8 mln 600 tys. zł dla Powiatu Tarnobrzeskiego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

8 mln 600 tys. zł otrzymały miasta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz sam powiat, w ramach II naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Druga transza miała charakter konkursowy, a o przyznaniu środków decydowała powołana przy premierze komisja. 

Gmina Baranów Sandomierski otrzymała dofinansowanie na dwie inwestycje. Pierwsza inwestycja obejmuje przebudowę i rozbudowę budynku przedszkola w miejscowości Wola Baranowska, tj. dobudowę dużej sali dydaktycznej, modernizację zaplecza socjalno-technicznego, zakup wyposażenia i wykonanie parkingu dla rodziców. Obiekt posiada aktualnie 2 sale dydaktyczne, jedną dla 24 i drugą dla 18 dzieci oraz zaplecze techniczne. Mała powierzchnia powoduje ograniczenia w rekrutacji oraz przenoszenie zajęć do sąsiedniego budynku szkoły. Na tą inwestycję Gmina otrzymała 1 100 000,00 zł .

Z kolei drugie zadanie polegać będzie na głębokiej termomodernizacja budynku Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim pełniącego funkcję dydaktyczną wraz z przebudową instalacji elektrycznej, sanitarnej i odgromowej. Zakres prac obejmuje ponadto wymianę rynien i rur spustowych, remont schodów zewnętrznych oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Wartość środków pochodzących z RFIL na to zadanie to 2 000 000,00 złotych.

Z kolei do gminy Nowa Dęba trafi 4 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na modernizację kanalizacji sanitarnej na terenie nowodębskiej podstrefy metodą bezwykopową. Podobną metodą realizowany był remont kanalizacji na terenie miasta, a pozwoli ona uniknąć znaczących zakłóceń w funkcjonowaniu firm na strefie.

1,5 miliona złotych otrzymało zaś Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu. Pieniądze te zostaną wykorzystane zadanie pn. „Rozbudowa i przebudowa budynku wymiennikowni ciepła wraz ze zmianą sposobu użytkowania na świadczenie usług zdrowotnych w zakresie psychiatrii – Dzienny Oddział Psychiatryczny dka Dorosłych wraz z Poradnia Psychiatryczna oraz modernizacja i budowa rezerwowego źródła wody”. Inwestycja obejmuje adaptację budynku w Tarnobrzegu o powierzchni 141,93 m2 oraz termoizolację budynku w Nowej Dębie o kubaturze 903 m3.

Miasto Tarnobrzeg wnioskowało w tej edycji RFIL o 34 mln zł, na Budowy farmy solarnej na osiedlu Sobów wraz z wymianą opraw oświetlenia ulicznego na energooszczędne (23 mln zł), Budowy placu wodnego w miejscu starej niecki basenu letniego i parku linowego w parku miejskim na osiedlu Przywiśle (7,5 mln zł) i Przebudowy 1900 metrów ulicy księdza Tadeusza Chrobaka na osiedlu Mokrzyszów (3,5 mln zł). Żaden z tych wniosków nie został pozytywnie rozpatrzony, o czym pisaliśmy tutaj: Tarnobrzeg: Władze wnioskowały o 34 mln zł rządowego wsparcia, nie dostały nic

Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Opineo
7 miesięcy temu

WNIOSEK prosty jaka władza w mieście TBG i pomysły tyle otrzymali pieniędzy „0”

odp
7 miesięcy temu
Reply to  Opineo

nie wiem jak o tym pisać małe miasteczka dostają kasę a tbg-u nie ma takiego prezydenta który by miał plecy w nowej d……. burmistrz ma wtyki w baranowie nie wiem jak to wykombinowali ale dostali a jak się śmieją z tego miasta od pół roku min aż po dzień dzisiejszy……..

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  odp

Skoro wybierają ciągle tych samych i ich potomków (a jak wiadomo jabłko nie pada daleko od jabłoni) – to czego się można spodziewać po Bożku, Plucie, urzędnikach i radnych (Partyka, Kalinka, Nowak, Pekar a Ogorzałek to chyba ma dożywotkę).

