę się że Prezydentem jest Pan D. Bożek, a nie ktoś oderwany od rzeczywistości co mami tarnobrzeskie społeczeństwo utopijnymi wizjami stworzenia swoistej krainy mlekiem i miodem płynącej. Prawdą jest że obywatel ma prawo pytać i ma prawo oczekiwać odpowiedzi, ale powinien to robić z klasą. Jeżeli oczekuje szacunku to również ten szacunek powinien okazywać. Wielokrotnie w komentarzach Prezydent jest obśmiewany – chociażby używanie zwrotu „burmistrz” czy „Dariusz mieszkaniec Krosna” gdzie to nie z Jego winy a błędu redakcji przez przypadek stał się mieszkańcem Krosna.”Zero szacunku, zero kultury” i wielkie oczekiwania, bo jak się błotem człowieka obrzuci to ten ma się otrzepać, obmyć i na kiwnięcie palcem odpowiadać na zaczepki. Ciekaw jestem odpowiedzi Pani Z. – szefowej Konfederacji, czy ważniejszym dla miasta od strony inwestycyjnej było szczęśliwe sfinalizowanie i dokończenie trudnych procedur związanych z przejęciem projektu drogi obwodowej, do której miasto ma zapewnione dofinansowanie unijne w wysokości 43,5 mln zł. czy też przejęcie od PKP dworca kolejowego wraz z jego kapitalnym remontem. Ciekawa strategia aby rozwiązywać cudze problemy, w tym przypadku PKP gdziePrezesi Spółek i Członkowie Rad Nadzorczych zarabiają na bogato a samorząd przejmie budynek i wyremontuje. Panie Prezydencie tak trzymać, ja efekty Pańskiej pracy i całego zespołu ludzi… Czytaj więcej »

orzeł
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

no dom pielgrzyma też był w deche 🙂 zapomniałem:) ale co zatem z zapowiadanym, przrz obecie nam zasiadającego, hotelem nad jeziorem? tylko nie mówcie że wirus

Lola
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Napij sie lepiej kawy, bo pierdolisz nie na temat.

orzeł
10 miesięcy temu
Reply to  Lola

a ty idź do swojego bolka jak go w ogóle masz

Ewa
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Do pracy urzędniku. Ilu jest Was zatrudnionych po nepotyzmie obecnego prezydenta
Łapki w górę.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Cała rodzinna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Dostaje to na co zasłużył – zbiera owoce swojego postępowania i zachowania !
A następny czarodziej to Kalinka która wmawiał publicznie ” że zbycie udziałów” nie jest prywatyzacją.
Rzecz oczywista zbycie udziałów – sprzedaż jest prywatyzacją.
Wystarczy policzyć ile udziałów jeszcze należy sprzedać i Bożek na pewno to zrobi bo zapowiedział , iż zapłaci za kolekcje Tarnowskim dużo więcej jeśli zajdzie taka konieczność – no i jak już inni będą mieć łącznie 51 % udziałów – to będą dewidenty
z zysku , który oczywiście będzie z opłat za wodę – proste jak drut nawet dla półinteligenta ( to co jest normą).

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Ciekawe czy Żonie powiedział prawdę czy też ją okłamał (bo też mieszka w Tarnobrzegu) ???????????????????????????????????????????????????

Dariusz Bożek zdecydowanie podkreśla, że cała operacja nie wpłynie na ceny wody w mieście, które są zależne od innych czynników.

i oszust i kłamca – woda podrożała ????

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Punktujesz remont dworca kolejowego czy budowę mostu na Wiśle, które obecnie rzeczywiście nie należą do najważniejszych potrzeb miasta, ale o kolekcji dzikowskiej czy ściance wspinaczkowej ani słowa. Chcesz być obiektywny, to wykaż, że np. zakup kolekcji dzikowskiej (do muzeum w obrębie nieruchomości, co do których są roszczenia) jest lepszym posunięciem, niż remont dworca kolejowego pod handel / usługi / kulturę.

