8 mln 600 tys. zł dla Powiatu Tarnobrzeskiego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

8 mln 600 tys. zł otrzymały miasta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz sam powiat, w ramach II naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Druga transza miała charakter konkursowy, a o przyznaniu środków decydowała powołana przy premierze komisja. 

Gmina Baranów Sandomierski otrzymała dofinansowanie na dwie inwestycje. Pierwsza inwestycja obejmuje przebudowę i rozbudowę budynku przedszkola w miejscowości Wola Baranowska, tj. dobudowę dużej sali dydaktycznej, modernizację zaplecza socjalno-technicznego, zakup wyposażenia i wykonanie parkingu dla rodziców. Obiekt posiada aktualnie 2 sale dydaktyczne, jedną dla 24 i drugą dla 18 dzieci oraz zaplecze techniczne. Mała powierzchnia powoduje ograniczenia w rekrutacji oraz przenoszenie zajęć do sąsiedniego budynku szkoły. Na tą inwestycję Gmina otrzymała 1 100 000,00 zł .

Z kolei drugie zadanie polegać będzie na głębokiej termomodernizacja budynku Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim pełniącego funkcję dydaktyczną wraz z przebudową instalacji elektrycznej, sanitarnej i odgromowej. Zakres prac obejmuje ponadto wymianę rynien i rur spustowych, remont schodów zewnętrznych oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Wartość środków pochodzących z RFIL na to zadanie to 2 000 000,00 złotych.

Z kolei do gminy Nowa Dęba trafi 4 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na modernizację kanalizacji sanitarnej na terenie nowodębskiej podstrefy metodą bezwykopową. Podobną metodą realizowany był remont kanalizacji na terenie miasta, a pozwoli ona uniknąć znaczących zakłóceń w funkcjonowaniu firm na strefie.

1,5 miliona złotych otrzymało zaś Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu. Pieniądze te zostaną wykorzystane zadanie pn. „Rozbudowa i przebudowa budynku wymiennikowni ciepła wraz ze zmianą sposobu użytkowania na świadczenie usług zdrowotnych w zakresie psychiatrii – Dzienny Oddział Psychiatryczny dka Dorosłych wraz z Poradnia Psychiatryczna oraz modernizacja i budowa rezerwowego źródła wody”. Inwestycja obejmuje adaptację budynku w Tarnobrzegu o powierzchni 141,93 m2 oraz termoizolację budynku w Nowej Dębie o kubaturze 903 m3.

Miasto Tarnobrzeg wnioskowało w tej edycji RFIL o 34 mln zł, na Budowy farmy solarnej na osiedlu Sobów wraz z wymianą opraw oświetlenia ulicznego na energooszczędne (23 mln zł), Budowy placu wodnego w miejscu starej niecki basenu letniego i parku linowego w parku miejskim na osiedlu Przywiśle (7,5 mln zł) i Przebudowy 1900 metrów ulicy księdza Tadeusza Chrobaka na osiedlu Mokrzyszów (3,5 mln zł). Żaden z tych wniosków nie został pozytywnie rozpatrzony, o czym pisaliśmy tutaj: Tarnobrzeg: Władze wnioskowały o 34 mln zł rządowego wsparcia, nie dostały nic

Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Opineo
10 miesięcy temu

WNIOSEK prosty jaka władza w mieście TBG i pomysły tyle otrzymali pieniędzy „0”

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Opineo

nie wiem jak o tym pisać małe miasteczka dostają kasę a tbg-u nie ma takiego prezydenta który by miał plecy w nowej d……. burmistrz ma wtyki w baranowie nie wiem jak to wykombinowali ale dostali a jak się śmieją z tego miasta od pół roku min aż po dzień dzisiejszy……..

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  odp

Skoro wybierają ciągle tych samych i ich potomków (a jak wiadomo jabłko nie pada daleko od jabłoni) – to czego się można spodziewać po Bożku, Plucie, urzędnikach i radnych (Partyka, Kalinka, Nowak, Pekar a Ogorzałek to chyba ma dożywotkę).

