Czy szczepienia na SARS-CoV-2 są skuteczne i bezpieczne? Polscy lekarze i naukowcy zadają pytania ministrowi zdrowia

Na stronie petycjeonline.com opublikowano treść listu otwartego skierowanego do Ministra Zdrowia w sprawie skuteczności szczepień na Covid-19. Treść petycji zawiera trzy pytania, których zasadność autor podpiera dowodami zawartymi w piśmiennictwie naukowym oraz badaniach. Poniżej przedstawiamy treść petycji.

Prawo do składania petycji jest gwarantowane konstytucyjnie, na mocy art. 63 zd. 1 Konstytucji RP. Apele i listy otwarte naukowców i lekarzy, włączając w  list otwarty do Ministra Zdrowia, którego tekst umieszczony jest poniżej, są petycjami kierowanymi do władz publicznych w interesie publicznym, a zatem ich sygnatariusze korzystają z konstytucyjnej ochrony przewidzianej dla każdego (także dla lekarzy). Prosimy o władze i organy RP, o uszanowanie tych konstytucyjnych praw. 

Trzy pytania do Ministra Zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień na SARS-CoV-2.
List Otwarty  

Pan dr Adam Niedzielski Minister Zdrowia    

Szanowny Panie Ministrze,   Przekazuje się obecnie miliony złotych na promocję szczepień na SARS-CoV-2. Olbrzymie kwoty na reklamę otrzymało min. Polskie Radio, Telewizja Polsat, Telewizja Polska i inne media. W tym wypadku zasadnym jest się zapytać, czy szczepienia są rzeczywiście skuteczne i bezpieczne. Jest to szczególnie ważne, gdyż wprowadzone warunkowo eksperymentalne preparaty, nazywane „szczepionkami” są nadal w trakcie badań. Zwracamy się w tej sprawie z listem otwartym i zadajemy trzy pytania.  

1. Dlaczego szczepi się masowo Polaków na SARS-CoV-2, kiedy wiadomo, że od zaprojektowania szczepionek wytworzyły się nowe mutacje wirusa, na które szczepionki nie są skuteczne?   

Dowody:

Artykuł 1: „Evidence of escape of SARS-CoV-2 variant B.1.351 from natural and vaccine-induced sera” opublikowany w Cell ( https://doi.org/10.1016/j.cell.2021.02.037) w sposób jednoznaczny wskazuje na to, że w chwili obecnej oryginalny wirus z Wuhan, tzw. „early Wuhan”, na bazie którego powstały szczepionki na COVID-19 uległ mutacji. Mamy obecnie do czynienia z wirusami o tak silnych mutacjach, że szczepionki nie są skuteczne.    

Artykuł 2: “Impact of SARS-CoV-2 B.1.1.7 Spike variant on neutralisation potency of sera from individuals vaccinated with Pfizer vaccine BNT162b2” opublikowany w Nature (https://www.nature.com/articles/s41586-021-03412-7) dowodzi, że szczepienia preparatem Pfizer nie chronią przed zakażeniem brytyjską wersją wirusa SARS-Cov2 B1.1.7., której występowanie w populacji polskiej wynosi obecnie 97%. W związku z tym, dokonuje się u nas masowych szczepień przeciwko wirusowi, który de facto już nie istnieje.  

Artykuł 3: „A two-dose regimen of the ChAdOx1 nCoV-19 vaccine did not show protection against mild-to-moderate Covid-19 due to the B.1.351 variant”, opublikowny w The New Journal of Medicine (https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa2102214) pokazuje na podstawie badań przeprowadzonych w RPA, że szczepionka AstraZeneca jest nieskuteczna w stosunku do wariantu południowoafrykańskiego koronawirusa.     

Artykuł 4: „Evidence for increased breakthrough rates of SARS-CoV-2 variants of concern in BNT162b2 mRNA vaccinated individuals”, umieszczony jako preprint przez medRxiv (https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.04.06.21254882v1) wskazuje na podstawie badań przeprowadzonych w Izraelu, że preparat firmy Pfizer może mieć znacznie mniejszą efektywność wobec wariantu południowoafrykańskiego (B.1.351) i brytyjskiego (B.1.1.7). Należy dodać, że szczepionka Pfizera może wywoływać poważne działania uboczne, w tym zapalenie mięśnia sercowego. Jest to także przedmiotem badań w Izraelu.  

2. Dlaczego dopuszcza się szczepionki na bazie mRNA, kiedy wiadomo, że białko kolcowe wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach prowadzi do znaczących zmian właściwości bariery krew-mózg?   

