Zobacz film promujący tereny zielone w Tarnobrzegu (video HD)

Ekran LED, ścieżka edukacyjna i film promujący. Tymi zadaniami Gmina Tarnobrzeg zamknęła duży, bo opiewający na ponad 6 mln złotych, realizowany od 2017 roku, projekt „Rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Tarnobrzega”. Film promujący projekt jest już dostępny w internecie.

Działania promocyjne założone w projekcie „Rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Tarnobrzega”, dofinansowanym ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, obejmowały trzy zadania. Zadanie pierwsze to wykonanie tablic promujących projekt oraz utworzenie ścieżki edukacyjnej na terenach zielonych nad Wisłą. Zadanie drugie obejmowało nagranie i montaż filmu promującego projekt. Kolejne, wykonanie ekranu LED również służącego promocji projektu.

Ekran LED, na którym już niebawem premierę będzie miał film promujący projekt, stanął w samym centrum miasta, w pobliżu budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ulicy Kościuszki. Na terenach zielonych nad Wisłą z kolei stanęły tablice informacyjne. Bogate w przyrodnicze informacje m.in. o stworzonych tam ogrodach tematycznych, tworzą ciekawą ścieżkę edukacyjną.

Ekran, film oraz ścieżka edukacyjna to zaledwie wycinek, działania promocyjnego, dużego projektu „Rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Tarnobrzega”. Inwestycja miała na celu rewitalizację układów zieleni miejskiej w kierunku poprawy bioróżnorodności, przewietrzania układu urbanistycznego miasta, a także wzbogacenia systemu przyrodniczego miasta o nowe, zaaranżowane kompozycyjnie układy zieleni niskiej i wysokiej. Na projekt składało się:

zagospodarowanie oraz odnowienie terenów zieleni rekreacyjnej nad Wisłą służących poprawie życia mieszkańców i wzrostowi bioróżnorodności;
budowa skweru przy skrzyżowaniu ulic Kopernika/Sikorskiego;
wykonanie nasadzeń wzdłuż głównej arterii komunikacyjnej miasta.

Wartość całego projektu wyniosła ponad 6 mln 767 tysięcy złotych, z czego 80 procent zostało dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – dotacja z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.5 „Poprawa jakości środowiska miejskiego”, oś priorytetowa II.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 miesiąc temu

Inwestycja zapewniająca rozwój miasta. Będzie milej i ładniej 🙂

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Dobrze dobrze, szykujcie sobie tereny zielone, bo niedługo będziecie tam sobie przesiadywać, jak wam wyborcy podziękują za owocną prace

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Wam? Jeżeli uważasz, że ja należę do władz miasta lub środowisk z nimi związanych, to chyba niezbyt długo czytasz komentarze na NW24.

Bozo
1 miesiąc temu

Zacząłem oglądać i po minucie od razu wyłączyłem jak tylko Bożka zobaczyłem. Nawet tu musiał się przylansowac. Mam wątpliwości czy ten film został nakręcony jako promocja miasta czy może po to żeby zaspokoić swoje wielkie ego

Urzednik
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Projekt zapoczatkowany przez Mastalerza kontynuowany przez Kielba i Kalinke
A śmietankę spija Bożek w takim żałosnym stylu bo nie wlozyl wysiłku

Urzędniczka
1 miesiąc temu
Reply to  Urzednik

Mastalerz z projektem nic wspólnego nie miał. Realizowany był w ramach perspektywy 2014-2020 ale rozpoczął i pozyskał finansowanie Kiełb. Bożek zrealizował. Filmik promocyjny lepiej prezentowałby się bez Bożka.

Urzędnik
1 miesiąc temu
Reply to  Urzędniczka

To trzeba się trzymac prawdy Bożek

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Urzędniczka

Racja – tylko zaśmieca swoją osobą.

Cypisek
1 miesiąc temu
Reply to  Urzednik

A co Kalinka mial do projektu.??

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Cypisek

A kto klepną kasę i plany jak nie radny Kalinka (no chyba że go nie było na sesji)???

