Największy sukces i największe niepowodzenie. Najprzyjemniejsze i najtrudniejsze decyzje – Dariusz Bożek o drugim roku prezydentury

W listopadzie 2020 r upłynął drugi rok prezydentury Dariusza Bożka. W 2019 r. włodarz Tarnobrzega odpowiadał na nasze pytania po pierwszym roku prezydentury (szczegóły tutaj), tym razem D.Bożek wymienia najważniejsze zadania, wydarzenia itp. związane z drugim rokiem swojej kadencji.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Największy sukces/sukcesy drugiego roku prezydentury ?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Mimo pandemii konsekwentna realizacja działań zaplanowanych na ten rok. Wyprostowanie i nadanie nowego biegu sprawie budowy obwodnicy. Zakup kolekcji dzikowskiej. Dobre relacje i współpraca z parlamentarzystami, przedstawicielami rządu. To tylko niektóre.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Największe niepowodzenia w drugim roku prezydentury? Jeśli takie miały miejsce, to czy da się je naprawić (kiedy, w jaki sposób)?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Niepowodzeniem, które bardzo osobiści odbieram, gdyż przed kilku laty lobbowałem za tym projektem do budżetu obywatelskiego, jest nieukończone centrum wspinaczkowe. Nie oznacza to jednak, że zmarnowałem ten rok odnośnie tego zadania. Zamykam rok wiedząc, że w przyszłym ruszą prace.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Najtrudniejsze zadanie/zadania które zrealizowanie zostały w drugim roku prezydentury, ewentualnie są nadal na etapie realizacji?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Między innymi wyprostowanie, wydawało przekreślonej już, sprawy budowy obwodnicy Tarnobrzega, czy kosztowna pielęgnacja kilku kilometrów nasadzeń, które, z uwagi na trwałość projektu, musimy przez kilka lat pielęgnować. Zawsze trudne są zadania, na które nie miało się wpływu na etapie decyzyjnym, a które z różnych powodów trzeba prostować, naprawiać, bądź ponosić ich konsekwencje. Takich, niestety, mieliśmy kilka.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Najprzyjemniejsze decyzje/najprzyjemniejsza decyzja podjęta w drugim roku prezydentury?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Jedną z najprzyjemniejszych była decyzja o zakupie kolekcji dzikowskiej. To decyzja niemalże historyczna, o olbrzymim znaczeniu nie tylko dla miasta, ale dla polskiej kultury.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Najtrudniejsze decyzje/decyzja podjęte/podjęta w drugim roku prezydentury?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Na pewno do najtrudniejszych zaliczam m.in. tę dotyczącą podwyżki cen za wywóz śmieci, na którą musieliśmy, jako miasto, przystać. Cieszy jednak, że na dobrej drodze są nasze działania zmierzające do ostatecznego, pozytywnego dla tarnobrzeżan, rozwiązania tego tematu.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Najciekawsze wydarzenie, w którym pan prezydent wziął udział jako włodarz Tarnobrzega?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Mijający rok, ze względu na pandemię, nie obfitował w wydarzenia.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Najtrudniejszy moment związany z drugim rokiem prezydentury?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Pierwsze tygodnie pandemii i decyzje, których wymagała ta sytuacja. Działać trzeba było wielotorowo, reagować błyskawicznie, podejmować decyzje, co do których nie zawsze było się w stu procentach przekonanym, ale których oczekiwali mieszkańcy. Do tego dochodziły kwestie finansowe. Łatwo decydować, komu i w jakim zakresie pomóc, gdy ma się nieograniczone możliwości finansowe. Mimo wszystko, podołaliśmy.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Najmilszy moment związany z drugim rokiem prezydentury?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Każde spotkanie z mieszkańcami naszego miasta.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Najważniejsze decyzje do podjęcia w ciągu najbliższego roku-dwóch lat?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Na pewno kontynuacja spraw, które zapoczątkowaliśmy w roku 2020. Co do planów na 2021 rok i kolejny, wszystko zależy od finansów. Dziś trudno powiedzieć, czy znowu nie będzie nieplanowanych, dużych wydatków. Oby nowy rok nie zaskakiwał, jak ten mijający. Liczę, że uda się zrealizować zaplanowane inwestycje. Nasz budżet jest tak skonstruowany, aby był realny. Może będą głosy, że jest mało inwestycyjny. To ja tylko przypomnę, startujemy z budową obwodnicy. Czy kiedykolwiek mieliśmy inwestycję za 40 mln zł?

