Tarnobrzeg: Jest nowy projekt uchwały dot. wolnych środków. Prezydent zrezygnował z budzących kontrowersje inwestycji

Prezydent Tarnobrzega przygotował nowy projekt uchwały, dotyczącej rozdysponowania wolnych środków na różne zadania i inwestycje. Poprzedni projekt, który zawierał budzące sprzeciw radnych zadania a dotyczące m.in. sfinansowania remontu palm przy wjeździe nad Jezioro Tarnobrzeskie, został wycofany z obrad – pisaliśmy o tym tutaj

W nowym projekcie uchwały, oprócz kwoty 130 tys. zł o które wnioskowało Biuro Promocji i Współpracy z mediami (zakładającej m.in. przeznaczenia 40 tys. zł na remont palm i dostawienie nowej), nie znalazła się również m.in. kwota 700 tys. zł na dofinansowanie spółki Rejon Dróg Miejskich, czy 450 tys. zł na remont parkingu i chodnika przy miejskim szalecie. To między innymi te zadania i inwestycje, budziły sprzeciw radnych.

W nowym projekcie uchwały prezydent proponuje prowadzenie wolnych środków w celu zabezpieczenia wkładu własnego na remont dróg zgłoszonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Zgłoszonymi drogami są:

– 4 drogi powiatowe: ul. Moniuszki, ul. Kwiatkowskiego, ul. Kazimierza Wielkiego oraz ul. Zwierzyniecka (na od skrzyżowania ulic Sikorskiego-Wyszyńskiego-Zwierzyniecka do skrzyżowania ulic Kwiatkowskiego-Kazimierza Wielkiego-Zwierzyniecka).
 
– 3 drogi gminne: ul. Siarkopolowa, ul. Chemiczna oraz ul. Mechaniczna.
 
przy czym remonty wymienionych dróg, będą wykonywane w momencie uzyskania dotacji.
Nadzwyczajna sesja odbędzie się w najbliższy piątek.

 

AKTUALIZACJA: Uchwala została przyjęta jednogłośnie, w trakcie sesji nadzwyczajnej, która odbyła się w piątek 16 kwietnia br.

Subskrybuj
Powiadom o
86 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
1 miesiąc temu

KOLEJNE GŁUPIE POMYSŁY! JAKIE REMONTY? Remonty prowadzi się z miejskiego utrzymania dróg. Może raczej przeznaczyć na budowę nowych dróg gdzie miasto sprzedaje działki? Albo na terenach inwestycyjnych? Może ktoś poważny zechce zainwestować w jakiś zakład pracy na nowych terenach tego kurnika. W centrum istniejące drogi są zbyt dobre do remontów i tylko same zachodnie sklepy się tam pchają.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Krystyna

Większość tych dróg zgłoszonych jest w dobrym stanie – kolejne głupawe decyzje aby tylko wydać kasę publiczną – tak się remontuje byleby wyremontować a raczej tylko wydać kasę na głupawe zachcianki niedouczonego burmistrza.
Uchwały dla uchwał – aby tylko wydać kasę – barany tarnobrzeskie i tak za to zapłacą.

fond
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Przejedź się rowerem po ulicy Moniuszki, poczujesz co to jest „dobry stan”.

Marek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

szczególnie Marii skłodowskiej jest w rewelacyjnym stanie!!! najlepsza droga XI w. w mieście!!!

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Szanowni Panowie niech remontują ulice i Skłodowskiej, Moniuszki , Łokietka i inne bo to obowiązek gminy ( miasta) ale tu chodzi o to że urzedasy z burmistrzem na czele robić tego nie chcieli ( pierwotnie było to zbyteczne) i dopiero sytuacja ciulu zmusiła ich do tego – woleli popier…. Urzedasy pame kupić i remontować palmy, stawiać podświetlane bilbordy – tylko niech znowu nie zmieniają kostkę tylko dlatego że kolor obecny im nie pasuje na chodniku ( jak poprzednio w jednym miejscu) i niech już przestaną wymieniać ( stawiać) nowe latarnie co 25 metrów czyli gdzie się tylko da ( a chcieli stawiać takie nawet w polach).w mieście mnóstwo jest dróg które wymagają remontu a oni będą budować nowe w Machowie – po co i dla kogo ? Bezczelnością jest wkładanie kasy miasta w tereny prywatne spółdzielni ,- zastany obowiązek jest ich remont przez tzw członków spółdzielni. Dla jednych burmistrz Bożek wprowadzi opłaty Za parkowAnie niby w celu zwiększenia przychodów miasta a dla cwaniaczków że spółdzielni dołoży z tych samych dochodów miasta kasę publiczna – pojeb… Parodia.

olotrolo
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

i znowu bełkot o spółdzielni ha ha ha to juz zalatuje obsesją
A reszta – no cóż jak zwykle masz patent na wszystko, tylko dlaczego ciągle jesteś w miejscu, w którym jesteś ?
no właśnie . ha ha ha

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Ta idzie do remontu jako droga awaryjna dla obwodnicy , nią ma być dojazd z obwodnicy do miasta i ponowny wyjazd . Przecież na jej końcu budują rondo . Jesteś chyba mało zorientowany w planach miasta , ale one wyglądają też jako przelotne , bo władza robi jak chce i jeszcze może się to zmienić.

