„Polowanie na ptaki – alkohol, dziecko i Łowczy Okręgowy”. Reportaż OKO.press o polowaniu na stawach w Grębowie

„Polowanie na ptaki – alkohol, dziecko i Łowczy Okręgowy” – tak dziennikarz OKO.press Robert Kowalski zatytułował swój reportaż o polowaniu, które odbyło się 4 września br., na stawach w Grębowie.

Wódeczka i broń czyli polscy myśliwi się bawią. Mam nadzieję, że po tym materiale wszyscy tam obecni stracą pozwolenia na broń. Nie tylko ci co pili, ale też ci co nie reagowali – skomentował nagranie Adam Wajrak, dziennikarz Gazety Wyborczej.

Zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury złoży Koalicja Niech Żyją:

Dziecko radnego na polowaniu, pijący alkohol myśliwi, łamanie przepisów ustawy o ochronie przyrody – i to wszystko w obecności Łowczego Okręgowego z Zarządu PZŁ w Tarnobrzegu i członków zarządu koła łowieckiego. Skala naruszeń prawa i etyki łowieckiej na tej myśliwskiej, braterskiej „zabawie” była szokująca. Składamy zawiadomienie do Prokuratury.
 
4 września byliśmy z ekipą OKO.press na polowaniu na ptaki, otwierającym sezon łowiecki KŁ „Leśnik Tarnobrzeg”. Polowanie odbyło się na Stawach Grębów, nieopodal miejscowości Jamnica. To cenne przyrodniczo stawy, ważna ostoja wielu ściśle chronionych gatunków ptaków, miejsce lęgów podgorzałek, skrajnie rzadkich, zagrożonych wyginięciem kaczek, których pozostało w kraju tylko od 60 do 130 par. Niestety takie właśnie miejsca, ze względu na swoją bioróżnorodność, stały się ulubionymi terenami do polowań polskich (i nie tylko) myśliwych. Tak wygląda ochrona przyrody przez tzw. „gospodarkę łowiecką” i etyka łowiecka w praktyce, w wydaniu Polskiego Związku Łowieckiego.
 
– „To co Stasiu, wystrzelałeś wszystko?”
– „Ojojojojoj, mocne! Trochę ci nie siadło. A ja dosłownie na smaczka, bo autem jestem”. Członek zarządu koła łowieckiego krąży z butelką i nalewa kolegom. Chętnych nie brakuje.
Na polowaniu jest chłopczyk, może 8-letni, z ojcem, radnym w okolicznej gminie. Tata głosował za deklaracją przeciw demoralizacji dzieci przez „promocję LGBT”. Mówi do syna: „Filip, policz ile mamy. Licz głowy”. Wcześniej łyknął dla kurażu.
– „Ja żem wpadł w taki szał, że ku*wa jedna paczka nawet żem jednej kaczki nie trafił” – opowiada kolejny – rozpalony członek komisji rewizyjnej koła.
– „Tam się nie dało inaczej, jak nie strzelać. Kaczek taki rój, dosłownie nie do policzenia. Z tysiąc”.
 
Przed polowaniem obserwowaliśmy na stawach chronione perkozy dwuczube, rybitwy i czaple. Dwie perkozie matki wodziły jeszcze nielotne młode. Niepokojenie i płoszenie tych ptaków wprost łamie zakazy wyrażone w ustawie o ochronie przyrody (Art. 131) i w Rozporządzeniu w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (§ 6. 3.).
 
Z kolei polowanie w obecności lub przy udziale dziecka do 18. roku życia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 1 roku (Art. 52. 7. ustawy prawo łowieckie), ze względu na przemocowy, destrukcyjny wpływ na dziecięcą psychikę i jego demoralizację. Kto natomiast nosi broń znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub innego środka odurzającego popełnia wykroczenie i podlega karze aresztu albo grzywny (Art. 51 ust. 2 pkt 4 ustawy o broni i amunicji) oraz traci pozwolenie na broń (Art. 18 ust. 1 pkt 4 tejże ustawy).
 
A sezon polowań na ptaki dopiero się zaczął… Polecamy uwadze reportaż Roberta Kowalskiego.” – poinformowali członkowie Kolacji Niech Żyją w mediach społecznościowych

Jakie powinny być nowoczesne pieczątki? Warszawa miejscem biznesu

Subskrybuj
Powiadom o
49 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smile
10 miesięcy temu

To nie są myśliwi…to są mordercy!!!

Panczo
10 miesięcy temu
Reply to  smile

Myśliwi to też mordercy

obywatel
10 miesięcy temu

Mogą sobie składać zawiadomienie tylko po co ???
Niech sobie sprawdzą ilu jest myśliwymi prokuratorów i sędziów – zdziwko hapnie ich.

Lech
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Klawiszy policmajstrow

? ? ? ? ?
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Sąd nie będzie rozpatrywał tarnobrzeski. Coś mi się widzi. One, te myśliwe to majo jakiś inny sąd.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  ? ? ? ? ?