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Czy kolekcja jest przyspawana na stałe do nieruchomości ?.Wiem ,że najlepiej prezentuje się w murach zamkowych i oby tak zostało. Ludzie też składają deklaracje a życie pisze swoje scenariusze. Zawsze w ostateczności może zostać sprzedana lub zastawiona. Szkoda ,ze nie możemy poznać wartości tej wyceny na którą powoływał się Pan Zych.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Odpowiadając na Twoje pytanie: nie.
Natomiast odnośnie innych rzeczy, to sprawy mają się tak.
1) Kolekcja dzikowska jest kupowana jako nasze dziedzictwo i wspólne dobro, a nie na handel.
https://www.youtube.com/watch?v=TjfOFeUNM3s&ab_channel=TelewizjaLokalnaTVL
Tak więc dopóki Pan Prezydent nie poda oficjalnie innych planów co do kolekcji, to Twoje argumenty dotyczące sprzedania kolekcji itp. są bezzasadne.
2) Informacje dotyczące wyceny stanowią raczej informację publiczną, więc wystarczy złożyć wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Jak odmówią, to będzie przynajmniej na piśmie dlaczego.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Jeszcze jedno.
3) Zamiast robić remonty, stawiać latarnie itp. w parku robiłbym je w obrębie nieruchomości np. po szkole przy ul. Dekutowskiego (dawna 5-tka o ile mnie pamięć nie myli), aby móc tam przenieść muzeum.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Obudź się- w prawdziwym dobrze kultury narodowej (słowie pisanym i nie koniecznie oryginale – rękopisie ), w prawdziwym dziele jest napisane „ŁŻE JA PIES” – i to pasuje do bożka i jego opinii na temat kolekcji tarnowskich – jakieś malowidełka z Tarnowskimi , mebelki ani zamek nie jest żadnym dobrem narodowym (co najwyżej dziełami architektury, rękodzieła , malarstwa ) a tylko dziedzictwem co najwyżej rodziny Tarnowskich – nie ma potrzeby aby takie dziedzictwo rodzinne kupować za kasę mieszkańców miasta.

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Człowiek niewykształcony

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  art

Są takie rzeczy o których mówił w kampani co innego a robi co innego, natomiast skoro jesteś zwolennikiem żeby iść do niego i powiedzieć mu cokolwiek osobiscie to po co piszesz na tym forum? Idź i mów.

art
10 miesięcy temu
Reply to  Owen

Nie ja krytykuję tu działania Pana Prezydenta.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Owen

Zapewne na konferencji ????????

As
10 miesięcy temu

A co Pani sądzi o niektórych tekstach na temat kobiet Pana Korwina? To nie przeszkadza Pani ?

Tbg
10 miesięcy temu
Reply to  As

Co ma piernik do wiatraka?

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  Tbg

W tej kwestii bardzo dużo.

Tbg
10 miesięcy temu

Przybysz z Krosna zlekcewazyl mieszkancow Tarnobrzega.Najgorsze jest to ze ludzie bez chonoru liza mu tylek.

orzeł
10 miesięcy temu
Reply to  Tbg

a jeszcze gorsze jest to, że nie znasz języka polskiego. Nosz kurła, oddaj za edukacje!!

lewakfeministalgbt
10 miesięcy temu

lider konfederacji 🙂 buahahaha , chyba samozwańczy przywódca pseudo patriotów i półgłówków

stefan
10 miesięcy temu

dr Witold ma duzo czasu i pisze listy , pytania merytorczne i warto by sie odnieść choc najwazniejsza jest Galeria , obwodnica i inwestycje nad jeziorem

Marian
10 miesięcy temu
Reply to  stefan

Ciekaw jestem gdzie pracuje mąż Pani liderki Konederacji, bo jeżeli nadal tam gdzie wykazał w oświadczeniu majątkowym jeszcze jak był radnym to nasuwają się pewne pytania, ale przyjdzie na to czas.

olo
10 miesięcy temu
Reply to  Marian

a co podał w oświadczeniu ?

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  olo

ARP

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  stefan

Pan Zych niewatpliwie inspirująca postać,osoba wszechstronnie wykształcona i mająca ciekawe pomysły tylko najwyraźniej umkło mu że działa w polityce.Tu nie wystarczy mieć racje by wygrywać trzeba czymś inym ujać wyborcòw.Nie został prezydent miasta,radnym,pomysł odwiertu siarczkowego przepadł z kretesem w głosowaniu obywatelskim.Trzeba wyciągać wnioski.Jezeli pomysłem jest zaangażowanie żony to przyznam ze mam wątpliwości bo nie znam przypadku w naszej polityce by małżenstwo odniosło sukces.Jeżeli by się udało to ewenement dużego kalibru.Mimo ze umieszczam siebie po prawicy to jednak z Konfederacją mi nie po drodze.Niszowy ruch bez dużego poteciału rozwoju.Odnosze wrażenie źe Pan/Państwo Zych (mimo mojej sympatii do nich)będac tu gdzie sa I głoszac to co głosżą stoją u fortuny bram kopiąc butem drzwi które jednak się nigdy nie otworzą.Na pocieszenie napisze ze czesto się mylę

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

A co Dudzie wolno, Trzaskowskiemu wolno, Kalince wolno (słynny bilbord reklamowy na całą ścianę bloku na Kopernika podczas wyborów – ciekawe ile z tego pożytku maja ludzie tam mieszkający – czytaj art 5 ust.1 ust. o sp. mieszkaniowych)
– a Panu Zychowi NIE WOLNO.
Tak na marginesie odwiertu – poroniony pomysł za kasę z podatków – jakby był interes to inwestor by się znalazł – tak jak w SOLCU – ale na pewno nie będzie inwestował w coś co jego nie będzie (chyba że nabędzie grunt).

