Lekarze zaszczepieni a przychodnie wciąż zamknięte

Według statystyk ponad 90% lekarzy, którzy wyrazili chęć zaszczepienia się szczepionkami przeciw wirusowi SaARS – CoV-2 zostało już zaszczepionych. Dlaczego więc przychodnie są wciąż zamknięte?- pyta w swoim wpisie na stronie internetowej przychodni Optima lekarz Włodzimierz Bodnar. Przemyski pulmunolog jako pierwszy w leczeniu koronawirusa stosuje chlorowodorek amantadyny.

-Chciałbym nawiązać do obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz organizacji służby zdrowia w Polsce. Według statystyk, zaszczepionych zostało ponad 90% lekarzy, którzy wyrazili chęć zaszczepienia się szczepionkami przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Można już uznać, że są zabezpieczeni przed infekcją, gdyż wymagany okres narastania odporności już minął. Nie powinno być przeszkód przed otwarciem lekarzy na pacjentów. Tak jednak się nie stało – wyjaśnia lek. Bodnar, dodając, że:

Należy położyć kres tej bezsensownej sytuacji związanej ze sztucznie podtrzymywanej pandemii, która prowadzi w dalszym ciągu do tak licznych zgonów i cierpień ludzkich. Dlaczego nadal są organizowane działania, które bezpośrednio szkodzą całemu społeczeństwu? Ogłasza się pandemię, której się niestety nie leczy – zamykając na pierwszym etapie choroby wszystkie przychodnie, ograniczając pacjentowi prawidłowe leczenie.

Stosując chlorowodorek amantadyny, doktor Bodnar wyleczył z koronawirusa wielu pacjentów, również siebie, kiedy zachorował na COVID. Jak dowodzi w swoim wpisie, najbardziej efektywne jest leczenie w pierwszym etapie choroby, jednak zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, na tym etapie choroby Mimnisterstwo Zdrowia rekomenduje leczenie w domu.


Właśnie leczenie choroby COVID-19 na pierwszym etapie jest najbardziej efektywne, można ją bardzo szybko wyhamować. Nie doprowadza się do powikłań i ciężkiego stanu pacjenta. A najnowszą rekomendacją z 2 lutego 2021 r. tzw. ekspertów przy premierze RP jest nadal leczenie w domu, bez badania, bez podawania żadnych leków. Leki są nierekomendowane na tym etapie! Dodatkowo pacjenci na kwarantannie są nadal zastraszani przez służby nadzorujące, czyli sanepid i policję. Przekazują błędne informacje, że nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania pod żadnym pozorem, bo grozi im kara finansowa. Służby w założeniu powinny dbać o poczucie bezpieczeństwa swoich obywateli – ich obowiązkiem jest poinformowanie, że pacjent w wyjątkowej sytuacji może opuścić miejsce zamieszkania, jeśli czuje, że jego zdrowie czy życie jest zagrożone. Ma prawo jechać do lekarza, na diagnostykę, czy do szpitala. Brak takiego komunikatu jest działaniem na szkodę obywateli
.

Lek. Włodzimierz Bodnar apeluje do lekarzy, aby otworzyli przychodnie i leczyli pacjentów, badając ich osobiście.

Apeluję jeszcze raz do lekarzy, otwórzcie się, zacznijcie leczyć chorobę (którą doskonale leczy się amantadyną w kompozycji z innymi lekami w razie powikłań). Postawcie się w sytuacji Waszych pacjentów. Gdzie mają pójść? Do kogo? A gdybyście to Wy byli pacjentami? Wasi bliscy byli chorzy i nikt by Was nie chciał leczyć i przyjmować? Czy to jest etyczne? Czy jakakolwiek Izba Lekarska uważa, że to ja, badając pacjentów osobiście, postępuję niezgodnie z prawem? Na przykład Pełnomocnik Delegatury OIL w Przemyślu nadaje tok postępowania przeciwko mojej osobie i chce mnie pociągnąć do odpowiedzialności, że postępuje nieetycznie? Bo leczę skutecznie pacjentów poza wskazaniami niezgodnie ze schematami? Chciałbym zapytać, czy aby na pewno Izba Lekarska stoi obecnie na straży etyki lekarskiej? Etyczne jest badać na telefon? Etyczne jest oczekiwanie na pogorszenie stanu zdrowia pacjenta? Być zamkniętym na pacjentów mimo bycia zaszczepionym? Czy wielu z Was woli nie widzieć, co przeżywają pacjenci? Myślałem, że to Izba Lekarska stoi w obronie lekarzy … ale chyba się myliłem?

