Od dzisiaj wiele biznesów otwiera się mimo restrykcji. Czy poszlibyście zjeść posiłek do restauracji pomimo obostrzeń nałożonych przez rząd? (SONDA)

W minionym tygodniu rząd podjął decyzję o przedłużeniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa do 31 stycznia. Część restauratorów, właścicieli lokali rozrywkowych, pensjonatów czy hoteli zapowiedziała jednak otwarcie swoich biznesów od poniedziałku 18 stycznia.

W ramach akcji #OtwieraMY w internecie powstała Mapa Wolnego Biznesu, czyli otwierających się – mimo rządowych zakazów – w Polsce biznesów: restauracji, siłowni, kawiarni. (link do mapy tutaj)

– Zgodnie z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu z dnia 27 października 2020 r. II SA/Op 219/20 bez wprowadzenia stanu klęski żywiołowej rząd nie może zakazać określonych zakresów działalności. Tak więc zakaz prowadzenia działalności dyktowany aktami wykonawczymi Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi jest bezprawny. Także stosowane ograniczenia, o których mowa w art. 22 Konstytucji RP, nie mają prawidłowej podstawy prawnej, gdyż upoważnienie ustawowe nie zawiera jakichkolwiek wytycznych do wydawanych aktów wykonawczych, co jest sprzeczne z art. 92 Konstytucji RP – informuje spółka NewsMap.pl

-Tym samym żaden mandat wystawiony przez policję oraz sanepidowska kara administracyjna nie ma prawa dojść ostatecznie do skutku. Wobec powyższych faktów prawnych popartych przez wyrok WSA w Opolu, czas zakończyć gospodarczy lockdown. W razie kontroli przez służby policyjne i administrację publiczną polecamy kontakt z kancelarią legaartis.pl – dodaje.

Czy poszlibyście zjeść posiłek do restauracji pomimo obostrzeń nałożonych przez rząd? Zapraszamy do udziału w sondzie

Czy poszlibyście zjeść posiłek do restauracji pomimo obostrzeń nałożonych przez rząd?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SALOWY
1 miesiąc temu

Tak ,niech wszyscy idą,a za pare tygodni 30 tys. i brak miejsc w szpitalach,zapytajcie się pracowników oddziałów zakaznych czy by poszli?

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  SALOWY

Panika gorsza od faszyzmu .nikt nikomu nie zabrania siedzieć w domu i oglądać TVP PiS i słuchać komunikatów o fałszywie dodatnich testach . Lepiej plener , Las Zwierzyniecki póki go wytną przed końcem szmiry. Należy postępować myśl zasady ” Wyłącz TV i włącz myślenie .” Powodzenia w rozmyślaniu.

pielegniarka
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

I WŁACZ TVN,BRAWO TY

Dorian
1 miesiąc temu
Reply to  pielegniarka

Tvn i tvpis grają do tej samej bramki w kwestii fałszywej pandemii, podobnie jak pis i po

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  pielegniarka

Jak wierzysz w te oszustwa i przekręty władzy PiSiorowej to gratuluje tych wiadomości.Ci co wierzą e te telewizyjne bzdety są chyba zdrowi bo tylko prawda z nich uzdrawia.

łysy
1 miesiąc temu
Reply to  SALOWY

Nikt cię nie zmusza iść do restauracji jak się boisz. Siedź w chałupie i oglądaj pranie mózgu jakie serwuje ci tvp info i tvn.

Marek
1 miesiąc temu
Reply to  SALOWY

k…wa a w biedronkach i kościołach nie ma wirusa??? nikt juz nie przestrzega odległości ani dezynfekcji rąk!! a jakieś restauracje, w których tłumów nie ma ci przeszkadzają, a przyjmowanie komunii z oślinianej ręki ci nie straszne ???

Janusz
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

U biznesmena z Torunia na imprezie też nie było wirusa nawet sanepidu nie wpuścił do środka .

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  SALOWY

Salowy zapytań ilu jest faktycznie tam cvhoryvh nas ściśle.

Odyseusz
1 miesiąc temu

Jeszcze chwila i wszystko poupada nie będzie pracy, nie będzie płacy , nie będzie pożywienia czy wy tego nie widzicie że władza dąży do anarchii !

pielegniarka
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

NOWOBOGACCY NAPEWNO UPADNĄ

Dorian
1 miesiąc temu
Reply to  pielegniarka

Jak oni upadną to kto będzie odprowadzał podatki na twoją pensyjkę?

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Dorian

przecież jarek da 🙂

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  pielegniarka

Oni nie upadna juz są na tyle nasyceni hajsem ze hej. Za co się pobudowali, za pensyjke ?