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
109 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
11 miesięcy temu

Bożek spójrz prawdzie w oczy: sukcesów żadnych, a porażek mnóstwo. Jeżeli masz chociaż resztki honoru to podaj się do dymisji. Tak będzie najlepiej dla tego miasta. Przestań się unosić swoim ego

Pola
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Wymień własne sukcesy cwaniaku i podpisz się z imienia i nazwiska ( tak robi człowiek honoru, prawda?)

Luis
11 miesięcy temu
Reply to  Pola

A co ,PRAWDA ZABOLALA!!.

Miejscowy
11 miesięcy temu

PANIE (jeszcze) PREZYDENCIE , CZLOWIEK bez HONORU iGODNOSCI ,jest malo znaczaca istota ludzka.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

Nigdy nie był Panem , nie jest i nigdy nie zostanie nim – to tylko towarzysz wybrany przez postkomunistów : PZPR, ZSMP. ZSL, UB, SB, Milicjantów,- POpapranców (KO, Lewica , LGBT, KOB, ORP) – zwykły oszust, kłamca i złodziej .

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Rozumiem, że obywatel towarzysz pisze o sobie i wymienia kolegów z branży. Myślę, że masz też wiedzę o tych oszustwach i złodziejstwie. złóż doniesienie do prokuratury i miej odwagę się podpisać. Nam tutaj możesz napisać , co prezydent ukradł, chętnie poznamy te rewelacje, no i portal zyska czytelników.

kuriozum
11 miesięcy temu

Jeśli inwestycja trwająca od 5 lat i jest jeszcze nie rozstrzygnięty przetarg na jego wykonawcę zalicza ten „fenomen” do sukcesów.
Czy kiedykolwiek mieliśmy inwestycję za 40 mln zł?” to czego można się spodziewać o czego oczekiwać od takich ludzi???

Artur
11 miesięcy temu
Reply to  kuriozum

Ale ważne że jest „wyprostowanie i nadanie nowego biegu sprawie”
Takiego złotoustego prezydenta w tym mieście nie było.

Gucio
11 miesięcy temu
Reply to  Artur

Ile wazeliny cie to kosztuje??

Tarnobrzeżanin88
11 miesięcy temu
Reply to  Gucio

Widać, że Ty zainwestowałeś właśnie w wazeline, a nie myślenie 😉
Post Artura to czysta ironia, a nie pochwała Prezydenta

obywatel
11 miesięcy temu

Bożek i sukcesy; – podwyżki dla urzędasów podczas kiedy w mieście bieda, ludziom ogranicza się pobory, – nagrody za nic nie robienie , za przychodzenie do pracy, – wykonanie parkingu na prywatne zlecenie radnego Partyki i dla jego potrzeb, – kłamstwo w sprawie zmian uchwały budżetowej na rok 2020 w dniu 30 grudnia 2020 r. aby uzyskać absolutorium.

Zwykły oszust, kłamca i złodziej

Miejscowy
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Krotko mowiac-3 w1.,!!

Ciekawski
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Obywatelu zapamiętaj jedno, że w sieci nie jest się anonimowym, a stawiając zarzut złodziejstwa obecnemu Prezydentowi rozumiem że masz na to niezbite dowody. W przeciwnym razie chyba jesteś świadom że grożą za to odpowiednie paragrafy. Przypomnij sobie jak jeden śmiałek na jednym z portali internetowych obrażał
jednego z tarnobrzeskich proboszczy a pozniej publicznie na nim przepraszał ale już pod właściwym imieniem i nazwiskiem. Czekam więc na wskazanie konkretnych dowodów złodziejstwa. Pozdrawiam

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

Dzwoń na policje!