Mar
1 miesiąc temu

No no, sytuacja jest dynamiczna 🙂 Częściej mogłyby być takie sprzeciwy na sesjach.

obywatel
1 miesiąc temu

Zadłużone miasto , pożyczka goni pożyczkę a ten niedouczony historyk pełniący rolę burmistrza z urzędasami twierdzi; że to wolne środki” – według typowej bolszewickiej propagandy (wolne środki to można mieć jak zbywa i nie ma się zadłużenia)

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Dopisek ” ze spółdzielniami miasto będzie finansować remonty na nieruchomościach prywatnych spółdzielni – a prezesiki z mafii spółdzielczej będą zarabiać dalej po kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie i dawać sobie dodatkowe premie – od ryj….. sobie nie odejmą.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Rodzynki ze spółdzielni mieszkaniowych w Tarnobrzegu – radni miejscy , burmistrz i zasiadający w spółkach miasta oraz pracusie pracujący w spółdzielniach i działacze lokalni – oto obraz kwalifikacji wyniesionych z tzw, mafii spółdzielczej – ludzi co mają w d….. prawo ????????????????? Jak wszystkim wiadomo były burmistrz (rybka wywodzi się ze spółdzielni TSM – wieloletni członek Rady nadzorczej), obecnie Radny Nowak wywodzi się ze SM Siarkowiec (- specjalista od internetu i spraw z tym związanych – strona internetowa spółdzielni zapewne też w tej gestii), w radzie nadzorczej siedzi w SM Siarkowiec niejaki Żmuda (chyba były prezio TTBS), – „z elity miasta” a mają problem ze stosowaniem przepisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (wspólnie z preziami i pracownikami spółdzielni( w tym także adwokaci tam zatrudnione ) do tego dorabiający były burmistrz JD., były prezio i burmistrz N.M. jak ktoś taki może być dobrym burmistrzem radnym, dobrym pracownikiem ????? ::: Wyrok z Dnia 24 czerwca 2014 r. Sąd Apelacyjny w Łodzi I Wydział Cywilny” z wyroku „§1 1. zobowiązać Radę Nadzorczą i Zarząd Spółdzielni do przestrzegania praw członków wynikających z art. 8 1 ust.3 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z dnia 15 grudnia 2000 r. (z późniejszymi zmianami) związku z § 10 ust. 3 Statutu… Czytaj więcej »

olotrolo
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

te wpisy aż krzyczą o pomoc . Ale nie zal gościa niech sie w tym miota.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  olotrolo

Jak zorganizowane grupy przestępcze z mafii spółdzielczej w Tarnobrzegu (pracownicy, członkowie zarządu przy aprobacie członków rad nadzorczych spółdzielni i prawników na usługach zarządu )łamią prawa ludzi w tym swoich członków w bezczelny, perfidny i wyrachowany : sprawa dotyczy wpisów do aktów notarialnych bez podstawy prawnej ; 1. Zarząd spółdzielni w treści umowy przeniesienia własności wpisuje, że zarząd częścią wspólną nieruchomości będzie sprawować spółdzielnia. Powołuje się przy tym na ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych. Czy muszę zgodzić się na ten zapis?  Absolutnie nie godzić się! Wbrew pozorom jest to sprzeczne z ustawą. Art. 24 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych brzmi  1. Większość właścicieli lokali w budynku lub budynkach położonych w obrębie danej nieruchomości, obliczana według wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej, może podjąć uchwałę, że w zakresie ich praw i obowiązków oraz zarządu nieruchomością wspólną będą miały zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali. Do podjęcia uchwały stosuje się odpowiednio przepisy art. 30 ust. 1a, art. 31 i 32 ustawy o własności lokali. 2. Uchwała, o której mowa w ust. 1, nie narusza przysługujących członkom spółdzielni spółdzielczych praw do lokali.  Jeśli spóldzielcy danej nieruchomości pozwolą na wpisanie do umowy, że zarząd wspólną częścią nieruchomości będzie wykonywany przez spółdzielnię, tym samym rezygnują z… Czytaj więcej »

olotriolo
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

co ty bredzisz ? wiesz o łamaniu prawa, mafii to zapier do prok a nie farmazony tu wypisujesz w amoku i obsesji na punkcie spółdzielni.

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  olotriolo

Ty poj… Pracusia spółdzielczy – prawda kole w oczy, wystarczy popytać co ciwani oszuści wpisują do aktów notarialnych, bezczelnie i cyniczne + okradając ludzi z ich praw. Nie zakłamuje rzeczywistości w sprawie mafii spółdzielczej, sprawdź sobie uchwały ezc w Sosnowcu za lata 3008-2012 – złodziejstwo w czystej postaci i sprawdź sobie protokół lustracyjny za lata 2007-2009 jak się bezprawnie okrada ludzi i jak powinny być ustalane opłaty
Wygląda na to , że oszust i kłamcą broni bezprawia , oszustów i złodziei.

