Na rynku w Baranowie Sandomierskim „wylądował” Orzeł Piastowski

Na rynku w Baranowie Sandomierskim stanął pomnik Orła Piastowskiego. Autorem wykonanych elementów rzeźbiarskich jest kielecki rzeźbiarz Sławomir Micek.

Jak czytamy na stronie internetowej UMiG w Baranowie Sandomierskim:

Pomnik powstał dzięki staraniom Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, pracowników Urzędu Miasta i Gminy, członków Zarządu Rady Osiedla w Baranowie Sandomierskim oraz Towarzystwa Historycznego ,”Mały Wawel’”.

Pomnik ma nie tylko wzbogacać krajobraz miasta i być godnym miejscem do obchodów uroczystości państwowych i gminnych, ale przede wszystkim przypominać mieszkańcom o ważnej historycznie dacie związanej z nadaniem dla Baranowa Sandomierskiego w 1354 roku przez Króla Kazimierza Wielkiego praw miejskich. Mamy nadzieję, że dzięki jego obecności nie zapomnimy o tak ważnym wydarzeniu, które na przestrzeni wieków zapewniało prestiż i rozwój naszej ,,Małej Ojczyzny’’ i jej mieszkańców.

Forma pomnika łączy w sobie dwa aspekty: lokalny, czyli upamiętnienie nadanie praw miejskich dla stolicy Gminy – Baranowa Sandomierskiego oraz aspekt ogólnonarodowy odwołujący się do figury orła z rozpostartymi skrzydłami, jako symbolu wolnej i niepodległej Polski„.

foto&info: UMiG Baranów Sandomierski

PIT 36L, czyli zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (dla liniowców) w 5 krokach

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x