Trwają zapisy do trzeciej edycji Biegu Szklarskiego

Już 26 września 2021 wystartuje trzecia edycja Biegu Szklarskiego. Podobnie jak w poprzednich edycjach, całość pieniędzy zebrana w jego trakcie zostanie przekazana na cele charytatywne. Imprezę współorganizuje NSG Group oraz MOSiR w Sandomierzu i Tarnobrzegu.

Bieg Szklarski organizowany jest od 2018 roku przez NSG Group oraz MOSiR w Sandomierzu i Tarnobrzeg. Nazwa biegu nawiązuje do działalności firmy, która jest jednym ze światowych liderów w produkcji szkła budowlanego i szyb samochodowych. Również pierwsza trasa biegu nawiązywała do tego faktu – zaczynał się on w hucie szkła Chmielów, kończył zaś w hucie w Sandomierzu.

Tegoroczne edycja odbędzie się 26 września bieżącego roku – w 2020 roku bieg został odwołany z powodu pandemii. Obejmować będzie trzy dystanse: bieg główny, który rozpocznie się pod Pałacem Tarnowskich w Tarnobrzegu i zakończy 21,1 kilometra dalej na Bulwarze Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu oraz Szklana Piątka i Nordic walking 5 km, które wystartują spod bramy zakładu Pilkington w Sandomierzu i zakończą się na nadwiślańskich bulwarach.

Bieg od samego początku wspiera różnego rodzaju działalność charytatywną. Całość wpisowego w tym roku zostanie przeznaczona na imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z regionu sandomierskiego.

Bieg Szklarski od samego początku miał na celu promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Cieszymy się, że po trudnym, naznaczonym pandemią 2020 roku, mogliśmy wrócić do jego organizacji i mamy nadzieję, że kolejne edycje odbędą się bez problemów i przyciągną jeszcze więcej zainteresowanych – mówi Józef Banaś, organizator wydarzenia po stronie NSG Group.

Na uczestników biegu czeka pakiet startowy składający z koszulki technicznej, zaś po zakończeniu wszyscy dostaną pamiątkowe medale i będę mogli skorzystać z dostępnego na mecie cateringu. Zwycięzcy dostaną nagrody, a spośród wszystkich uczestników organizatorzy rozlosują nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje i regulamin dostępne są na stronie internetowej Biegu (www.biegszklarski.pl), fanpage’u na Facebook (https://pl-pl.facebook.com/biegszklarski/) oraz bezpośrednio u organizatorów pod numerem 605192829. Zapisywać można się przez stronę https://competitions.timekeeper.pl/competitions/75 do 15 września bieżącego roku.

O firmie:

NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w trzech podstawowych sektorach: Motoryzacyjnym, Architektonicznym i Nowych Technologii. Sektor architektoniczny dostarcza szkło do zastosowań architektonicznych, energii słonecznej oraz innych sektorów. Sektor motoryzacyjny obsługuje rynek oryginalnego wyposażenia (OE) i części zamienne (AGR). Nowe Technologie to sektor obejmujący zróżnicowane i złożone procesy biznesowe i produkcyjne takie jak soczewki, światłowody do drukarek i skanerów, specjalistyczne włókno szklane służące do produkcji kordów stosowanych w paskach rozrządu oraz płatki szklane.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.pilkington.pl.

info: materiały prasowe

Jaką gaśnicę proszkową wybrać?

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
11 miesięcy temu

Nsg pilkington – najniższa krajowa, mobbing, wyzysk, brak szacunku dla pracowników. Zbojkotować ten bieg!

wojto z sando
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

a cosie mysleli ze to bedzie raj na ziemi?na tym polega kapitalizm

Kimono Franek
11 miesięcy temu
Reply to  wojto z sando

Amelinowy nosku nie kto nie pyta cię o zdanie.

Łysy
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Ale jakie jedzenie dobre przyjdź na linie to zobaczysz

wojto z sando
11 miesięcy temu

co tarnobrzeg ma wspolnego z p[rzemyslem szklarskim?

Kimono Franek
11 miesięcy temu
Reply to  wojto z sando

A co stalowa ma wspólnego z wiklinowym ornatem?

wojto z sando
11 miesięcy temu
Reply to  Kimono Franek

zaytaj sie mieszczuchu tarnobrzeski

Kimono
11 miesięcy temu
Reply to  wojto z sando

Buroku z lasu won, bo pogonie

wojto z sando
11 miesięcy temu
Reply to  Kimono

no no tarnobrzeg to miasto

wasyl
11 miesięcy temu

W nagrodę będą dawać po tafli szyby . Zwycięzca 3 tafla w ramie .

pozdrawiam
10 miesięcy temu

zabrali p[rzemysl szklarski z sandomierza tyle maja z tym wspolnego

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content