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Dopisek ” powinno byś w siarkowcu’.

olotriolo
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

sugeruję poradę, może być tele

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  olotriolo
Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  olotriolo

Porada to jest potrzebna lokatorom pańszczyźnianym i mieszkańcom aby wreszcie się obudzili a w szczególności takim podobnym do ciebie a co prokuratury tarnobrzeskiej jakby nie Sąd Najwyższy to ci jak to nazywasz prokuratorzy z Tbg wsadzili by na 25 lat do więzienia , ułomnego człowieka wspólnie z miejscową kasta ale miał szczęście, że trafił się młody i uczciwy adwokat z Tarnobrzega. Bandyci chcieli wsadzić niewinnego człowieka, burmistrza skazali za 20 tysięcy do więzienia a tacy jak bronią złodziei że Siarkowcu’ co okradli ludzi na około 2,5 mln złotych. Ci twoi prokuratorzy to tylko na słabych i niewinnych znajdują paragrafy a na mocnych których bronią z nimi związani adwokaci ochraniają. Jakim trzeba być bydlakiem aby okradać ludzi z praw wykorzystując ich niewiedzę, ułomności ( zwłaszcza starych i schorowanych), jakim hiena :adwokatem, radca prawny trzeba być by uczestniczyć w okradaniu ludzi z praw, kłamiąc bezczelnie w sądzie, poświadczać z premedytacją nieprawdę – wstyd dla palestry adwokackiej z Tbg, że tolerują wśród siebie zwykłych kłamców i oszustów.

Odyseusz
1 miesiąc temu

Pieniądze inwestować w inwestycje mogące generować kolejne przychody dla budżetu miasta, dość przejadania !!!

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

I słynne jezioro, bajoro tarnobrzeskie – kiedy się zwrócą koszty tam utopione ???

Demotywator
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Nigdy, jeszcze trzeba będzie co roku pompować gruba kase, kosztem miasta tylko po to, żeby ościenne powiaty miały gdzie pomoczyć jajka i broszki.

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Demotywator

A Tarnobrzeżanie w okresie letnim aby zaoszczędzić na kosztach wody – od czasu do czasu muszą się wykąpać.

johny
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

ZAL CI DUPSKO SCISKA ZE MASZ SYFIASTY SAN BURAKU

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  johny

Ha Ha Ha – urojenia twoje górą.

johny
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

WSIOKU PLAWSKI ZAMKNIJ SIE..ZAJMIJ SIE PEDALOWA WOLA

Alf
1 miesiąc temu

Naprawdę wierzycie jeszcze w rozwój tego miasta ? Nie widzicie jak od kilkudziesięciu lat zmierza spowrotem do stanu sprzed 1959 roku , kiedy to małżeństwo Pawłowscy odkryli tu złoża siarki ? Za 50 -100 lat będzie wyglądał tak jak 100 lat temu. Chyba ,że cud się zdarzy .

Border ks
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Kto ma na to wpływ? Ludzie, którzy rządzą tym mieście. Trzeba jasno powiedzieć, że to bardzo słabi ludzie. Jeden wyprzedał wszystko, drugi porobił już długi, trzeci wybudował tylko kibel, a obecny – wziął pożyczkę, która będziemy musieli spłacić. Miasto się wyludnia, dużo ludzi stąd wyjeżdża , bo żyje się tu ciężko – opłaty za wodę, śmieci najdroższe na Podkarpaciu – kto doprowadził do tej sytuacji? Będzie coraz gorzej bo kończą się zasoby miasta, roztrwonione w ciągu 20 lat, najgorsze że ci ludzie nie zostali rozliczeni.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Border ks

Rozliczeni ? . Zobacz na głównego architekta tej degrengolady. Robi karierę w sejmiku. To również świadczy o wyborcach , którzy nie bacząc na przeszłość dalej go popierają. Takie niestety mamy społeczeństwo. Inna sprawa ,że młodych do polityki się nie dopuszcza. Wybieramy nadal tych starych na których wielokrotnie się przejechaliśmy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

A czy dalej dorabia w mafii spółdzielczej (w TSM) ????? pod czujnym okiem szarej eminencji miasta. Czy dalej w urzędzie miasta pracuje ten co był w Radzie Nadzorczej SM Siarkowiec co za jego kadencji okradano ludzi podejmując niezgodne uchwały w sprawie podziału nadwyżek z GZM – wbrew prawu – art. 6 ust.1 USM ?????

TSM
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Tak dorabia . Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że obecny prezydent uwierzył dworowi ,ze z jego rządów sa niezadowoleni i krytykujący tylko ci co piszą w nadwisłą24 .
Wskazuję dworowi , niech trochę mimo pandemii posłucha mieszkańców. Wtedy okaże się że król jest nagi. Na takiej narracji korzystają cwaniaczki z urzędu miasta ,którzy urabiają tego biednego historyka na swój poziom i myślenie. Żałość na to patrzeć. Radni dopiero raz się obudzili . Pobótki czas .

