Nowe technologie w Gorzycach

Zespół Szkół w Gorzycach to jedna z najlepiej wyposażonych szkół w tej części Polski. Nowoczesne pracownie, laboratoria do nauki przedmiotów zawodowych, współpraca z zakładami pracy oraz wyższymi uczelniami to tylko niektóre aspekty wyróżniające gorzycką szkołę.

W Gorzycach już dziś myśli się o przyszłości i nowoczesności. – Zakupiliśmy 14 kamer, 2 inteligentne rejestratory z funkcją rozpoznawania twarzy i rejestracji samochodowych oraz spawarkę do światłowodów – mówi Wiesław Bednarczyk – nauczyciel przedmiotów informatycznych w gorzyckiej szkole.

SAMSUNG CSC
Nowoczesna spawarka do światłowodów zakupione przez Zespół Szkól w Gorzycach

Spawarka do światłowodów to nowoczesne urządzenie na którym pracują monterzy spawający światłowody na słupach elektrycznych. Jednak w Gorzycach te czynności będą wykonywali uczniowie, którzy podczas zajęć praktycznych będą montowali kamery oraz łączyli światłowody korzystając z zakupionej spawarki.
– Dzięki temu uczniowie zapoznają się z technologią spawania światłowodów, z zasadami montażu i przepisami bhp podczas wykonywania tych czynności – dodaje Wiesław Bednarczyk.

SAMSUNG CSC
Uczniowie łączą / spawają światłowody

W Gorzycach nowoczesne działania podejmowane przez szkołę dostrzegają uczniowie oraz ich rodzice o czym świadczy nabór do obecnych klas pierwszych. W pięciu technikalnych klasach kształcących w zawodach: mechanik, mechatronik, informatyk, programista, logistyk oraz ekonomista uczy się 116 uczniów. Tak dużym zaufaniem uczniowie obdarzają tylko najlepsze szkoły. A plany na przyszłość są tu bardzo precyzyjne.

Zespół Szkół w Gorzycach od kolejnego roku szkolnego ma stać się jedną z trzech placówek
w Polsce mającą możliwość przeprowadzania egzaminów i wydawania certyfikatów
w zawodach mechaniczno – mechatronicznych.

Patrząc na powyższe fakty oraz zaangażowanie kadry pedagogicznej w kształcenie młodzieży bardzo naturalne staje się stwierdzenie „WARTO UCZYĆ SIĘ W GORZYCACH”.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Neltah
10 miesięcy temu

Żadne technikum w Tarnobrzegu nie dorasta do pięt temu w Gorzycach. Tam jest wszystko czego młody cżłowiek powinien się nauczyć po skończeniu podstawówki

tomek
10 miesięcy temu

gorzyce stolica powiatu

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content