Dowód: Artykuł „The SARS-CoV-2 spike protein alters barrier function in 2D static and 3D microfluidic in-vitro models of the human blood–brain barrier” w Neurobiology of Disease  (https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S096999612030406X)    Nowe szczepionki proponowane nam przez Pfizer, Modernę i inne korporacje są stworzone na bazie mRNA – kwasu nukleinowego, który służy do syntezy białka. Autorzy wskazują na to, że białko wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach zmienia funkcję bariery krew-mózg, co może prowadzić do jej wzmożonej przepuszczalności i penetracji. Przekroczenie bariery krew-mózg wywołuje objawy neurologiczne o różnym stopniu nasilenia, od łagodnych do ciężkich. Symptomy mogą wystąpić natychmiast albo ujawnić się z opóźnieniem, nawet po kilku latach.  

3. Dlaczego w Polsce używa się powszechnie szczepionki AstraZeneca, która w wielu krajach podlega ograniczeniom wiekowym ze względu na ryzyko poszczepiennej immunologicznej małopłytkowości zakrzepowej (vaccine–induced immune thrombotic thrombocytopenia)?   Z uwagi na powikłania poszczepienne, niektóre kraje, np. Dania i Norwegia, nie stosują szczepionek AstraZeneca. Podobnie amerykańskie CDC bada powikłania zakrzepowe po innej szczepionce wektorowej, Johnson & Johnson. Korelacja zakrzepic ze szczepieniami została udowodniona naukowo.

Dowody:      Artykuł 1: „Thrombotic Thrombocytopenia after ChAdOx1 nCov-19 Vaccination”, https://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMoa2104840?articleTools=true   (SARS-CoV-2 poszczepienna immunologiczna małopłytkowość zakrzepowa — badania niemiecko-austriackie).    

Artykuł 2: Thrombosis and Thrombocytopenia after ChAdOx1 nCoV-19 Vaccination”, https://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMoa2104882?articleTools=true   (badania norweskie)    

Artykuł 3: „Towards Understanding ChAdOx1 nCov-19 Vaccine-induced Immune Thrombotic Thrombocytopenia (VITT)  https://assets.researchsquare.com/files/rs-440461/v1/8eabf306-6fd4-4a89-a7a3-8f4d06c89a55.pdf (badania niemieckie).    

Artykuł 4 „Welcome to the Reuters.com BETA. Read our Editor’s note on how we’re helping professionals make smart decisions”. https://www.reuters.com/world/us/texas-woman-hospitalized-after-jj-shot-with-similar-symptoms-blood-clot-cases-2021-04-23 (badania amerykańskie CDC – amerykańskie CDC bada powikłania zakrzepowe po szczepionce Johnson & Johnson.)    Można by dodatkowo zapytać: Czy planuje się dalsze zakupy szczepionek przeciw nieistniejącej już wersji wirusa, co spowoduje niepotrzebne wydanie miliardów złotych z kieszeni podatnika?   

Jeżeli konkluzje wynikające z odpowiedzi na te pytania prowadzą do wniosku, że szczepienia są nieskuteczne wobec nowych mutacji, ponadto są niebezpieczne bowiem mogą prowadzić do penetracji bariery krew-mózg (Pfizer, Moderna) oraz do zakrzepów (AstraZeneca, Johnson&Johnson) i innych powikłań, a jedynie narażają nasz kraj na niepotrzebne koszty, wówczas żądamy natychmiastowego zatrzymania promocji masowych szczepień preparatami o charakterze eksperymentalnym oraz polecamy zastosowanie metod walki z COVID-19 jakie zostały zaproponowane w drugim i trzecim Apelu naukowców i lekarzy. Zdecydowanie sprzeciwiamy się planom szczepień ozdrowieńców, ludzi młodych i zdrowych oraz dzieci, gdyż w świetle powyżej zacytowanych badań, szczepienia tych osób nie mają uzasadnienia naukowego i mogą zaszkodzić ich zdrowiu.  

Podpisali:

dr hab. W. Julian Korab-Karpowicz, prof. UO, Przewodniczący „Wolne Wybory”

dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, były Główny Inspektor Sanitarny i Podsekretarz Stanu w MZ

prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski

prof. dr hab. n. med. Maria Sobaniec-Łotowska

prof. dr hab. n. med. Krystyna Lisiecka-Opalko

prof. dr hab. n. med. Jolanta Kupryjańczyk

prof. dr hab. n. farm. Maria Borawska

prof. dr hab. Artur Śliwiński, UW 

dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL

dr Mariusz Błochowiak, Poznań

dr n. med. Katarzyna Markiewicz, Warszawa

dr n. med. Beata Wrodycka-Żytkowska, Łódź

dr n. med. Marcin Błażejak, Hamburg

dr n. med. Katarzyna Landa, Kraków

dr n. med. Andrzej Żytkowski, Łódz

dr n. med. Jerzy Kąkol, Bydgoszcz

dr n. med. Jerzy Lewko, Białystok 

lek. med. Krystyna Szymik-Taraszkiewicz, Gliwice

lek. med. Jeremi Gawinek, Herne

lek. med. Alicja Alda, Bergen

lek. dent. Anna Walacik, Lublin

lek. med. Agata Osiniak, Majdan Królewski

 lek. med. Ewelina Gierszewska, Chojnice

lek. med. Dorota Staszewska, Warszawa

lek. med. Katarzyna Skubisz, Wieliczka

lek. med. Zbigniew Pawelec, Gdańsk

lek. med. Maciej Gajowski, Karpacz

lek. med. Piotr Iwulski, Olsztyn  

Stowarzyszenie „Wolne Wybory”, ul. Marszałkowska 58, 00-545 Warszawa, Paweł Lang, Koordynator 