Ciekawski
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo
Zdziwiony
11 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

Nie strasz Wiesz dobrze ze tak nie jest i nie będzie w tej sprawie

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

No to może przytoczysz regulamin wynagradzania w urzędzie.
ba może Bożek umieści taki regulamin na stronach aby mieszkańcy mogli się dowiedzieć (tak jak to ma miejsce w innych miastach (np. Rzeszowie).
Oj zdziwienie by było ?????

Gość1
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie chciałbyś się przenieść do Rzeszowa? Byłoby jednego dupka mniej.

Gucio
11 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

NIE STRASZ BO SIE ZESRASZ. PRZEDEWSZYSTKIM , ZGODNIE Z LITERA PRAWA , MUSIALBYS UDOWODNIC O KOGO CHODZI.!!

Zdziwiony
11 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

Ile zarabiasz w urzędzie na etacie lub zleceniu ze środków gminy Tarnobrzeg?
albo
Kto z Twojej rodziny pracuje w urzędzie?
Lepiej zamilcz.

Gucio
11 miesięcy temu
Reply to  Zdziwiony

To jeden z tych co wszystko WAZELINE, wykupil.

łysy
11 miesięcy temu
Reply to  Gucio

Już w kilku postach piszesz o wazelinie. LGBT jesteś czy co ?

Luis
11 miesięcy temu
Reply to  łysy

Ty tez z tego klubu.Jak dla ciebie braklo to proponuje ,luj.!

Gość1
11 miesięcy temu
Reply to  Gucio

A ty biedny, pokrzywdzony. Tak pięknie piszesz i co? Pracy w urzędzie dla ciebie nie ma? Nie poznali się na talencie? Trzeba wszystkim dokopać, bo mają lepiej. Pięknie wpisujesz się w polskie szambo.

Gucio
11 miesięcy temu
Reply to  Gość1

TO. TAK JAK TY!!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

Szanowny Panie – głosowałem na Bożka bo miało być inaczej, wiele obiecywał a tu każdy widzi jak jest – najprościej okradł mnie z mojego głosu , bo kłamał !!!!!!

JANUSZ
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Tak jak i ja też na niego głosowałem bo przekonało mnie że nie jest związany z żadną partią bo startował przecież ze swojego komitetu i w dodatku ujął mnie swoim sposobem mówienia: powoli i merytorycznie – jak typowy nauczyciel. Ale odnoszę wrażenie że tak naprawdę to miastem rządzi nie on tylko jego zastępca.

Luis
11 miesięcy temu
Reply to  JANUSZ

Bo tak to jest, ze glowa rzadzi szyja!.

tereska
11 miesięcy temu
Reply to  JANUSZ

A mnie to nie obchodzi i nie będę szukać drugiego dna. W mieście dzieje się coraz lepiej, widać konkretne prace, choćby drogowe, i podejmowane starania. Nie da się wszystkim dogodzić i to od razu. A wsze posty mogłyby zniechęcić każdego. Tylko współczuć włodarzowi takich mieszkańców. Ale mam dla was dobrą wiadomość – zawsze możecie się wyprowadzić i poszukać miejsca w krainie miodem i mlekiem płynącej.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  tereska

Dobre !!! Tylko współczuć mieszkańcom takiego burmistrza i urzędasów – grabarz miasta – wysprzedaje ostatniej spółce miasta udziały .
Po nim pozostanie smród , przegrane sprawy sądowe, zadłużenie miasta, podwyżki i premie dla swoich przydupasów w czasie pandemii , obsadzanie stołków swoimi z nadania politycznego
i tyle!!! Nie pomogą tu pijarowskie zagrywki w postaci nasadzeń, kolekcji.
Podstawowym obowiązkiem są remonty dróg, chodników przez burmistrza a starania to są widoczne w zakresie pozyskiwania funduszy z RFIL – czyli żadnych środków a to jest widoczny efekt kwalifikacji burmistrza i urzędników.
Niech robi to co należy do obowiązków burmistrza (gminy) – nic więcej bo korzyści i pożytków z tego nie ma i nie będzie – tylko koszty.

