Tarnobrzeg: Zobacz, na co przeznaczono ponad 25 mln zł ze sprzedaży udziałów w Tarnobrzeskich Wodociągach

 

W grudniu ubiegłego roku władze Tarnobrzega podpisały umowę z Funduszem Inwestycji Samorządowych PFR, na mocy której 45% udziałów w spółce Tarnobrzeskie Wodociągi sp. z o.o. w Tarnobrzegu, zostało zakupione przez PFR. Z tego tytułu Tarnobrzeg otrzymał 25 337 500,00 zł.

Istotą tej operacji, na przeprowadzenie której zgodziła się Rada Miasta, było pozyskanie przez miasto kapitału na inwestycje bez zaciągania kredytu.

Na co dokładnie zostało przeznaczone ponad 25 mln zł? Zapytaliśmy rzecznika UM Tarnobrzeg. Odpowiedź prezentujemy poniżej.

********************************************

Zgodnie z zawartą umową zbycie udziałów jest czasowe, a ich wykup przez Tarnobrzeskie Wodociągi rozpocznie się w 2022 r. i trwać będzie do 2039 r. Koszt wykupu rośnie o 2,2 % rok do roku. Umowa daje możliwość wcześniejszego wykupu udziałów. Nominalny koszt transakcji obsługiwanej w latach 2022-2039 wynosi 43,5 mln zł i uwzględnia składnik inflacji. Realny koszt transakcji (bez inflacji) wynosi 32 mln zł. Prawo pierwszeństwa nabycia Udziałów zbywanych przez Fundusz będzie przysługiwało Gminie Tarnobrzeg, z zastrzeżeniem wyłączenia tego prawa w przypadku nabywania Udziałów Funduszu przez Spółkę.

Subskrybuj
Powiadom o
91 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 miesiąc temu

Cóż, jest czarno na białym, więc niech każdy sam oceni. Według mnie nakłady na Jezioro nieproporcjonalne do reszty, a przy punkcie „Wykonanie koncepcji zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego” aż oczy przetarłem.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Wychodzi na to , że miasto nie ma ani grosza na inwestycje. Z pakowania kasy w tereny w Machowie to zwykłe okradanie mieszkańców miasta i z tego nie mają nic i nie będą mieli nic.
Tak się prywatyzuje majątek miasta a teraz tylko czekać jak nad zalewem będą stawiać ogrodzenia ( jako pierwszy teren na około Mariny – co już zapowiedział burmistrz sprzedawczyk).

Piotrek
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Główne wydatki? Około pół tysiąca darmozjadów w urzędzie i spółeczkach miejskich. Na to idą wasze podatki.

***** ***
1 miesiąc temu

Co sprzeda lub zastawi następny włodarz? Nic już nie będzie do spieniężenia w mieście. Posucha, drobne remonty i lepienie dziur w drogach mu zostanie…

As
1 miesiąc temu
Reply to  ***** ***

Spokojnie . Chyba za 15 lat ludzie spłacą wodociągi ale może ktoś wcześniej sprzeda do reszty jak za poprzednich rządów bywało

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

Optymistą – za 15 lat . Ha, ha, ha.
Ponad 32 mln – samych odsetek 12 mln. – A RESZTA KREDYTÓW TO CHYBA. za 150 LAT. – ha ha ha.

As
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Zawsze kolejny raz można ludziom podnieść ceny za wodę i ścieki. Potem pisać bzdury ,że skoro włodarz został wybrany w pierwszej turze to widać miał taki mandat od mieszkańców do min. podwyżek. Na tym się skończy , bo nie ma już chyba w mieście czego zastawić i potem na ludzi przenieść spłatę tego

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

Pewnie jeszcze nie raz podniosą ceny – tak najłatwiej i najprościej a pœźniej gadać głupoty tak jak obecni.
Zważywszy , iż około połowy mieszkańców nie wzięło wcale udziału w wyborach i odejmując tych co głosowali na innych oraz tych co głosowali przeciwko Kalinkę – to twierdzenia, że .ma mandat mieszkańców jest zwykłym kłamstwem.