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Taaak, a jak te rączki trzyma układnie, jaki on gładki, no cuuudo,

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Tylko tyle pozostanie po Bożku – film , taki pomnik burmistrza.
Szkoda tylko kasy .

obywatel
1 miesiąc temu

Z daleka to wszystko ładnie wygląda – jak w typowym filmie propagandowym za czasów komuny.

Bareja
1 miesiąc temu

Z góry wszystko ładnie wygląda. Każdy kierowca wjeżdżający do miasta od czerwca do października widział tylko i wyłącznie nieprawdopodobne zachwaszczenie tych nasadzeń(chwasty nawet 1,5m wysokie) zieleni 😀 Przez pozostałą cześć roku czasu widzieliśmy piękne, zielone plandeki 😀 Bareja wiecznie żywy 🙂

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu

Wszystko by było fajnie, tylko po co prezydent tam występuje? Sam głos lektora by nie wystarczył? Wyciąć fragmenty z Panem Darkiem i moim zdaniem jakość filmu na tym zyska. A poza tym to rewitalizację terenów zielonych oczywiście trzeba ocenić pozytywnie, jednak szkoda, że nikt na etapie projektu nie pomyślał o oświetleniu i monitoringu. No chyba, że te tereny mają służyć mieszkańcom jedynie od wschodu do zachodu słońca, to rzeczywiście.

walt
1 miesiąc temu

Tarnobrzeg miasto nie tylko hazardu,sexu i pościgów ale i terenów zielonych 🙂

dla spacerowiczów,biegaczy czy rowerzystów to Tarnobrzeg jest świetnym miejscem bo ledwie 5/10 minut i już niczym nieograniczone możliwości by podziwiać właśnie różne tereny zielone.

PPP
1 miesiąc temu

Tak się robi filmy promocyjne.Proszę porównać…..
https://www.youtube.com/watch?v=7SzXZyiNS-Q

walt
1 miesiąc temu
Reply to  PPP

clip nawet ładny i Stalowa nawet ładnie wyglądałaby gdyby nie kudłaty z zakonu katechetek od sagatowskiej i długopis prezesiny.

Boee
1 miesiąc temu
Reply to  PPP

Dlaczego u nas nie mozna zrobic fajnego filmu o mieście bez zadecia i narcyzmu

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Boee

A po co – komu to potrzebne poza burmistrzem i urzędasami. Co z tego ma przeciętny mieszkaniec miasta ????

Boee
1 miesiąc temu
Reply to  PPP

I jeszcze jrdno Film o Stalowej Woli. Idealny do promocji

SSSS
1 miesiąc temu
Reply to  Boee

No właśnie do ideału sporo mu brakuje przez tych dwóch(vide Bożek w powyższym) , kudłaty na tym filmie wygląda jakby chciał wręcz obrobić kiełbasę maliniaka

Manka
1 miesiąc temu

Terenów zielonych u nas dostatek Pola i łąki w osiedlach rolniczych Do wyboru do koloru

Lucyfer
1 miesiąc temu

Film średniawy. Ulica Wiślana to doskonałe jego podsumowanie. Oby ten film nie był szerzej upubliczniany, bo to dla miasta raczej antyreklama.

Piasta
1 miesiąc temu

Przyjechać rowerami? Jak ostatnio tam byłem, to przy niektórych ścieżkach stały znaki zakazujące ruchu pojazdów bez wyjątku dla rowerów. Teraz rowery już dopuszczone? Podobny absurd był przez lata na placu czerwonym, dopiero jak wprowadzono rowery miejskie, to pod znakami zakazu ruchu pojawiły się tabliczki „nie dotyczy rowerów”. Ciekawe czy teraz po wycofaniu rowerów miejskich znikną te tabliczki i będzie jak przedtem.

boże czemu nie grzmisz
1 miesiąc temu
Reply to  Piasta

nie chcę się śmiać ale pdb chciałbym zobaczyć jak jeździ rowerem lub nawet jak spaceruje i poświęca czas mieszkańcom którego przez 2 lata panowania nie miał go wogule……..
do filmiku się nie źle wystroił tylko niech zdradzi fryziera aby m tam nie chodził bo ten fryz wygląda na lata 80 i ilu nowych pracowników zatrudni do plewienia jego oczka w głowie?