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  Opineo

Jednak coś w Tarnobrzegu powstanie bo mowa jest o dziennym oddziale psychiatrycznym i poradni psychiatrycznej co w naprawdę ciekawych czasach jest jak najbardziej potrzebne choć akurat tu raczej zasługi naszych władz nie ma

Kinia
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Dali pieniądze na Oddział aby bez kolejek przyjmował włodarzy i radnych Tbg

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Opineo

Bo burmistrz Bożek z urzędnikami ma umowę z zakładami pogrzebowymi, ZUS-em, komornikami i szpitalem

  • dlatego tylko ścianka wspinaczkowa, park linowy, park wodny, jezioro i kolekcja nie wspominając o nasadzeniach i stawianiem mnóstwa latarń gdzie tylko się da – oni mają wizje „Polskie Las Vegas – miasto rozrywki – tysiąca latarń”
Kur%@mać
10 miesięcy temu

Podwyżki dać tym szonom w urzędzie!!!

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  Kur%@mać

Szon jest tylko jeden. To słotousty nazwany początkowo przez Zbyszka miękiszonem

hart
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

ku uciesze ćwoków i prostaków komuszych

marzenia
10 miesięcy temu
Reply to  Kur%@mać

jak jesteś taki choiny to im zrób bona ale i tak się w tym mieście nie poprawi bo co tam faceci pracują nie mają jaj i dlatego taka bida w ……….

Mar
10 miesięcy temu

Taka była piękna współpraca mimo różnic.
https://nadwisla24.pl/2020/09/01/tarnobrzeg-ulica-mickiewicza-juz-po-odbiorze/
Ale to nic. Będzie kolekcja dzikowska do oglądania, ścianka do wspinania, jezioro do plażowania, tereny nadwiślańskie do spacerowania i nasadzenia do podziwiania. Widocznie lubimy takie klimaty. Natomiast zarabiać na te przyjemności nie musimy w Tarnobrzegu, można gdzie indziej, np. w Mielcu lub w Gorzycach.

Wniosek
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Jeszcze obwodnica.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Wniosek

Ale czy przetarg już rozstrzygnięty?

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

A wielu nie wie ilu gołodupców w blokach ma zadłużenie wobec mafii spółdzielczej do której ta władza tarnobrzeska ma wkład (koszty wody, śmieci) – walnie się przyczynia.
Nie przeszkadza to im jednak płacić ogromną kasę na wynagrodzenia dla Lenarta, Turka i innych pasożytów tam zatrudnionych??????????

pakt
10 miesięcy temu

Tak myślących jest pełno i wynik musi być taki jaki jest

obywatel
10 miesięcy temu

Dostali w gminie Baranów tylko dlatego że Pluty się pozbyli a burmistrz Bożek go przygarną za wielką kasę i stołek wice w mieście nieudacznikowi – nawet swoi się nad nim poznali..
Bożek to może ty ściągniesz tych mądrych ludzi ze wsi , przynajmniej coś zrobią dla miasta a Ty zatrudniasz nieudaczników co nawet wniosku nie potrafią przygotować – oprócz tych do rozrywki.

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Wydaje mi się ,że kompletnie nie masz pojęcia co się dzieje w urzędzie. To vice de facto rządzi w mieście. Moim zdaniem nie najgorzej, biorąc pod uwagę realia i rozpasanie kredytowe niektórych poprzedników obecnej władzy. Konsekwencje tego będziemy jeszcze bardzo długo ponosić.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

No to de facto wice odpowiada za projekty – co???? To burmistrz jest tylko od brania kasy – to właściwie po co on jest????
A kto wybrał wice? – może mieszkańcy w wyborach ?????

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

W urzędzie – co się dzieje – tylko premie i podwyżki w łbach i tyle a reszta to na odpir…..Ważne dla nich ” aby było tak jak jest ” czyli wprost – co miesiąc kaska na konto spływała>!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content