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

ha, ha, ha? Mnie tam wesoło z tego powodu nie jest, że tak zarządza się miastem. Ludzie głosno już mówią kto naprawdę zarządza z drugiego fotela i jemu raczej na naszym mieście nie zależy. Przyszedł sołtys i robi gnój z którego możemy już się nie podnieść.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Owen

Przecież wszyscy wiedzą – w Baranowie nimi miał najmniejszych szans( też do potęgi pożyczał i zadłużył gminę) to przyszła kanalia polityczna do TBG i robi to co w Baranowie i to co tylko potrafi zadłużać a że pierwszy burmistrz to takie coś co zostało wybrane przez Komunę to i nie ma co liczyć na myślenie , bo komuniści zawsze wybierali posłusznego i głupiego aby można było nim sterować. Żadnych osiągnięć jak nauczyciel, żadnych osiągnięć jako radny , żadnych osiągnięć jako przewodniczący rady a niektórym przyszło do łbów że będzie dobrym burmistrzem.
Ale kłamczuchy z komitetu wyborczego bezczelnie kłamały ” nie wchodzi opcja że Pluto będzie wice, nie ma takiej opcji ani pomysłu „.

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  ***** ***

ZASTAWIĄ WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW MIASTA ŁĄCZNIE Z KIBLEM ZA 1 MLN. Wiadomo, że tu w tym zabitym dechami mieście nie było i nie będzie dobrego ,myślącego i perspektywicznego z wizją rozwoju włodarza miasta .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ***** ***

Niech sprzeda wszystko – następny nie będzie już Wyprzedawał jak ostatni MENEL – będzie spokój i nie będą już wkur…ć ludzi .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Szacunek dla Pana Prezydenta za to, że nie boi się podejmować trudnych decyzji. Decyzja może i kontrowersyjna, przez wielu nie zrozumiała, ale konieczna dla rozwoju Tarnobrzega. Lepsze to niż zaciąganie przez Tarnobrzeg kolejnego kredytu jak w latach wcześniejszych. Pan Prezydent myśli długofalowo i co do tego nie ma wątpliwości. W dodatku duży plus za zaprezentowanie mieszkańcom, na co poszła każda złotówka – Urząd Miasta jak widać dobrze gospodaruje pozyskanymi środkami, a ponadto widać, że jeśli ktoś zwróci się do Pana Prezydenta z konkretnym pytaniem, otrzyma odpowiedź. Szkoda, że niektórym internautom starcza odwagi jedynie na zadawanie pytań na forum i pustą polemikę, która jest zwykle stratą czasu.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Propagandzisto opłacany przez burmistrza – przestań już z tymi bredniami. Tacy jak ty i ten z Krosna – to takie coś co było, jest i będzie zbędnym kosztem dla mieszkańców i miasta.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Radzę ważyć na słowa, pomówienia są karalne. Nie trzeba być stronnikiem Pana Prezydenta, by obiektywnie doceniać to, co zrobił dla miasta. Przypominam też, że większość mieszkańców Tarnobrzega biorąca udział w wyborach zagłosowała za wizją rozwoju miasta Pana Prezydenta Bożka, a więc Pan Prezydent ma pełne poparcie większości mieszkańców. Rozumiem niezadowolenie, ale na tym polega demokracja. A to co napisałem, to nie jest żadna propaganda, tylko tezy oparte o fakty, których to tez Pan nie potrafi obalić, a zamiast tego stosuje inwektywy i kłamstwa. Na nic więcej Pana nie stać, dlatego dalsza dyskusja jest bezcelowa.

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jeżeli jest Pan rzeczywiście rzecznikiem , jak wielu tu twierdzi , to może ma Pan odwagę i honor , żeby się do tego przyznać lub zaprzeczyć w co i tak może niewielu jak dla mnie w to uwierzy.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Niektórzy wierzą tylko w to, w co sami chcą wierzyć. Podkreślałem, że nie jestem niczyim rzecznikiem, trzeźwo patrzę na sytuację, a mamy w tym momencie najlepszą władzę od lat. Internetowi malkontenci byli, są i będą, po komentarzach widać, że osoby te nie mają pojęcia jak funkcjonuje samorząd terytorialny.

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

człowieka, który często się wypowiada w przestrzeni publicznej mozna łatwo rozszyfrować ponieważ powtarza pewne charakterystyczne zwroty i sformułowania. Wojtusiu.