Gucio
11 miesięcy temu
Reply to  tereska

I ZAPEWNE TY TAK ZROBILAS!

Luis
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Szacunek dla Pana!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

A to może pan przytoczy zapis w regulaminie wynagradzania w urzędzie miasta Tarnobrzeg , który upoważnia Bożka do przyznawania premii – ” ZA PRZEJŚCIE NA EMERYTURĘ” ????? Bez wątpienia RIO powinna się tym zająć .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gucio
11 miesięcy temu

CZARNA OWCA – pieknego miasta Tarnobrzeg.!!

Adam
11 miesięcy temu
Reply to  Gucio

Jak zwykle ZERO merytoryki w ocenie działań Prezydenta a jedynie wykazywanie jednej podstawowej umiejętności, czyli zawody w pluciu jadem na odległość i obrażanie człowieka. No cóż poradzić, tu najlepszym Prezydentem byłby prostak, który poziomem inteligencji i wyksztalcenia odpowiadalby tym którzy tylko w życiu potrafią wylewać pomyje wymieszane ze swoja frustracja na innych. Przykre jest to, że poza bezzasadna krytyka niektórzy nie potrafią dostrzegać pozytywów. U nas jak zwykle zawsze źle ale gdzie indziej to miód i mleko ulicami płynął. Szkoda komentować.

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

Ile premii dostałeś urzedasie że się tak tu udzielasz?

Adam
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Bozo jesteś w błędzie. Nie jestem urzędnikiem i żadnej premii nie dostałem. Dużo jeżdżę po Polsce i próbuje wyrobić sobie obiektywne zdanie na temat naszego miasta, władz i tego co się w mieście dzieje. Ja dostrzegam zmiany w Tarnobrzegu i realizowane inwestycje. Wyobraź sobie że po 22 latach istnienia TSSE na Machowie to właśnie ten Prezydent doprowadzil do modernizacji ul. Zakładowej i Strefowej. Jest źle bo poprzednicy spali lepsze lata a ten pokazał że się da. Duże inwestycje nad jeziorem i drogi w mieście. Wiesz co mnie najbardziej boli – a to że zamiast merytoryki to w komentarzach obrzuca się ludzi błotem. Komentarze a szczególnie ich żałosny poziom też w jakimś stopniu zdają się rzutować na budowanie wizerunku miasta i jego społeczeństwa. Nie chodzi mi o to aby nie dostrzegać złych stron działalności Prezydenta, bo mamy demokrację, ale zamieszczajac komentarz można to czynić w sposób cywilizowany z zasadami poszanowania godności drugiego człowieka. A tym razem co czytamy w komentarzach – a zamieszcza się stwierdzenia że Prezydent nie jest Panem, że jest towarzyszem, oszustem złodziejem etc. Czy chciałbyś będąc Prezydentem Miasta aby w tak ochydny i bezwzględny sposób ciebie traktowano? Warto o tym pomyśleć.

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

Infrastruktura nad jeziorem kosztem wodociągów!!!! Czy Ty się słyszysz?

Andrzej
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

Zgadzam się.

konsekwencja
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

„Nie chodzi mi o to aby nie dostrzegać złych stron działalności Prezydenta” – no to podaj jakieś „złe strony”, naturalnie w pełni kultury i merytoryki, bo kreujesz się na obiektywnego, a tylko pochwaliłeś i stanąłeś w obronie.

Gucio
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Nastepny co z wazelina do pracy chodzi.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

Wymień te pozytywy – czekamy ??????????????????

Luis
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Pozytywy sa na jego koncie!.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Luis

Wymień -??????????????????????????????

Rafał
11 miesięcy temu

Kategoria „największa porażka” Niezmienny sposób podejścia urzędników do pracy i obsługi interesantów. Załatwić sprawę w urzędzie to porażka. Na odpowiedzi na pisma czeka się m i e s i ą c a m i. Urzędnicy tkwią mentalnie w 19 wieku .

