Premier: W sylwestra nie wprowadzamy godziny policyjnej. Apelujemy by bawić się w gronie kameralnym

Podczas niedzielnej konferencji prasowej premier RP poinformował, że w sylwestra rząd nie wprowadza godziny policyjnej. – Bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się – mówił Mateusz Morawiecki.

W wydanym niedawno rozporządzeniu rząd zakazał wychodzenia z domów w sylwestra od godziny 19 do godziny 6 w Nowy Rok. Dziś premier przyznał, że w sylwestra rząd nie wprowadza godziny policyjnej.

– W sylwestra nie wdrażamy godziny policyjnej. Aby mogła być zastosowana, to (…) musielibyśmy za zgoda pana prezydenta wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie instrumenty, poza tą np. godziną policyjną – powiedział dziś premier. 

– W sylwestra apelujemy o to, żeby (…) spędzić go w gronie kameralnym. Tylko różne grupy zawodowe które potrzebują korzystać z bazy hotelowej, będą mogły z niej korzystać. Prosimy i apelujemy o pozostanie w domu – dodał M.Morawiecki.

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
1 miesiąc temu

Wystarczyło zamiast latem kłócić się przy okazji rekonstrukcji rządu o wpływy w spółkach Skarbu Państwa przygotować i uchwalić odpowiednie ustawy nie napisane w ostatniej chwili na kolanie. Próba rządzenia przy pomocy rozporządzeń , kończy się tym ,że sądy tylko w 4 % przypadków przyznają rację Policji na odmowę przyjęcia mandatów za brak maseczek itp. Podobnie pewnie jest w sprawach odwołań od kar z Sanepidu , ale te dane nie są czyba publikowane

Bozo
1 miesiąc temu

Czy jest jeszcze ktoś kto słucha tego pinokia w masce? Zmienia zdanie co chwile jakby był kobietą w ciąży. I jeszcze jedno: informuje że nie jestem frajerem z PO ani też lewakiem z lewicy

pik
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Bo jesteś zwykłym głupcem

polish live
1 miesiąc temu

przez wymogi premiera rp to już każdy się przyzwyczaił do czterech ścian jak więzień do celi tylko taki budynek państwo utrzymuje a normalny polski pracodawca co ma hotel już paznokcie gryzie bo nie wie gdzie ręce włożyć ale nie wspomnę o innych bo w stolicy mają tyle kasy aby wypłacić straty np lotnisk których w naszym kraju jest ponad 16 a miliardów to nie ma aby je wypłacić ale jak jeden kretyn ma władzę to go się każdy go słucha co na niego głosował a młodzież jest zastraszana przez pieski rp bo mają racje ale nie mają szans się wybić bo wszyscy w strachu i się cofają zamiast iść do przodu……

coron
1 miesiąc temu
Reply to  polish live

piter ma gorączkę

Neltah
1 miesiąc temu

TO ZNACZY SIŁA LUDU!
Naciski na rząd i na premiera okazały się zbyt silne, aby rząd wprowadził to rozporządzenie. Okazało się to prawnie NIEMOŻLIWE, więc wycofali się! A naciski były oczywiście od szefa policji ,gdyż nie ma możliwości prawnej aby policja w całym kraju o danej godzinie na podstawie zarządzenia premiera zaczęła karać mandatami i sądami wszystkich ludzi którzy z jakiegoś powodu będą świętować sylwestra na ulicy. To był skończony absurd, niczym wyciągnięty z jakiegoś satyrycznego kabaretu.
Jest jeszcze druga opcja, rząd wczesniej dostawał jakieś info o możliwych zamachach w sylwestra, tak jak było w poprzednich latach w Niemczech i innych krajach ,stąd chcieli ograniczyć ryzyko. Byćmoże info był fejkiem, albo ryzyko zmalało.

pora na pajaca
30 dni temu
Reply to  Neltah

z ciebie prawnik jak z koziej … trąbka A od naciskania masz odciski zapewne hehehe

lewakfeministalgbt
30 dni temu

ale to jest błazen

walt
30 dni temu

on (vateusz) bardziej jest obłąkany niż jego tatuś był.

swoją drogą są miszczami świata i okolic w tworzeniu zbędnego prawa i narzucania terminów,których sami zresztą ostentacyjnie nie przestrzegają.

nikt już i tak się na te zmieniające się z dnia na dzień przepisy niczym humor nastoletniej dzierlatki za specjalnie nie przejmuje.

von
30 dni temu
Reply to  walt

znalazł się „prawniczy psychiatra” z lewackim odchyłem

ula
30 dni temu
Reply to  von

milcz .Jesteś niewybieralny w Tarnobrzegu.

von
30 dni temu
Reply to  ula

To jest wasza realność i hipokryzja!!! co ty jednym głosikiem możesz sobie wybrać ? kompromitację po raz któryś.

obywatel
30 dni temu
Reply to  von

Ha Ha Ha .

anonim
29 dni temu

nie ma godziny policyjnej al e i tak nie mozna sie przemieszczac gdzie kto będzie chodził nie ma gdzie każdy będzie siedział w domach

Neltah
29 dni temu
Reply to  anonim

to se siedź w domu mały wystraszony człowieczku. Nawet kobiety ze strajku potrafiły wyjść na ulice, miały więcej odwagi od ciebie, a przecież teoretycznie miały zakaz ,bo było zgromadzenie

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x