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  Owen

Zwłaszcza kiedy popełnia masę błędów gramatycznych i logicznych.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Owen

Nie możliwe – półtora mgr?? To co to za kierunki : politologia, marketing i zarządzanie ?

Tarnobrzezanka
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Szanowny Panie Cezar Pan zapomniał że Prezydent Bożek w kampani wyborczej mówil że nie sprzeda udziałów w spółce Wodociągi
Tak było czy nie Skoro Pan nie wiem to zapyta swojego mocodawce
Ludziom robicie wodę z mózgu i tyle

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnobrzezanka

Szanowna Pani Tarnobrzeżanko, udziały nie zostały definitywnie sprzedane, umowa zakłada, że Miasto ma prawo je odkupić. To jest rozwiązanie czasowe, aby zwiększyć możliwości finansowe Miasta, które zostały znacznie ograniczone kolejnymi pożyczkami zaciąganymi w trakcie poprzednich kadencji. Proszę nie siać paniki.

Jolanta
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

przecież odkupi czyli za każdy 1 mln zapłaci 1,6 mln . Czy coś rozumiesz Cezarze

Detektuw
1 miesiąc temu
Reply to  Jolanta

ja pied*ole ale lichwa

kasjer z kasy zapomogowo pożyczkowej
1 miesiąc temu
Reply to  Jolanta

pożyczę miastu 1 mln na dwa lata za oddany 1,5 mln oczywiście pod zastaw.

Kredek
1 miesiąc temu
Reply to  Jolanta

może trzeba było pożyczyć od mieszkańców na tańszą lichwę

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Jolanta

Raty 0 % to tylko w niektórych sklepach i zakładach pracy. Ciekawe jakie zyski będą z mocno doinwestowanego Jeziora, bo za co innego wykup udziałów?

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Kto w takim razie jest właścicielem wodociągów na dzień dzisiejszy ? Czy Polski Fundusz rozwoju jest właścicielem 45% udziałów czy nie jest?

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Definitywnie można nie być sprzedawczykiem, można czasowo nim być w zależności od rozwiazań finansowych.

Asterix
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie wiem co Pan brał ale dobre to – proszę się podzielić bo w tych trudnych czasach pandemii pomogło by nam 🙂

Asterix
1 miesiąc temu
Reply to  Asterix

dlaczego używasz mojej ksywki, i do tego chcesz coś ćpać? Jam jest Asterix a ty to jesteś Asteriks

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Asterix

Nie ważne co brał ale fakt – efekty są pioronujące , mógłby się tą wiedzą podzielić i tylko miejmy nadzieję że to nie efekt półtora mgr bo chluby żadnej ani wykładowcom ani uczelni nie przynosi .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale się wystraszyłem – oj !
Twoje tezy są absurdalne do potęgi entej. Od obalania to jesteś ty – nie raz już sam sobie zaprzeczałeś a obiektywizm u takich jak ty polega w skrócie :
1.
wielki Pan Burmistrz ma zawsze rację,
2.
Jak nie ma racji patrz punkt 1.

Nie bredź , że mieszkańcy zagłosowali :
-za podwyżką opłat za wodę,
– za płatnymi parkingami,
– że będą okłamywani ( woda podrożała),
– za sprzedażą udziałów w wodociągach,
– że chcieli Pluto za wice.????

Twoje twierdzenia w tym temacie to nic innego jak tylko propaganda w wydaniu komunistycznym.

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

„radzę wążyć NA słowa”? – słowa się waży, no i ” tezy oparte na faktach”? Ja pierniczę! Niech Jaśnie Panujący Pan Prezydent wyśle cie na jakiś kurs może.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Owen

Typowa komunistyczna natura – straszyć, zastraszać , grozić itd.

