Tarnobrzeg ponownie stara się o rządowe pieniądze na budowę farmy fotowoltaicznej i modernizację opraw oświetleniowych

Władze Tarnobrzega kolejny raz starają się o rządowe pieniądze na budowę farmy fotowoltaicznej i modernizację opraw oświetleniowych zlokalizowanych na terenie miasta. Wniosek o sfinansowanie tego zadania, złożony został w ramach kolejnego etapu do II naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W pierwszym etapie II naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Tarnobrzeg ubiegał się o sfinansowanie trzech inwestycji, w tym farmy fotowoltaicznej. Żadne z tych zadań nie zostało jednak zaopiniowane pozytywnie. Kolejny nabór wniosków do RFIL prowadzony był do 28 grudnia ubiegłego roku.

– W dniu 22 grudnia 2020 r. został złożony przez Gminę Tarnobrzeg wniosek, w ramach II naboru wniosków do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 3,5 MW i modernizację 4930 opraw oświetleniowych zlokalizowanych na terenie Tarnobrzega. – informuje portal NadWisłą24.pl Wojciech Lis, rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Decyzja o złożeniu ponownie wniosku na budowę farmy wynika z faktu, iż naszym zdaniem wniosek spełnia wszystkie kryteria wymienione w Uchwale Nr 102 Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 r. tj.:
1.realizację zrównoważonego rozwoju; 2. kompleksowość inwestycji; 3. ograniczenie emisyjności i poziom ingerencji planowanych inwestycji w środowisko; 4.koszt planowanych inwestycji w stosunku do planowanych dochodów jednostki w roku rozpoczęcia inwestycji; 5.liczbę osób, na które inwestycja będzie miała korzystny wpływ; 6.relację kosztu planowanych inwestycji do prognozowanego efektu; 7. wpływ planowanej inwestycji na ograniczenie skutków klęsk żywiołowych lub zapobieganie im w przyszłości, jeżeli planowana inwestycja może mieć taki wpływ; 8. zapewnienie dostępności w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
9 miesięcy temu

Nic miasto nie dostanie. Te nieudaczniki z naszego urzędu nic nie załatwią. Kto się założy ze mną o stówkę?

Buzia
9 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Ja dokladam druga .Pozatrudnial niedojdow ,po znajomosci,wazeliniarzy, ktorych jeszcze nagradza!!.

Mar
9 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Ja bym zrobił inaczej. Proponuję, aby fani tego zadania, na potwierdzenie swojego przekonania co do tego, że wniosek spełnia wszystkie kryteria wymienione w Uchwale Nr 102 Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 r., wpłacili po 10 zł każdy na konkretną zbiórkę publiczną na rzecz miasta. W ten sposób:
1) zobaczylibyśmy, jak wielkim poparciem cieszy się to zadanie;
2) do budżetu miasta trafiłyby dodatkowe pieniądze ze zbiórki, bo przecież przyda się każda złotówka.
Od razu mówię, że ja tego zadania nie popieram, także ode mnie dyszka nie wpadnie gdyby doszło do zbiórki.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

Wszyscy płacą na to obecnie (w podatkach) – a oszczędności z tego po inwestycjach i tak sobie urzędasy wezmą zwyczajowo, tradycyjnie w postaci podwyżki swoich wynagrodzeń i premii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mar
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Przecież zaproponowałem, żeby fani zapłacili dodatkowo w formie zbiórki, więc logiczne że niezależnie od podatków. Na podatki mamy wpływ przy urnach wyborczych, zbiórki są dobrowolne.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

No czekamy na dobry przykład burmistrza, wice i urzędasów

  • oni to po 1000 co najmniej – mają z czego !!!!!

Fani i pomysłodawcy w pierwszym rzędzie – dla przykładu !!!!

obywatel
9 miesięcy temu

Ale to miasto zatrudnia urzędasów – wstyd!!!!!!!!!!!!!!
Ani grosza na to co należy do obowiązków gminy – na zachcianki – po to aby dać sobie (urzędasom ) podwyżki i premie później – wszelkie korzyści, oszczędności z tego i tak wezmą sobie do kieszeni.
Jest kasa na ściankę, jest kasa na eksponaty do muzeum , jest na podwyżki, jest na premie dla urzędasów – a na zadania gminy – nie ma i muszą żebrać !!!!!!!!!!! Ani grosza – sobie napchać kieszenie a później bezczelnie wyciągać łapy do panstwa !!!!!!!!!!!!