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  TSM

Czemuś biedny bos glupi- a czemuś głupi bo biedny + ot cała prawda o miernym historyku co został burmistrzem a najgorsze jest to, że zatrudnia prawników Tych samych, zakłamanych co pracują dla mafii spółdzielczej z rodowodem komunistycznym. Jak perfidnie okłamują spółdzielców tak zapewne też doradzają burmistrzowi jak to robić w stosunku do mieszkańców. Tam w spółdzielni kłamią to pewnie nic innego nie robią w urzędzie aby tylko ogłupiać ludzi.
Takii wielki burmistrz J.D. a pracuje w mafii spółdzielczej, pewnie nie bez przyczyny jest tam zatrudniony, jak w Tbg przez lata nic nie robił to i trudno przyjąć, żee TSM coś może pożytecznego robić, poza napychania kieszeni, ot taki specjalista jest i był.

johny
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

TU AKURAT MUSZE SIE Z TOBA ZGODZIC

Ratunku
1 miesiąc temu

Kto to wymyślił Proszę o nazwisko autora. Fama głosi że to mieszkaniec gminy Baranów

Babcia Gienia
1 miesiąc temu

To nie bedzie palmów??

ewa
1 miesiąc temu

Ej, co z ulicą Łokietka!? bo na Dąbrówki juz by się przydało poprawić kratki ściekowe i studzienki.Tradycyjnie już się pozapadały (polnishe wirdshaft) Mieszka I po kazdym deszczu woda stała przed remontem jak i po remoncie- żenada

As
1 miesiąc temu
Reply to  ewa

Musicie poczekać na kolejną nadwyżkę w budżecie, czyli nieprędko

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

Jak wybierzecie radnego z tej ulicy to będzie remont (patrz vel Partyka , patrz inne remonty) nieważne te ulice bo żaden urzędas , radny i ich rodziny tam nie mieszkają.

Tomasz
1 miesiąc temu
Reply to  ewa

Już jest po przetargu. Także pracę ruszą już niebawem

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Niektórym to nic nie dogodzi, każda decyzja będzie zła, trzeba się z tym pogodzić i ignorować malkontentów. Choć chciałoby się wykrzyczeć niczym starożytni: O tempora, o mores! Przecież właśnie tą decyzją Prezydent pokazał, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom radnych i mieszkańców i nie upiera się przy kontrowersyjnych wydatkach! Czy to mało? Merytoryczna krytyka ma sens, ale część mieszkańców wzięła sobie obecnego Prezydenta na cel i ciągle go atakuje, podczas gdy za obecnej kadencji miasto radzi sobie lepiej niż za poprzednich prezydentów. Kadencja się jeszcze nie skończyła, pozostały 2 lata (a może i dłużej), więc proszę o cierpliwość, Prezydent Bożek jeszcze niektórym niedowiarkom pokaże, że potrafi wiele osiągnąć dla miasta. A jeśli ktoś ma zastrzeżenia, to zapraszam do bezpośredniego zgłoszenia uwag i przedstawienia problemu Panu Prezydentowi, na pewno każdy zostanie wysłuchany. Więcej uśmiechu i optymizmu!

Faraon
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Panie wtopa goni wtopę: brak dotacji, wystawianie tych samych projektów, ckp ominie Tarnobrzeg, zajmowanie się czwormiastem to strata czasu dla Tarnobrzega, zajmowanie się polderami jak powstały mapy i zostały uzgodnione w Warszawie ( ktos zaspał), duzo nietrafionch inwestycji finansowanych z własnych funduszy ( czytaj: zastawu wodociągów). Śpijcie dalej i śnijcie, że kiedyś będzie lepiej.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Faraon

Szanowny Panie,
a czy pozytywów w naszym pięknym mieście Pan nie dostrzega? Proszę wybrać się na spacer nad Jezioro, zobaczy Pan stan zaawansowania prac. Nasze Muzeum w Zamku Dzikowskim również jest perełką na skalę kraju, a dzięki Prezydentowi Bożkowi, eksponatów nikt nam nie wywiezie. Poprawa infrastruktury drogowej, upiększanie terenów zielonych (np. bulwarów nad Wisłą). To się samo nie zrobiło, Pan Prezydent i urzędnicy ciężko pracują, aby miasto się rozwijało. Jasne, że nie wszystko przebiega tak, jakby się chciało. Ale nigdy tak nie będzie. Jeśli ktoś ma uwagi, to niech powie to Panu Prezydentowi w twarz, jakoś do tej pory nie znalazł się taki odważny. Więcej szacunku do władzy samorządowej! Mieszkańcy wybrali zarówno Prezydenta, jak i Radę Miasta, te organy mają legitymację do podejmowania decyzji do 2023 roku, a kolejne wybory zweryfikują, czy ktoś się sprawdził. Moim zdaniem i tak jest lepiej, niż za poprzednich włodarzy, a Pan Prezydent się bardzo rozwinął jako samorządowiec i może być w tym zakresie tylko lepiej.