Będą za wszelką cenę tarnobrzescy sędziowie chcieć rozpatrywać sprawę aby ukręcić na miejscu sprawę i wyciszyć .
To tak jak wspólnie tarnobrzescy sędziowie razem z prokuratorami ukręcili łeb w sprawie złodziei ze spółdzielni Siarkowiec ( co okradli ludzi na około 2,5 mln zł, krzywoprzysięstwo oszustki z księgowości i kłamstwom hien adwokackich z tą sprawą związanych).
To to samo środowisko o mafijnych powiązaniach w Tbg
Bydełko zawsze będzie tylko bydełkiem.

Mafioso
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Mafie lokalne są wszędzie.

Łysy
10 miesięcy temu
Reply to  ? ? ? ? ?

Sąd koleżeński

Neltah
10 miesięcy temu

Różni wykolejeńcy, dla nich to forma relaksu od stresującej pracy. Ale co z tym wspólnego mają dzieci i przypadkowe osoby w parku? Sprawa słusznie zgłoszona do prokuratury, miejmy nadzieję że sąd to właściwie rozstrzygnie. Ptaków szkoda, a jeszcze bardziej dzieci szkoda które widzą taki przykład

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Neltah

To obraz patologii zwanej myśliwymi do której to grupa załapali się różnej maści popier…..cy po to tylko aby mieć dostęp do taniego i zdrowego mięsa do którego większóści Polaków odmawia się dostępu.

Gość
10 miesięcy temu

Porażka

nie myśliwy
10 miesięcy temu

wyrazy współczucia

nie gajowy
10 miesięcy temu

Takie imprezy to standard zachowań w tym środowisku. Naprzód polowanko, po nim balowanko. Wódeczka, naleweczka, bigosik etc. Na ten temat pisali w czasopismach łowieckich no i, że zdarzały się przypadki zatrzymywania broni, po kontroli drogowej Policji, jadącego autkiem, nawet jako pasażer,myśliwego z bronią, pod wpływem alkoholu.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  nie gajowy

Dla publiki na pokaz wykształcenie, ogłada, niby kultura, stanowiska, eksponowane posady – A TO WSZYSTKO tak naprawdę zwykłe prostackie, bezczelne , cyniczne chamidła

To ja covidek
10 miesięcy temu

Ciekawe ile kleszczyków podłapali, ile przypadków covidka sobie przekazali?

smile
10 miesięcy temu
Reply to  To ja covidek

Covidka nie będzie….bo zaszczepili się Polmosem….:)))

Kaczuszka
10 miesięcy temu

Lista przekroczeń jest długa:

  • zachowania chłopskie
  • teksty niewyszukane
  • przekleństwa
  • broń + alkohol
  • dzieciak na imprezie
  • brak ceremoniału myśliwych.

Prymitywne to zachowania niezgodne z etyką myśliwego. Chłopy i etyka 😉
A mają się za elytę 😉

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Kaczuszka

To prawdziwe oblicze myśliwych i ich klik zwanych kołami.
Zwykłe szumowiny .

Mafioso
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Życie polega na wchodzeniu w układy, delikatnie mówiąc. Im więcej ich masz tym więcej osiągniesz.Nie masz, dziadem będziesz. Te tzw. koła to towarzystwa wzajemnej adoracji.

Bywały przypadki, że zafundowali ludziom kursy na myśliwego, odpłatne się rozumie, zgarnęli kasę, a po kursie nikt nie chciał nowych myśliwych przyjąć do koła. Nie był tzw. „swój” wprowadzony do koła przez jednego z członków. Inaczej: nie załapał się do towarzystwa wzajemnej adoracji, najczęściej w gumiakach (popatrzcie na obrazy,stare fotografie, jak się dawniej polowało. To był ceremoniał !). Kij bombki strzelił. Strata czasu i kasy.

Ada
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Oj tam, oj tam, a w programie u Kuby Wojewódzkiego jakim językiem się mówi? Polowań nie lubię.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Ada

Jest różnica – Wojewódzki tylko gra publicznie głupka i mówi wulgarnie dla przyciągnięcia widzów i kasy –
a tu jest odwrotnie grają porządnych, kulturalnych ludzi dla kasy, stołków, posad a w rzeczywistości są inni.

Oburzony
10 miesięcy temu

Banda popaprańców z bronią w ręku. Właśnie poznaliśmy w realu a nie pokazówkę – tradycje łowiecką, gwarę, szacunek do upolowanej zwierzyny… pokot. Myśliwi to żałośni, mali ludzie „przestrezgający” prawa. DNO

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Oburzony

A w tej bańcie popaprańców są sędziowie, prokuratorzy, policjanci i tzw” tarnobrzeska elita polityczna ” np taki B… zwany pontonem ( człowiek obecnego burmistrza , którego kapitan Nemo do rady nadzorczej wsadził) i wielu innych.

młody
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Taaa… towarzycho stetryczałych dziadków 🙂

Tomek
10 miesięcy temu

Wszyscy wiedzą, że dzieci nie mogą brać udziału w polowaniach ale ojciec patol musi „wykształcić” dzieci na jemu podobnych przy aprobacie koleżków od flinty i kieliszka. Podajcie nazwisko tego radnego aby wszyscy dowiedzieli się który to taki mądry.