Anna
11 miesięcy temu
Reply to  Rafał

Wybierałam ostatnio dokument urodzenia z USC Pan kierownik załatwił sprawę bardzo miło, profesjonalne i merytorycznie. Może nie jest tak źle jak piszesz?

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  Anna

Łaskę Ci zrobił czy wykonał swój zasrany obowiązek? Dać mu premie za to 20.000 zł!

tereska
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Nawet zasrany obowiązek można wykonać w sposób miły i uprzejmy. Łapiesz to?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  tereska

Ale żeby od razu premie za to dawać – to chore!!!!!!!

Jerzy
10 miesięcy temu
Reply to  Anna

Rzeczywiście odbiór aktu urodzenia to wyjątkowo skomplikowana sprawa urzędowa.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Jerzy

I do tego trzeba wybitnie wykształconego urzędnika – wysoko opłacanego i nagradzanego premiami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Rafał

i za to ,że nie pracują bo wirus i czeka się na odpowiedź miesiącami dostali nagrody w takiej wysokości że to musi budzić rozgoryczenie mieszkańców

lorelar
11 miesięcy temu
gdzie jest film?
11 miesięcy temu
Reply to  lorelar

Apropo filmu promującego – dlaczego nie widać na stronie miasta filmu promującego nasadzenia? Miał być skończony w listopadzie. Proszę portal NW24 o wyjaśnienie tego

Gucio
11 miesięcy temu

MONTUJA.

Alf
11 miesięcy temu

Krytyka krytyką , ale ja gdybym był na miejscu Pana Prezydenta jednak parę osób tu piszących bym jednak pozwał do sądu . Podobnie zdaje się zrobił pewien proboszcz z Serbinowa i chwała mu za to. Czasami jednak trzeba mieć jaja i gdy plują nam w twarz nie chować głowy w piasek. Myślę ,że parę kubłów zimnej wody na niektóre rozgrzane głowy nie zaszkodziłoby a może i pomogło. Także odwagi trochę w nowym roku Panie Prezydencie. Buractwo tępić trzeba zawsze i wszędzie .

Gucio
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

ZAPACHNIALO. WAZELINA.!!

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Gucio

A znasz inny portal ,gdzie opluwają tak ludzi z nazwiska i pełnionej funkcji ?. Nie wiem co zrobi Pan Prezydent. Napisałem co zrobiłbym ja. Ale Ty możesz dostrzegać w moim wpisie wazeliniarstwo i co tam jeszcze chcesz.

urzędnik
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

a w jakim Wydziale pracujesz ?

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Gucio

Gucio w VI kadencji Rady Miasta Tarnobrzega 2010-2014 po jednym z ówczesnych radnych również na jednym z for internetowych na bogato pozwalał sobie jeden forumowicz i też się zapewne mocno zdziwił gdy został namierzony i musiał przeprosić radnego. Jeden z proboszczy tez doprowadził do namierzenia jednego z forumowiczów który różne rzeczy pod jego adresem wypisywal i przepraszał z imienia i nazwiska. Czy tu ktoś kogoś straszy? Jak będzie trzeba to znajdą tych śmiałków co stawiają bezzasadne zarzuty i bedzie ciekawie. Panie Prezydencie więcej odwagi, pismo do Prokoratury i sprawę skierować do sądu. Jako zadosuczynienie proponuję np 10 000,00 zł na schronisko i jak ktoś dostanie taki kubeł zimnej wody to może reszta się opamięta. Odwagi.

Andrzej
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Pełna zgoda może wprowadzi to minimum kultury.

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Dziwię się właścicielowi portalu, że pozwala na taką jazdę. Ale trzeba być kimś!