FARMA
1. «w krajach anglosaskich: gospodarstwo rolne»
2. «gospodarstwo rolne nastawione na określony rodzaj produkcji»
Farma – zazwyczaj duże gospodarstwo rolne, zmechanizowane i specjalizujące się w uprawie wybranych roślin lub hodowli wybranych zwierząt. Nastawione na wysoką towarowość i specjalizację produkcji. Z reguły zatrudnia najemną siłę roboczą.
znaczenia:
rzeczownik, rodzaj żeński
Farma rolnicze . gospodarstwo rolne w krajach anglosaskich; zob. też farma w Wikipedii

Logo
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A PANSTWO TO NIBY. KTO??PANSTWO TO MY.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Logo

Tak tylko się nam wydaje – dla urzędasów z TBG – to tylko oni !!!

Mirek
9 miesięcy temu

Skrajna głupota włodarza, zgłaszać drugi raz projekt który już wcześniej został odrzucony

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Mirek

Jeszcze nazwa – farma ??????????????????????????

Hhh
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Farma mleczna

Logo
9 miesięcy temu
Reply to  Mirek

Zapewne chodzi oto jak to sie ,,udziela”.

obywatel
9 miesięcy temu

Ale bzdety odnośnie punktów 7 i 8 – czysta manipulacja,kłamstwo i brednie – tego się nie da nawet czytać !!!!!!!!!!!!
 7. wpływ planowanej inwestycji na ograniczenie skutków klęsk żywiołowych lub zapobieganie im w przyszłości, jeżeli planowana inwestycja może mieć taki wpływ; 8. zapewnienie dostępności w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami – dodaje.

Antonovka
9 miesięcy temu

Zgłoszony projekt mało mnie satysfakcjonuje. Wolałbym remont dróg w mieście lub projekt na instalację przetwarzania odpadów komunalnych, żeby obniżyć daninę za śmieci? A są firmy co zajmują się wszystkimi formalnościami od a do z przy realizacji takiej instalacji.

odp
9 miesięcy temu
Reply to  Antonovka

nasz szef nie wie co jest potrzebne miastu a seniorzy się boja i będą więcej płacić bo sami wybrali debila na nie odpowiedni stołek a co ci mają rozum w głowie opuszczają to miasto….
jak by miało być coś taniego w tym mieście to już nie będzie bo nie ma takich inwestorów i nie będzie tak miasto płaci za głupotę bo łapówki były nie odpowiednie tylko w która to stronę działało?

Astra
9 miesięcy temu

Może trzeba więcej tych projektów zgłosić – po prostu zasypać ich projektami.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Astra

Ha Ha Ha – a kto to zrobi – chyba że coś sensownego poszczególni mieszkańcy mogliby – ale nie mogą. Nie mogą nawet liczyć na postkomunistyczne Elity Tarnobrzeskie , bo one tylko dzielić potrafią (między sobą – tylko kasę).

Alf
9 miesięcy temu

Typowe myślenie lokalnych „zawodowych” narzekaczy oszołomów i fermenciarzy . Konkurs jeszcze nie rozstrzygnięty a tu już kwik. Może poczekajmy z wyrokami . Co dobrego dla miasta wynika z Waszych postów ? . Grupa życiowych frustratów wzajemnie poprawia sobie swoje ego i nic poza tym. Szkoda tu pisać , pomimo braku merytorycznych argumentów w dyskusji króluje opluwanie i hejt. Miłej dyskusji.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Zatem tylko oklaski i brawa – dla zaspokojenia ego burmistrza i urzędasów – tak to ma wyglądać – tylko pieśni pochwalne. Wszystko inne opluwanie, hejt frustratów, ba podwyżki i premie cichaczem to normalne – tylko chwalić i śpiewać !!!!!!