Szkoda czasu , ma już półtora magistra i aż strach pomyśleć co będzie jak już będzie podwójnym mgr ( a tak na marginesie to lepiej ukończyć porządną szkołę zawodową niż nawet pięć kierunków po których ani ch… nie potrafi się zrobić poza pisaniem propagandowych tekstów
).
Tacy właśnie w TBG w urzędzie są zatrudnieni i opłacani.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No czekam? Aleś mnie wystraszył – och jak się przestraszyłem – Ojej, jej.
A co ty z UB, SB , PZPR , , Milicjant, czy ich potomstwo – wstydu za grosz nie masz a te swoje półtora magistra to możesz sobie schować do szuflady – razem ze swoją propagandą .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jakoś urzędzie ( z wydziału propagandy) nie wspominasz o podwyżkach, premiach, umowach zlecenie i dzieło, etacie dla fotografa nadwornego, nowych wydziałach i nowych naczelnikach – ile tu kasy poszło tak w sumie do prywatnych kieszeni tylko swoich. Zadowoleni są tylko ci co go wybrali tj: pzpr- czy, ub-cy,SB-cy, milicjanci, ZSMP-cy, ci z partii oszustów, przeróżnej maści działacze z pasożytniczych stowarzyszeń funkcjonujących tylko dzięki dodacjom z kasy miasta ( mieszkańców) no i ten słynny radny Partyka ( parking ma ciul jeden) no i oczywiście ci z mafii spółdzielczej .
Śni ci się , że mieszkańcy mają takie urojenia i będą oklaskiwać burmistrza z urzędami. Bożek tak samo postępuje jak słynny helikopter – pożyczki za wszelką cenę aby zrobić sobie propagandę – miejmy nadzieję, że tak samo skończy ten twój Wielki Pan Burmistrz i już go więcej nie wybiorą. Co to za sztuka sprzedać majątek miasta, zastawić jak w lombardzie a później siać bolszewicką propagandę.

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Nic ująć, nic dodać!

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pean zaliczony, więc przejdźmy do konkretów.

Jak napisał Juliusz Cezar, „Prezydent działa z urzędu”. O potrzebie przeniesienia znaku końca drogi rowerowej na ul. Sikorskiego za skrzyżowaniem z ul. Zwierzyniecką już pisałem . Kiedy działanie z urzędu w tej sprawie?

Kolejną potrzebą, o której też już pisałem, jest obniżenie krawężników przy nowym przejściu dla pieszych na ul. Jachowicza przy Starym Browarze. Kiedy działanie z urzędu w tej sprawie?

olo
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

ty naprawdę myślisz,że coś wskurasz z tym Gebelsem nie daj sie wkręcać chłopie odpowiada tylko kiedy jest mu wygodnie i głupią propagande sieje

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  olo

Pewnie, że nikt tu nic nie wskura ale przynajmniej niech zapracuje na pensyjke , ma co robić w urzędzie i po to go zatrudniono w wydziale propagandy ( zwanej promocja miasta). A tak by siedziało i pierdział tylko bezużytecznie w fotelik
a i przynajmniej burmistrz będzie miał uzasadnienie do dawania pensyjki , okazja do dania swojemu podwyżki ( zaplanowaną w budżecie ) oraz premie ( też zaplanowaną tradycyjne w budżecie) .
Efektów z polemiki z Juliuszem Cezarem i tak nie będzie ale przynajmniej niech popozoruje pracę w urzędzie niby dla dobra miasta i jego mieszkańców.

lord
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

oprócz tradycyjnego bełkotu, tradycyjne dno ortograficzne

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  lord

Zanim niuku spółdzielczy zaczniesz komuś zwracać uwagę to wbij sobie do tej komunistycznej główki ” zdanie zaczyna się z dużej litery” – to taki typowy bolszewicki BEŁKOT rodem z mafii spółdzielczej.

Lord
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

ortografie to zgłębić musisz ty bo co wpis to porażka
Nie dość, ze intelektualna to i ortograficzna

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  olo

Lubię konkrety, więc podaję konkretne przykłady tego, jaki mamy standard, w kontrze do tez, jak to niby jest wspaniale.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Ha, ha , ha – Juliusz Cezar i KONKRETY – ha, ha, ha – dobre to !
Ten dowcip to się Panu udał. Ha, ha, ha.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Przejdźmy do konkretów – czy wysilił się Pan, by w jakiejkolwiek sprawie napisać wniosek do Pana Prezydenta? Za każdym razem wyciąga Pan słowa z kontekstu – oczywiście napisałem, że Prezydent działa z urzędu, bo to jest zasada, jednak w każdej sprawie Prezydent też może działać na wniosek. Widocznie w sprawach potrzeb, o których Pan pisze, nikt się nie zwrócił z oficjalnym pismem. Jeśli to Pana potrzeba, zawsze Pan może wystąpić z prośbą, skoro Pan tego nie czyni, to pisanie żali na forum jest hipokryzją.

