81 zł dla przewodniczącego i 18 zł diety dla radnego? Grupa radnych z Nowej Dęby zaproponowała drastyczną obniżkę wysokości świadczeń

Grupa radnych z Nowej Dęby zaproponowała drastyczną obniżkę wysokości świadczeń, pobieranych przez członków Rady Miejskiej. Według propozycji przewodniczący rady, który do tej pory pobiera dietę w wysokości 1396 zł, miałby otrzymywać 81 zł. Z kolei dieta radnego który nie zasiada w żadnej komisji, wyniosłaby nie 286 zł a 18 zł.

Zdaniem pomysłodawców rezygnacja z większej części diet, odciążyłaby budżet miasta, mocno nadszarpnięty z powodu epidemii koronawirusa.

Mając na uwadze ogłoszony stan pandemii, związane z nim obostrzenia przekładające się na trudny i pogarszający się stan gospodarki mający negatywny wpływ na poziom dochodów naszego samorządu, powodujący znaczący ubytek w przychodach podatkowych gminy połączony z fatalnym stanem infrastruktury podstawowej opieki zdrowotnej, zasadne jesz znaczące obniżenie diet radnych – czytamy w projekcie uchwały złożonym do biura rady. Pod projektem podpisało się sześciu z piętnastu nowodębskich radnych.

W nowodębskiej Radzie Miejskiej kwota bazowa od której procentowo wyliczana jest wysokość diety, wynosi 1789,42 zł. Wysokość świadczenia pobieranego przez radnego uzależniona jest od pełnionej przez niego funkcji oraz członkostwa w komisjach. Wnioskodawcy proponują zmianę stawki procentowej.

Obecnie dieta przewodniczącego rady stanowi 78% kwoty bazowej, a więc 1396 zł. Według propozycji miałaby ona wynosić 4,5%, przewodniczący otrzymałby więc świadczenie w wysokości 81 zł.

Dieta I wiceprzewodniczącego wynosi 966 zł (54%). Po zmianie byłoby to 4% kwoty bazowej, a więc 72 zł.

II wiceprzewodniczący: obecnie 930 zł (52%). Po zmianie – 63 zł (3,5%)

Przewodniczący komisji: obecnie 716 zł (40%), po zmianie – 54 zł (3%)

Radny trzech i więcej komisji – 644 zł (36%), po zmianie – 45 zł (2,5%)

Radny dwóch komisji – 573 zł (32%), po zmianie – 36 zł (2%)

Radny jednej komisji – 429 zł (24%), po zmianie 27 zł (1,5%)

Radny niebędący członkiem komisji – 286 zł (16 %), po zmianie 18 zł (1%).

Rozpatrzenie tej uchwały miałoby się odbyć podczas nadzwyczajnej sesji, o zwołanie której wnioskują jej autorzy.

Jak smog wpływa na zdrowie człowieka?

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stach
1 miesiąc temu

A kiedy nasi bezradni wpadna na taki pomysl ? Czekam z niecierpliwością

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Stach

NA TARNOBRZESKIM TYTANIKU MUZYKA JESZCZE GRA I KASA WLEWA SIĘ DO KIESZENI BEZRADNYCH CHOĆ MIASTO JUŻ PRZYKRYŁY FALE BEZNADZIEJNOŚCI 🙁

oli
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

dobrze że za smieci płacimy 26 zł,dwa razy wiecej niz np.stalowa i sandomierz,brawo

Borsuk
1 miesiąc temu

Czekamy na Tarnobrzeg, aby przebił New Dębę, czy starczy niektórym radnym odwagi, czy mają misję uzdrowienia Tarnobrzega? Za oszczędności z diet możemy mieć palmy i kokosy

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Borsuk

to jest tylko pokaz jacy biedni sa po stołem wiecej wezna

Alf
1 miesiąc temu

Pewnie sposób opozycji na zwrócenie na siebie uwagi. Raczej populizm ale poczekajmy na wynik głosowania o ile oczywiście w ogóle do niego dojdzie

Gość
1 miesiąc temu

WIELKI SZACUN PANIE I PANOWIE

Lubertyn
1 miesiąc temu

Czekamy na radnych z Tarnobrzega, aby poszli za dobrym przykładem. Z oszczędności postawimy dodatkową palmę, wyremontujemy te które są, poza tym zamontujemy migający baner. Może po drugiej stronie zamontujemy litery TARNOBRZEG wzorem Hollywood.

Felix
1 miesiąc temu
Reply to  Lubertyn

Tymi oszczędnościami powinny być pokryte koszty kwiatków na rondach i innych już wykonanych upiększeń. Więcej ozdobników nie potrzeba.

Królik
1 miesiąc temu
Reply to  Felix

z oszczędności z diet z kilku miesięcy starczy na wszystko, czekamy teraz na odpowiedni ruch

Madas
1 miesiąc temu

CZY GRUPKA RADNYCH URATUJE BUDŻET TEGO MIASTA ?

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content