Przemyski pulmonolog krytykuje politykę zdrowotną w czasach pandemii, która doprowadziła całkowitego załamania we wszystkich działach leczniczych.

Budowanie szpitali narodowych, to szczyt zarządzania Ministerstwa Zdrowia. Szpitale świecą pustkami zaś oddziały COVIDowe są zamykane, bo nie ma w nich pacjentów. I to nie wynika wcale z braku chorych, bo ilość zgonów znacząco się nie zmieniła w stosunku do ostatnich miesięcy. Nadal jest bardzo wysoka. Większość obecnie nawet nie robi testów, bo zostaną zamknięci na kwarantannie. Wolą się leczyć samemu, nie mają zaufania do leczenia szpitalnego. Chorzy doskonale wiedzą, że w szpitalu brak jest leczenia przyczynowego. Do tej pory nie stosuje się choćby jednego skutecznego leku przyczynowego na wirusa. Szpital nie gwarantuje pacjentom wyleczenia, dlatego będą się sami dalej leczyć w domach a do szpitala trafiać w stanie bardzo ciężkim. Bo finalnie i tak chyba bez różnicy gdzie umierają?

To jest polityka i sukces leczenia wypracowana po roku pandemii COVID-19! Doprowadziła do całkowitego załamania we wszystkich działach leczniczych, kardiologii, onkologii i wielu innych. Wystąpił kompletny chaos w służbie zdrowia. Zaprojektowane przez ludzi zupełnie nieprzygotowanych do zarządzania kryzysowego i opierających się na tzw. pseudo doradcach. Którzy występując w telewizji, często się kompromitują swoją niewiedzą lub poświadczają nieprawdę.

Kolejny raz lek. Bodnar podkreśla skuteczność chlorowodorku amantadyny w leczeniu choroby COVID-19.

Zakazuje się sprzedaży jedynego leku – chlorowodorku amantadyny, który jest bezpośrednio skuteczny w leczeniu choroby COVID-19. A nawet w niektórych krajach Unii Europejskiej jest bez recepty! Prywatne hurtownie nie mogą zamówić większej ilości leku, ponieważ Ministerstwo nie daje na to zgody, z góry określa limit zamówionego leku.

W mediach straszy się toksycznością amantadyny. A jeszcze w 2009 roku, podczas poprzedniej pandemii był zalecany nawet u dzieci czy kobiet w ciąży przez profesora Horbana! (Pismo z dnia 17 oraz 20.11.2009). Ten sam doradca, co teraz straszy ludzi toksycznością. To jest kompromitacja Ministerstwa Zdrowia i okłamywanie ludzi. Ludzi, którzy nie powinni umrzeć. Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie profesora Andrzeja Horbana i szanownej Rady Medycznej przy Premierze RP.

Cytuje się także profesora Simona, który bezpodstawnie twierdzi, że amantadyna powoduje mutacje wirusa. A obecnie wzywa nawet do niewykonywania badań klinicznych? (bo jeszcze coś wykażą?). To jest postawa naukowca? Najbardziej cytowanego w Polsce? I tak bezrefleksyjnie powtarzanych przez wszelkie media, gdzie nawet laik jest w stanie wskazać brak logiki w wypowiedziach. A z pewnością dziennikarze. Dlaczego nie zadają prostych pytań?

Czas najwyższy podjąć radykalne decyzje, aby ukrócić bezprawie raz na zawsze. Odsunąć od stanowisk ludzi skorumpowanych, z konfliktem interesów i zależnych od korporacji. Apeluję w szczególności do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, przywołuje powiedzenie: “będę się wsłuchiwał w głos ludzi”. Panie Prezydencie, wiele osób prosi o pomoc.

Panie Premierze Jarosławie Kaczyński, tak wielu zaufało i dalej żyje w przekonaniu, że to na Panu ciąży obowiązek wyprowadzenia kraju z bezsensownego kryzysu. Zwracam się także do wszystkich przedstawicieli Kościoła o pomoc i nadzieję na poszanowanie godności ludzkiej ich prawa do leczenia, wyznania religijnego, wolnego słowa i miłości bliźniego.