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Skoro Pan Prezydent jest taki otwarty i super elokwentny to dlaczego na konferencjach nie ma możliwości zadawania pytań z tego co wiem przez dziennikarzy biorących w nich udział ? Troczę to słabe ,żeby wszystkie pytania na piśmie składać.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Konferencja zwykle dotyczy określonego obszaru tematycznego, a pytania do niej już niekoniecznie. Poza tym Pan Prezydent wielokrotnie występował na spotkaniach z dziennikarzami, na których osobiście odpowiadał na pytania. Zasadą jest jednak zwracanie się z wszelkimi zapytaniami w formie pisemnej, tak jak ma to miejsce w innych miastach w Polsce. Taka forma podyktowana jest troską o rzetelne informowanie mieszkańców, gdyż podczas wypowiedzi ustnych zawsze mogą się pojawić pewne rozbieżności czy niedomówienia, gdyż Pan Prezydent nie musi wszystkiego pamiętać w danej chwili. Pisemna odpowiedź jest na pewno dużo bardziej merytoryczna i odpowiadająca faktom.
Poprzedni prezydenci odpowiadali na pytania głównie ustnie na konferencjach i taki model jakoś nie sprawił, że mieszkańcy byli lepiej poinformowani.

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie rozśmieszaj mieszkańców

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dla mnie jest to jedynie obawa o kompromitację i uwidocznienie braku kompetencji. Poprzednicy mieli po prostu odwagę a może większą wiedzę. Tu pisemne odpowiedzi na te pytania redagować może niekoniecznie Pan Prezydent. Tak jak dla mnie zachowują się ludzie , którym brak pewności siebie i wiedzy o tematach miasta. Tajemnicą poliszynela jest ,że ktoś jest tylko twarzą a ktoś rządzi. Może to pewien mieszkaniec Baranowa ? Ale najważniejsze jest dobro miasta nawet jak ktoś daje radę z tylnego fotela.

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

„…gdyż…gdyż….gdyż….”. Łatwy jesteś do rozszyfrowania.

Asterix
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pan Prezydent to unika kontaktu z mieszkańcami jak ognia. Wystawił Pana Rzecznika na strzał bo sam nie ma honoru stawić temu czoła. Pandemia przygasa a więc liczę, że rozpocznie te hucznie zapowiadane spotkania z mieszkańcami choćby na wolnym powietrzu pod parasolem ale przyjdę. Czekamy Panie Wojtku i Panie Prezydencie. Co ja piszę Pan prezydent nawet tego nie czyta.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pan chwali Prezydenta, więc proszę pochwalić, jak szybko wskazane przeze mnie sprawy zostaną załatwione.

Odnośnie pisania przeze mnie, tłumaczyłem to już nie raz, ale widzę, że moje argumenty nie docierają, więc inaczej. Juliusz Cezar napisał, że Prezydent działa z urzędu. Pominę już tłumaczenie, że wszyscy płacimy podatki itd. Skoro więc Prezydent działa z urzędu, to żadne wnioski mieszkańców nie powinny być konieczne. Urząd powinien samoczynnie wykrywać wszelkie niedogodności m.in. w infrastrukturze drogowej i możliwie szybko je likwidować. Chyba że twierdzi Pan, że Prezydent i jego służby nie doglądają i nie poprawiają na bieżąco oznakowania dróg itd., to proszę to napisać wprost.

As
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Nijaki obywatel ma fioła na punkcie spółdzielni mieszkaniowych a Ty na punkcie ścieżek rowerowych

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  As

No jasne, nie pisałem o niczym innym, np. o parkingach czy gospodarce odpadami 😀 Ale przyjmijmy, że piszesz prawdę. To jakiś grzech pisać o ścieżkach? Jeden zwraca uwagę na to, drugi na tamto. Poza tym, jak już zaczynasz takie coś, to powinieneś napisać o czym według Ciebie wypada pisać w komentarzach, bo na razie zasugerowałeś tylko, które tematy Ci się nie podobają.

