Tarnobrzeg: Podwyżka opłat za wodę i ścieki od września. Obiecanych dopłat nie będzie

W styczniu br. prezydent Dariusz Bożek zapowiedział dopłaty do cen wody aby mieszkańcy miasta nie odczuli planowanych podwyżek. Tak się jednak nie stanie, miasto nie pokryje różnic cenowych i od września br. za wodę i odprowadzanie ścieków zapłacimy więcej o 1,07 zł brutto za metr sześcienny.

Wrześniowa podwyżka wynika z zatwierdzonej przez Wody Polskie taryfy. Dzięki dopłatom z budżetu miasta o których jeszcze w styczniu br. mówił prezydent Tarnobrzega, podwyżki tej mieli nie odczuć mieszkańcy.

Jeżeli chodzi o wodę, taryfy faktycznie one niestety są tak skalkulowane, że co roku idą do góry, ale obiecałem, że w tym roku, w następnym i w kolejnym tarnobrzeżanie nie zapłacą za wodę więcej. Dopłaci miasto do tej różnicy, która wynika z taryf, dzięki czemu mieszkańcy nie będą musieli się obawiać o wzrost cen także wodypowiedział prezydent D. Bożek, w wywiadzie udzielonym Wacławowi Pintalowi w styczniu br. Wywiad ten wyemitowany został przez Telewizję Lokalną.

Obiecywanych dopłat jednak nie będzie, co spowodowane jest brakiem środków budżetowych.

„Zgodnie z rozporządzeniem taryfowym, dopłaty dla poszczególnych grup taryfowych są realizowane na podstawie podjętych przez Radę Miasta Uchwał, jednak aktualni obowiązujące przepisy nie wskazują żadnych przesłanek, warunków ich podjęcia, ponadto może ona być podjęte w każdym momencie, niezależnie od zatwierdzonych już taryf. Wysokość dopłat pokrywana jest wówczas ze środków budżetowych, co ma jednoznaczne przełożenie na sytuację finansową Miasta i możliwość realizowania działań inwestycyjnych. Przyznanie dopłat oznacza, że w budżecie miasta muszą nastąpić uszczuplenia, bądź przesunięcia środków w innych pozycjach, aby wygospodarować odpowiednie środki finansowe. Podkreślenia wymaga także fakt, że uchwała przyznająca dopłaty nie może różnicować odbiorców z danej grupy taryfowej, dlatego podjęta przez radę gminy uchwała może przyznawać dopłaty dla jednej (całej), wybranej lub wszystkich grup taryfowych. Oznacza to, że odbiorcy należący do określonej grupy taryfowej muszą bezwzględnie zostać potraktowani tak samo, więc niedozwolone jest wykorzystanie w procesie podejmowania decyzji o dopłatach np. kryterium dochodowego i przyznanie dopłat tylko tym mieszkańcom, których dochody nie przekraczają określonego progu.

Na drugiej stronie szali mamy inwestycje, czyli nowo pozyskane środki na rozwój Miasta Tarnobrzega, na inwestycje na które z niecierpliwością czekają mieszkańcy i  przedsiębiorcy, a które wymagają zabezpieczenia wkładu własnego. Dlatego podejmując tą trudną społecznie decyzję oraz biorąc pod uwagę wartość dodaną z  angażowania publicznych pieniędzy musiała być dokonana ponowna analizy słuszności i efektywności ekonomicznej przyznanych dopłat.

Rozsądne gospodarowanie pieniędzmi publicznymi, to takie ich inwestowanie, które w odpowiedniej perspektywie czasowej przyniesie oczekiwane efekty ekonomiczne, społeczne i gospodarcze dla miasta. Dlatego decyzja, która została podjęta, chociaż bardzo trudna, biorąc pod uwagę długoterminową perspektywę rozwojową miasta, a nie krótkoterminowe kalkulacje polityczne, była jedyną racjonalną na ten moment. Środki finansowe, jakimi dysponujemy, chcemy przeznaczyć na rozwój oraz poprawę infrastruktury miejskiej. Nie oznacza to, że zaniechamy szukania rozwiązań i możliwości odciążenia domowych budżetów mieszkańców Tarnobrzega.” – napisał w odpowiedzi na nasze pytania ws. dopłat rzecznik UM W. Lis.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
320 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
11 miesięcy temu

Woda w górę bo i nowego prezia trzeba utrzymać i nowy etap dla poprzedniego specjalisty a i już chyba trzeba spłacać inwestycję nad zalewem.
Woda w górę a i ciepło z ECO do góry o 20 procent .
Jednak kłamał burmistrz że woda nie podrożeje a to już druga podwyżka wody od czasu kiedy kłamcą kłamał..

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie kłamał, miał dobre intencje, ale okoliczności się zmieniły. To nie są łatwe decyzje, lepiej dopłacać do rachunków czy robić inwestycje, które pozostaną w użytku i pamięci na wiele lat? Trudno, trzeba będzie zacisnąć pasa i oszczędniej używać wody. Można sobie płakać i narzekać, ale decyzja przez Pana Prezydenta została podjęta i odwołania od niej być nie może. Taką mamy sytuację gospodarczą, wspólnymi siłami z niej wyjdziemy.

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wzywanie do oszczędności wody zaiste chwalebne tylko co się stanie jak mieszkancy posłuchają wezwania i radykalnie obniżą zużycie wody a no spadną też radykalnie założone wpływy do wodociągów i żeby załatać uzupełnić braki znów zostanie dokonana podwyżka.Pan człowiek wykształcony nie widzi w tym mechaniźmie paradoksu.Im więcej oszczędzamy tym więcej płacimy za litr wody.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Już kiedyś ludzie oszczędzali – pozakładali wodomierze i co z tego wynikło – tylko podwyżki bo firma swoje musi dostać .
Bezczelne bredzenie o oszczędnościach – mieszkańcy będą oszczędzać a oni i tak podwyżki zrobią aby wyjść na swoje.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Jemu nie płaci za widzenie , jemu płaci za pisanie tego co nie widzi a co chce figurant, kłamcą, oszust.

Mieszkanic
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jak to nie kłamał. TO W STYCZNIU NIE ZNAŁ. SPRAW INWESTYCJI
Uspokój się i Nie broń czego się nie da obronić
KŁAMAŁ POPULISTYCZNIE JAK ZAWSZE

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkanic

Ha, Ha Ha – to tylko historyk !!!!!!

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie historyk tylko histeryk i kłamca, wodociągi muszą być na swoim i do tego jeszcze najdroższa w Polsce .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Bezczelny, cyniczny oszust – zgoda a najgorsze że takie są wszystkie takie wszy bo wtórują mu radni ,bez względu na opcję Jeśli mieszkańcy nie zrozumieją że trzeba to tępić ,co do jednego to tak dalej będzie i będą tylko sobie i swoim koryto napychać .

Dziękujemy również Kalince
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Pamiętaj że Kalinka podczas paru miesięcy komisarzowania też podjął działania razem z panią obecną sekretarz do sprzedaży wodociągów i zapewniał że to jedyne szczęście dla mieszkańcówozna sprawdzić w urzędzie jak działał.

obywatel
11 miesięcy temu

Teraz cicho – schował się cwaniaczek , przeczekać chce i po to był lans z Weberem aby przykryć to zdarzenie a bez wątpienie jest tak samo winny jak kłamcą oszust mieszkaniec z Krosna .
Zwykły bezczelny, cyniczny, perfidny
……. ( na miejscu kropek pasuje każdy wyraz co go w słowniku nie ma a jest powszechnie stosowany w słownictwie polskim potocznie).

Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Kak naprawdę to Kalinka jest autorem sprzedaży wodociągów

Na sesji grzmiał tylko zFundusz Rozwoju jest dla nas szansa.
Nieważne było że wodociągi potrójnie płaciły kancelarii warszawskiej za opracowanie sprzedaży że mieszkańcy zapłacą ogromne odestki
Liczył się tylko to że zFundusz został utworzony przez PiS a Kali ka chcia mieć sukces we władzach PiS jako skuteczny.
Wzoruje się na Nadbereznym tylko z miernym skutkiem

Asterix
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Popieram ! Może Pan Prezydent liczy że na taczkach go wywiozą i ściągnął ten ciężar trudnych decyzji. Czy tylko ja mam wrażenie, że biedny jakby tam z przymusu się znalazł.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Asterix

Już pisałem to figurant, to takie coś co wisi w zamku, to takie coś co było na forum w Krynicy – EKSPONAT .
Pomyśleć że takie coś uczyło dzieci ??? Mają przykład co wynika z jego nauki ????

odp
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

kim jest z wykształcenia to nie jest ważne bo to jest człowiek nie na odpowiednim miejscu a jak debile na niego głosowały to jest tego efektem
ten człowiek jest taki głupi że nawet nie wiem do czego go porównać
sprzedał pod kwestią prawdo wykupu firme która znosi złote jaka dla miasta a teraz tego są efekty

Kodeks karny
11 miesięcy temu
Reply to  odp

Ocierasz się o kodeks karny. Publiczne, w necie wyzwiska to przestępstwo. W cztery oczy możesz każdemu nawtykać, ale nie w taki sposób jak to czynisz, w internecie.

