W jakich przypadkach zgłosić się na detox organizmu?

Nie jest tajemnicą, że spożywanie alkoholu czy zażywanie narkotyków wyjątkowo destrukcyjnie wpływa na ludzki organizm, zwłaszcza gdy okazjonalne sięganie po używki zamienia się w nałóg. Długotrwałe zażywanie środków psychoaktywnych to nie tylko prosty przepis na problemy rodzinne czy stany depresyjne, ale także na stopniowe rujnowanie własnego zdrowia. W takich wypadkach często ostatnią deską ratunku okazuje się detox organizmu, który pozwala pozbyć się toksyn z krwiobiegu, ale to nie jedyna jego rola. Zatem kiedy warto rozważyć detoks?

    1. Na czym polega detoks organizmu?

Detoks organizmu przeprowadzany w ośrodkach detoksykacji to zabieg o charakterze medycznym, który ma na celu wyeliminowanie z krwiobiegu alkoholu etylowego, narkotyków czy leków oraz wszelkich toksyn, które powstają w wyniku ich rozkładu. W czasie zabiegu nie tylko usuwane są szkodliwe substancje gromadzące się w organizmie, ale jednocześnie uzupełniane są niedobory elektrolitów, witamin, minerałów i innych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

    1. Detoks organizmu – ratunek dla uzależnionych

Uzależnienie od środków odurzających to bardzo poważna choroba, która nieleczona ma bardzo poważne konsekwencje. W zaawansowanym stadium często skutkuje skrajnym wycieńczeniem organizmu, stanami depresyjnymi, które nierzadko prowadzą do prób samobójczych. Trzeba również pamiętać, że alkoholizm czy narkomania dotykają nie tylko osób uzależnionych, ale też ich najbliższych. Dzieci pochodzące z domów, gdzie istnieje problem alkoholowy narażone są na występowanie zaburzeń psychicznych, nie wspominając już o biedzie i ubóstwie, w którym często muszą żyć. Picie alkoholu czy zażywanie narkotyków naraża na bezpłodność, a u kobiet w ciąży powoduje wady genetyczne płodu i poronienia.

Warto pamiętać, że detox sam w sobie nie jest metodą leczenia uzależnień, ale pozwala przerwać ciąg alkoholowy, zaprzestać brania narkotyków oraz silnych leków i tym samym ułatwia podjęcie decyzji o rozpoczęciu walki z nałogiem. Detoks przeprowadzony pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej jest bezpieczny i bezbolesny – wszystko dzięki farmakologicznym metodom łagodzenia objawów zespołu abstynencyjnego.

    1. Detox organizmu nie tylko dla uzależnionych

Na zabieg odtrucia organizmu mogą zgłosić się nie tylko zmagający się z nałogami, ale także osoby nieuzależnione, którym zdarzyło się jednorazowo przedawkować alkohol czy też doznać zatrucia narkotykami. Każdy organizm reaguje inaczej a leczenie skutków nieudanych eskperymentów domowymi sposobami nie zawsze jest skuteczne. Przy odczuwaniu nieprzyjemnych skutków zatrucia alkoholem czy narkotykami, warto udać się na profesjonalny detox w Warszawie lub okolicach i szybciej się zregenerować.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content