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przykład bolszewickiej propagandy i kłamstwa wedle nauk Gebellsa – czyli autor pasożyt żyjący na garnuszku miasta ( na jego koszt) . Typowy komunistyczny wpis w wykonaniu postkomunisty wedle najlepszych standardów PZPR-kich. NA szacunek trzeba zapracować a nie pisać bezczelne kłamstwa, bo to jest zwykle oszustwo.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

A co jest kłamstwem w tym co napisałem? Proszę o argumenty, a nie podłe ataki osobiste.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A co z tego ma przeciętny mieszkaniec miasto – to wszystko tylko generuje koszty i nijak ma się do standardów życia w mieście (koszty wody, koszty odpadów) – ktoś te nasadzenia musi pielęgnować a to kosztuje i za to wszystko płaca mieszkańcy( firma prywatna klepie kasę). Te wszystkie ozdobniki to wygląda jak zupa Ratatuj” po brzegach piękna woda a w środku wielki ch……”- jak za Gierka , wszystko ładnie wyglądało a ludzie żyli ledwo od pierwszego do ostatniego (poza wybrańcami z PZPR, ZSL. Ormo, Milicji, UB , SB). Inwestorów brak, miejsc pracy z godziwym wynagrodzeniem brak w mieście (oprócz urzędasów i mafii spółdzielczej) , ładnie niby miasto wygląda – tylko że wszystko za pożyczone ( mieszkańcy będą lata spłacać) po sprzedaży majątku miasta ( udziałów w Wodociągach – a już niewiele można sprzedaż majątku – bo cennego już nie ma) to jak w Tarnobrzeskiej spółdzielni mieszkaniowej (Siarkowiec) ocieplone budynki za co płacą mieszkańcy – spłacają pożyczki , które po spłaceniu okazuje się że ni chu…. na tym nie zyskali (koszty ocieplenia, koszty uzyskane z oszczędności niby na centralnym ogrzewaniu przez około 25 lat – porównaj) a przy okazji okazji okradli ludzi na około 2,5 mln złotych wbrew art. 6 ust.1… Czytaj więcej »

Faraon
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Widzę więcej negatywów niż pozytywow. Jezioro sfinansowali mieszkańcy płacąc bardzo dużo za wodę, zapytał ich ktoś o zdanie? wolałbym mieć tańsza wodę i żyć bez pożyczki, bo te inwestycje dałoby się sfinansować później z mniejszą uciążliwością z KPO. Śmieci to co zrobiono toż to skandal, renegocjacje umów na niekorzyść dla mieszkańców, i brak dalszego działania w tej kwestii (pszoki to nic). Popatrz Pan na drogi to obraz nędzy i rozpaczy, niektóre wyglądają jak po bombardowaniu. Miasto typowa umieralnia nikt tu nie chce mieszkać, bo jest drogo na ten niski standard.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Faraon

Jezioro przynajmniej będzie się zwracać co roku. Media drożeją w całej Polsce, to nie tylko przypadek Tarnobrzega. Stan budżetu to nie wina obecnej władzy, Prezydent Bożek i tak sukcesywnie oddłuża miasto, co roku mamy więcej dochodów niż wydatków, wcześniej był uchwalany często budżet in minus. Co do stanu dróg to jest wiele do poprawy, ale to wina zaniedbań poprzedników, Prezydent Bożek remontuje drogi tak jak się da, ale nie możemy jako miasto robić tego wyłącznie z własnych środków, tylko jeśli dostaniemy dofinansowanie na daną drogę. Inaczej to by się kłóciło z problemem zadłużania, o którym Pan pisze. Trzeba wszystko jakoś wypośrodkować. Czy poza narzekania ma Pan jakieś propozycje dla Prezydenta, żeby poprawić kondycję miasta? Co by zrobił Pan jako włodarz? Proszę wypunktować propozycję, a nie tylko biadolić.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

HA HA HA – po odliczeniu kosztów utrzymania (energii , wynagrodzeń pracusiów itp) zakupu piasku (co roku na plażę ) – to trzeba w cuda wierzyć że będzie się zwracać co roku no chyba że świadomie się kłamie?????

Jolka
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ciekawe e urząd daje tej urzędniczce za pisanie na forum Podobno nieźle Kiedyś trzeba będzie się tego wstydzić

Zuza
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jolka zajmij się robotą w urzędzie a nie slecz i pisz na forum

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zuza

Na grudniową premie trzeba zapracować – niech pisze !!!!!!!!!!!!!!!! Może przypadkiem coś pier….. jak to urzędniczka (bezmyślnie prawdziwego )

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Słusznie . Róbcie dalej swoje. Według mnie ludzie widzą ,że coś się dzieje. Boją się tego przedstawiciele wiadomej partii , wielcy przegrani ostatnich lokalnych wyborów. Niby są w cichej koalicji a za plecami jątrzą bojąc się reakcji centrali z Nowogrodzkiej w Warszawie , realizują odgórne polecenia. Taki kraj takie czasy.

Faraon
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Nie Panie Alf my nie z partii, tylko tu mieszkamy i widzimy to badziewie, pięknie ubrane przez lokalne media na usługach UM –

– czy tak powinno być? Ciekawy jestem kto zapłaci za błędy biznesmenowi 1,5 mln mam nadzieję, że nie my mieszkańcy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Faraon
Media za dotacje z urzędu miasta - czyli za kasę mieszkańców na usługach       urzędasów !!!!!!!!!!!!!!!
szkoda
1 miesiąc temu
Reply to  Faraon

To się zdziwisz jak ktoś za to beknie. Bożek juz wszystko wyjasnil .Ja nie robię nic złego. Wszystko to wina poprzedników z wyłączeniem Kalinki. Bo ten ostatni to był dopiero mistrz . W załatwianiu posad dla swoich ,które dalej dzierżą za wiedzą i przyzwoleniem Bożka.
Polska według PIS .