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Szanowny obywatelu proponuje wytężyć wzrok i dostrzec jednak że przemiłe panie Duda,Trzaskowska,Kalinka nie prowadzą działalności politycznej w przeciwieństwie do przesympatycznej małżonki Pana Zycha.Kumasz

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Tylko robią zakupy z kasy podatników za które dostają wynagrodzenia ich mężowie w związku z działalnością polityczną – dobre sobie.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Nawet Robert Biedroń (obecny europoseł) angażuję – tylko nie wiem czy męża, czy żonę (Ha Ha Ha) a Zychowi – nie wolno —– dobre sobie.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Tu przynajmniej wiadomo kto jest kto, kto mężem a kto żoną

  • a w związku Biedronia za ch….. nie odgadniesz kto jest kim, kto mężem, kto żoną a tym bardziej kto jest tam kobietą a kto chłopem – zaprawdę za ch….. nie odgadniesz.
obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Panie Bolek – proszę o odpowiedź – czy Pan wiesz kto jest kim ????
Aha – jeszcze proszę o konkretną odpowiedz w sprawie związku biedronia;
” kto tam ma cycki – który „

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Uzupełnienie dla Bolka

  • bo jak w piosence ” Baśka ma fajny biust” a tam ani chu ani chu.
Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Szanowny obywatelu nie jestem w stanie wznieść się na Pana poziom dyskusji gdyż zawsze przegrywam brakiem doświadczenia i wiedzy co nie zaburza -mimo wszystko -poczucia mojej wartości.Zdrowia życze

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

To po co Panie wymyślać bezpodstawne zarzuty ????? Jakby małżonka Pana Zycha nie chciała się angażować to by się nie angażowała – proste.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Szanowny Panie Bolek – jakby Państwo Zych (Konfederacja) miała kasę (tak jak Bożek daje z budżetu miasta) na dotacje dla lokalnych mediów na TN, Echo itd i układy (TVL) na sianie propagandy sukcesu (jak za Gierka), masę podległych i usłużnych urzędników opłacanych z kasy miejskiej przez Bożka – to wtedy sytuacja byłaby odwrotna i można byłoby robić takie zarzuty – ale to nie ma miejsca.
Życzę Zdrówka i poczucia humoru !!!!!!!!!!!!!

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Pan Bożek wygrał wybory w pierwszej rundzie nie mając takich możliwości jakie ma teraz.Dlatego sugeruje sie uczyć jak to robić nie mając dużych możliwości a nie krytykować ze je ma teraz.Urok,powab i czar bycia u władzy nie tylko Pana Božka.Co do humoru jak zawsze mi dopisuje czego życze wszystkim hejterom I proponuje wrzucie na luz jak to sie mówi

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Jesteś Pan w błędzie – za nim stało PO, PSL. Lewica (różnej maści organizacje i stowarzyszenie w których działali byli aparatczycy z PZPR). Plakaty Bożka po klatkach schodowych porozwieszane w SM Siarkowiec przez pracowników w gablotach – zapewne za darmo (Z Konfederacji było brak).
Wygrał wybory – zgoda – wygrał wybory, naobiecywać a ich realizacja to dwie różne sprawy a tu tylko sprzeczności.
Zapewne Pan wie (lub nie) kto rozdawał cukierki na placu targowym ( a kto jak nie działacze z PO wraz z bożkiem)
i jego bredzenie ” że niezależny (on tylko się wstydził przyznać swoich).
Nie opowiem dlaczego młodzi na niego zagłosowali a miałem okazje posłuchać – na pewno nie za zasługi jako nauczyciel
( czy się uczyłeś czy nie, czy coś umiesz czy nie – i tak wszyscy mieli pozytywne oceny!!!!!!!!!!!)

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A jak Szanowny Pan chciał to ostatnio widziałem gdzie Kalinka rozwieszał plakaty wyborcze – na drzwiach skrzynki elektrycznej w klatce schodowej.
Mogę Panu powiedzieć. że znam Pisowca co zawsze głosował na PIS ale jak mawiał ” za chuj na tych z tarnobrzeskiego Pis-u nie zagłosuję , na Kalinkę, Pekar, Nowaka i innich”,
” za to co zrobili na placu zabaw na Ul. Tracza i remoncie chodnika wzdłuż jednej z posesji z domkiem jednorodzinnym”.
Proponuję zobaczyć jak się robi coś aby na tym skorzystać,
a na placu zabaw połowa chodnika pamiętającego świetlane czasy Siarkopolu i Gierka”.
Zapewne – grunt że kolejny radny ma porządny chodnik przed posesją !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A dzieci niech tam się przewracają na chodniku – pewnie dlatego że to innych.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Przepraszam za wulgaryzm ( ch……) ale to z oryginału cytatu.