Nie strasz
11 miesięcy temu
Reply to  Kodeks karny

Nie strasz żołnierzu Bożka

Plebejusz
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale bredzisz, masakra. Bolek wyjaśnił cię już na polu wpływów do wodociągów, ja wyjaśnię na polu inwestycji „które pozostaną w użytku i pamięci na wiele lat”. Obwodnicę można jeszcze uznać, bo przynajmniej tiry nie będą hałasować i smrodzić w centrum, choć można było lepiej poprowadzić tę drogę. Podobnie jezioro, bo to jednak jakaś atrakcja, choć tylko przez cieplejszą połowę roku. Ale zdecydowanej większości mieszkańców nic ze ścianki za miliony, czy nasadzeń których nie sposób nadążyć plewić.

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  Plebejusz

To z nazwy obwodnica – to droga miejska i będzie na utrzymaniu miasta , podatki też wzrosną . szkoda forsy na pierdoły typu : ścianka , nasadzenia – to typowe niewypały .

odp
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

scianka była za kiełba ale kwiatki i podwyzka wody i scieków to za jego panowaniawedług mnie powini mu obiac jezyk aby głupot nie gadał i palce aby nie podpisywał to co miasto obciażyło

Tarnobrzezanin
11 miesięcy temu
Reply to  odp

Ścianka to dzieło od początku do końca Bożek
Jako przewodniczący to wymyślił i szedll z tym pomysłem jak czolg
W innych istotnych sprawach dla miasta już nie jedzie czołgiem a lektyka

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Perfidnie – żaden rozsądny człek takich by nie opowiadał bo wcześniej czy później woda by zdrożała (tak jak wszędzie choćby z racji inflacji).
Rzecz jest w tym że porozdawał kasę urzędnikom na podwyżki, premie , zawarł jakieś dziwaczne zlecenia , jakieś dziwaczne inwestycje (ścianka wspinaczkowa )
– co chcesz powiedzieć że taki z niego głąb, iż myślał że kasa miasta to studnia bez dna ?????
Jeśli tak to tylko pogratulować mieszkańcom miasta wyboru !!!! To przecież były radny , przewodniczący rady i nie wiedział że miasto zadłużone ????
Sprzedał (czy jak kto woli zastawił) udziały w wodociągach – aby kupić kolekcje od tarnowskich ???? , teraz wysprzedaje nieruchomości miasta (szkołę podstawową nr 5 – byłą ) czyli chce sprzedać co popadnie a to świadczy że finanse miasta są w opłakanym stanie i tyle.
Głupawe projekty jak farma , witacze, strona internetowa , dalsze inwestowanie w zalew ( kasa za życia wielu mieszkańców i tak się nie zwróci) , głupawe betonowanie czego się da ( aleje na Serbinowie) , głupawy projekt rewitalizacji rynku (placu Bartosza lub jak kto woli -czerwonego) który jest w dobrym stanie (remont dla remontu) to wyrzucanie kasy dla lansu i propagandy????

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Człowieku kłamał i to publiczne przed kamerami . Obejrzyj sobie nagranie jak nie wierzysz. Dla mnie to jest czyste draństwo ,żeby podnosić ceny wody i pieniędzmi mieszkańców spłacać de facto raty za czasową sprzedaż wodociągów. Jaki rozwój , kilka dróg na krzyż nie poprawi mojej sytuacji w tym mieście. Poprawiłby ją lepiej płatne miejsca pracy a tych na razie nie widać. Masa ludzi nadal pracuje tu za najniższą krajową. Dla mnie to trochę takie murzyńskie niewolnictwo, bo alternatywy nie ma prawie żadnej a coś do garnka włożyć w końcu trzeba. Na co jeszcze przy obecnej drożyźnie po opłaceniu najpilniejszych potrzeb zostaje ? A tu jeszcze taki „prezent” Pana Prezydenta. Nie ośmieszaj się lepiej człowieku próbując nieudolnie według mnie tłumaczyć takie działanie

Direktor zawada
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Panie my będziemy zaciskać pasa a władza będzie nam fundować ścianki i jezioro, spłacamy pożyczki, po co, przecież każdy będzie stąd uciekał bo jest strasznie drogo. Pana tłumaczenia mnie nie przekonuja. Niech pan powie gdzie jest tak drogo jak w Tarnobrzegu?

z pępka świata
11 miesięcy temu

Tarnobrzeg jak pępek świata i centrum Europy.
Tutaj zawsze było drożej już za czasów PRL-u. Dolary były droższe niż w innych regionach kraju i wódka też. W czasach demokracji 😉 woda była jedną z droższych w kraju.

DFO
11 miesięcy temu

oblizujący się dureń wysmarowany na ustach brązowym płynnym smarowidłem z kakaowego oczka. tak jesteś dureń

kulturalny
11 miesięcy temu
Reply to  DFO

Oszczędź sobie wyzwiska.

nie chamowaty
11 miesięcy temu
Reply to  DFO

Chamstwo w Polsce to rzecz naturalna i coraz powszechniejsza.

daria
11 miesięcy temu

A TERAZ JEST NAJDROZSZA NIE TYLKO W KRAJU,ALE CHYBA W EUROPIE!!!

obywatel
11 miesięcy temu

W Krośnie jest taniej ale tam jest miejski zakład komunalny, wodociągi , przedsiębiorstwo energetyki cieplnej , MKS, PKS
– a tu jest tylko zupa RATATUJ ???? wszystko sprzedane oprócz reszty udziałów w wodociągach.

Grzegorz
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

No nie wszystko bo jeszcze jest pomnik Bartosza, zamek, wieża ciśnień, armata…

daria
11 miesięcy temu

W Polsce? NIGDZIE!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Lucyfer też ma zawsze dobre intencje – dla siebie !!! Nie opowiadaj głupot rzeczniku.

Tbg
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Panie Juliuszu mądrego dobrze posłuchać. Będziemy myli się co 3 dzień, a wodą z mycia pod lejemy kwiatki i spluczemy toaletę. Taka mamy sytuację że trzeba pomoc by miasto rosło w siłę.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Tbg

Ha Ha Ha – mądrego posłuchać ????? Ha Ha HA.

Ewelina
11 miesięcy temu
Reply to  Tbg

Wielu emerytów już tak robi. Kąpiel rsz w tygodniu a zużyta woda do spłukiwania muszli klozetowej. Na podlewanie kwiatków stać już niewielu dlatego mają plastikowe.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Ewelina

Oj jakby się zapytali dziennikarze o długi jakie mieszkańcy mają w spółdzielniach tarnobrzeskich w uiszczaniu opłat , bo ich nie stać – niejeden by się zdziwił ???
Bieda aż piszczy w tym mieście ale ludzie wstydzą się mówić na ten temat.
A i pierd…nr pracusie z zarządu , spółdzielni tym się nie chwalą bo i nie ma czym(oni klepią kasę po kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy co miesiąc i to najważniejsze).
Czy widzieliście protokoły lustracji , uchwały i inne dokumenty na stronach internetowych tych złodziei , mimo że mają taki obowiązek ustawowy zamieszczania ich tam???
A tu dziadek mróz kłamie jeszcze !

Asterix
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Człowieku czy ty wiesz o czym ty mówisz ? Mamy prawie najdroższa wodę w kraju i śmiesz mówić o trudnych decyzjach ! Każesz zaciskać pasa a może są rodziny w TBG, które już dawno zacisnęły i wybierają miedzy masłem do chleba a opłata za wodę. To są trudne decyzje. Pan Prezydent mniej przeprasza za wszystkich, mniej obiecuje gruszek na wierzbie a za robotę się weźmie bo za chwilę to sami w tym mieście zostaniecie.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Asterix

Przecież to że świty Bożka ten człek- tam wszyscy tacy .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Asterix

Juliusz Cezar – zamilkł , czyżby przejrzał czy też jakaś siła nadprzyrodzoną odcięła mu internet a może już dzieciak zabrał mu klawiaturę aby tatuś się nie błaźnił.
Julcio, Cezio – cóż to z tobą , czyżbyś zaniemógł.

nie płaczek
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Tyle waszego co se popłaczecie…

daria
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

TRZECIA ,W TAMTYM ROKU BYŁY DWIE!!!KŁAMCY!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  daria

Ja pamiętam o jednej w ubiegłym , tuż po wypowiedzi kłamcy i oszusta (po zbyciu udziałów) ale to ciekawa informacja.

DROŻYZNA
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

WODA BYŁA W MAJU 2020 PO 10,86,OD 01.06.2020 BYŁA JUŻPO 12.28,ZA PARE MIESIĘCY BYŁA JUŻPO 13,13,A OD WRZEŚNIA 2021 PO 14,20

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  DROŻYZNA

Taniej w Warszawie ???