Źródło: petycjeonline.com Link do petycji

Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
3 lat temu

Odnoście punktu 2., w razie pomyłki proszę o poprawę. Moim zdaniem występuje błąd logiczny na zasadzie: wirus produkuje białko, przekracza barierę krew-mózg, mogąc je uszkodzić. Wirus jest na bazie RNA, a szczepionka jest mRNA, więc szczepionka może uszkodzić mózg. Tak zrozumiałem samą treść punktu 2, co nie ma generalnie sensu, a podlinkowany jako dowód artykuł mówi o samym wirusie, a nie szczepieniu. W którym miejscu źle czytam?

Andrzej
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Masz wyraźnie napisane, że tą barierę krew-mózg uszkadza białko kolcowe które wytwarza sam organizm po podaniu szczepionki podobnie jak sam wirus. Nie widzę tam błędu logicznego.

IRENA
3 lat temu

Przecież ptemier i minister mówią że szczepienia są bezpieczne. Komu wierzy? Politykom czy naukowcom i badaniom naukowym? „Profesorów” z rady medycznej pomijam gdyż oni siedzą w kieszeni koncernów produkujących szczepionki na co są dowody – klasyczny konflikt interesów ale premiera to nie obchodzi.

wasyl
3 lat temu
Reply to  IRENA

Jaka odporność – 11.05 podają na portalu WP ,że skuteczność tego syfu to 55 %. Jaki jest sens szczepień – niech każdy sobie odpowie . Kłamstw i oszustw ciąg dalszy .

Bozo
3 lat temu

morawiecki, niedzielski, szumowski, horban – trzeba być niezłym pelikanem żeby wierzyć w chociaż 1 ich słowo

FB97
3 lat temu

Widziałam na fejsie,że te pytania zostały wysłane do ministra zdrowia w formie zapytania w trybie dostępu do informacji publicznej więc niedługo będzie musiał odpowiedzieć :)))

wasyl
3 lat temu
Reply to  FB97

Będzie przeciągał ,że nie ma czasu bo są pilniejsze sprawy a nos od kłamstwa będzie coraz dłuższy .

dziedzic grabarz
3 lat temu

te pytania są bezzasadne , ponieważ prędzej czy później bez „obowiązkowych szczepień” ograniczą wam prawa tak , że ludzie będą szczepić się „dla świętego spokoju ” (co już czynią ) i żeby nie być strąconym na margines społeczeństwa

Gość
3 lat temu

Sranie w banie

Janusz
3 lat temu

Testy na ludziach i tyle.
Powinno być jeszcze pytanie dlaczego za skutki uboczne producenci nie biorą odpowiedzialności skoro za rosyjska szczepionkę Sputnik producent bierze odpowiedzialność i kupują ją Niemcy w ilości 30 milionów dawek.

Kacper
3 lat temu
Reply to  Janusz

Wypowiedź jednej pani profesor: „Opracowane zaledwie w ciągu kilku miesięcy szczepionki są wielką niewiadomą i ich błyskawiczne zatwierdzenie w USA i UE do szczepień milionów ludzi jest nieodpowiedzialne. To jest globalny eksperyment medyczny na nieświadomej zagrożeń, zmanipulowanej ludzkości, sterroryzowanej strachem i rządowymi ograniczeniami. To eksperyment podyktowany celami politycznymi i finansowymi globalnych oligarchów, a nie dbałością o zdrowie obywateli „

Urszula
3 lat temu
Reply to  Kacper

Przykre ale prawdziwe. Skutki uboczne tego eksperymentu ujawnią się w ciągu najbliższych kilku lat. Przeraża skala procederu

Gość
3 lat temu

Precz z PiS

Aniołek
3 lat temu
Reply to  Gość

***** *** zawsze i wszędzie lecz niestety opozycja w kwestii wyszczepiania Polaków wypowiada się w tym samym tonie co ***. Jedynie Konfederacja gada w tematach pandemii logicznie i z sensem. Wszystkim rozum odebrało lub cała zgraja liczy na głosy obsranych przez srowid obywateli. Tylko tyle się liczy w tym zasranym politycznym grajdole 🙁 Logika, rozum nie mają tam miejsca

Łysy
3 lat temu
Reply to  Aniołek

Konfederacja tak naprawdę dużo gada a nic nie robi .