As
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Ogólnie spoko

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  As

No to jak ogólnie spoko, to nie przypisuj mi rzekomej monotematyczności. Napisz lepiej coś o wodociągach, cenach za wodę i ścieki czy perspektywach na następną kadencję.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

A co – podać uchwały które były podejmowane przez złodziei w SM Siarkowiec .
Jak takie coś może chodzić po ulicach i pokazywać się na oczy innym.
Oj boli, oj boli – prawda to złodziejskie nasienie !
Sprawdź sobie w KRS kto jest kim.

As
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Dajesz

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

To idź sobie poczytaj : uchwały WZC w sprawie podziału nadwyżki z gospodarki zasobami mieszkaniowymi za lata 2008, 2009,2010 oraz za lata 2011, 2012 uchwały w sprawie podziału nadwyżki bilansowej ( z czego ta nadwyżka wynika jest w protokole lustracyjnym za lata 2010-2013). Prymitywni złodzieje z zarządu , pełnomocnik zarządu, złodzieje z rady nadzorczej, złodzieje z rady osiedli i złodzieje zatrudnieni w spółdzielni OKRDLi ludzi.

osa
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Zamiast sie frustrować na forum, zapier do prok jak masz takie newsy
Taaaa, tam zmowa, układ itd. Nieudacznik zawsze sieje zamęt niczym nieuzasadniony. Zwyczajna frustracja spowodowana tym, że kazdy ma cie w duuu ha ha ha

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  osa

Oj ugryzło coś lepkie ręce – frustracja to u was tam panuje – jak to u takich co prawdy za grosz nie znajdziesz.
Ale żółć się tam u takich wylewa „że ktoś o tym piszę” a tak spokojnie się kradło, oszukiwało i bezczelnie pracodawców okłamywała .
Natury waszej nic i nikt nie zmieni – taki to jest komunisty żywot.

obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  As

Ma rację w sprawie ścieżek rowerowych bo są spieprzone, a nie dobrze zrobione. Po czymś takim nie da się jechać. Popatrz na mieście jak rowerzyści je omijają i jadą drogą asfaltowa dla samochodów przeznaczoną.No i narażają się na mandat.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Znawco – a te 12 mln to co to jest ???
Odsetki od pożyczki , czy odsetki od kredytu ???
CZY TO NIE TEN SAM CH….J ????

Koszałek Opałek
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

WAZELINIARZ!!!

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wojtek weź że sie uspokój bo wszyscy wiedzą kim jesteś i mają niezłą bekę.

obywatel
1 miesiąc temu

A więc wyszło z worka na co poszła a kasa poszła na propagandę i pijar cwaniaczka burmistrza, urzędasów i miernot zwanych radą.- to mieszkańcy miasta sfinansowali te roboty i mieszkańcy miasta będą spłacać w kosztach wody te urojone pomysły poj…. Z urzędu. Czym tu się szczycić – tylko wstyd .

Dformat
1 miesiąc temu

A co z oszczędności pocovidowych z imprez w 2020 r.? na co poszły pieniądze? Co idzie z budżetu którym dysponuje Tarnobrzeg na inwestycje?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Dformat

Na podwyżki, premie i na opłacenie umów zleceń i o dzieło – czyli dla swoich.

Hulk
1 miesiąc temu
Reply to  Dformat

Na tysiąc pincet ton soli wysypanej zimą

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Hulk

Co to za ilość , zimy prawie nie było, śnieg był że dwa tygodnie. Ich, aż strach pomyśleć co by to było jakby trafiła się zimą z prawdziwego zdarzenia.
Sypali, sypali a i tak ch… z tego , ociepliło się po tygodniu i sam śnieg stopniał.
Ale propaganda była , oj była jakby to była zima stulecia , ojjojoj!

ewa
1 miesiąc temu

Zapraszamy na ul Łokietka – zrewitalizowany tor testowy zawieszenia pojazdów mechanicznych