Odbiorą wody
11 miesięcy temu

Kolejne kłamstwo
Co innego się mówi co innego robi Wynika to głównie braku kompetencji i wiarygodności tej władzy.
Dodam że to nie pierwszy raz.
Jak Bożek objął władze to uchylił decyzję poprzednika o sprzedaży wodociągów.
Po paru miesiącach zmienił zdanie i sprzedał przy pomocy Kalinki
Wtedy też obiecał ze sprzedaż wodociągów bez wpływu na cenę za wodę i ścieki
Co jest z tą władza
Czy to jest w porządku
PYTAM NA FORUM. BO JAK ZAPYTAM INDYWIDUALNIE TO ODPOWIEDZIEDZI BRAK
Brak słów. A ci radni to chyba nic nie trybia
Szkoda miasta

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Odbiorą wody

To tak ma – ta miejscowa zakłamana „elita” polityczna !!!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Odbiorą wody

I jeszcze tu na siłę co niektórzy promują Kalineczkę i jego świtę : Nowaka i im podobnych że to szansa dla miasta i mieszkańców co chętnie widzieli by ich na stołkach wice – kur…a co za hipokryzja ?????

Kamil
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Maja mieszkańców za idiotow
Przecież pamiętamy że Kalinka sprzedawał wodociagi
Przewodnicząca Rady Nadzorczej wodociągów była i jest obecna sekretarz Pani J Majchrzak
To ona za Bożkiem kontynuuje rozwalenie spółki
Trzeba panie prezydencie popytać pracowników spółki co sądza o Pani przewodniczącej
Zniszczyli spółkę i tyle
Jeszcze uważają ze zaszczyty i władza im się należy
Tylko do czasu Jak wszystko ma swój koniec

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Kamil

A co można sądzić o kimś co na niczym się nie zna ???

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Kamil

Mieszkańcy myśleli że armatki do odkomarzanie to za darmo – teraz bulcie za armatki i za odkomarzanie zwłaszcza tak częste nad zalewem

mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Kamil

A Bożek niekogo z oso Klainowych nie zwolnil a nawet spełniał marzenia piswowców i do rad nadzorczych pięknie ich wstawił .Ostatnio były zmiany w radach nadzorczych na pisowskich mecenasów. I tak w kółko ci sami. Najpierw Kalinka i ci sami powołani przez Bożka
Ale uwaga Panie Bożek sondaze pis spadają .Jak Pan wytłumaczy wyborcom dotychczasową współpracę z pis i Kalinką.

Urban
11 miesięcy temu

Czyli w styczniu w wywiadzie były to krótkoterminowe kalkulacje polityczne, a dziś jest długoterminowa perspektywa rozwoju miasta… Lis jesteś miszcz 🙂

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Urban

Taki sam jak jego nauczyciel , ba nawet go przerasta w kłamstwach ale tak to już jest , uczeń przerósł mistrza >

Sacro polo
11 miesięcy temu

Najgorszy prezydent w historii miasta to już lepiej Kalinkę wybrać więcej pożytku i przynajmniej ma plecy w Warszawie i Rzeszowie oraz w Stalowej Woli

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Sacro polo

A co – przecież kalineczka go popiera i czynny udział ma w zbyciu udziałów w Wodociągach – ale jak politolog mówi że : ” zbycie nie jest prywatyzacją” .

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ale medialnie zbycie lepiej brzmi niż sprzedaż . Nawet ponoć czasowa .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Być może lepiej brzmi ale jaką pogardę trzeba mieć do ludzi, mieszkańców aby publicznie wypowiadać te kłamstwa bez mrugnięcia oka.
Jedynie świadczy to o tym że to wyjątkowo perfidny, cyniczny pozbawiony skrupułów cwaniak bezczelny i hipokryta o zgniłej moralności –
a niektórzy próbują go lansować na posła czy wice (burmistrza)itd…
mają na takiego głosować.
Ślizga się dzięki układom politycznym tak jak ślizgał się tatuś związkowiec przez prawie cały okres pracy ( ludzie mieli pensje głodowe a związkowcy jak dyrektorzy).

Związkowy
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Związkowy Krzyś kadrowy w mieście razem z drugim ukrytym przewodniczącym z 5letnia karencja
A kiedy Kamilek zostanie dyrektorem szpitala a Wiktorek likwidatorem Kopalni Machow
Wasze ugrulowanie nie stosuje nepotyzmu tylko Himalaje nepotyzmu.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Związkowy

Przecież on prawie całe życie na posadce w związku a później z dojściem synalka do PO burmistrza do rady w Wodociągach ( jakby się coś znał na tym) a później kariera w Siarkopolu – taki geniusz że nawet paruzela wypier….ł aby sobie na koniec firmą pozarządzać jako PO prezes – kur..a geniusz z Mokrzyszowa co na wszystkim się zna a doświadczenie nabywał jako związkowiec w upadającej firmie KiZPS Siarkopol.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Sacro polo

No faktycznie w Stalowej to głównie plecy oglądał bo dopiero w 7 rzędzie siedział ,

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Pewnie że z głową nie stawia na kalineczkę , rzecz w tym że nie ma kogo , co jeden to gorszy ale cóż takie w tej mieścinie struktury i działacze , bo kto by stawiał na takich ludzi z głębokimi korzeniami PZPR – Piotrowicz im wystarczy.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Problem w tym ,ze ludzie są zbyt bojaźliwi , ciemni i zacofani ,żeby postawić na kogoś z zewnątrz . Nie ważne co osiągnął w życiu , ważne ,że swój

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Miernota ale swój bo jakiś radny , w rodzinie urzędas albo działacz związkowy ALE SWÓJ nawet debil może być też .
Rzecz w tym że ludzie uczciwi wolą stać z boku bo skurw…ska banda dla stołka jest gotowa na wszystko aby dostać się do koryta nawet zniszczyć człowieka
Tak się składa w Tbg że czym wyższy stołek tym większe bydle bez skrupułów , na wierzchu zawsze uśmiech a w głowie bandytyzm.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Od piątego rzędu to ponoć ekipa tylko od klaskania i robienia publiki???

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Sacro polo

Dla mnie nieporównywalnie gorsi byli mleczny janek i helikopter, główni grabarze tego miasta , ale oczywiście mogę się mylić

z dala od POlityki
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Cała prawda. Jeden z nich, chce wrócić do POlityki jak wrócił Donalduś do Polski.

Alf
11 miesięcy temu

A drugiego ludzie dalej wybierają nie pamiętają ile narozrabiał

daria
11 miesięcy temu
Reply to  Sacro polo

CZERWONE PEOWSKIE DIABELSKIE POMIOTY!

Bozo
11 miesięcy temu

Już zwykły Pan Mietek z budowy byłby lepszym prezydentem

Lex
11 miesięcy temu

W tym mieście rządzi mafia jak w Warszawie niby są z innych partii a tak naprawdę ręka rękę myje

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Lex

Z tym że tutaj miejscowi zbratali się z tymi z sąsiednich miejscowości – mafia powiatowa z rodowodem PZPR, PO .

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  Lex

W ramach oszczędności pozbawią ludzi kamienic i oddadzą Żydom , jak za II Rzeczypospolitej , gdzie większość to byli mojżeszowi jak i ten grajdoł Tarnobrzeg razem z Baranowem i Klimontowem .

Jerzy
11 miesięcy temu
Reply to  Lex

Tak jest od 30 lat. Były działacz solidarności regularnie brał udział w różnych imprezach organizowanych przez byłego działacza PZPR i na odwrót .

Zainterowany
11 miesięcy temu
Reply to  Jerzy

Piszesz o Władku

Bolek
11 miesięcy temu

Cóż można napisać po takich informacjach.Kompromitacja jak widać nie ma granic lub powtórzyć za jednym z politków PO nagranych w knajpie U Sowy.Dwa razy obiecać to jak raz zrobić

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Czy zwykłe kłamstwo można nazwać kompromitacją ???? – to tylko kłamstwo.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Aj tam. W tej chwili w obietnicach bez pokrycia to nikt PIS u nie przeskoczy. A jak nigdy w historii mamy 5% inflacji i 0,1 oprocentowanie lokat w bankach. Ale NBP i rząd na takie okradanie Polaków pozwala. Mało tego pytany odpowiada ,że nie będzie nic w tej materii zmieniał, podnosząc chociażby stopy procentowe

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jakie obietnice – SAME KŁAMSTWA , Chyba, ze w te obietnice wierzą wyznawcy PiSiorów .

DONALD SŁUGA SZKOPÓW
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

A WYZNAWCY RUDEGO MYSLA,ŻE PINIENDZY NIMA I NIE BEDZIE,BO KTOŚ MUSI SZPARAGI WYKOPAĆ SZKOPOM!

DONALD SŁUGA SZKOPÓW
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

BEDZIE ZIELONA WYSPA OBIECUJE

odp
11 miesięcy temu

tak będzie nad jeziorem druga jamajka tylko co teraz poidzie pod młotek może to być budynek pkp ze względnu na zabytek bo już nie wiem co jest jeszcze pod miasto co można sprzedać a potem odkupić za pare lat tak jak wodociagi i zrobienie jamajki nad jeziorem

obywatel
11 miesięcy temu

Przecież już jest w Tbg na zalewie – zielona jest tylko nikt tam wstępu nie ma – poza wybrańcami.

Tarnobrzezanin
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Mieszkańcy już zauważyli ze władza nad xeem ma własną enklawę. Kto władzy zabroni

plażowicz
11 miesięcy temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Brakuje mi tylko Masztalenki jadącego na łodzi WOPR.