KOMUNIKAT  DOSTĘPNY JEST TUTAJ

PIT 36L, czyli zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (dla liniowców) w 5 krokach

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
2 miesięcy temu
smile
2 miesięcy temu

W Tarnobrzegu żeby otworzyć przychodnie potrzebny jest kij…..:)

pacjent
2 miesięcy temu

Lekarze przysięgali leczyć ludzi a co robią? Pozamykali się w gabinetach do których czasem trzeba kijem w parapet walić. Załatwili sobie u rządzących teleporady podobnie jak nauczyciele zdalne lekcje i pacjentów mają w d. Rządzącym to chyba na rękę gdyż dzięki temu ilość zgonów jest wysoka 🙁

Marta
2 miesięcy temu

Nie płacić tym leniom zamkniętym od roku w przychodniach!!!
dentystom tez!!! Prywatnie przyjmować mogą a w przychodni nie!!!!
Nie pracują nie dostają 10tys miesięcznie!!! Teleporade to mogę sobie przeczytać na necie

AMANTADYNA
2 miesięcy temu

Dziękuję i przekazuję wyrazy szacunku dla dr-a Bodnara.

Paweł
2 miesięcy temu

Prywatnie nie ma wirusa Ciekawe Wszystko to przez PiS zapamiętajcie to

Odyseusz
2 miesięcy temu

Brawo Panie Bodnar ! Czas skończyć niekończący się cyrk w postaci korona świrusa ! Wyszczepianianie bydła to tylko propaganda , która nie zmienia naszego obecnego położenia. Hańba konowałom ale tak to jest jak się bierze 100% wypłaty za nic i jest się zwolnionym z odpowiedzialności !!!!

walt
2 miesięcy temu

spryciarze Ci lekarze – oni płacą podatki na beneficjentów pisowskiej populistycznej redystrybucji a przy okazji odbijają owym beneficjentom owe 13 i 14 oraz 500 plusy wizytami prywatnymi.
czyli jak to w Polsce każdy sobie rzepkę skrobie.
a przykład idzie z góry,skoro i rządzący urządzają sobie skok na kasę i obdarowują swoich nie tylko rydzykowych czy zdolne dzieci to i inni chcą dla siebie zgarnąć jak najwięcej.dziwnym nie jest.

opinia
2 miesięcy temu

mi to nie robi różnicy czy mi wystawi receptę osobiście czy przez telefon tylko aby był z nimi kontakt i nie lecieli w hu….. bo tak robią ……
a ze się zaszczepili to ich sprawa ale wole aby się z dala trzymali bo nie wierze w tą ściemę a jak będzie się musiało do piachu położyć to się tak zrobi czy szybciej czy póżniej……

wasyl
2 miesięcy temu

Nie bardzo wierzę w tą statystykę 90 % . A może celowe to działania ,żeby ludzie płacili za prywatne przyjęcia u tych konowałów / nie mówię o tych co przyjmują w POZach – chwała im za to / . Trzeba położyć służbę zdrowia chociaż i ona już ledwie dyszy .Tych co nie przyjmują podejrzewam, że się nie zaszczepili ale mają ” ujęte szczepienie ” – tak jakby paszport dla świętego spokoju . Trzeba mieć cywilną odwagę na otwarcie a nie czekać na MZ z decyzją .

Paweł
2 miesięcy temu

To jest prawdziwy lekarz Szacunek!!

Apel
2 miesięcy temu

„Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko powiedzieć publicznie, że w naszym kraju ani na całym świecie mało komu zależy na leczeniu ludzi chorych na COVID-19. Podawanie ciągle statystyk o liczbie zgonów i zachorowań na COVID-19 jest jedynym i najważniejszym argumentem do zamknięcia wszystkiego. W tym całej gospodarki, bo przecież ludzie umierają. A jak wygląda leczenie, dostęp do służby zdrowia – wielu z nas może przekonać samemu. *** Miałem jeszcze złudzenia, że uda się pokazać, że choroba jest łatwa do leczenia i mimo wielu świadectw skutecznego wyleczenia amantadyną nic nie mogę zrobić. Spotkałem się z komentarzami, że sam mogę zrobić badania kliniczne i udowodnić skuteczność. Niestety, według prawa, osoba prywatna, ani przychodnia nie może zgodnie z przepisami takich badań prowadzić – tak wynika z procedur Komisji Bioetycznej. Można posunąć się dalej z wnioskami, że tutaj wcale nie chodzi o leczenie. *** Zamyka się wszystko dla naszego dobra. Wprowadza się dalsze zakazy i niszczy wszelkie przedsiębiorstwa, tracicie wszystko. Już za chwilę (o ile już nie teraz w części przypadków) nie będzie do czego wracać. Zniknie wszelka przedsiębiorczość. Pozostaną jedynie wielkie korporacje i drobni rzemieślnicy, którzy będą na ich łasce. To w zasadzie już się dzieje. Wystarczy spojrzeć na Europę. Klasa średnia… Czytaj więcej »

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content