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  szkoda

A to prawda, powdadzal nawet adwokacie do spółki miejskiej, świadczy też usługi dla miasta ( dla Bożka też) i jeszcze w mafii spółdzielczej zatrudniona. Bożek pozostawiał Kalinkowych a później zdziwiony, że wszystko wie . Tak to jest jak się zaprzestaje korzystać z organów służących do myślenia. Chodzi później pusta palą a tu mu pier…… Pomysły podsuwają i Rady aby się blaznil jak pajac.

zulugula
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

puknij sie w łeb

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Alf tobie to chyba coronawirus mózg zeżarł? Ja sobie nie przypominam żeby którykolwiek tarnobrzeski samorządowiec dbał o swoje miasto. Troszczą się tylko o swoje interesy. Swoją ciemnotą zniszczyli to miasto. Wszyscy tylko gadają że zrobią a czas ucieka i sasiednie miasta cały czas nam odjeżdżają. Oni tylko potrafią zrobić sobie pamiątki po prezydenturze. Jeden ma pamiątkę w postaci działeczek nad jeziorem. Kolejny ma pamiątkę w postaci domku na Mokrzyszowie. Ciekawe jakie pamiątki mają obecni? A może jeszcze w trakcie organizowania? Skoro sami pieją albo ich przydupasy że ich kadencja jeszcze trwa. A jakie pamiątki mają mieszkańcy. Długi, długi i jeszcze raz długi. PALMY które trzeba już remontować albo wyrzucić na wysypisko i zapłacić za to Sandomierzowi i Stalowej Woli bo swoją firmę śmieciową uśmiercili. WSTYT na całą Polskę bo najmniej brał a dał się wsypać tym którzy powinni siedzieć w pierwszej kolejności. No i dlatego że postawił najdroższy szalet w Polsce choć bardzo potrzebny. Co zostanie po obecnym? Sowa już odleciała bo tu nawet ptaki zawracają. Łąki nad Wisłą i chwasty wzdłuż ulic. Szaleciki dla piesków na Serbinowie i może furmanki w okolicy byłego dworca PKP które dowiozą nas do Stalowej Woli na szybki pociąg do lepszego świata.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

W samo sedno – czysta prawda.
W mieście zmieniono tylko szyld reklamowy ( nowy burmistrz, nowi radni) a wszystko po staremu : te same cechy, te same cele(aby się nachłapać z rodziną i znajomymi na posadkach), ci sami urzędnicy , zatrudnieni swoi z tym samym poziomem intelektualnym , z takimi samymi cechami jak starzy pracownicy), ten sam rodowód (tylko szyldy zmienione), ten sam sposób myślenia .
To tak jakby w starym sklepie zmieniono tylko szyld z nazwą (a reszta po staremu, ci sami pracownicy, ten sam lokal w tym samym stanie, stary właściciel, ten sam towar i asortyment ) a reklama poszła w świat , że otwarto nowy sklep ??????

chwast
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

I uschnięte rośliny w pasie drogowym . To jest ta zieleń dla mieszkańców. I ta kasa na płotki wzdłuż ulic. I ten samograj wyświetlający Prezydenta przez cały dzień obok budynku urzędu . Mruga do nas , do mieszkańców i rączki pokazuje a w tle zieleń ,ze bije po oczach. .I jest wesoło. Taki to poziom wydatków na promocję miasta o przepraszam na promocję prezydenta. że też jeszcze nikt nie przygłądnął się tej niegospodarności. Aż dziw.

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  chwast

Film propagandowy za kasę mieszkańców o nasadzeniach zrobiony i parafrazując słowa rudego Tuska ” teraz to mogą pousychac” teraz nawet kołków i plandek nie było, były zbędne i niepotrzebne (a miały być) – teraz to wszystko po ch.
. Film jest – jest” burmistrz się chwalił, chwalił, firma zarobiła za nasadzenia, plewienie, Stawianie kołków i plandek zarobiła – teraz to już tylko na ch…. A jak posucha trochę to znowu się doradzi aby był pić, lans – i jeszcze premie się dostanie jak co roku.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliuszu, rozumiem że masz dobry kontakt z Prezydentem, więc prosty test. Niedaleko za wyremontowanym skrzyżowaniem Sikorskiego-Zwierzyniecka Wyszyńskiego w stronę Sandomierza, przy przystanku autobusowym jest ustawiony znak końca drogi rowerowej. Wysoki krawężnik uniemożliwia tam normalne zjechanie rowerem na jezdnię. Niedużo dalej jest przejście dla pieszych z obniżonym krawężnikiem. Wystarczy więc przenieść wspomniany znak na wysokość tego przejścia. Można to zrobić spokojnie do końca bieżącego miesiąca, koszt znikomy w skali miasta. Każdy zainteresowany będzie mógł zobaczyć w maju gdzie stoi ten znak.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Po pierwsze proszę nie insynuować czegoś, czego Pan nie wie. Jeśli chodzi o propozycję, to brzmi ona sensownie, chociaż to nie Prezydent samodzielnie ustawia znaki, decyzje zapadają w porozumieniu z innymi jednostkami m.in. Policją. Trzeba pamiętać, że ciąg pieszo-rowerowy i jego zakończenie były stawiane w ramach inwestycji modernizacji skrzyżowania. Więc wykonawca postawił znak na terenie objętym inwestycją, gdyż na tym obszarze mógł prowadzić prace. Może nie jest to komfortowe dla mieszkańców, ale jednak zgodne z prawem. Co do przeniesienia znaku końca drogi rowerowej również trzeba skonsultować taką możliwość z prawnikami. Może Pan napisać do Prezydenta petycję w tej sprawie, na pewno otrzyma Pan odpowiedź. Na forum to niestety nikt Panu nie da gwarancji. Pozdrawiam 🙂