Chmielów
11 miesięcy temu

Kalinka o wiele lepszy Bożek niczego nie potrafi przyciągnął do miasta jakiegoś inwestora ? niech się pochwali bo robić zdjęcia i lans to każdy potrafi. Znalazł jakiegoś partnera na zasadzie partnerstwa publiczno prywatnego aby zrealizować inwestycje w mieście ? Nie bardzo mierny prezydent zdecydowanie gorszy od Kiełba i Mastalerza

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Chmielów

W czym lepszy ???? Podaj przykłady ?????
Co jak co ale w obsadzaniu stołków dla swoich to faktycznie mistrz , przegrał wybory a jego cała świta jak była tak jest i tak w sumie o wszystkim decyduje .

Prawda
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Kalendarz na mistrz w obsadzaniu dyolkoey
Sekretarz Kalinkowa Rady prawni Kalinkowi Czas na rozliczenie tych od stołków i kasy nadchodzi nieuchronnie

Urzednik
11 miesięcy temu
Reply to  Prawda

Sekretarz Kalinkowa. I wielu innych
Rozliczymy niebawem

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Urzednik

A bożka i płutę, Pogańskiego też będziecie rozliczać ???

Pytanie
11 miesięcy temu
Reply to  Prawda

Kto stoi za Sekretarzem i daje dwa etaty. Jeden w urzędzie a drugi przewodnicząca radynadzorczej w spółce Wodociągi. Podobno obecną rada nadzorcza ma podwyżki.

z pępka świata
11 miesięcy temu
Reply to  Chmielów

A gdzie tych inwestorów zainstalujesz? Przecież w Machowie jest już kilka firm w tym truciciele środowiska. Nie wystarczy?

obywatel
11 miesięcy temu

Wszystko w Stalowej ??

obywatel
11 miesięcy temu

No to Bożek – podwyżek i premii nie będzie dla pracowników urzędu, radnych w tym roku i następnych ????
Ciekawe czy kłamie , czy mówi prawdę ???? Chociaż nie wiadomo kiedy kłamca kłamie a kiedy mówi prawdę ????

Chmielów
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

jak nie będzie podwyżek bedą przecież ploletariat ma płacić a szlachta się bawi

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Chmielów

Czyli przewidujesz że kłamca będzie kłamał ??? Chyba słusznie bo po kłamcy można spodziewać się tylko kłamstwa (oszust to oszust).

odp
11 miesięcy temu
Reply to  Chmielów

ale w tym miescie szlachta nie pracuje ze zgledu na zarobki i to miasto sie wyludnia

Kasia
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Oczywiście że kłamie Urzednikom obiecał podwyżki przed wyborami

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Kasia

Ale już dostali ??? czyżby znowu szykował się kłamca z Komitetem z Partii Oszustów do kolejnych wyborów ???
Czyżby oszustki i kłamczuchy znowu rozdawały cukierki na placu targowym w Tarnobrzegu ????

DONALD SŁUGA SZKOPÓW
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

TAK I RYŻY MA PODSKOCZYĆ

urzędnik
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Bożek to za wiele do gadania to nie ma bo on wykonuje polecenia swojego zastępcy.

urzednik
11 miesięcy temu
Reply to  urzędnik

Jak się uprze to ma do gadania .Tylko, że rzadko się upiera bo nie wie na co się uprzeć. HA HA

Adwokat
11 miesięcy temu

Mam Pytanie jestem po aplikacji adwokackiej ile zarabia się w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu bo nie wiem czy mi się opłaca

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Adwokat

To zależy – czy oficjalnie ??? Czy za kupione wyroki (udział w nich) bo to zależy ????

Prawnik
11 miesięcy temu
Reply to  Adwokat

DUŻO

Adwokat
11 miesięcy temu
Reply to  Prawnik

Dzięki

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Adwokat

Nie zdąży przeliczać kopert ?????

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  Prawnik

Dużo czyli ile.Przypominam że w podsłuchanej rozmowie w knajpie U Sowy minister rozwoju i infrastruktury w rządzie PO niejaka Elżbieta Bieńkowska twierdziała że za 6 tys to pracuje tylko idiota albo złodziej

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

A ile dostaje poseł czy senator niezrzeszony, który głosuje tak jak partia rządząca? Podobno jako doradca prezesa jednego z państwowych banków wyciąga miesięcznie ok. 40 000 . Nie wiem czy to mało ale dla mnie więcej niż 6 000

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Czyli idą rozumowaniem przywołanej ministry z PO – nie jest ani idiotą ani złodziejem

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Ale reszta już tak – czyli prawie cały Tarnobrzeg poza wyjątkami z tzw” elity” ( nie brać słowa elita dosłownie to tylko przenośnia ).

Werka
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Ja pracuje za polowe A pracuje juz 35 lat

Kacper
11 miesięcy temu
Reply to  Werka

Widać że lubisz swoją pracę.

Tarnobrzeżanin88
11 miesięcy temu
Reply to  Adwokat

Ale jak adwokat miałby być w Sądzie zatrudniony?

skubiący... trawę
11 miesięcy temu
Reply to  Adwokat

Chcesz pracować na etacie czy jako adwokacina? Na etacie zarobisz niewiele. Jako adokacina możesz „skubać” ludzi na wielka kasę.

Telewidz
11 miesięcy temu

Co teraz powie prezydent Rzecznik nie ponosi odpowiedzialności za słowa a prezydent tak.
Czekamy na odpowiedź

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Telewidz

Przecież rzecznik to „USTA BURMISTRZA ” ( jak pisał po godzinach niejaki julcio Cezio)

  • to zachodzi pytanie ” CZY USTA MOGĄ KŁAMAĆ „????

Kiedyś śpiewano tylko ” czy te oczy mogą kłamać” a w TBG rzecz jest prosta i jasna:
OCZY mogą to tym bardziej USTA.

A później BOŻO po kadencji emeryturka i to niezła dzięki baranom wyborcom – nigdy by takiej nie miał jako nauczyciel .

Mafioso
11 miesięcy temu

Życie polega na kłamstwach i oszustwach. Im więcej będziesz kłamał, oszukiwał ludzi, tym lepszą furą jeździł będziesz. Im mniej będziesz kłamał, oszukiwał ludzi, tym gorszą furmanką jeździć będziesz.

Mówią, że UFO nie ma a w rzeczywistości UFO-ludki są. Im głośniej ktoś o nich mówi tym większe niebezpieczeństwo dla niego utraty życia. Życie polega jednak na kłamstwie. Zwłaszcza rządzących.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mafioso

Ciekawa teoria – komuna jak widać wciąż żywa.

szeroko otwarte oczęta
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zejdź z niebios na ziemię. Oszust na oszuście, złodziej na złodzieju a ty tu z komuną wyjeżdżasz. Otwórz sobie oczy. Oszukują na wadze, na cenie, na jakości towaru, w telewizji, w radiu i gdzie się tylko da, byle na Tobie zarobić.

obywatel
11 miesięcy temu

A wszystko przez Magdalenkę gdzie komuna dogadała się ze swoimi TW.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mafioso

Żyją tacy jak wieprze to i zdechną jak wieprze – nikt nie powie o takich bydletach dobrego słowa .

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Mafioso

To fakt. Kto kombinował w czasie 2 wojny światowej ten żył dobrze tak samo było za komuny i tak samo jest teraz.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

I co o takich mówią ???

łysy
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie tyle kombinował co podpier… tylko że za podpier… był już wyrok śmierci

Paweł
11 miesięcy temu

Pamiętajcie to wszystko przez PiS ich socjalizm i rozgrywa biurokrację

MINISTER Z PO
11 miesięcy temu
Reply to  Paweł

PINIENDZY NIMA I NIEBEDZIE

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  MINISTER Z PO

Dla swoich zawsze są i będą ( patrz nasadzenia – rodzina na swoim).

Mafioso
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Mafie tzw. lokalne są wszędzie, w Polsce i poza nią: urzędy, spółdzielnie mieszkaniowe, lokalne władze… i gdzie by nie popatrzeć tam jakieś mafijne powiązania.

Tores
11 miesięcy temu

Woda w górę, śmieci w górę. Sprzedajmy jeszcze szkołę za grosze i będzie ok, biedota zapłaci za wszystko.

Prezydencie wstyd tak oszukiwać swój lud !!!!!! nie jesteśmy jamochłonami czy innymi pędrakami

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Tores

Niestety – byliśmy podczas wyborów a to oznacza ,że dla tej pierd…jej miejscowej elity JESTEŚMY.

tyle
11 miesięcy temu

I jak Tarnobrzeg? Coś nie tak? Nie narzekać tylko chwalić to, coście wybrali w wyborach.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  tyle

A przestrzegali aby nie głosować na potomstwo kapusia co podpięte ..ło do UB kolegów – bo to dla swoich interesów gotów na wszystko – i mieli rację , genów się da wymienić.