Gucio
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Janie w latach -80,ormowiec podkabloal na sasiada..Sasiad mial kolegium,a ormowiec spedzil kilka tygodni na chirurgi.Wniosek- KAZDY. KIJ. MA. DWA. KONCE!!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Ale nie jesteś i oby do tego nie doszło !!! Kubły wody to burmistrzowi by się przydało ! Jak się nie ma jaj to głowę chowa się w piasek i wysyła sługusów.
Czas najwyższy aby mieszkańcy wytępili to buractwo i mogą już pluć im w twarz – dostają to na co zasłużyli !!!!!!!!!!!!!!

zło
11 miesięcy temu

niesamowity bajkopisarz

Mar
11 miesięcy temu

Co tu dużo gadać – Pan Prezydent przedstawił swój punkt widzenia. Odniosę się do jednej rzeczy. Wszystko może nie, ale dużo zależy od finansów, to prawda. A finanse gminy wyglądają dobrze, o czym świadczą m.in. zakup kolekcji dzikowskiej oraz podwyżki i nagrody dla urzędników. Rozumiem więc, że rok 2021 będzie rekordowy pod względem inwestycji kardynalnych, takich jak gminna instalacji do odpadów czy przebudowa ul. Kwiatkowskiego. I to bez kolejnych kredytów, obligacji itp. Także czekam z niecierpliwością na uchwalenie uchwały budżetowej na rok 2021, a zaraz potem rozpoczęcie wielu inwestycji kardynalnych.

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Jednak jesteś zwykłym sfrustrowanym mieszającym trolem internetowym i tylko tym.

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Ojej 🙂 Gdyby Ci się kiedyś odmieniło, to pamiętaj, że Jezus czeka również na Ciebie:
„19 Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę. Bądź więc gorliwy i nawróć się!
20 Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.
21 Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.” (Obj 3).

Luis
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

AAMMMEEN!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Wprzód jeszcze Św. Piotr musi bramę otworzyć .

Luis
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ale dla tych z legitymacja pisowska.!

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

głównie wprzód.

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zbawienie jest za darmo przez szczerą wiarę w Jezusa, nie przez uczynki, sakramenty itd. Dowodzą tego różne fragmenty Nowego Testamentu, np. J 3: 15-18 czy Ef 2: 8-10, ale chyba najbardziej dosadnie historia łotra na krzyżu (Łk 23: 39-43).

Gucio
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Odstaw ten fioletowy napoj!!

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  Gucio

Kultura poprawna, przyznaję, ale merytoryka… osobliwa 🙂

jarosław
11 miesięcy temu

WI TAM mądrale stali dyskutanci [obrażać w internecie to żadna sztuka a przejaw własnejflustracji]

Lusia
11 miesięcy temu

Patryjota I Sprawiedliwy, to K.KALINKA- kandydat na prezydenta TARNOBRZEGA. MIEJSCOWY ,SWOJ CZLOWIEK.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Lusia

Wieczny kandydat – do wszystkiego i wszędzie ????
Może pochwali się ile zapłacił za możliwość naklejania plakatów wyborczych (na klatkach schodowych) ?????????????????????????????????????????

Luis
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie wiem ile zaplacil- wiem ze nie tylko jego plakaty wisialy na klatkach schodowych.Trzeba byc obiektywnym.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Luis

I Nowaka (chyba też nie zapłacił) i Bożka ??????

Mieszkaniec Wianek
11 miesięcy temu

Panie Prezydencie Wszyscy wiedzą że decyduje Zastępca i on ustala np. inwestycje, przetargi i co ma być robione w mieście. Pan jest od początku wykonawcą poleceń Zastępcy i po co ta ściema „że ja decyduje”. Ludzie w Tbg kolejny raz zostali nabrani przy wyborach że przyjdzie ładnie gadający kandydat i będzie sprawnie rządził a prawda okazała się kolejny raz taka : z nauczyciela nie będzie dobrego Managera. Miastu potrzeba prawdziwego i skutecznego gospodarza z wizją, doświadczeniem w zarządzaniu, samodzielnego, itp. którzy nie słuchają „wazelinowych” podpowiadaczy z Rady Miasta i nie dobiera kadr wg. układów tylko wg. kompetencji.

