Wzmocnisz ciało i poprawisz sylwetkę. Ten prosty przyrząd do ćwiczeń gwarantuje świetne efekty

Wcale nie musisz inwestować w bardzo drogi, wyszukany sprzęt treningowy, aby uzyskać widoczne, konkretne efekty ćwiczeń. Drążki do podciągania, bo o nich mowa, są tanie, łatwe w montażu i użytkowaniu, a przy tym nie zajmują dużo miejsca, więc sprawdzają się nawet w małych mieszkaniach.

Jakich rezultatów treningów możesz się spodziewać? Jak ćwiczyć i jaki sprzęt wybrać do domowej i profesjonalnej siłowni? Podpowiadamy.

Co daje podciąganie na drążku?

Jak się okazuje, drążek do podciągania to całkiem wszechstronny przyrząd treningowy, tj. pozwalający wyćwiczyć różne partie mięśni. Tutaj wzmocnimy przede wszystkim mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej. Wiele jednak zależeć będzie od techniki, nachwytu lub podchwytu. Zmieniając rozstaw dłoni, czy sposób trzymania drążka wpłyniemy na stopień zaangażowania mięśni i tym samym finalne efekty ćwiczeń.

Jeśli chcemy uzyskać odpowiednią rzeźbę ramion, powinniśmy na drążku ćwiczyć podchwytem (palce układamy na drążku, skierowane w naszą stronę) oraz przy wąskim rozstawie dłoni na drążku, co umożliwi w większym stopniu aktywizować pracę bicepsów. Podciąganie nachwytem w szerszym rozstawieniu dłoni pozwoli natomiast zaangażować mięśnie górnej części pleców. Ten wariant treningowy chętnie wybierają przede wszystkim mężczyźni, którym zależy na uzyskaniu kształtu sylwetki przypominającego literę V.

Drążek do podciągania to dobry przyrząd także do ćwiczeń wzmacniających mięśnie klatki piersiowej. Wzrost zaangażowania tej partii mięśni potęguje stosowanie podchwytu. Wysokiej jakość drążki do podciągania znajdziesz w sklepie https://kelton.pl/pol_m_WYPOSAZENIE-SILOWNI_DRAZKI-DO-CWICZEN_DRAZKI-DO-PODCIAGANIA-492.html.

Jak często ćwiczyć wykorzystując drążek do podciągania?

Częstotliwość oraz intensywność treningów na drążku powinny zostać dobrane do poziomu naszego wytrenowania oraz tego, jakich efektów oczekujemy. Trening raz w tygodniu po 2 – 4 powtórzenia w dłuższej perspektywie przyniesie rezultat w formie wzmocnionych partii mięśni, jednak sama masa mięśniowa nie ulegnie tutaj rozbudowie. Ćwicząc dwa – trzy razy w tygodniu i wykonując podczas ćwiczeń minimum 12 powtórzeń możemy spodziewać się efektu w formie wyraźnej muskulatury.

Drążek stacjonarny, czy montowany do ściany lub sufitu?

Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, czy to w domu, czy na siłowni, świetnym rozwiązaniem będzie drążek stacjonarny lub bardziej rozbudowany drążek montowany do ściany. Zaletą pierwszego rozwiązania jest brak konieczności dokonywania inwazyjnego montażu, tj. wiercenia w ścianie dziur. Z kolei drążki do podciągania montowane do ściany wyróżniają się z reguły atrakcyjniejszą ceną. W obu przypadkach drążek pozwoli nam na wykonywanie różnych ćwiczeń, co uczyni go jeszcze bardziej uniwersalnym i wszechstronnym sprzętem treningowym.

Najmniej miejsca potrzebuje drążek montowany do sufitu. Ta opcja jest propozycją przede wszystkim dla małych przestrzeni. Czy to prywatnych siłowni, czy profesjonalnego studia fitness, w którym chcemy umieścić wiele różnego sprzętu, zatem każdy skrawek przestrzeni będzie dla nas niezwykle cenny.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content