Tarnobrzeg: Odkomarzaniem miasta zajmą się Tarnobrzeskie Wodociągi

Zarządzeniem prezydenta Tarnobrzega z dnia 26 kwietnia br., za przeprowadzenie kompleksowych zabiegów odkomarzania na terenie miasta odpowiadać będzie w tym sezonie spółka miejska – Tarnobrzeskie Wodociągi.

Do odkomarzania zastosowane zostaną trzy urządzenia do zamgławiania. Zamgławianie przeprowadzane będzie z wykorzystaniem dwóch samochodów oraz mini traktora, wykorzystywanego na terenach ogródków działkowych.

Jak czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Łukasza Nowaka cyt: Zabiegi odkomarzania przeprowadzone będą przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w okresie od maja do września w roku kalendarzowym” – koniec cytatu

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Jeśli efekty będą podobne jak w latach poprzednich, to jest to dobry pomysł. Warto wykorzystać spółkę miejską, a nie zlecać odkomarzania prywatnym firmom i tracić na to pieniądze. Jeśli efekt nie będzie zadowalający, pewnie trzeba będzie wrócić do poprzedniej koncepcji i zlecania akcji firmie zewnętrznej. Tak czy inaczej, to chyba krok w dobrą stronę i warto spróbować.

Asterix
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Popieram. Dobre zarządzanie akcją oraz odpowiedni środek i WT się na pewno sprawdzą. DOBRY KROK DO PRZODU.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Następny pochwalny tekst w wydaniu propagandy bolszewickiej wychwalający urzędasów z Wielkim Panem na czele.
1.
Miasto jest obecnie tylko jednym z udziałowców w Wodociągach – nic więcej.
2.Dawanie zlecenia na oskarżanie amatorom z Wodociągów jest nieprzewidywalne co do efektów.
3. W urzędzie powinni wiedzieć, że obowiązuje prawo zamówień publicznych ( przetarg).
4.Jakby była w mieście zakład gospodarki komunalnej ( miejski) ,z prawdziwego zdarzenia wzorem miast które posiadają tego typu zakłady to może i owszem ( ale tu amatorstwo w czystym wydaniu.
5 Skąd przypuszczenie, że Wodociągi zrobią to taniej niż inny podmiot (prywatny).
6 Nowak niech skieruje pytanie do swojego pracodawcy ( wujka prezesa SM Siarkowiec ) co zamierza zrobić w tym temacie dla ludzi zamieszkałych w budynkach zarządzanych przez tą mafię( jak zawsze pracusie od ryja sobie nie odejmą).
.

Mafioso
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Brawo. Gdziekolwiek by palce nie wsadził (Polska,Europa, świat) to wszędzie lokalne, rodzinne, p[olytyczne mafie działają. Czasem są tak sprytne, że żadne instytucje w stylu cbś-ie cba-sie nie pomogą. O mafiach to uczą na zajęciach z socjologii. Znaczy temat od dawna znany.

Flashback
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

panie obywatel, specjalisto od wszystkiego: dla zamówień poniżej 130 tysięcy złotych nie obowiązuje konieczność organizacji przetargu na podstawie PZP.

osa
1 miesiąc temu
Reply to  Flashback

EEEE tam, obywatel zbigniew wie lepiej. Ba! najlepiej.Gdyby tylko mógł poprowadziłby to miasto i resztę do spektakularnego sukcesu – jak swoje życie 😉

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  osa

Oho – ugryzło lepkie rączki. Aha jak zobaczę obywatela Zbigniewa to pozdrowię tylko napisz od kogo ; oszustki, kłamczuchy , złodziejki czy potomka komunisty z PZPR.
Co do reszty to z tego co wiem to mu się nie chce, ani nie musi ani nie widzi takiej potrzeby a i na swoje życie też nie narzeka (jakoś sobie radzi) ale skąd takie coś może o tym wiedzieć. Ha, ha ha.

osa
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jakie ubogie słownictwo – tylko „oszustki, kłamczuchy , złodziejki czy potomka komunisty z PZPR”. Porażka i dno. Nuda jak ty.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  osa

Za to jakie twoje jest wyszukane
ale coś prawdy w tym jest skoro tak układasz i próbujesz żądlicz jak osa
Ale marnie to ci wychodzi.
Kompletne ZERO twojej bolszewickiej twórczości .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  osa

Pewnie dawno cię ktoś nie ' tego tam” , skoro jałowo próbujesz żądlić swoim bezużytecznym, kiepskim i malusienkim żądłem ale nie dziwne to bo ludzie unikają OS i tępią w miejscu zamieszkania bez względu na wielkość żądła .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Flashback

Pożyjemy, zobaczymy ile to razy będzie prowadzonone odkomarzanie – czy aby komarów nie było w mieście czy też tylko tyle aby się w kwocie zmieścić ( tak aby przetargu nie przeprowadzić) ???
Właśnie – zważywszy na kwotę to różowo to nie będzie wyglądać. Hm.

