Jakie szelki dla psa typu guard?

Szelki guard składają się z dwóch obręczy i taśm, które je łączą na grzbiecie i na klatce piersiowej. Przemyślana konstrukcja wspiera bezpieczeństwo psa podczas nagłych szarpnięć. W tego typu szelkach siła ciągnięcia i szarpnięcia rozkładana jest równomiernie. Szelki, których przód przypomina literę Y, to jedne z najbezpieczniejszych modeli.

Dobrze dobrana smycz sprawia, że spacery stają się bardziej przyjemne. Wrażenie jest dwustronne dla psa i opiekuna. W sklepach jest tak duży wybór akcesoriów dla czworonogów, że bez problemu znajdziesz produkt idealnie dopasowany do kształtu, wagi i temperamentu swojego pupila.

Szelki guard z taśm lub zabudowane modele

Specjalna konstrukcja szelek posiada aż dwie obręcze. Jedna z nich jest zakładana wokół szyi, druga natomiast wokół klatki piersiowej psa. Oba elementy są połączone taśmami na grzbiecie zwierzaka oraz na klatce piersiowej. Nieskomplikowane modele szelek typu guard mogą się składać z samych taśm.

Bardziej zabudowane szelki guard posiadają pas brzuszny i pas grzbietowy. Zarówno proste szelki z samych taśm, jak i bardziej skomplikowane uprzęże należą do typu, który jest określany jako szelki guard. Warto na to zwrócić uwagę, szukając w sklepach zoologicznych akcesoriów dla swojego psa i wybrać odpowiednią kategorię produktów.

Na spacery najlepsze szelki guard

Niektóre psy nie mogą się powstrzymać przed ciągnięciem na smyczy. Jeżeli masz ten problem ze swoim pupilem lub szukasz szelek, które będą odpowiednie do podróży samochodem zwrócić uwagę, czy wybrane szelki mają konstrukcję guard.

Jak już wspomnieliśmy, odpowiednia budowa szelek wspiera bezpieczeństwo Twojego psa. Nagłe szarpnięcia podczas hamowania w aucie dla pasa w szelkach typu guard nie będą bolesne, ponieważ siła rozkładana jest równomiernie na całej konstrukcji. Jedne z najbezpieczniejszych szelek mają przód zbudowany tak, jak litera Y.

Jak dobrać szelki guard?

W dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych znajdziemy szelki guard dla psów różnych ras. Warto sięgnąć do tabeli rozmiarów, która określi jakie szelki dla Twojego psa będą najlepsze. Znajdziemy w niej wielkości od XS dla ras miniaturowych po XL dla masywnych psów z obwodem szyi 52-65 cm i klatki piersiowej 78-96 cm.

Wyróżniającym się modelem są szelki czerwone Truelove Blossom. Intensywne kolory tworzą ciekawy wzór, który podkreśli urodę psa. Szelki guard w odważne wzory urozmaicą szafę Twojego pupila. Jeżeli lubisz, aby inni podziwiali zwierzaka i prawili mu same komplementy, ten model jest stworzony specjalnie dla Was!  Dodatkowo niektóre modele posiadają przeszycia wykonane odblaskową nicią, kieszonkę na latarkę LED, oraz malutką kieszonkę przy przednim zapięciu. Można w niej ukryć lokalizator notione, z którym pies będzie bezpieczniejszy. Regulacja obręczy wokół szyi oraz na klatce piersiowej umożliwi dopasowanie uprzęży do różnej budowy psa.

Jeżeli masz wątpliwości, jakie szelki guard wybrać skorzystaj z możliwości zadania pytania na czacie. To wygodna forma kontaktu ze sklepem.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content