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliuszu, odróżnijmy insynuacje od logicznego wnioskowania. Nie przesądzam, że masz dobry kontakt z Prezydentem, ale tak wynika z treści Twoich komentarzy. Jeśli nie masz kontaktu z Prezydentem, to wystarczy napisać kategorycznie, że nie masz. Wtedy jednak w sposób oczywisty będzie nasuwać się pytanie, dlaczego tak wychwalasz obecną administrację 🙂

Co do wspomnianego znaku, to Prezydent może konsultować się z kim chce, ale on jest zarządcą dróg publicznych, więc do niego należy ostateczna decyzja w tej sprawie. Stanowi o tym art. 10 ust. 6 Prawa o ruchu drogowym.

Podsumowując, jak napisałem wcześniej, każdy zainteresowany będzie mógł zobaczyć w maju gdzie stoi ten znak. Jeśli nie da rady przestawić tego znaku do końca kwietnia, to kiepsko to będzie wyglądało, przynajmniej dla mnie, bo już kilka miesięcy jest ustawiony przy przystanku zamiast przy przejściu.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Moje kontakty nie powinny Pana interesować, wychwalanie jak to ujmujesz administracji wynika z obserwacji sytuacji w mieście i obserwacji miasta za poprzednich prezydentów. W tym kontekście widać ogromną różnicę in plus.
Co do znaku to biorąc pod uwagę literę prawa ma Pan rację, ale w urzędzie Pan chyba nigdy nie pracował, bo widzę, że nie wie Pan jak przebiega proces decyzyjny. Prezydent nie musi być specjalistą w zakresie drogownictwa, nie musi mieć nawet wykształcenia wyższego. Odpowiedzialność polityczną ponosi oczywiście on, jednak często decyzję podejmowane są w komórkach Urzędu Miasta, który jest wyspecjalizowanym aparatem służącym organom samorządu terytorialnego. Podsumowując, przez te kilka miesięcy nie pofatygował się Pan, by skierować w tej sprawie pismo do Prezydenta, a jedynie Pan narzeka na forum. Jak Pan wymaga, to proszę zacząć od siebie. Może Prezydent nie zdaje sobie sprawy, że to oznakowanie jest uciążliwe, skoro nikt mu tego nie zgłasza.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie chodziło mi o kontakty prywatne, bo to sfera osobista. Chodziło mi o kontakty w zakresie działań na rzecz miasta, przykładowo między przedstawicielem jakiegoś stowarzyszenia a Prezydentem. Ale dobrze, nie będę się tym interesował.

Po drugie czy właśnie padła sugestia, że niektóre decyzje w urzędzie podejmuje kto inny niż Pan Prezydent?

Po trzecie umiejscowienie wspomnianego znaku to nie jest jakaś bardzo ważna sprawa. Ale według mnie nadaje się znakomicie jako test sprawności ulepszania miasta.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Zapewne to stowarzyszenie też głównie za kasę (dotacje)z urzędu miasta funkcjonuje – czyli za kasę mieszkańców ????

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A jak tam się Panu podoba słynna nowo-budowana GALERIA ( jak to można nazwać galerią ) – ogłupianie ludzi, że w Tarnobrzegu powstaje galeria ?????

Marek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

przecież to nie jest galeria! tylko budynek media experta, a galeria ma dopiero powstac obok, wiec jak człowieku nie orientujesz sie to głupot nie wypisuj.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

To przecież widać i było wiadome od początku dla urzędasów
ale jakie bezczelne kłamstwa były wypowiadane że to powstanie nowa GALERIA ???? (Wystarczy sprawdzić kto tak bezczelnie, cynicznie kłamał ).

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Tarnobrzeg i Galeria Handlowa – kogoś porąbało i to dobrze w takiej mieścinie – Galeria Handlowa ?????? Co najwyżej jakiś sklep wielkopowierzchniowy (z nazwą Galeria) nawet Komuniści nie byli tacy głupi aby się ośmieszać w tak prymitywny sposób , bo nazywali je albo centrami lub domami handlowymi (takie budowle) , Najbliższe galerie Handlowe to w Rzeszowie i Kielcach a coś tylko podobnego (namiastka Galerii Handlowej) jest w ST. Woli nad Sanem .
Tylko pojeb….. inwestor mógłby postawić w takiej małej mieścinie Galerie Handlową z prawdziwego zdarzenia. Owszem nazwać to może i Galerią tak jak może nazwać nawet to co powstanie LAS VEGAS – ale to tylko nazwa.