Zybi
1 miesiąc temu

Obecnie minimum 50% społeczeństwa przechorowała objawowo lub bez tą chorobę. Na wiosnę będzie to 70%. Mówili o tym naukowcy. Więc w czym problem? Jak ktoś się boi to niech siedzi w domu i czeka na błogosławioną sczepionkę. Jeżeli ludzie są już „po” to jak maja ochote to niech idą gdzie im się podoba. Dlaczego wszystko zakazywać? Ja na pewno pójdę na piwko gdyby tylko któryś lokal w Tbg sie otworzył.

pielegniarka
1 miesiąc temu
Reply to  Zybi

Problem w tym,ze te 20 % moze być chorych i zakażac innych,nie znasz dnia ,ani godziny.moze zamiast na piwo poszedł byś do szpitala jako wolontariusz bo tam juz ludzie nie mają siły!

łysy
1 miesiąc temu
Reply to  pielegniarka

Przecież nawet lekarze mówią że ten covid to jest taki sam wirus jak grypa a grypa jest z nami już kilkadziesiąt lat.

pielegniarka
1 miesiąc temu
Reply to  łysy

TO NIE GRYPA,PROSZĘ PRZYJSC NA WOLONTARIAT NA ODDZIAŁ ZAKAZNY

Marek
1 miesiąc temu
Reply to  pielegniarka

no tak odbieranie telefonów strasznie ich męczy i denerwuje bo kawy w spokoju wypić się nie da,ale kase lekką ręką przyjmują prywatnie!!!!!!!!!!

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Bez kija nie wpuszcza na oddział.

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  pielegniarka

Proszę zmienić zawod a po drugie dyrektor płaci covidowe dodatki .

Janusz
1 miesiąc temu
Reply to  Zybi

Lekarz się wypowiadał w radiu że nawet 80% ludzi to przechorowało przez rok pod różną postacią i mamy już odporność stadną.

rzad
1 miesiąc temu

pod warunkiem ze mnie nie zakaza

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  rzad

Tylko, że ten ktoś kto siedzi w domu bo i zwyczajnie i po ludzku boi , niestety też musi jeść a więć pójść do sklepu. A w tarnobrzeskich sklepach zero zasad sanitarnych ze strony klientów. ZERO.

srowid
1 miesiąc temu
Reply to  Owen

Dziś stałem przy kasie w ledlu i stało nas tam z 15 osób, chwile to trwała zanim uruchomili laskawie drugą kasę. Ale to supermarkety są bezpieczne a bary i hotele już nie.

orion
1 miesiąc temu

Po dwóch tygodniach od wybuchu pandemii strachu wiedziałem że to oszustwo. Wskazałem jedną osobę z wielu która za tym stoi i się nie myliłem (dokument Peruwiańskiego sądu). Naczelny wódz światowego forum ekonomicznego kilka lat wcześniej sam opisał że zostanie stworzony wirus niegroźny który ma zaburzyć światową gospodarke i sparaliżować państwa. Covid-19 jest tylko i wyłącznie narzędziem w całym podstępnym planie. Co do samego covida. Jeżeli ktoś sieje strach z jego powodu opowiadając rzeczy jak najbardziej stworzone przez ogarniętą strachem wyobraźnię(propaganda robi swoje) to zapraszam na stronę doktora Bodnara. U niego przychodnia działa od początku normalnie, wszystkie osoby wyleczone, zero zgonów i przybywają pacjenci nawet z nad morza.

pielegniarka
1 miesiąc temu
Reply to  orion

GABINET PSYHIATRII OTWARTY,ZAPRASZAMY

orzeł
1 miesiąc temu

nie poszedłbym tylko z jednego względu, nie chce mi się i nie mam czasu chodzić na jakieś przesłuchania czy do sądu. Jakby nie spisywali to z chęcią bym nadrobił zaległości

makos
1 miesiąc temu

Poszedłbym ale nie mam z kim- do tych co znam dobrze to idę do nich do chałupy wypić dobre piwo za 5 zł a nie 20 a tych co nie znam aż tak to nie będę ryzykował tłumaczenia się przed babą z sanepidu i kłopotów tylko po to żeby karczmarz miał zarobek. Myślicie ze po pandemii nie będzie gdzie zjeść na mieście? to będziemy chodzić na kebaby, Turki chętnie przyjadą i będą kręcić kebsy po 10 zł a nie 50 zł za bułkę z mielonym z wykałaczką w środku.