Piotrek
11 miesięcy temu
Reply to  tyle

Tym bardziej, że były czynniki obiektywne.
https://nadwisla24.pl/2018/02/14/jak-pracuja-tarnobrzescy-radni-oceniamy-ich-prace-w-roku-wyborczym-statystyki-i-sonda/
Radny Witold Zych w 2016 r. i w 2017 r. złożył odpowiednio 15 i 36 wystąpień. Dla porównania radny Dariusz Bożek odpowiednio 1 i 2. No ale jak wybieramy wbrew faktom i logice, to trudno, będziemy bulić za wodę, ścieki itd.

rezultat
11 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Parafrazując słynną złotą myśl Josepha de Maistre, w demokracji dana społeczność ma takie władze, jakie sobie wybierze. Skoro wybrano radnego z 3 wystąpieniami w ciągu dwóch lat zamiast radnego z 51 wystąpieniami w tym okresie, to widocznie większość głosujących chciała kandydata mniej zabiegającego o sprawy miasta i mieszkańców zamiast bardziej.

wybór
11 miesięcy temu
Reply to  rezultat

Niestety tak to wygląda. Przy wyborach dominują sympatie, nadzieje i emocje, zamiast merytoryki, realizmu i rozsądku. Zresztą w następnych wyborach nie zanosi się kandydata, któremu możnaby dać ze spokojnym sumieniem kredyt zaufania, skoro do tej pory nikt nawet nie spróbował zebrać podpisów potrzebnych do przeprowadzenia referendum. Przecież nawet gdyby mu się nie udało zebrać podpisów, to wielu zobaczyłoby w nim nową jakość, o którą tak trudno w tym czerwonym mieście.

Piotrek
11 miesięcy temu
Reply to  wybór

Dlatego Tbg pozostanie czerwony. Miejscowi przychylacze nieba gadają, ale nie działają.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Gdzie popatrzysz tam czerwono – do urzędu, do sądu, do prokuratury, do spółdzielni ( zwłaszcza w Siarkowcu) – tam wszędzie PZPR, ZSL, SB-cy, UB-cy, Milicjanci ,. TW oraz ich potomstwo – inne opcje to rzadkość i przypadek ale ktoś musi zapierd…lać na patologie przyniesioną przez Stalina na bagnetach bolszewickich

test
11 miesięcy temu
Reply to  wybór

Dokładnie, kto odważy się spróbować zebrać podpisy do referendum w sprawie odwołania wójta, ten zasłuży na głos. A jeśli nikt się nie odważy lub nikomu się nie będzie chciało wysilić, to nie ma nadziei dla tego miasta.

Realista
11 miesięcy temu
Reply to  test

Już teraz mówię, że nikt nie podejmie się zbiórki podpisów, a w Tarnobrzegu będzie co raz gorzej.

odp
11 miesięcy temu
Reply to  test

już był ten temat ruszany i może by była możliwosc
oddania podpisu na [portalu tylko ile tych chętynych będzie
bo tutaj każdy majtami czesie a nie mysli

Oktawian August
11 miesięcy temu
Reply to  tyle

Niektórzy pisali odnośnie niewybrania na urząd prezydenta miasta Pani Miernik-Krukurki, że kobiety nie nadają się do zarządzania. Mamy kadencję prezydenta-mężczyzny i miasto jest dobrze zarządzane, tak?

obywatel
11 miesięcy temu

Co do tej Pani – efekty są takie że ją wyruchali wszyscy , nawet ci z jej komitetu.
A czy to kadencja „mężczyzny ” raczej wątpię , to takie coś bez jaj, raczej ciota bo efekty są żadne a już wcześniej pisałem że to zwykły oszust i kłamca co najdobitniej teraz wyszło . Jak widać nawet zwykłe „przepraszam ” przez to zakłamaną gębę nie przejdzie bo nie jest do tego zdolny.

obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jest taki radny z komitetu Kukurki ,którywszedl na jej mie4jsce . Nie zrobil nic aby ochronić ją przed utratą pracy . Skutki tej decyzji sa opłakane. Może radny pomoże tej Pani. ?

Informatyk
11 miesięcy temu

W Chmielowie znajdę pracę za ponad 6 tyś zł na rękę

Ozesz hulu
11 miesięcy temu
Reply to  Informatyk

Na 3 etaty to znajdziesz.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Ozesz hulu

Chyba że kalineczka w rodzinie ??

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ludzie Kalineczki to pracują na kilku etatach . Trzeba zrobić przegląd i upublicznić , bo pycha jedst ogromna.
Co z radnym Marianem . Dalej łączy etat w zarządzie spółki z etatem radnego . Co na to prezes ?

ROBOL
11 miesięcy temu
Reply to  Informatyk

TAK ZA 3 MIESIĄCE PRACY

Gruby
11 miesięcy temu
Reply to  Informatyk

W nsg,cegielni czy kryminale tyle płacą ?

łysy
11 miesięcy temu
Reply to  Gruby

1.2500
2.2500
3.3000

maciejko
11 miesięcy temu

I nikt nie pyta które to inwestycje się pojawiły tak nagle że o nich nie wiedział pół roku temu. Czy on ma dziennikarzy i mieszkańców za idiotów? Nie chodzi o to że nie będzie dopłat, chodzi o to że po pół roku nagle przypomina sobie o inwestycjach które są planowane kilka lat naprzód. Po co bredził o dopłatach skoro wiadomo było od początku że ich nie będzie bo nie ma pieniędzy? taki człowiek powinien zapaść sie ze wstydu pod ziemię albo przeprosić. Co zrobi Bożek? Będzie kłamał. Nie ma już mężczyzn w tarnobrzeskiej polityce

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  maciejko

A popatrz do kościoła jeszcze chodzi , jakby nigdy nic ?

orzeł
11 miesięcy temu
Reply to  maciejko

jakich dziennikarzy? przecież kobita z radyja to partnerka niedorzecznika, w echu dna też swoi

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Dotacja jest – jest to jest OK.

Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Ktoś przy okazji zadał dobre pytanie ile zarabiają prokuratorzy i adwokaci w Sądzie ?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Oficjalnie czy za właściwy wyrok ???
Ważne też która adwokacina prowadzi sprawę i jakie ma znajomości, pod okiem jakiego sędziego robiła aplikacje ???
Ważne ile mocodawca dał kasy ( do podziału ).
Zarabiają na dostatnie życie na prowincji ( jak mawiała prezes Sn ).

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Powiedzmy oficjalnie ile ?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Możesz kraść bez obaw na stacji ( nawet starych) ile chcesz, kiełbasę w sklepie ile uniesiesz – takim wolno – wiadomo elita, nadzwyczajna kasta a o resztę to kto by się pytał w sądzie mogą kłamać, okradać ludzi, oszukiwać i pierd ..ć co im ślina na język przyniesie ( zapytaj pokutyckiej).

skubany
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Prorok ma stała pensję. Adwokat na jaką kwotę skubnie klienta tyle zarobi. Od spraw finansowych na ten przykład jest jakiś procent „urobku”. Sprawa dotyczy 100 000 zł to jest z tego jakiś procent np. 10-20 , se ustalą itepe.
Był taki jeden w Tbg co twierdził, że u niego zapytanie o drogę to kosztuje. Kasiorę zabrał do … grobu. Może na drugim świecie mu się przyda. Może i tam są potrzebne, może i tam przekupstwa o miejsca w loży raju. Jeden czort wie jak tam jest. Nikt nie przyjdzie i nie powie.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  skubany

A na pogrzebie tylko swoi a póżniej wszyscy prędko zapomnieli o sk…..

zorientowany
11 miesięcy temu

Dopłata była przygotowana ale siostra nie pozwoliła.

Odyseusz
11 miesięcy temu

Gdzie rządzą ludzie PeŁo tam same POdwyżki i kłamstwa !!!

czaskowski w warszawie.jpg
Majtuś
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

a niektóre baby sikają w majtki na widok Czaskoskiego.

ROBOL
11 miesięcy temu
Reply to  Majtuś

CHYBA ZE STRACHU

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  ROBOL

Ze śmiechu .

FEKALIOWY JOE
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

ZWE STRACHU,ŻE WISŁA ZNOWU POPŁYNA FEKALIA

łysy
11 miesięcy temu

Ja to sam mieszkam więc nie muszę oszczędzać i tych podwyżek nawet nie odczuje ale nie zazdroszczę rodzinom które mają kilkoro dzieci bo ich to ładnie szarpnie po kieszeni szczególnie woda

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  łysy

A podwyżka centralnego ogrzewania i ciepłej wody z ECO o 20 procent.

odp
11 miesięcy temu
Reply to  łysy

no tutaj dzieci są nie winne ale 500+ zabierają wiec kupno nowych aut odpada i szkoła też nie jest tania ale unas jest wiecej zamykanych i niszczonych pod nowe bloki ale mieszkanców nie przybywa tylko ubywa tak jak z młodymi mieszkancami w tym miescie

Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Mastalerz ma startować na prezydenta miasta warto rozpatrzyć ten wybór ma mój głos

NIGDY !!!
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Pieprznij się w łeb. Wszyscy już byli , wszyscy już byli, wszyscy już byli… i nic dobrego dla miasta nie zrobili.
Chcesz mieć Mastalerza w każdej szafie, szufladzie, na każdym prospekcie , na słupie, na każdej imprezie w Tbg?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Niech spierd…a politolog pierd. .by na palmy – tam jego miejsce .
Już widzę za plecami cwaniaka bochyńskiego, dybusa, niedbałowskiego, itd aby kasę kroić z myślą o sobie

Gruby
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jak nie będzie innego kandydata to Mastalerz wygra i wcale bym się nie zdziwił .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gruby

Jak śmie to ści….. startować.