johny
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

WIDZE CZLOWIEKU ZE MASZ BERET ZRYTY…NIE PISZ TUTAJ WIECEJ SZKODNIKU.PRECZ DO WSI STALOWSKIEJ WOLI…WIEC NA SILE ROZDMUCHIWANA ..A NAJWIEKSZE WYLUDNIENIE W REGIONIE POSTEPUJE WLASNIE TAM..A NIE W TARNOBRZGU…PATAFIANIE,,POCZYTAJ TROCHE OKOLO 1500 OSOB ROCZNIE BEDZIE ZMNIEJSZAC SIE LUDNOSC TEGO GRAJDOLU WIEJSKIEGO//

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  johny

Bezapelacyjnie jesteś jesteś urzędasem lub zatrudniony w mafii spółdzielczej (- tzw: zorganizowanej zakłamanej , złodziejskiej grupie pasożytniczej).
Nie wstawiaj tu kawałków o St. Woli – tam oprócz miejsc pracy w reszcie jest podobnie jak tu – mieli tylko trochę szczęścia, że trafił się im kiedyś dobry prezydent z głową na karku (i nie chodzi tu o obecnego ale poprzednika). Mieszkańcy Tarnobrzega nie mieli tyle szczęścia a wręcz przeciwnie co kolejny tym cieńszy i jakby głupszy.

olotriolo
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

wreszcie johny ci po imieniu powiedział

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Premia była i podwyżkę się dostało to i się chwali i broni, pośrednio siebie.

johny
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

W TARNOBRZEGU MUSI BYC GALERIA..PO TO ZEBY TA W PLAWIE STALOWSKIM UPADLA..BO PRAWDA TAKA JEST ZE TYLKO PIENIADZE Z TARNOBRZEGA I SANDOMIERZA POZWALAJA PROSPEROWAC VIVO….BO STALOWIANIE PLAWSCY KASY NIE MAJA

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  johny

Ciekawe dlaczego z TBG robią zakupy w St. Woli , ba nawet w soboty spora grupa udaje się na targ ????????
To ,że musi być to tylko twoje mrzonki – Tesco kiedyś tez miało być w TBG a zainwestowało z konieczności w ST. Woli (ciekawe dlaczego nie powstało w TBG ale jak chcesz wiedzieć to zapytaj się NM – podobnie było z Mrówką z tym , że inwestor już był w posiadaniu terenów a urzędasy z TBG rzucali mu kłody pod nogi a zapłacili za to mieszkańcy miasta.).

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jeszcze dwa lata stracone czekają mieszkańców i ciekawe ile jeszcze długu wzrośnie, co sprzeda lub zastawi w lombardzie – tylko optymistą może być ktoś kto w cuda wierzy.

Gines
1 miesiąc temu

Żaglujemy środkami jak kiedyś Janusz Chomontek. Czas na sprawdzenie środków z zastawu Wodociągów na co poszły? oby się nie okazało, ze zostały wydatkowane na jakieś głupoty i bzdety. Wkrótce ktoś powie SPRAWDZAM.

Mar
1 miesiąc temu

Moje zdanie jest takie. Zabezpieczenie wkładów własnych na modernizacje dróg zgłoszonych do dofinansowania spoko, lub bardziej elegancko: in plus. Chociaż powinno to być oczywiste od razu, a nie dopiero po sprzeciwach na sesji rady miejskiej. Z drugiej strony jednak mamy inwestycje przełomowe, takie jak droga obwodowa w większości dla przejezdnych, czy infrastruktura jeziorna która raczej nie wygeneruje zysku. Do tego nasadzenia, ścianka i inne kreatywne inwestycje.

Biorąc pod uwagę ograniczone środki na wszystko nie wystarczy. Warto więc zastanowić się i zdecydować, czego bardziej potrzeba przeciętnemu mieszkańcowi. Żeby miał niskie stawki opłat za wodę czy śmieci, przyzwoite drogi itp., czy może, jak to nazywa obywatel, las vegas? Natomiast dla inwestorów niskie podatki, odpowiednie tereny i dogodny dojazd, czy np. renoma siedziby kolekcji dzikowskiej?

Ale w sumie co ja tam mogę się rozumieć, jestem tylko zwykłym mieszkańcem.

Trawa
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Nie zapominajmy o cudownych terenach nad Wisłą, o których stale przypomina ekran ustawiony w centrum miasta.

podkarpacki
1 miesiąc temu

Castorama w miejsce Tesco w Stalowej Woli.Podpisano umowę.W maju zacznie sie rozbiórka wewnątrz ,wyprzedaż towaru i przeróbka dla Castoramy.

https://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=955529

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  podkarpacki

I pomysleć, że kiedyś Tesco chciało zainwestować w TBG – dzisiaj prawdopodobnie byłaby Castorama – ale cóż Tesco spier…… z TBG.

Neltah
1 miesiąc temu

A może powinni wreszcie pobudować wiaty pod śmietnikami w całym mieście, żeby meble nie były porozwalane na środku ulicy? Akurat taka kwota by wystarczyła.

Pobudka
1 miesiąc temu
  1. Pobudka radni
mieszkaniec TBG
1 miesiąc temu

Tak wychwalany przez prezydenta Bożka, prężnie działający RDM potrzebuje za darmo miejskich pieniędzy. Ledwo pierwszy kwartał za nami i już potrzebują 700 tys zł, nie za dużo? Nie starcza na wypłaty w programie „znajomi na swoim”? Podnieście pensje i wypłaćcie nagrody…

86
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content