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jeżeli twarzami PIS w Tarnobrzegu będzie Kalinka, Pekar, Nowak nigdy nie wygrają wyborów.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Roman

Powiadam za …………… nie odpuszczą – nie licz na to????

Artysta
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Wiadomo bo się zamieniają rolami,to zależy który którego ładuje w kichę.

Peło
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Małżeństwo Kołek odniosło sukces w polityce lokalnej – on był radnym i Przewodniczącym Rady Miasta, a ona w Sejmiku Wojewódzkim 🙂

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  Peło

O sukcesie -w moim rozumieniu- można mówić jak się konczy działalność.Jak się skonczyła działalność wspomnianego małżenstwa każdy zainteresowany wie

olo
10 miesięcy temu
Reply to  Peło

a co tam teraz u nich , słyszałem że niespecjalnie

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  olo

A kogo to interesuje -ale z tego co wiem to i w ST. Woli wśród biznesmenów
są czarnymi owcami i wszyscy się boją aby koperty nie podrzucił – omijają i nie wpuszczają do siebie !!!!!!!!!!

lewakfeministalgbt
10 miesięcy temu
Reply to  olo

nikt z sygnalistą interesu już nie ubije

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Peło

To promocja sukcesu – czy obłudy w ich wykonaniu.
Nie bardzo rozumiem po co „zera ” tu przywoływać – moralne , etyczne zbydlęcenie !!!!

Cizia
10 miesięcy temu
Reply to  Peło

I kelnerka w Kaprysie.

Marek
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Pomysł wód siarczkowych nie przepadł z kretesem. O ile mi wiadomo dostał dwa razy więcej głosów niż w ubiegłym roku.Czyli co roku zyskuje na poparciu.Zawsze wygrywa albo dostaje duże poparcie na osiedlach miejskich. A w zeszłym roku zajął drugie miejsce i powinien być realizowany bo chyba RIO kazała wprowadzić go do budżetu z powodu tego naciągania prawa z widno i bezpiecznie.

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  Marek

Żeby odwiert był opłacany musi być prywatny inwestor bez tego nie ma racji bytu.

Cizia
10 miesięcy temu
Reply to  stefan

Oraz wycinka lasu Zwierzyniec.

jarosław
10 miesięcy temu

trutnie to wypisują tu bzdury co koscią w gardle jest nauczyciel \widocznie dostali za mały wycisk\.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  jarosław

To tylko efekt ich nauczania – zwłaszcza historyków.
Nie mówię tu o nauczycielach matematyki, fizyki, chemii, biologii, jęz. obcych a o zbędnych nauczycielach historii, bo jak miałem okazje posłuchać byłych uczniów Bożka – przedmiot ” na ch…., zbędny, ” na ch…. potrzebny w życiu i pracy” ” z którego nie ma pożytku”” stracony czas”

lewakfeministalgbt
10 miesięcy temu

jedynym sukcesem obłąkanego p.Witolda było rozjebanie tarnobrzeskich struktur pisu 😉

obywatel
10 miesięcy temu

Hit – porąbańców z Urzędu miasta Tarnobrzeg – wnioski do RFIL .

  • budowy farmy solarnej na osiedlu Sobów wraz z wymianą opraw oświetlenia ulicznego na energooszczędne o wartości 23 milionów złotych;
  • budowy placu wodnego w miejscu starej niecki basenu letniego i parku linowego w parku miejskim na osiedlu Przywiśle o wartości 7,5 miliona złotych;
  • przebudowy 1900 metrów ulicy księdza Tadeusza Chrobaka na osiedlu Mokrzyszów, którą wyceniono na 3,5 miliona złotych.

I tylko porąbaniec mógł dać kasę na tak porąbane wnioski??????????? (zwłaszcza pierwsze dwa).

Jak nie „europejskie centrum tenisa stołowego, jak nie ścianka wspinaczkowa – Bożek odejdź – nawet cały Rzeszów się śmieje – i Kalinka ci nie pomoże (poznali się już na nim).

walt
10 miesięcy temu

chciałyby się Zychy do koryta mocno dorwać,że tak gwałtują,tak zawodzą,jątrzą i płaczą na konferencjach.
nie dziwne prostacka babo,że nikt specjalnie się nie skupiał na wyimaginowanych i wyssanych z brudnego palucha witoldowego zarzutach i próbach nieskutecznego jak się udało wkładania kija w mrowisko.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
102
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content