Bolek
7 miesięcy temu
Reply to  Opineo

Jednak coś w Tarnobrzegu powstanie bo mowa jest o dziennym oddziale psychiatrycznym i poradni psychiatrycznej co w naprawdę ciekawych czasach jest jak najbardziej potrzebne choć akurat tu raczej zasługi naszych władz nie ma

Kinia
7 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Dali pieniądze na Oddział aby bez kolejek przyjmował włodarzy i radnych Tbg

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Opineo

Bo burmistrz Bożek z urzędnikami ma umowę z zakładami pogrzebowymi, ZUS-em, komornikami i szpitalem

  • dlatego tylko ścianka wspinaczkowa, park linowy, park wodny, jezioro i kolekcja nie wspominając o nasadzeniach i stawianiem mnóstwa latarń gdzie tylko się da – oni mają wizje „Polskie Las Vegas – miasto rozrywki – tysiąca latarń”
Kur%@mać
7 miesięcy temu

Podwyżki dać tym szonom w urzędzie!!!

Alf
7 miesięcy temu
Reply to  Kur%@mać

Szon jest tylko jeden. To słotousty nazwany początkowo przez Zbyszka miękiszonem

hart
7 miesięcy temu
Reply to  Alf

ku uciesze ćwoków i prostaków komuszych

marzenia
7 miesięcy temu
Reply to  Kur%@mać

jak jesteś taki choiny to im zrób bona ale i tak się w tym mieście nie poprawi bo co tam faceci pracują nie mają jaj i dlatego taka bida w ……….

Mar
7 miesięcy temu

Taka była piękna współpraca mimo różnic.
https://nadwisla24.pl/2020/09/01/tarnobrzeg-ulica-mickiewicza-juz-po-odbiorze/
Ale to nic. Będzie kolekcja dzikowska do oglądania, ścianka do wspinania, jezioro do plażowania, tereny nadwiślańskie do spacerowania i nasadzenia do podziwiania. Widocznie lubimy takie klimaty. Natomiast zarabiać na te przyjemności nie musimy w Tarnobrzegu, można gdzie indziej, np. w Mielcu lub w Gorzycach.

Wniosek
7 miesięcy temu
Reply to  Mar

Jeszcze obwodnica.

Mar
7 miesięcy temu
Reply to  Wniosek

Ale czy przetarg już rozstrzygnięty?

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Mar

A wielu nie wie ilu gołodupców w blokach ma zadłużenie wobec mafii spółdzielczej do której ta władza tarnobrzeska ma wkład (koszty wody, śmieci) – walnie się przyczynia.
Nie przeszkadza to im jednak płacić ogromną kasę na wynagrodzenia dla Lenarta, Turka i innych pasożytów tam zatrudnionych??????????

pakt
7 miesięcy temu

Tak myślących jest pełno i wynik musi być taki jaki jest

obywatel
7 miesięcy temu

Dostali w gminie Baranów tylko dlatego że Pluty się pozbyli a burmistrz Bożek go przygarną za wielką kasę i stołek wice w mieście nieudacznikowi – nawet swoi się nad nim poznali..
Bożek to może ty ściągniesz tych mądrych ludzi ze wsi , przynajmniej coś zrobią dla miasta a Ty zatrudniasz nieudaczników co nawet wniosku nie potrafią przygotować – oprócz tych do rozrywki.

Alf
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Wydaje mi się ,że kompletnie nie masz pojęcia co się dzieje w urzędzie. To vice de facto rządzi w mieście. Moim zdaniem nie najgorzej, biorąc pod uwagę realia i rozpasanie kredytowe niektórych poprzedników obecnej władzy. Konsekwencje tego będziemy jeszcze bardzo długo ponosić.

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Alf

No to de facto wice odpowiada za projekty – co???? To burmistrz jest tylko od brania kasy – to właściwie po co on jest????
A kto wybrał wice? – może mieszkańcy w wyborach ?????

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Alf

W urzędzie – co się dzieje – tylko premie i podwyżki w łbach i tyle a reszta to na odpir…..Ważne dla nich ” aby było tak jak jest ” czyli wprost – co miesiąc kaska na konto spływała>!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content