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  ewa

Łokietka jest w budżecie bez dofinansowania tak że nie narzekaj

ewa
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Od 3 lat pieniądze miały być w BO. Potem okazało się że „wyszły”

miłosnik sztuki
1 miesiąc temu

Pytanie do redakcji nadwisla24
Proszę dopytać dlaczego w zestawieniu nie ma 2 mln na zakup kolekcji dzikowskiej .rada przeciez o tym zdecydował. Czy te 2 mln sa z kwoty 25 mln czy tez ponad 25 mln .
Rzecznik to zawsze namota że nie można wyczytać gdzie te pieniądze poszły.
O te dwa mln warto zapytać no mieszkańcy nie zostali poinformowani i przeznaczeniu na zakup kolekcji ze sprzedaży Wodociągów

obywatel
1 miesiąc temu

Jaki burmistrz taki rzecznik, jaki rzecznik taka i informacja – podane to co wygodne podane częściowo . Zapomniało ciele, że też chwalili się cielęta iż głosili, iż sprzedają udziały na zakup kolekcji – ciekawe czy kłamali czy głosili prawdę. Ciekawe czy teraz kłamią czy podają prawdę¿??¿?????????????

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Myślę, że się wtedy pomylili i prawde podali bo to miało być chyba nie podawane.

dygresja
1 miesiąc temu

patrzę na to zdjęcie u góry i nie mogę wyjść z podziwu jak można było nie robić bezkolizyjnych, poszli po najmniejszej linii oporu

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  dygresja

Fajne to zdjęcie – chwastów w nocy nie widać , (ha, ha,ha) zajebiś….e ( jak za komuny tu się upiększy , tam drobny retusz ) .

***** ****
1 miesiąc temu

„Umowa daje możliwość wcześniejszego wykupu udziałów.” ha ha ha ha k. za co? Zamek sprzedamy? Może MOSiR? Kolejny włodarz będzie się z tym bujał przez lata 😀

ciekawy
1 miesiąc temu

Ktoś tu zaplątał się o swój własny ogon. Nie tak dawno radni podjęli uchwałę gdzie 1 mln zł poszło ze sprzedaży wodociągów na zakup Kolekcji Dzikowskiej. Teraz rzecznik odpowiadając przemilcza ten fakt. Te odpowiedzi patykiem na wodzie pisane.
https://nadwisla24.pl/2020/11/23/tarnobrzeg-radni-zdecyduja-o-przekazaniu-2-mln-zl-na-zakup-kolekcji-dzikowskiej-pieniadze-ze-sprzedazy-wodociagow-i-oszczednosci/

Do redakcji nadwisla24
1 miesiąc temu
Reply to  ciekawy

Do redakcji nadwisla24 prosimy zapytać co zkada na kolekcje
Jeżeli jest to nawet rezerwa bo jeszcze nie zapłacono to będzie problem ze strony instytucji finansowych wodociągów
Proszę o to zapytać

Do redakcji nadwisla24
1 miesiąc temu

Chodzi jaka kasa poszła na kolekcje Dzikowska z wodociągów

waldemar
1 miesiąc temu

ludu galicyjski po co ci ta kolekcja ? czy to cos zmieni ?jak tarnobrzeg byl grajdfolkiem tak dalej pozostanie nastepny przyklad tarnobrzeski park technologiczny

obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  waldemar

Małe miasto może być ładnie i funkcjonalnie urządzone, pod warunkiem, że się o to zadba. W Tbg się nie dba. beton, kostka, chwasty zamiast rzeczywistych krzewów.

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  obserwator

Bo Dariusz w swojej kampanii wyborczej zapomniał poinformować o pewnym szczególe, że jego wizja miasta to „Księżycowy krajobraz”. A w takim nie ma miejsca na zieleń.

Fuks
1 miesiąc temu
Reply to  waldemar

Będziemy mieli co zastawić tylko za ile? Oby nie mniej niż kupiona

Urzędnik
1 miesiąc temu

Najbardziej mnie wzruszył wydatek na windę w urzędzie
Urząd nieczynny Dwa namioty przed budynkiem Nie pracują Ale windę muszą mieć

osa
1 miesiąc temu
Reply to  Urzędnik

Jak sie ma braki wiedzy to po co komentowac.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  osa

Za ty masz wiedzę aż trudno to
„komentowac”??
Więc nie będę komentować ???

91
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content