Tarnobrzezanin
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A Bochyński dalej na fali.
Ostatnio od Bozka dostał etat w radzie nadzorczej

Wszystko w domu i kasa się zgadza

Odyseusz
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Mastalerz, Kiełb , Bożek ta sama liga miernot i skompromitowanych karierowiczów !

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Tu nawet ja CI nie zaprzeczę , chociaż raz .
To wszystko bez różnicy którego pierwszego wymienisz a wszystko z komunistycznym pochodzeniem

Dariusz nic nie potrafię
11 miesięcy temu

Słowo Papy Smerfa jest jak szum wody w kiblu. Ten koleś jest przeżarty fałszem na wskroś. Mieszkańców Tarnobrzega dyma na każdym kroku – bardzo droga woda, śmieci, płatne parkingi… A nocami wyłączone większość latarni, a chodnika do cmentarza nie ma, a drogi dziurawe, a szkoły na sprzedaż. Ciągle podwyżki, opłaty – a miasto nic nie daje w zamian. Dlaczego? bo jest źle zarządzane, bo pieniądze są trwonione, bo ludzie zarządzający miastem albo tu nie mieszkają albo nie identyfikują się z Tarnobrzegiem.

basta
11 miesięcy temu

Skończcie te lamenty, za którymi nie pójdzie referendum, protest ani inne konkretne działanie. Wybieracie „najlepszego kandydata”, potem wielkie zdziwienie, zawód i narzekanie, a w następnych wyborach znowu wybieracie „najlepszego kandydata” i koło się zamyka. Nie zszokowałoby mnie, gdyby Bożek został wybrany na następną kadencję, bo jak wielu przekonał obietnicą drogi obwodowej i infrastruktury nad jeziorem, tak wielu utwierdzi ich wykonaniem.

Lupus
11 miesięcy temu
Reply to  basta

Tak jak ktoś wyżej pisał: Zych 51 pism, Bożek 3. Zych nie jest z mojej bajki, ale po samej liczbie pism w porównaniu do Bożka zdecydowanie bardziej zasługiwał na głos, nie trzeba było nawet wchodzić w programy wyborcze. Kogo wybralibyście na prezydenta na następną kadencję: Bożka, Mastalerza czy Kalinkę? A może Plutę jakby startował?

plakat
11 miesięcy temu
Reply to  Lupus

Przemowy, obietnice, uprzejmości, hasła, uśmiechy i będzie.

Mieszczanin
11 miesięcy temu
Reply to  Lupus

Jak Zych teraz wystartuje to ma szansę tylko musi więcej rozmawiać z ludźmi szczególnie z młodzieżą ale nie tylko. Poza tym jest rodowitym tarnobrzeżaninem ale co ciekawe nie jest związany z żadnym układem więc tym bardziej ma szansę.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszczanin

Z całym szacunkiem dla Pana Zycha , ale Jego pomysły w kampanii były dla mnie trochę oderwane od rzeczywistości. Jego zdaje mi się ostatnie miejsce , choć może niesłuszne wydają się to potwierdzać.

Dona
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jakie pomysły? Pisz konkretnie a nie fantazjuj.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  basta

Nadal twierdzę ,że ze zgłoszonych kandydatów był najlepszym wyborem. Jeżeli nie pojawi się nikt sensowny , który coś w swoim życiu już osiągnął , to najpewniej Pan Bożek będzie miał reelekcję w kieszeni. Na razie nikogo takiego nie widzę. Ale może znajdzie się jakiś mądry odważny człowiek. Jeszcze trochę czasu zostało

Lupus
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Czyli kolejne 5 lat zabudowywania jeziora, urządzania terenów zielonych i innych cudów? Zarąbista opcja…

Piotrek
11 miesięcy temu
Reply to  Lupus

Był najlepszym wyborem? Radny Witold Zych w 2016 r. i w 2017 r. złożył odpowiednio 15 i 36 wystąpień. Dla porównania radny Dariusz Bożek odpowiednio 1 i 2. Od kiedy 3 jest większe od 51?

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Mam Ci przypomnieć niektóre pomysły Pana Zycha ? Most przez Wisłę , wody siarczkowe i centrum komunikacyjne. Finansowanie z obligacji przychodowych. Pytam się jaka prywatna firma kupi takie obligacje na budowę mostu ? Jak jej się to kiedykolwiek zwróci ? Co może bilety będą za przejazd? To dla mnie prawie tak jak jeden z kandydatów obiecywał fabrykę koncernu samochodowego i tramwaj czy metro nad jezioro.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jednak chyba nie mówił ,że budowa mostu ma pochodzić z obligacji przychodowych. Tak ,że wycofuję się z tego i przepraszam

Dona
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

To się zdecyduj a nie pisz bzdur. Wszystkie te projekty są ważne dla miasta. Gdzieś dzwoni ale nie wiesz gdzie.

Piotrek
11 miesięcy temu
Reply to  Lupus

Sorry, komentarz wyżej jest do Alfa.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

To jak ten kłamczuch i oszust był najlepszym kandydatem to reszta ciekawe jaka ???
Człowiek który oparł kampanię na kłamstwie i oszustwie i dzięki oszustwu i kłamstwu wygrał to może to i powtórzyć – tony znaczyło że w Tbg nie tylko barany ale głąby do kwadratu ????

Tarnobrzezanin
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Oszukał pod każdym względem
A te jego umizgi do Warchoła Kalinkow i Sobolewskiego aż
zawstydzają mieszkańców

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Kogo zawstydzają to zawstydzają ,
Bo mało wiecie – to to samo środowisko : kalineczka i kłamcą , te same nawyki, przyzwyczajenie i ten sam sposób postępowania.

Alfie
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

To niech mieszkańcy znowu go wybiorą i płacą co raz więcej za usługi komunalne. Niektóre drogi w centrum i na osiedlach czekały 20-30-40 lat na gruntowny remont, to jakby co poczekają jeszcze 5 kolejnych. Za to będzie dalszy ciąg ulicy nad jeziorem, promenada na Serbinowie, czy kolejne dzieła sztuki w zamku. Zamieszkamy w nich, odziejemy się nimi i najemy, co prawda tylko w serduszku, ale zdaniem niektórych dla tych uczuć warto wydać kolejne miliony na zbytki zamiast na rzeczy podstawowe.

Piotrek
11 miesięcy temu
Reply to  Alfie

Teraz mądrość w komentarzach. A przed wyborami nie dało rady porównać liczby wystąpień poszczególnych z kandydujących radnych i wyciągnąć z tego prostych wniosków.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Jeżeli według Ciebie powinien wygrać kandydat z największą liczbą wystąpień to gratuluję

Piotrek
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Gdzie napisałem, że powinien wygrać kandydat z największą liczbą wystąpień? Chodzi o określenie jakiegoś „progu wejścia” dla kandydatów z rady. Pewnie zapytasz o liczbę wystąpień, więc podaję: minimum średnio jedno wystąpienie na miesiąc, czyli w ciągu dwóch lat (2016-2017) minimum 24 wystąpienia. Radny Zych to spełnił, radny Bożek nie. Potem można porównywać programy wyborcze itd. Jeśli tego nie rozumiesz, to chwal dalej Bożka.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Coś mi się wydaje że ten twój Zych to też HISTORYK – daj że więc spokój z takimi . Zresztą po jego pomysłach : odwiert, centrum komunikacyjne (PKP) czy też park w Zwierzyńcu to takie same jak ścianka, nasadzenia, witacze , zalew – za które tylko koszty zapłaciłby zwykły mieszkaniem a zysku ani ch…ja.
Daj już spokój z historykami, politologami, nauczycielami w-f itp.- ludzie bez wizji, zmysłu myślący tylko sobie i swoim hobby .
Następny geniusz intelektualista tarnobrzeski oderwany od rzeczywistości z pierd…..onymi i poje….nymi pomysłami na koszt miasta realizujący urojone wizję miasta.,

Piotrek
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Równie dobrze ja mógłbym napisać Tobie, żebyś dał sobie spokój z negacją wszystkiego i wszystkich. Znajdź i wskaż rozwiązania, ludzi na których głosować, a nie tylko to nie, ten nie. Zresztą, jak nie podobają Ci się pomysły Zycha, to głosuj na Bożka, o ile wystartuje. Zdaje się, że na niego głosowałeś w ostatnich wyborach. Ja nie, bo byłem w stanie sprawdzić sobie aktywność kandydatów z rady przed wyborami i na tej podstawie zrobić pierwszy odsiew.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

To sobie popisaliśmy – ty swoje ja swoje .
Zwracam uwagę że oni są tacy sami – realizacja wizji swoich na koszt mieszkańców a mieszkańcy oprócz kosztów nic z tego nie mają i mieć nie będą – bo niby co ????
Znowu coś na pokaz a czy to naprawdę mieszkańcom potrzebne (być może nielicznym tak jak ścianka , park linowy itp…..).
Niech ściągną inwestorów dających miejsca pracy i dobrą płacę to i kasa będzie dla miasta z pożytkiem dla mieszkańców a tak to jeden wielki pic na wodę , zupa ratatuj , pokaz aby się wypromować i lansik sobie zrobić.
Zych już był radnym – głos zabierał ale wskaż jakieś osiągnięcie które przyniosło korzyści wymierne dla miasta ?????