Alf
11 miesięcy temu

Fajnie brzmi. To wszystko , realia są takie jakie są. Miejscowi nie dopuszczą do rządów nikogo obcego , kto byłby spoza układu i ten układ tak wygodny dla wszystkich rządzących miastem zburzył. Na dzień dzisiejszy nie ma takiego kandydata. Poza tym dziś jak Ty to piszesz menager spokojnie zarobi większe pieniądze w dużym mieście. Kto poświęci karierę dla 5 lat. ?. Co potem jak nie zostanie powtórnie wybrany?. Gdzie na dzień dobry trzeba w końcu mieć odwagę podjąć niepopularne decyzje związane np. z reformą oświaty.Efekty takich działań widać dopiero po kilku latach od ich wprowadzenia. Śmietankę spije następca. Tu nic się nie zmieni. Ale patrząc wstecz miom zdaniem obecny włodarz nie jest jeszcze jak taki najgorszy. Według mnie co najmniej dwóch było gorszych. To oni są sprawcami upadku tego miasta. Dziś nic już tego nie zmieni. Pozostaje tylko tempo tego upadku.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Szanowny Panie – ta sama ekipa jest u sterów władania miastem – tylko stołkami się zmieniają oraz wsadzają do korytka swoich potomków, znajomych, kolegów itp. itd.
Tu jest tylko potrzebny uczciwy człowiek, mający doświadczenie w zarządzaniu ludźmi
i dbający o kasę miasta – jego majątek – mający pojęcie o zarządzaniu kasą miasta
– tyle i tylko tyle.
Mieliśmy już mleczarza, dyspozytora, dziennikarza, politologa, ponoć prawnika , teraz nauczyciela , nie wspominając o radnych (ich kwalifikacjach – nauczyciele, pracownicy spółdzielni , dziennikarze itp. itd- jak również tacy też są zatrudniani w urzędzie) – co – nic z tego nie wyszło i nie wyjdzie !!!!
Może jak wejdzie komisarz , tylko nie stąd ??????????

Luis
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

SW.MIKOLAJ, juz odjechal.Znowu mamy czekac do grudnia.?

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Luis

Do Tarnobrzega nie dojechał (do czerwonego miasta rządzonego przez byłych PZPR,ZSMP, Milicjantów, UB-ów, SB-ów, ZSL- jak więc mógł odjechać?????
Nawet słynne świecidełka na ulicach nie mają nic wspólnego ze świętami to po co miał tu zajechać jak ELITY wstydzą się Świąt Bożego Narodzenia????

wytyczne
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Osąd wydany, więc oświeć nas jak upadać. Na kolana, na plecy, czy jak?

grzek
11 miesięcy temu

Nauczyciel nie może być dobrym managerem? Śmieszy mnie to stwierdzenie rozpoczęte od prezydentury Bożka. Dla Mieszkańca niezorientowanego, sam znam osobiście nauczycieli a dobrych, zaradnych burmistrzów, wójtów czy prezydentów. Nie daleko szukać np. wójt gminy Grębów. A tam w całej gminie zarządzać, wśród wielu wiosek, sołectw, różnych ludzi to jest wyzwanie. Nie przyklejaj łatki, przemyśl.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  grzek

Ale w TBG są wyjątki od tej reguły , co gołym okiem widać po działaniach burmistrza i wice (też nauczyciel). Zebrało się dwóch takich wyjątkowych nauczycieli i jest to co jest – podwyżki, premie , bez osiągnięć , bez sukcesów – tylko za to że dorwali się do koryta.
Co do Wójta z Grębowa – rzecznik mu jest zbędny (jako zbędny koszt dla mieszkańców) sam potrafi się obronić i nie biega jak błazen za każdym razem aby sobie zdjęcie zrobić., przy każdej możliwej okazji.

MIESZCZANIN
10 miesięcy temu
Reply to  grzek

Człowieku nie porównuj funkcji wójta do prezydenta. Wójtem może być nawet osoba z wykształceniem podstawowym i nawet w okolicach Tbg jest wójt który legitymuje się tylko skończoną podstawówką ale jest dobrym wójtem i ludzie go lubią bo wszystko załatwi. Nauczyciel który był całe życie na państwowym i nigdy nie prowadził choćby jednoosobowej działalności gospodarczej nigdy nie będzie dobrym prezydentem.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  MIESZCZANIN

Nic dodać oprócz tego że ten obecny nauczyciel nawet nie zarządzał ludźmi i finansami (te latka które był dyrektorem w LO nic w tym temacie nie zmieniają).
Burmistrzem TBG tez może zostać wybrany po szkole podstawowej i każdej innej
o ile zostanie wybrany. Samo ukończenie studiów nic w tym temacie nie zmienia.

obywatel
10 miesięcy temu

To po co w takim razie mieszkańcom burmistrz Bożek ?????? Czyli tylko figurant !!!!!!!!!!!!