***** ***
3 lat temu

Covidianie potrójne maseczki włóż i do ataku!!! Gdzie jesteście??? Co? Nie jest łatwo polemizować z badaniami naukowymi? Zaszczepiliście się już fajzerkiem? Na wirusa, którego już dawno nie ma :\ Jeszcze długo będziecie zużywać nieskuteczny preparat aby w październiku przekonać się, że on nie działa. Niedługo będą nowsze lepsze, jeszcze zdrowsze szczepioneczki bo stare od dawna nie są skuteczne.

Beno
3 lat temu
Reply to  ***** ***

Tak, ja już po 1 dawce i czuje się świetnie i bezpiecznie

Gość
3 lat temu

Dziękujemy redakcji portalu nad Wisłą za artykuł

medyk
3 lat temu

List Otwarty, tak wygląda medycyna oparta na dowodach naukowych. To co robi nasz rząd przypomina gaszenie pożaru benzyną. Przez lockdown umarło przedwcześnie ponad 100 tys Polaków. Mam nadzieję, że winni za to odpowiedzą przed sądem.

Paweł
3 lat temu

Polacy wiedzą tylko telewizję która mówi szczep się Stracili mądrość a może jej nigdy nie mieli

Odyseusz
3 lat temu

Brawo oby więcej takich artykułów , by móc dotrzeć do jak największej liczby nieświadomych ludzi. Czy wy nie widzicie że bierzemy udział w eksperymencie medycznym na skalę światową , której celem jest depopulacja ludzkości. stop szczepionkowym LUDOBÓJCOM !

Odyseusz
3 lat temu

Brawo oby więcej takich artykułów , by móc dotrzeć do jak największej liczby nieświadomych ludzi. Czy wy nie widzicie że bierzemy udział w eksperymencie medycznym na skalę światową , której celem jest depopulacja ludzkości. stop szczepionkowym LUDOBÓJCOM !!!

Kacper
3 lat temu
Reply to  Odyseusz

Gates już mówił o tych szczepionkach 10 lat temu i jeszcze o wirtualnej walucie która ma wypierać gotówke z portfeli. I co nie sprawdza się ?

Jeba* Pi*
3 lat temu

Cieplutki news 🙁 Dr Zbigniew Martyka wykluczony z plebiscytu na osobowość roku w kategorii „nauka”. „Gazeta Krakowska” pod wodzą Orlenu i „niezależnych dziennikarzy” usunęła prawdziwego lekarza z ponad dwoma tysiącami płatnych głosów. Ale syf, gówno z tych politycznych i płatnych plebiscycików wylewa się hektolitrami. Prawdziwy lekarz, mówiący jak jest na prawdę w sprawie srandemii bo jest kierownikiem oddziału zakaźnego nie może wygrać plebiscyciku bo jak to. Człowiek mówiący prawdę, którą podpiera własnymi obserwacjami oraz dowodami naukowymi byłby zakałą w oku rządzących. Dno, dna muł i wodorosty tyle zostało z „Polska Press” po przejęciu tych mediów przez Obajtka.

Urszula
3 lat temu
Reply to  Jeba* Pi*

Przekaz rządzących ma być jasny i czytelny. Nit nie może im tego zaburzyć. Kupili sobie media to wywalają kogo chcą z plebiscytu. Od razu widać po co im te media 🙂

łysy
3 lat temu

Dziwne że od kilkudziesięciu lat nie można wynaleźć szczepionek na HIV(AIDS), Creutzfelda-Jakoba, wirusa Eboli, Heinego-Medina czy wirusa wścieklizny a nagle w ciągu zaledwie kilka miesięcy cudownie wyprodukowano kilka specyfików zwanych szczepionkami na jakiegoś koronawirusa którego nazwali covid 19.

Justyna
3 lat temu
Reply to  łysy

Od dawna stosowane są szczepionki na chorobę Heinego-Medina. Nie wiem jak Ty, ale ja była szczepiona na to w podstawówce

łysy
3 lat temu
Reply to  Justyna

Kiedy chodziłaś do tej podstawówki ? Pewnie przed wojną bo ja chodziłem za komuny i żadnych szczepień oprócz grypy nie było.

Norbert
3 lat temu

Kolejny kraj – Kanada wycofuje astrazenekę (zakrzepica żylna)

Darek
3 lat temu
Reply to  Norbert

A w telewizji mówią że jest przebadana i bezpieczna.

Zbyszek
3 lat temu
Reply to  Norbert

Norwegia też

smile
3 lat temu

Spieszmy się kochać zaszczepionych….
Tak szybko odchodzą…..

Postaw mi kawę na buycoffee.to
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content