Alf
10 miesięcy temu

Naprawde w tym kraju ktoś wierzy ,że coś im się stanie ? W kraju w którym właściciel lasu w czasie polowania może z niego zostać wygoniony przez myśliwego ? W przypadku odmowy opuszczenia swojego terenu może zostać ukarany mandatem , a w przypadku odmowy przyjęcia sprawa trafi do sądu ? Bo zamiast wyrazić zgodę na takie polowania w swoim lesie nie zgłosił sprzeciwu do starostwa ? chory kraj

radiosłuchacz
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Wczoraj słuchałem w radiu jak gość mówił o jakimś myśliwym, który uniknął odpowiedzialności bo… był mało poczytalny w chwili dokonania czynu czy cóś takiego. Nie słuchałem od początku tylko od pewnego momentu i dokładnie nie usłyszałem o jaką sprawę chodzi, Z tego co mówił, dowiedziałem się, że była to sprawa karna, która… nie trafiła do sundu.
Prawo jest dla biedaków i dla tych bez układów.

Bolek
10 miesięcy temu

Oburzenie po części słuszne tyle tylko że w każdej grupie zawodowej nagranej z ukrytej kamery każdego z Was zbulwersuje zachowanie jak takie osoby nie są na świeczniku.Wystarczy posłuchać rozmowy wybrańców narodu nagranych w knajpie ,,U Sowy,,

Słuchacz mimo woli
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Ja słyszałem w restauracji jakiego wulgarnego języka używali prawnicy… młode. Szok!!!

Wim
10 miesięcy temu

Bydlaki !!!

Imię
10 miesięcy temu

Co na to Sławek

Helena
10 miesięcy temu

Alkohol ostra broń dzieci łowczy ok. Ostra zbitka a może to ustawka żeby pogonić łowczego bo ktoś ma chrapkę ale i tak film obnaża dno

Paweł
10 miesięcy temu

Jedzie do Afganistanu u zabierzcie bron Taliba Mądrale z wyborczej

123
10 miesięcy temu

o i przemysłowiec Wacek Golik się w kilku kadrach przewinął 🙂

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  123

Ta przemysłowiec – chyba z Koziej Wólki .

Ostatni sprawiedliwy
10 miesięcy temu

Wszystkich do wora i do Wisły!!!

OBSŁUGA KOTŁA PIEKIELNEGO
10 miesięcy temu

Przyjmę do swojego kociołka.Link patrz niżej.

Kowalski
10 miesięcy temu

wierzcholek gory lodowej !!! kim sa mysliwi??? sedziowie,prokuratorzy,milicjanci,policjanci.lekarze,ksierza,itp takie polowania to norma.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Kowalski

Czyli jak to się potocznie mówi : bydło , świnie .

Jan
10 miesięcy temu

Więcej kaczek widziałem w kauflandzie,o co chodzi hipokryci? Kieliszek nalewki,grill ,towarzyskie spotkanie na kaczkach.Zazdrościcie?

Gość
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Jak można zazdrościć patologii ???

Stach
10 miesięcy temu

Kolejna ustawka GWna, aż dziw że nie było tortu urodzinowego Hitlera i antysemitników.

Jezusowy
10 miesięcy temu

Jezus na to patrzy i… nic. Żadnego gromu z nieba na myśliwych ?

TVN
10 miesięcy temu

DZIŚ TARNOBRZEG MIAŁ SWOJE PIĘĆ CH. MINUT W OGÓLNOPOLSKICH MEDIACH DZIĘKI TEJ SAMEJ INFORMACJI OKOPRESS. w GŁÓWNYCH WIADOMOŚCIACH TVN POKAZAŁO JAK SIĘ BAWIĄ TARNOBRZESCY MIŁOŚNICY MORDOWANIA ZWIERZĄT POTOCZNIE NAZYWAJĄCYMI SIE MYŚLIWYMI WRAZ Z KRETYŃSKIM TŁUMACZENIEM GOLIKA. PODZIĘKUJMY KOŁU ŁOWIECKIEMU LEŚNIK Z TARNOBRZEGA ZA TĄ OGÓLNOPOLSKĄ KOMPROMITACJE.

OBSŁUGA KOTŁA PIEKIELNEGO
10 miesięcy temu
Reply to  TVN

To tylko kampania na rzecz Tarnobrzega ;-).
Pseudo myśliwych zapraszam do mojego kociołka. Ciepełko macie zapewnione.
Tutaj znajdziecie info jak się to odbędzie. Szukajcie, a info znajdziecie:
https://nadwisla24.pl/2021/09/27/tarnobrzeg-kolejne-pieniadze-na-scianke-wspinaczkowa-budowla-drozsza-niz-zakladano/

Oskar
10 miesięcy temu

Ciekawe kto sfilmował to wiekopomne dzieło.?

Agent Tomek
10 miesięcy temu
Reply to  Oskar

Jakiś tajny agent 😉 działający pod …pokrywką 🙂

Agent Tomek
10 miesięcy temu
Reply to  Agent Tomek

…kotła od bigosu :_)))

Oskar
10 miesięcy temu
Reply to  Agent Tomek

Bez kuskusa i bakłażana.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
49
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content