GKS Tychy powalczy o awans do Ekstraklasy?

W poprzednim sezonie GKS Tychy do samego końca walczył o awans do Ekstraklasy. Ostatecznie misja zakończyła się niepowodzeniem, jednak piłka nożna nie znosi próżni, dlatego już wkrótce rozpocznie się kolejna kampania na boiskach 1. Ligi. Czy tym razem Tyszanie dadzą radę awansować? Zadanie z pewnością łatwe nie będzie, ponieważ na starcie stają takie zespoły, jak ŁKS, Miedź Legnica, Widzew, czy też spadające z Ekstraklasy Podbeskidzie. Zapraszam na analizę szans tego zespołu w oparciu o ofertę legalnego bukmachera PZBuk.

Poprzednia kampania

W poprzednim sezonie GKS Tychy po raz pierwszy od wielu lat zgłosił bardzo ważny sygnał, że walczy o Ekstraklasę. Drużyna, w której występuje Kamil Kargulewicz, miała nawet pozycję w TOP 2, która gwarantowała bezpośredni awans, jednak na finiszu nie potrafiła dotrwać w czołówce i ostatecznie straciła to miejsce na korzyść Radomiaka. Przeciwnicy nie mieli słabszych momentów, ale na końcu sezonu pojawiła się szansa, aby wyprzedzić konającą Termalicę. GKS Tychy potrzebował wygranej na swoim boisku z ŁKS-em oraz straty punktów ekipy z Niecieczy, aby wywalczyć awans do Ekstraklasy. To drugie stało się faktem i Tyszanie mieli wszystko w swoich rękach, jednak ostatecznie zaledwie zremisowali z ŁKS-em. Jak się później okazało, ten wynik kosztował ich awans do Ekstraklasy.

W związku z brakiem bezpośredniego awansu GKS Tychy musiał przystąpić do barażów, a te w poprzednich latach bardzo rzadko kończyły się zwycięstwem zespołu, który zakończył rozgrywki na 3. pozycji. Co prawda w opinii legalnego bukmachera byli głównym faworytem, jednak spotkanie z Górnikiem Łęczna łatwe nie było i przegrali po karnych, mimo atutu swojego boiska. Legalny bukmacher online nie spodziewał się takiego zakończenia, jednak to, co zrobił Górnik Łęczna w tych barażach, który wywalczył awans do Ekstraklasy, przejdzie do historii polskiej piłki. Drużyna, która grała zdecydowanie poniżej oczekiwań na wiosnę – odpaliła w decydującym momencie.

Nowy sezon, nowa szansa

Drużyna, w której składzie znajduje się Kamil Kargulewicz, dobrze znany fanom Siarki Tarnobrzeg będzie jednym z głównych kandydatów do awansu do Ekstraklasy w kolejnej kampanii. GKS Tychy pokazał, że ma wszystko, aby realnie walczyć o Ekstraklasę. Przygotowanie drużyny, budżet, stadion, a także wsparcie kibiców – można powiedzieć, że w Tychach są obecnie lepsze warunki na ekstraklasowe granie niż w kilku innych klubach Ekstraklasy.

Głównymi przeciwnikami GKS-u Tychy w kontekście walki o awans powinni być zdaniem ekspertów, a także bukmachera – ŁKS Łódź, Widzew Łódź, Arka Gdynia, a także Podbeskidzie Bielsko-Biała. Do Ekstraklasy po kampanii 2020/2021 awansują trzy zespoły, także pewne jest, że przynajmniej dwa z tego grona drużyn walczących o Ekstraklasę odpadną w przedbiegach.

Czy czeka nas kolejny bardzo ciekawy sezon na boiskach 1. Ligi? Wszystko na to wskazuje, a ofertę bukmacherów na te rozgrywki znajdziesz na stronie takiej jak www.pzbuk.pl – legalnego bukmachera online, jakim jest PZBuk.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
18 dni temu

Tychy nie leżą nad Wisłą a u bukmachera masz pieniądze przegrywać a nie wygrywać, a jak wygrasz za dużo to twoje konto znika

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content