Cypisek
1 miesiąc temu

Teraz Bozek I jego wazeliniarze powinni udac sie do Zwierzynca,I zobaczyc co pozostalo po wycieciu pieknych I zdrowych debow.Za kadencji zadnego prezydenta Tarnobrzega nie zostalo tyle drzew wycietych.

olo
1 miesiąc temu
Reply to  Cypisek

podziekuj nadleśnictwu i rabunkowej gospodarce

Alabama
1 miesiąc temu
Reply to  olo

nie wiem skąd same minusy pod Twoją wypowiedzią. Akurat Pan Bożek to nadleśnictwu może co najwyżej buty wypastować. Nie ma on żadnego wpływu na rabunek w lasach.

Cypisek
1 miesiąc temu
Reply to  Alabama

To co to za gospodarz co nie ma nic do powiedzenia.Pozatym byli przydenci Tarnobrzega potrafili , bynajmniej w tym temacie sprawe zalatwic.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Cypisek

Bożek to sobie może tylko zdjęcie zrobić z leśnikami i zjeść ciasteczko oraz popić wodą – o ile go zaproszą i pozwolą.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Cypisek

Bożek z resztą to sobie może tylko tam pójść na spacer – nic więcej – nie jego to niech ry… nie wsadza do nie swoich spraw – tyle.

Zawiedziony
1 miesiąc temu

Kiedy Tarnobrzeg doczeka się godnej inwestycji w dobry zakład by mieszkańcy nie jeździli do sąsiednich miast https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-lg-nowa-inwestycja-doladuje-polske-miliardami-to-bedzie-najw,nId,5000544

Zniesmaczony
1 miesiąc temu
Reply to  Zawiedziony

Kiedy obsługa inwestorów zacznie działać w Tarnobrzegu nie w fikcji tylko w realu? kiedy ktoś z rządzących sprowadzi do tego miasta prawdziwych inwestorów ? Czyny a nie lans i kwiecista mowa zrobi z kogoś bohatera

Cypisek
1 miesiąc temu
Reply to  Zniesmaczony

Zeby tak bylo ,to trzeba miec kadre pracownikow z kwalifikacjami.Ale jak sie przyjmuje po ,,znajomosci”,to sa takie efekty pracy.Pierwszy przyklad,odrzucenie. wsxystkich wnioskow o dofinansowanie projektow.

Poinformowany
1 miesiąc temu
Reply to  Cypisek

Fachowiec od wodociągów przy pomocy rady nadzorczej opracowal nowy regulamin spolki

Ciekawe co z tego wyniknie
Czekamy

Cypisek
1 miesiąc temu
Reply to  Poinformowany

Nasuwa sie pytanie.Komu ten rzekomy regulamin bedzie sluzyl.??

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Cypisek

raczej już nic nowego nie powstanie…..
tylko aby stare nie upadło bo coraz wiecej pustych lokali jest pustych……
a z dnia na dzień tych zakładów ubywa wiec nie masz szans za kadecji tego pana

Cypisek
1 miesiąc temu
Reply to  odp

Mysle ze juz osiagnieli -DNO.

Estrella
1 miesiąc temu
Reply to  Cypisek

na dnie jest muł to tylko muł został

Cypisek
1 miesiąc temu
Reply to  Estrella

To samo mialem na mysli. BO od mylu trudno jest sie odbic.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zniesmaczony

Na tą ekipę nie licz.poprzednie miały to w du….. Na cuda nie licz bo już za późno a włodarze miasta w przyszłości mogą co najwyżej bredzić w tym temacie w kampanii wyborczej (czyli kłamać) tak jak do tej pory.
Wszystkie realizacje dróg wojewódzkich i krajowych (które są w planach) jednoznacznie wskazują że tu już nic nie będzie bo takie drogi są realizowane i planowane w miejscach w których przewiduje się rozwój.