Mar
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Przypomnę, że narzekałeś już w komentarzu do jednego z poprzednich artykułów na brak konstruktywności wśród części czytelników NW24, a jak potem parokrotnie wskazałem Ci konkretne sprawy miasta do załatwienia, to w końcu odpisałeś, że nie masz pytań, nie masz zamiaru składać póki co żadnych petycji i nie to było tematem dyskusji. Ale żebyś nie zarzucał mi, że piszę nie na temat, to możesz pokazać wszystkim niedowiarkom, jak zacne jest przedmiotowe zadanie, zakładając i wpłacając na zbiórkę, którą opisałem powyżej. Czekam na link 🙂

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

Szanowny Panie „alf ” to może przytoczyć tylko to co mu napisali – ewidentnie widać po czyjej jest stronie i kogo reprezentuje. Na odpowiedź to musi Pan poczekać zapewne do poniedziałku ?????????????????????

Zaradny
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Maja obiecane przez jednego pana z Niska Poczekamy

Janusz
9 miesięcy temu
Reply to  Asuan

Przecież to mało być za Kiełba więc już nieaktualne.

Tak
9 miesięcy temu
Reply to  Janusz

On by to poprowadził il ale wygrała nienawiść

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Tak

ZA ILE ?????????????????????????

Bolek
9 miesięcy temu

Tym razem się uda.Może nie wszystko ale coś będzie pozytywnie rozpatrzone.Więcej wiary a mniej czarnowidztwa kochani hejterzy,zawodowi narzekacze itd,itp.Jest w projektach moc.Teraz czekam na komentarze bo dostarczyłem właściwego paliwa w/w

Zuzia
9 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Juz się cieszę

Mar
9 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Jest moc. A jak tam na skrzyżowaniu Targowa-Dekutowskiego? Są już znaki Stop ustawione zamiast znaków Ustąp? Aj, przepraszam że nie na temat. Chociaż z drugiej strony będziesz miał za co dać milczącego minusa.

Bolek
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

Szanowny Mar.Jako osoba pozytywnie nastawiona do życia stawiam tylko plusy.Minusy niech dają geniusie.Ci do znaku stop.Zarzadca drogi nie będzie się kierował moimi czy Twoimi uwagami bo ich to tyle interesuje co zeszłoroczny śnieg.To tyle poza tematem oczywiście tego wątku

Mar
9 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Przypominam, że ja zaproponowałem inne rozwiązania na skrzyżowaniu Targowa-Dekutowskiego, np. rondo, znak Stop sugerował Bolek. Ostatecznie zgodziłem się z umieszczeniem znaku Stop, bo nie chciało mi się już polemizować, ale nadal uważam, że znak Stop niewiele tam da. Co do zeszłorocznego śniegu, to nieelegancko tak pisać o zarządcy drogi, przecież Tarnobrzeg jest nas wszystkich.

A w temacie tego artykułu, to co tam ze zbiórką potwierdzającą wiarę w przedmiotowe zadanie? 🙂

Bodowy flek
9 miesięcy temu

Miasto zamiast myśleć o ludziach myśli o sobie – jak obniżyć koszty eksploatacji oświetlenia miejskiego – co z tego będzie miał potencjalny Kowalski z Tarnobrzega? tańsze śmieci, wodę? zostanie mu parę groszy w portfelu? Kto wymyśla te projekty? Może czas, aby mieszańcy coś zgłosili od siebie! Bo na miasto nie ma co liczyć

Mar
9 miesięcy temu
Reply to  Bodowy flek

Czas na to jest od dłuższego czasu.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Bodowy flek

Przeciętny mieszkaniec – NIC ale za to zostanie kasa dla urzędasów (premie , podwyżki) oraz pretekst dla dania premii ??????

MY SOM PANY
8 miesięcy temu

Miasto powinno pomyśleć o nowych szlaku komunikacyjnym do obwodnicy od strony Chmielowa – wlot rondem za cmentarzem na zakręcie następnie wzdłuż torów do Kamionki włączyć rondem do obwodnicy tylko droga o dobrych parametrach 2 pasy po 3,5. TARNOBRZEG BYŁBY LEPIEJ SKOMUNIKOWANY.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
36
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content