As
1 miesiąc temu

Rozumiem ,ze jest tam przynajmniej jeden człowiek , który ma o tym jakiekolwiek pojęcie. W przeciwnym wypadku to partyzantka na całego. Czy Tarnobrzeg będzie prekursorem , czy już ktoś wcześniej w kraju tego próbował. Już bardziej na RDM bym stawiał.

Fuks
1 miesiąc temu
Reply to  As

RDM niech zacznie łatać dziury, bo sobie z tym nie radzi, za każdym razem jakaś wymówka tym razem na pogodę. Zresztą słabo wypadli podczas akcji zima, dlatego nie ma co stawiać na słabego konia.

helgaq
1 miesiąc temu
Reply to  Fuks

SCIEZKI ROWEROWE NADAL NIETKNIETE – PIACH SZKLO I ROZNE INNE ZANIECZYSZCZENIA
KIEDY WRESCIE TO ZROBIA?????????????????????????????????????????????????

wieśniak
1 miesiąc temu
Reply to  helgaq

Otóż to. Jak wybudujo to zara o nich zapominajo. Na ściezkach rowerowych butelki rozbite, kamyki, piach i nikt z tym nic nie robi od lat. na co czekajo? Znowu na młodych, dzieci, tych co za nich sprzontajo lasy, parki, tereny nad Wisło? Zorobi jak trza nie potrafio, potem nie dbajo i nie.Tylko sie szczyco, że to czy tamto zrobiły aze beznadziejnie to nie wazne. Sklandal

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  As

Podstawą są powolne przejazdy, max 20 km/h, a nie śmiganie 50. Pożyjemy-zobaczymy.

rozpylacz
1 miesiąc temu

Proponuje rozpylić jakiś chemiczny środek nad Tarnobrzegiem. Za jednym zamachem zrobi się porządek z komarami, kleszczami, chwastami, tymi w ludzkiej postaci też w celu likwidacji łapówkarzy, cwaniaków,złodziei, hochsztaplerów żyjących z i w tej wsi, pijaków, niszczycieli i innych meneli. Bomba jądrowa to był dobry, skuteczny pomysł w wydaniu amerykańskim.

Flashback
1 miesiąc temu
Reply to  rozpylacz

Napalmu też używali.

obywatel
1 miesiąc temu

Ten Nowak niech się weźmie za to za co mu płacą jako inspektorowi ds internetu w SM Siarkowiec – zamieszczaniem dokumentów na stronie internetowej spółdzielni Siarkowiec zgodnie z prawem ( czystej wyroki SA w Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Gdańsku, SO Katowice i inne) , bo na razie zajmuje się głupawymi interpelacjami dla pojazdu.
Zastanym obowiązkiem jest umieszczanie na stronach protokołów lustracji, uchwał organów spółdzielni- od czego on tam jest ???

Koszałek Opałek
1 miesiąc temu

ODKOMARZYC – U. M.!! Z URZEDNIKOW, NIEUDACZNIKÓW.

gość
1 miesiąc temu

Witek dasz radę Sikoń ci pomoże

łysy
1 miesiąc temu

A gdzie artykuł na temat szczepionek ? Tak szybko usunięty ?

ślepy
1 miesiąc temu
Reply to  łysy

Niewygodne lobby medycznemu prawdziwe informacje podparte badaniami naukowymi bardzo często są usuwane szczególnie na portalach społecznościowych. Na regionalne portale mają jeszcze za krótkie ręce. Tu masz artykuł, o ten chodzi? https://nadwisla24.pl/2021/05/10/czy-szczepienia-na-sars-cov-2-sa-skuteczne-i-bezpieczne-polscy-lekarze-i-naukowcy-zadaja-pytania-ministrowi-zdrowia/

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content