Piotrek
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie kojarzę takiego osiągnięcia, w tym zgoda. Z drugiej strony co mógł wskórać jako pojedynczy radny? Ale przynajmniej składał wystąpienia w jakiejś sensownej liczbie. No i się nie pomyliłem wybierając go spośród kandydatów z rady, bo pozostał wierny swoim pomysłom i nadal działa, mimo że nie ma go już w radzie. Natomiast co do tego jakie są te pomysły, to każdy ma swoje preferencje, ale pierwszy odsiew kandydatów powinien być na podstawie kryteriów obiektywnych i o to cały czas mi chodziło.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Dobre określenie ” pierwszy odsiew” rzecz w tym , że tu nie ma co odsiewać , tylko wyrwanie tego chwastu i wypalenie może przynieść jakieś zmiany – dotyczy to zarówno byłych jak i obecnych bo oni mają skrzywione mózgi a mieszkańcy się dla nich nie liczą tylko koryto.
Jak się bliżej przyjrzeć kandydatom i ich komitetom wyborczym to praktycznie ci sami ludzie, z tego samego środowiska, bez sukcesów, dotychczas utrzymujących się prawie tylko na koszt mieszkańców ( nauczyciele, urzędnicy,, politolodzy im podobni, pracusie z mafii spółdzielczej , wieczni działacze ( milicjant Alfred) niby społecznicy ze stowarzyszeń ( funkcjonujących jedynie prawie dzięki dotacjom z urzędu, powiązanych z lokalnymi mediami które dostają też dotacje z urzędu) oraz potomstwo, rodzina, kolesie w interesach ( vel Partyka)
Ale mieszkańcy muszą to zrobić bo inaczej sprywatyzują wszystko i będą bulić .
Od gadania i wystąpień radnych nic z tego nie wynika a osiągnięć też brak, tylko potrafią dzielić , obciążać mieszkańców, wymyślać podatki ( zalewowy, parkingowy) i marnotrawić kasę na ściankę, nasadzenia, bratki na rondach, filmy o swoich urojonych pomysłach – nasadzenia( a już chwasty na Sikorskiego zapierd….ją ) , zakupie kolekcji itd.

Realista
11 miesięcy temu
Reply to  Alfie

Kto wie, może za kilka lat z tego dobrobytu ludzie będą robić w jeziorze pranie itp.?

Bogdan
11 miesięcy temu

Podziękujmy radnym,szczególnie specjaliście od miejskiego budżetu panu Szwagierczakowi.

Dziękujemy
11 miesięcy temu
Reply to  Bogdan

Nie tylko Szwagierczak A Mikrut a Szwedo a Ogorzalek k gdzie są Czy oni się poddali czy zostali przekupieni?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Dziękujemy

Najważniejsze że kasa jest dla stowarzyszeń i fundacji – można pozować na społecznika za kasę mieszkańców.

Iskra Sobów
11 miesięcy temu
Reply to  Dziękujemy

Właśnie, gdzie jest Szwedo? likwidacja chodnika do cmentarza do Sobowa a ON nic. Droga woda co szczególnie ważne na wsi Sobów a ON nic!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Iskra Sobów

A gdzie milicjant Alfred – wieczny społecznik za kasę ? Tu kasa jako radny miejski, tu przewodniczący osiedla, chyba jeszcze w jakiejś komisji z miasta, tam członek rady miasta – niezły sposób na życie – tu dieta, tam dieta i można żyć nie robiąc nic tylko zasiadać w organach miasta i spółdzielni TSM.
Słuchu o nim nie ma jakby był i nie był, jakby głosu nie miał. ale rączka do góry ZA zawsze.
Tak się nieźle żyje jako niby społecznik – tylko zawsze na koszt mieszkańców .

Pytajuncy
11 miesięcy temu
Reply to  Iskra Sobów

O jakim chodniku do cmentarza w Sobowie piszesz? Do cmentarza nie dochodzi żaden chodnik

Paweł
11 miesięcy temu

A wczoraj zdrożało ogrzewanie 50 zł Jest super

leon
11 miesięcy temu

No to zaczynamy spłacać kolekcję dzikowską i nieróbstwo wodociągów

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  leon

I armatki do odkomarzanie !

Antek
11 miesięcy temu
Reply to  leon

Zazwyczaj jak się nie zna na czymś lub też nie ma się wiedzy to nie powinno się zabierać głosu. Kolekcja została pozyskana z dotacji przez muzeum więc nie pisz głupot że z wodociągów na to poszło . Jak chcesz szczegółów to idź do muzeum i się dowiesz co nieco na ten temat ( lub wystosuj pytanie w trybie informacji publicznej).

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Antek

Zapominasz o jednym, że burmistrz chciał sprzedać udziały w wodociągach aby kupić kolekcję co jest faktem bezspornym o czym sam mówił w mediach a rada miasta nawet podjęła w tym temacie uchwałę.
To że później zmieniła się sytuacja nie zmienia faktu że chciał sprzedać udziały w spółce stanowiącej majątek miasta dr facto mieszkańców. Pozostaje także sprawa pozostałej kwoty które miasto ma ( miało dołożyć , te kilkadziesiąt tysięcy złotych – z czego to jest ta kwota ??).

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  leon

Z kolekcję to akurat pudło. Koniec końców zdaje mi się ,że miasto zapłaciło za nią jedynie kilkaset tysięcy złotych .Resztę dołożyło ministerstwo. A to miasto jest jej właścicielem. Tu muszę władze pochwalić , co jednak często mi się nie zdarza. Trzeba jednak być sprawiedliwym

daria
11 miesięcy temu

Niech szl. trafi tych ludzi odpowiedzialnych za te ceny w tej miescinie,ale ważne ,że parasole dupy mocza w jeziorze

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  daria

Ważne że tarnobrzeżanie ponoszą koszty imają gów…no do powiedzenia – wizja burmistrza w realizacji.

odp
11 miesięcy temu
Reply to  daria

według mnie powinni społdzielnie inwestować w baterie słoneczne bo już woda w góre teraz ogrzewanie a za nie długo puidzie prad w góre wiec niech remotowe podniosa i zaczna montowac na dachac

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  odp

Zainwestowały w podwyżki dla siebie tam pracujących ale nawet tego wam oszuści nie powiedzieli (zapytaj prezia Z Turkiestanu , jak co roku) tak było , jest i będzie póki PZPR i jej egzekutywa, TW, milicjanci, związkowy z postkomunistycznego związku z Siarkopolu – tam będą zasiadać w organach i pracować.

UBEK
11 miesięcy temu
Reply to  odp

PODNIOSĄ,PODNIOSA,JUŻ WKRÓTCE

wacek
11 miesięcy temu
Reply to  daria

wara od parasoli galony gdyby nie parasole gotowalibiscie tak jak to tej pory zupe z szyszek

daria
11 miesięcy temu

Ludzie psychicznie nie wytrzymają,żal,nadchodzi ,cena wody największa w Polsce,kiedy referendum?

Weronka
11 miesięcy temu

FORSE od ludzi to ciągnąć potrafią
A na placu czerwonym od lat stoi walącą się ruina to NIC Z TYM ZROBIC NIE MOGA!!! Najlepiej ogrodzić siatka i rece umyć

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Weronka

Bo to jedna ?
Ale lans i sukces poszedł w świat – na rynku za kasę mieszkańców jest klub seniora, dozowniki kupione bo niby chrześcijanka tak z rady chciała.

Polak
11 miesięcy temu
Reply to  Weronka

To prywatny budynek to nic nie można zrobić. Niejaki Gieremek twierdził , że „tylko prywatyzacja” w domyśle ma zmienić, ale czy na lepsze to nie mówił.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Polak

Miasto bogate : witacze, nasadzenie, kwiatki, kibel za 500 tyś, , rozdaje dozowniki, prezenty nad zalewem
– a kur..nie stać ich kupić kilka starych ruin kamienic ????

JAK MOZNA TAK KŁAMAĆ!
11 miesięcy temu

KŁAMCA,KŁAMCA,KŁAMCA,A PO JUTRZE DO KOŚCIOŁA

obywatel
11 miesięcy temu

I do komunii tak jak wice – wygląda że to tylko na pokaz – fałszywi do cna.

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Vice do komunii a kto mu dał rozgrzeszenie?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

No przecież chodzi i przystępuje – często u dominikanów . O kur .wa – jak dominikanie takim pozwalają brać , przecież to świętokradztwo .

KŁAMCZUCH
11 miesięcy temu

DO KIEDY SANDOMIERZ BĘDZIE NAM WYWOZIŁ ŚMIECI?