Neltah
1 miesiąc temu

Brawo właściciele hotelów ,restauracji! Postawcie czynny opór ,nie dajcie się tym zaborcom, politykom ,manipulantom. Akcja trwa, rośnie w siłę! Dość niesprawiedliwości w której zachodnie sieci z jedzeniem, elektroniką, meblami, zachodnie restauracje MOGĄ działać a te polskie NIE MOGĄ! Otwierać gospodarkę i nie dawać się urzędasom i politykom! Dość włażenia państwa w prywatne życie uczciwych przedsiębiorców! Szwajcaria, Austria i Niemcy mogły się sprzeciwić?Wy też możecie, ale wspólnie i w porozumieniu, razem można więcej. Urzędasy z sanepidu NA BRUK oraz politycy którzy ich reprezentują, tym którzy niczego własnymi rękami w życiu nie wypracowali, a tylko niszczą i demontują państwo. Nierobów,pasożytów państwa polskiego nie potrzebujemy !A klienci to będą ich nagrywać i wzywać media i ujawniać mordy szmaciarzy z sanepidu oraz policjantów którzy znowu są narzędziem w rękach polityków a powinni się zajmować INNYMI SPRAWAMI ,bo policja nie jest od polityki! Dostali już wycisk na podhalu, w Cieszynie, jeszcze im mało? Media huczą, idą na wojnę? Rząd tego nie wygra, naród się nie da już nie takich okupantów mieliśmy. Lata 80-te, solidarność, to było to samo, nagonki, najazdy na ludzi ,aresztowania w imię ideologii.
PiS wraca do tych czasów ale odpowie politycznie bardzo gorzko!

cierpliwość
1 miesiąc temu

Taa, a potem jak będzie wzrost zakażeń, to kto będzie winny? I dalej będzie epidemia i dalej będą obostrzenia. To trzeba przetrzymać, żeby spadło i zaczęło się luzowanie, bo inaczej błędne koło. Jak nie protesty dot. aborcji to otwieranie biznesów mimo restrykcji i tak kolejne miesiące.

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  cierpliwość

Człowieku, NIE MA ZWIĄZKU między biznesem a zakażeniami. Przypominam ,w Szwecji umarło o 11% więcej ludzi niż rok wcześniej(dane statystyczne oficjalne!) ,a nie było prawie żadnych obostrzeń ,z trendem spadkowym ,w Polsce jest już 18% więcej i ciągle rośnie(licząc kolejne miesiące). Czy ludzie są tak głupi aby nie widzieć twardych liczb i wierzyć w pisowską propagandę?

orzeł
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

a ile z tych 18% umarło bo nie mogło, od jesieni 2020, się dostać do lekarza specjalisty? Masz takie dane?

cierpliwość
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Szanowny Panie, myślę że to zależy o jaki biznes chodzi, ale nie wchodząc w to głębiej miałem na myśli to, kto przy znacznym wzroście zakażeń w pierwszej kolejności zostałby obwiniony w opinii publicznej, a nie kto faktycznie przyczyniłby się do wzrostu zakażeń. Ostatnio krzywa dzienna opada, choć „zygzakiem”, więc ma się jakby ku lepszemu. Ale jeśli krzywa zacznie się wznosić, to obostrzenia zostaną utrzymane albo nawet zaostrzone i będziemy mieć kolejne miesiące restrykcji. Tego chcemy?

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  cierpliwość

kolego kochany, te statystyki tzw „zakażeń” są zwykłą brednią i częścią rządowej propagandy, nie przedstawiają absolutnie NICZEGO. To są liczby kreowane po to aby uspokoić społeczeństwo lub postawić w stan mobilizacji. Kto normalny zagląda jeszcze w te liczby, no kto? TYLKO I WYŁĄCZNIE wskaźnik umieralności mówi nam o faktycznym zagrożeniu. Okazało się że tylko 1% ludzi umiera na covid , reszta to inne przyczyny i paraliż służby zdrowia. PiSowska teoria spiskowa ,czyli miejsca, w których najłatwiej zarazić się . Zauważ że na końcu listy są zagraniczne firmy, markety, sklepy, a na początku polskie firmy i miejsca najważniejsze.Oni to głoszą jako prawda, ale nie moga tego udowodnić. Przecież to jest oderwane od logiki. Logika mówi, zarażam się tam gdzie są ludzie CHORZY ,kaszlący, roznoszący bakterie, nie potrzebna mi ich propaganda!
https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,miejsca–w-ktorych-najlatwiej-zarazic-sie-kronawirusem-sars-cov-2,artykul,79253964.html

cierpliwość
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Rozumiem o co koledze (skoro jesteśmy już kolegami) chodzi. Jednak to statystyki liczby zakażeń, niezależnie na ile oddają stan rzeczywisty, stanowiły, stanowią i będą stanowić podstawę do nakładania restrykcji itp. Jeśli społeczeństwo będzie się stosować do obostrzeń, to statystyki będą spadać, a wraz z nimi znikać restrykcje, a jak nie, to będzie na odwrót, niezależnie na ile będą oddawać stan rzeczywisty. To tyle co mam do dodania.

