Pacjent SOR odpowie za znieważenie policjantów i żołnierza. Był pijany i naćpany

38-letni mężczyzna który wszczął awanturę na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym tarnobrzeskiego szpitala, usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa. Policjanci ustalili, że był pod działaniem alkoholu i narkotyków.

W minioną niedzielę dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że pacjent będący pod silnym wpływem alkoholu, zachowuje się agresywnie i wulgarnie na terenie oddziału ratunkowego tarnobrzeskiego szpitala. Ponadto awanturnik miał wybić szybę w drzwiach wejściowych SOR i rzucać się z pięściami na przebywające tam osoby i personel medyczny.

Na miejsce udał się policyjny patrol. Przed wejściem do szpitala funkcjonariusze zauważyli, że szyba w drzwiach wejściowych była rozbita. Na korytarzu szpitala awanturował się zaś mężczyzna, wykrzykując wulgarne słowa. Mężczyzna był pobudzony i agresywny, nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa, chodził wokół pacjentów. Na widok umundurowanych funkcjonariuszy zaczął zachowywać się arogancko, wykrzykiwał słowa wulgarne, nie stosował się do poleceń, jednego z policjantów szarpał i uderzył. Mundurowi obezwładnili napastnika i zaprowadzili do radiowozu. Agresywny mężczyzna kopał w drzwi pojazdu i wyzywał policjantów.

Sprawcą okazał się 38-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski. Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie próbował zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od prowadzonych czynności służbowych.

Podczas badań w szpitalu okazało się, że 38-latek jest pod działaniem alkoholu i narkotyków. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że mężczyzna odpowiada za uszkodzenie szyby w drzwiach wejściowych oraz zniszczenia w toalecie szpitala – uszkodził kratkę wentylacyjną w drzwiach łazienki i oberwał podajnik do papieru.

Na podstawie zabranego materiału dowodowego policjanci przedstawili 38-letniemu mężczyźnie 6 zarzutów m.in. znieważenia interweniujących policjantów i żołnierza zawodowego z jednostki w Nisku. Mężczyzna był w przeszłości notowany za przestępstwa kryminalne.

O dalszym losie 38-latka zdecyduje sąd.

foto&info: Policja

PIT 36L, czyli zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (dla liniowców) w 5 krokach

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
internauta
22 dni temu

Pijany i naćpany? Naćpany, kto takich słów używa. A może powinno być pod wpływem środków odurzających czy narkotyku?

Alabama
21 dni temu

Czy SOR jest już otwarty, tj. wejście nie wymaga ręcznego otworzenia drzwi przez personel szpitala?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x