Okradziony
11 miesięcy temu
Reply to  KŁAMCZUCH

Do końca świata i jeszcze dzień dłużej. Tak samo jak Kraków nas wozić starymi autobusami. Stalowa Wola okrada z pociągów i terenów inwestycyjnych nad Wisłą. Mielec przyłącza prąd. I wszystko to dzięki nieudacznikom z urzędów. O zgrozo niektórzy są tam wybierani już kilka kadencji!!! Mam nadzieję że żaden z nich się tam nie znajdzie po następnych wyborach. Oni się będą pchali bo sobie taki ustrój wymyślili jakim jest DEMOKRACJA czyli DEMOny KRAdną w majestacie prawa. Okradają mieszkańców i to miasto. Nic im za to nie będzie do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. 🙁 🙁 🙁

waldi
11 miesięcy temu
Reply to  Okradziony

a wy ukradliscie wojewodztwo sandomierzowi

Tarnobrzeżanin
11 miesięcy temu
Reply to  waldi

Buc

wojto z sando
11 miesięcy temu
Reply to  KŁAMCZUCH

do momentu az bedziecie juz czysci

gerwazy
11 miesięcy temu
Reply to  wojto z sando

czyli sandomierz to jeden wielki śmietnik?buhahahahaha

wojto z sando
11 miesięcy temu
Reply to  gerwazy

czlowieku a co ty mosz w tym twoim tarnobrzegu komuna troche podniosla to miasteczko choc zupelnie nieslusznie

Witold
11 miesięcy temu
Reply to  KŁAMCZUCH

Dwie kadencje mlecznego dziubaska,kosztowały nas więcej niż zabory.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Witold

Oby napewno – za mleczarza może chlali ale to i dobrze bo nie mieli czasu na pierdo…nr pomysły typu ścianka, parkometry, nasadzenia, kolekcja, witacze tak jak obecni
i poprzedni popierd…ncy.
Co dopiero skończyli plewić a tu już chwasty zapierd…ją w górę – tyle kasy pasożyty z urzędu roztrwonili z kłamcą na czele, chciał się historyk chwalić nasadzeniami a tu tylko kasę trzeba wydawać na plewienie.

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ten projekt z roślinami w pasie drogowym później te osłony i plewienie to działanie niegospodarne. Kto się za to weźmie Chyba nikt bo koledzy czuwają.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

A kto ma się wziąść jak tu policjant okradł ludzi ( razem z innymi) ponad 2 mln, prokurator kozła rżnie a tarnobrzeska kasta nadludzi udaje przygłupów – złodziej to może tylko złodzieja okraść o ile razem nie z rodziny złodziei

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  KŁAMCZUCH

Do kiedy ??? Do puki emeryci nie umrą, młodzi wyjadą a reszta spierdo….li bo ich na wodę ,. Wywóz śmieci, podatki nie będzie stać oraz jak Bożek kłamcą wszędzie parkometry postawi .

Jan
11 miesięcy temu

A gdzie piątka jełopow protestująca nad fontanną, interesuje ich tylko TVN?

protestujace komuchy
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

tak nas interesuje tylko tvn,taka nasza szczujnia kłamliwa

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Na kawie u burmistrza byli po a teraz ???? pewnie znowu coś w obronie kasty albo lempard – swoi napewno do burmistrza bożka nie będą krzyczeć ” WYPIERD….AJ – bo to swój

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Lepiej popatrz ile osób było kilka dni później na konferencji Pana ministra Webera. Po prostu Polacy obojętnieją już na wszystko. Podejrzewam , że gdybyśmy zostali okupowani to na demonstrację sprzeciwu przyszłoby może ze 20-30 osób. Tak wygląda koniec demokracji obywatelskiej. Prócz miski ryżu , wszystko inne przestaje mieć znaczenie

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

To świadczy tylko o tym, że tak naprawdę mieszkańcy mają w du ..IE jednych i drugich – nikomu już nie wierzą i w te brednie które opowiadają.

Gość
11 miesięcy temu

Jak ma nie kłamać skoro cały ten jego wybór był oparty na kłamstwach. Niby bezpartyjny a z namaszczeniem i poparciem PO PSL i LEWiCY. Miało być razem dla Tarnobrzega a zaraz po wyborach okazało się że razem ale tylko z zydo- komuną(?) PINOKIO I TYLE.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Zwykły oszust i kłamcą – bezpartyjny – całe PO, SLD, ZSL, milicja , ub- czy, SB -cy , milicjanci komunistyczni , byli komuniści z PZPR ( nawet w komitecie wyborczym była PZPR i teraz PO).
Zresztą jak się przyjrzeć radzie nadzorczej to samo komuchy lub ich potomkowie, złodzieje z mafii spółdzielczej o rodowodzie komunistycznym itd .).
Niech was nie zmyli przynależność obecnych i byłych do PIs-u u czy innych niby prawicowych , czy też teraz uchodzących za katolików – to zwykłe zakłamane szyję tylko dla kasy i koryta .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Najgorsze że chodzi do komunii, spowiada się , udaje katolika – tak jak SB-cy , UB-cy do kościoła chodzi na pokaz albo aby kogoś nagrać lub podpiera…pić.
Ścierwo to ścierwo.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Żele zrozumiałeś RAZEM Z TARNOBRZEGA ale nie dodali reszty bo się nie mieściło WYDOIMY DLA SIEBIE ILE SIĘ DA..

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Ewidentnie oszukali wybowców . Bożek poszedł do wyborów anty pis. Po wyborach idzie pod ręke z Kalinką . Kalinkowi rządzą w urzędzie i w mieście. Przykład Kopalnia Machów . Kalinka wywalił likwidatora i powolał swojego dzialacza pis. Bożek zostawił i jeszcze nic nie wymaga w temacie likiwdacfji. . Sekretarz urzędu powołana przez Kalinke i zostawiona. To ona rządzi urzędem a nie Bozek . Wystarczy popytać urzędników co się dzieje. ITD to tylko dwa przykłady .Reszta widoczna gołym okiem . Do wyborów pis gotowy kadrowo , że hej . Nic nie będą zmieniać bo jak wygra ponownie Bożek to i tak pisowcy zostaną na stołkach.

TARNOBRZEG WALCZY O SZPRYCHĘ
11 miesięcy temu
maniek z dwikoz
11 miesięcy temu

my tyz

obywatel
11 miesięcy temu

Szprychy nie ma bo u góry boję się , że w Tarnobrzegu ją sprywatyzują i sprzedadzą jak całą resztę.
I dobrze bo znowu burmistrz, urzędasy, radni dali by sobie i swoim podwyżki, premie, umowy zlecenia dodatkowe z tego co uzyskali ze sprzedaży a za resztę by kur ..a zrobili jakiś gród słowiański, dosadzili by jeszcze nasadzenia, film zrobili i być może w pojeb ..ych mózgownicach uroiło by się kasyno i burdel.

Komar
11 miesięcy temu

A wszystko to w imie tego żeby okoliczne wioski mogły w lepszych warunkach moczyć genitalia nad jeziorem

Bieda piszczy
11 miesięcy temu
Reply to  Komar

sponsoring wypoczynku nad jeziorem kosztem biedoty tarnobrzeskiej, tfuj

UBEK
11 miesięcy temu
Reply to  Bieda piszczy

RACJA 1000%

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  UBEK

Mamy teraz Hawaje . Tylko ,że kosztem mieszkańców.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Komar

W imię tego aby inni podziwiali kolekcję, nasadzenia itp pierdoły na koszt mieszkańców.

mariusz
11 miesięcy temu
Reply to  Komar

w tej okolicy nie ma i niebylo czegos takiego jak jezioro

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  mariusz

Ty wiesz ja wiem a tarnobrzeska inteligencja wie swoje bo tu jest inaczej , czym głupszy tym wyżej się dostaje , czym głupszy tym większy ma wpływ na to co w mieście się dzieje .

smile
11 miesięcy temu

Widziałem całą bajkę o Papie Smerfie….ale nie było tam mowy o podwyżce wody….:)

TBG bardziej świadomy
11 miesięcy temu

Ktoś nas dyma bez naszej wiedzy i zgody? Jak to nazwać?

obywatel
11 miesięcy temu

Siwobrody Dziadek Mróz że wschodu bo Św. Mikołaj z północy to nie jest .

Mtbg
11 miesięcy temu

„Łączna cena za wodę i ścieki na terenie Warszawy i okolic wynosi 9, 85 zł brutto”

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Mtbg

A u nas ile to będzie po podwyżce ? Podejrzewam ,że tradycyjnie 1,5-2 razy drożej. Tylko tam zarabiają kilka razy tyle co u nas. A Pan Prezydent za chwilę powie ,że w mieście się dobrze żyje

Mtbg
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

około 18

Dom zly
11 miesięcy temu
Reply to  zilobi

U nas trujoki jeżdżą po ulicach, winni prywatyzacji się teraz śmieją.

wojto z sando
11 miesięcy temu
Reply to  Dom zly

a cio to jest?

WSIUR SANDOMIERSKI
11 miesięcy temu
Reply to  wojto z sando

A GÓWNO NASRANE KOŁO BRAMY ŁOPATOSKIEJ

wojto z sando
11 miesięcy temu

wiesiu z wielowsi to ty?

wieś
11 miesięcy temu
Reply to  wojto z sando

no

As
11 miesięcy temu
Reply to  Dom zly

Mleczarz i maly fiat ?

Tarnobrzeg OK
11 miesięcy temu
Reply to  Dom zly

niech ich nieugaszony ogień piekła pochłonie

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Tarnobrzeg OK

Lucyper ich blisko siebie umieści – tacy genialni.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  zilobi

A u nas wszystko sprywatyzowali ale co nieuki mieli zrobić jak sobie z niczym nie radzili