jupi
1 miesiąc temu

Media Markt likwiduje sklep w Tarnobrzegu.Już od dawna było wiadomo ze ten sklep przeniesie się do Stalowej Woli bo to miasto daje perspektywy i odpowiednie lokalizacje i zaplecze oraz klientów.Wiadomo tez było ze eksperymenty w podupadłej mieścinie która żyje mrzonkami i wspomnieniami (chociaż i wówczas była o 20 ty mniejszym miastem od Stalowej Woli)o województwie gierkowskim nie powiodła się

StalowaSmutnaP
1 miesiąc temu
Reply to  jupi

Brawo pławo, 9 rano a ty już na tarnobrzeskim portalu, przypadek? Nie sądzę 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  jupi

I tak ogromna rzesza ludzi jeździ do pracy do ST. Woli – zrobią zakupy przy okazji, po pracy albo przed – nie ma się czemu dziwić.

Edek38
1 miesiąc temu
Reply to  jupi

Jaki ty musiałeś mieć ból dupy, gdy ten market budowali w Tarnobrzegu a nie w pławo to raz 🙂 dwa jeszcze większy miałeś gdy musiałeś do niego tu przyjechać 😀 trzy i czy widziałeś tam coś czego nie ma w mediaexpert, euroagd czy neonet? Czy magia tego obiektu zwaliła cię z nóg do tego stopnia, że wykupiłeś niemal wszystko bo to ceny niższe ebucko niższe, bo marzyłeś o półce uginającej się w chalupie od zeszytów z zenkiem Martyniukiem na półce? Nie, Jesteś sfrustrowanym dzieciakiem, który za wszelką cenę chce się do tego Tarnobrzega dowalić a jedyne co ci wychodzi to uzewnętrznianie swoich kompleksów, także pluj szczuj poniżaj za chwilę kolejny artykuł do napinki a nw24 to chyba jako jedyny w kraju masz ustawioną jako stronę główną 🙂

Mar
1 miesiąc temu

Apropo chrześcijaństwa, fragment ewangelii wg św. Mateusza, rozdział 23:
„13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.
15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.” (i kolejne wersety).
Jezus też hejtował?

Cypisek
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Co tu eobi radio MA—RYJA??

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Cypisek

:^)

Cypisek
1 miesiąc temu

Telewizja Trwam -brakuje wam tematow??.SIUSIU ,- PACIOREK I. SPAC!!.

makos
1 miesiąc temu

7 milionów za 14 ha. Wychodzi 50 zł /metr. Trochę dużo jak za wyrówanie ziemi i zrobienie kilku kilometrów chodników jeśli kostka z robocizną wychodzi 100 zł. No ale wiadomo, w Tarnobrzegu należy robić i drogo i słabo.

Neltah
1 miesiąc temu

Zadziwiające że wzieli się za promocję, a nie ustalili normalnej nazwy. Aż się prosi nadać nazwę „Błonia nad Wisłą” , taka właśnie funkcjonuje w dziesiątkach innych miast ,jest jednoznaczna i oczywista. No ale prezydent sobie wymyślił „tereny” może chodziło o inwestycyjne tereny ,albo teren budowy. Gdzie są spece od reklamy, że nie zwrócili uwagi na taki szczegół?

tereny
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Ja proponuję Pola nadwiślańskie.

Cypisek
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Zwykle jego ,,pieski,”pisza przemowienia na kartce papieru.Dlatego , wyszlo jak wyszlo.

CZY SAMI ŚLEPI SĄ W MIEŚCIE ???????
1 miesiąc temu

Czym sie tu chwalić ? Kostką brukową ? szaroscią jak na cmentarzu na Placu Kopernika ? pseudo drzewami jak łyse badyle ? słomianą trawą ? korą i żwirem ?

Cypisek
1 miesiąc temu

Czytajac, odnioslem wrazenie ze zyje na Marsie.Szaro- glucho-ponuro.

CZY SAMI ŚLEPI SĄ W MIEŚCIE ???????
1 miesiąc temu
Reply to  Cypisek

Jeszcze dwa, trzy lata i tak wlasnie będzie Tarnobrzeg wygladał Szaro-glucho-ponuro.

57
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x