Odyseusz
11 miesięcy temu

Tarnobrzeg nigdy nie miał szczęścia do prezydentów czyli ciąg dalszy farsy !

Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Ta prezydentura jest bezobjawowa.

zło
11 miesięcy temu

nie piszcie tak brzydko o dariuszu z krosna bo gotów znowu strzelić focha a to może się odbić na zdrowiu

jarosław
11 miesięcy temu

Dariusz z Krosna [piękne miasto] 80procent Tarnobrzega przyjechała do pracy w s iarce z całej Polski głównie z okolicznych wiosek. Rdzennych mieszkanców zostało niewielu [więc nie wycierajcie sobie otworów gębowych pochodzeniem]

walter
11 miesięcy temu

zaszczepił się ktoś u nas POza KOlejnościa?

kondzio
11 miesięcy temu
Reply to  walter

Tak na TUM szczepili – ely te ścia i kwi tę

Kierowca
11 miesięcy temu

Uwaga radzę nie jeździć jak nie musicie ulicą Dworcową! Dzisiaj jechałem tam slalomem ale i tak wjechałem w głęboką dziurę wypełnioną wodą i na szczęście tylko kołpak mi odleciał.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Kierowca

Widzisz, a i tak dostałeś minusa (nie ode mnie).

volvo
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

to ja -bo nie napisał z jaką prędkością tam grzał

Holek
10 miesięcy temu
Reply to  volvo

Grzał tak że wytopił dziurę w asfalcie, a waszym zastanym obowiązkiem jest załatać ubytek w drodze.

sierżant
10 miesięcy temu
Reply to  Holek

o nerwowy -dobrze ci tak , jak byś pamiętał o swoich obowiązkach byś jechał 50 km/h.

Holek
10 miesięcy temu
Reply to  sierżant

Tam się szybciej nie da bo zaraz jest zakręt – dlatego się nie ciesz.

mag
11 miesięcy temu

Panie Prezydencie czekamy na zapowiadaną ruchomą inwestycje chroniącą nasadzenia bo bestia ze wschodu nadciąga może zdążymy…….

MIESZCZANIN
10 miesięcy temu

Dobry włodarz musi być jak MENEDŻER zarządzający firmą czyli: pewny siebie, umiejętność zarządzania ludźmi, komunikatywny, uczciwy, odporny na stres, sumienny, zdolny do motywowania innych, zdeterminowany w pracy i musi mieć bystry umysł to główne cechy jakie powinien posiadać dobry włodarz miasta. Mniej ważna jest umiejętność wysławiania się bo ludzie cenią sobie rozwiązywanie problemów zamiast mówić o rozwiązywaniu problemów bo z biegiem czasu liczą się wyłącznie konkrety. Dlatego uważam że następnym prezydentem miasta powinien zostać ktoś kto ma jakieś doświadczenie w biznesie.

A[f
10 miesięcy temu
Reply to  MIESZCZANIN

Zapomniałeś o najważniejszym. Musi mieć większość w radzie.

rap-ier
10 miesięcy temu

Największa porażka to wspólpraca z pewną złodziejką pomysłow z Warszawy i totalne lekceważenie ludzi którzy działają na rzecz miasta ale nie wchodzą nikomu w cztery litery.

porażka
10 miesięcy temu
Reply to  rap-ier

Największy sukces przetrwanie przy pomocy PIS .Największa porażka olbrzymie nagrody dla pracowników ,którzy pracowali zdalnie i nie przyjmowali interesantów.i duże zróżnicowanie w podejściu do mieszkańców co wywołało powszechne zniesmaczenie.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
109
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content