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  cierpliwość

Niestety ale to tak nie działa. Rząd ma plan i go wypełnia krok po kroku. Jeśli my nie zrobimy nic to zrobią z nami to co sowieccy okupanci robili z Polakami w czasach ,to co naziści robili podczas wojny. Brak buntu będzie przyzwoleniem dla rządu na wypełnienie ich międzynarodowego planu na likwidacje polskiej gospodarki, a wejście gospodarki globalnej. To już nie teoria jakaś spiskowa a konkretne działania.

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Jesdy gorzej niż za Hitlera a rozporządzeniem można podetrzec tylko cztery litery.

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  cierpliwość

A gdzie ich najwięcej , szpitale DPS, chorzy którzy leżą i nie mogą chodzić . Tam najwięcej . Juz we wcześniejszych czasach I czy Ii Rzeczypospolitej ludzie nie siedzieli we domach podczas epidemii uciekali do lasu , a nasz głupi rząd zablokował te tereny a spasnikowani ludzie siedzą przed ekranem i oglądają tylko statystyki . Chore podejście w XXI wieku.

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  cierpliwość

Widać propagandę rodem Kurski i cala siec stacji radiowych , sztucznie zaeyzane i utrzymywane zarażenia . Proszę wyłączyć TVP PiS i włączyć myślenie , więcej spaceru niż gnmioyow od Kurskiego.

haha
1 miesiąc temu

Kilka osób w knajpie stwarza większe zagrożenie niż dziesiątki a nawet setki w marketach nono

pielegniarka
1 miesiąc temu
Reply to  haha

W MARKECIE KUPUJESZ ZYWNOŚĆ NIEZBĘDNĄ DO ŻYCIA,ROZUMIESZ ?

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  pielegniarka

a w media expert kupuję niezbędny telewizor 100 calowy,bo poprzedni był za mały ,hehe

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  pielegniarka

A guzik prawda , przychodzą tacy na spacer bo rodzina nie ma co z nimi robić a oni wierzą ze mogą tylko wyjść w tych godzinach a potem siedzieć tylko w domu . Tak na psychikę czloeiekas wpływa TVP . Rozmawialem z takimi osobami zastraszonymi ekranem .

walt
1 miesiąc temu

https://newsmap.pl/mapshare/eee90ba6223fed1a1f4150466f27746a/ niby otwarte a jak wchodzę na mapkę to nie mam dostępu. na szczęście u nas to człowiek zna lub ma ulotki tych gastronomii od których kupuje. jedno w całym tym burdelu jest pocieszające,że promilowa (choć tyle) część społeczeństwa zada sobie trud sprawdzenia źródeł prawa. u progu wszystkich problemów leży nierząd pisowski wprowadzający ograniczenia wolności rozporządzeniami.złe,komunistyczne sądy w wielu miejscach kraju ukróciły ów bezprawny dyktat. zobaczymy jak będzie dalej bo raczej mamy bierne społeczeństwo więc poza garstką nikt się nie ruszy bo i po co ? jeszcze by stracił uprawnienia do pińcet plusa albo 13 czy 14 emerytury. a przedsiębiorcy ? no oni raczej nie są bazą wyborców rządzących więc dlatego nikt się nimi specjalnie nie przejmuje,na pewno nie tak jak rydzykiem. no ale przed 2015 przedsiębiorcami i biznesmenami wg kłamliwej narracji pisuaru byli tylko zdrajcy i złodzieje więc kto by się nimi przejmował ? powodzenia choć nie wróżę wielkiego powodzenia,ot rządzący będą też udawać,że nic się nie stało bo i oni są już tak słabi,tak podzieleni a dobrane środki do zwalczania pandemii tak nielogiczne i niestosowne,że będą woleli przemilczeć sprawę i zbytnio nie iść na konfrontację,zwłaszcza,że strumień publicznych pieniędzy do ich zdolnych partyjnych dzieci oraz kleru płyną szerokim strumieniem… Czytaj więcej »

walt
1 miesiąc temu
Reply to  walt

gdyby kogoś interesowało jaki był skok zgonów w 2020 w stosunku do 2019 to służę – https://public.tableau.com/profile/mateusz.karmalski?fbclid=IwAR29rVFzQ3AQwpe77R80JmjhUifMH4sITANtbxIkB7Mnag40elVHA4U94YU#!/vizhome/ZgonytygodniowowPolsceT39-T44/Dashboard1

jest nawet powiat tarnobrzeski.

makos
25 dni temu

Tak, poszedłbym ale tylko z takimi dobrymi znajomymi co sie nie boją. A takich to mogę odwiedzić w domu lub iść pod chmurkę.

47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x