„Niestety bardzo dużo z tych nasadzeń uschnęło, zostały powyrywane bo nie nadawały się do niczego” – prezes TTBS o nasadzeniach wzdłuż Wisłostrady

Za pielęgnacje nasadzeń wzdłuż ul. Wisłostrada odpowiada Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wrześniu tego roku, prezes spółki Łukasz Mędrykowski, omawiając prace wykonywane przy nasadzeniach powiedział cyt: Niestety bardzo dużo z tych nasadzeń uschnęło, zostały powyrywane bo nie nadawały się do niczego„.

O szczegóły w tej sprawie dopytaliśmy rzecznika UM Tarnobrzeg.

NW24: Ile dokładnie uschło nasadzeń wzdłuż Wisłostrady? Jaki to jest % całości?

RZECZNIK UM: Wzdłuż Wisłostrady uschło 4.397 nasadzeń. Bazujemy na protokole przeglądu z czerwca 2021 r.

NW24: Czy ubytki w nasadzeniach zostaną uzupełnione? Jeśli tak to kiedy to nastąpi? Jaki będzie szacunkowy koszt uzupełnienia nasadzeń(koszty sadzonek oraz robocizny)?

RZECZNIK UM: Ubytki w nasadzeniach zostaną uzupełnione. Termin uzależniony będzie m.in. od posiadanych środków finansowych. Kwoty na chwilę obecną nie da się oszacować.

NW24: Ile dokładnie uschło i zostało usuniętych nasadzeń wzdłuż ulicy Sikorskiego? Jaki to jest % całości? Czy ubytki w nasadzeniach zostaną uzupełnione? Jeśli tak to kiedy to nastąpi? Jaki będzie szacunkowy koszt uzupełnienia nasadzeń(koszty sadzonek oraz robocizny)?

RZECZNIK UM: Wzdłuż ul. Sikorskiego uschło 973 nasadzeń ( wg. protokołu przeglądu z czerwca 2021 r.). Ubytki w nasadzeniach zostaną uzupełnione. Termin uzależniony będzie m.in. od posiadanych środków finansowych. Kwoty na chwilę obecną nie da się oszacować.

Łącznie z ul. Wisłostrada i Sikorskiego usunięto 5.456 sztuk nasadzeń, co stanowi ok. 9,42% wszystkich roślin ( wg. stanu na czerwiec 2021 r.). W sumie po okresie letnim ubytków jest ok. 10%.

NW24: Dlaczego pomimo dużych opadów śniegu nasadzenia wzdłuż dróg nie zostały osłonięte zakupionymi do tego celu rok wcześniej włókniną?

RZECZNIK UM: Decyzja o zaniechaniu ochrony, została podjęta ze względu na występujące ryzyko wypadnięcia osłon na jezdnię, co może powodować zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W okresie zimowym 2019/2020 były podejmowane interwencje właśnie z tego powodu, zarówno przez Straż Pożarną oraz Rejon Dróg Miejskich. 

(Dla przypomnienia, w styczniu br. zapytany przez naszą redakcję o przyczyny nieosłonięcia nasadzeń włókniną, prezydent D. Bożek powiedział cyt: – „Uważamy, że w tej chwili te rośliny się już na tyle ukorzeniły, że powinny wytrzymać. Szczególnie, że zapowiadany jest raptem ten śnieg przez kilka dni i tyle – tłumaczył w minionym tygodniu prezydent Tarnobrzega” – szczegóły tutaj, przyp.red)

NW24: Jakie są przyczyny uschnięcia nasadzeń?

RZECZNIK UM: Przyczyny takich ubytków były naturalne. Niemniej miasto będzie dochodzić roszczenia od wykonawcy, który we własnym zakresie nie podejmował czynności pielęgnacyjnych.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
91 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
2 lat temu

Uschnęło? Gdzie ten „prezes” do szkoly chodził? Piastując takie stanowisko wypadało by chociaż umieć sie poprawnie wysłowić.

Ukasz
2 lat temu
Reply to  Anna

ja przyszłemu tu cienżko pracować i mam zaświadczenie od dysflektyka. Nie karzdy mósi sie znać na wrzyzdkim

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Anna

Uwazaj to jest kandydat na prezydenta miasta To kolega Kitki

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Kasa wyrzuconana bruk. Kto za to odpowie.
Projekt z dofinansowaniem
Gdzie trwalosc projektu

obywatel
2 lat temu
Reply to  Anna

PRZYCZYNY. TAKICH. UBYTKÓW BYŁY NATURALNE – i jeszcze porypaniec straszy ” niemniej miasto będzie dochodzić roszczenia od wykonawcy ” ,
czyli będzie rzecznik i burmistrz się procesował z wykonawcą ZA MIESZKAŃCÓW aby znowu chyba swoje hieny adwokackie z urzędu zarobiły ????
TO JEST WŁAŚNIE INTELIGENT z urzędu.

somsiad przezesa z borku
2 lat temu
Reply to  Anna

Prezes chodzić do szkoły w parasolandii za Wisłą, sad mieć, jabłuka zbierać a dzięki pieniądzom z jabłuków pobudować dom w Tarnobrzegu i udawać mieszczanina.

Poinformowany
2 lat temu

Czyli najlepszy kandydat na Prezydenta miasta Tarnobrzega????

Na razie pobiera nauki od kolegi prezesa Wodociągów przy grze w tenisa razem z kitką.

Polonista
2 lat temu
Reply to  Anna

Boze a skąd Bożek wytrzasnął takiego erudytę
Chyba Tsrnobrzeg zasluguje na innego prezesa.

Odyseusz
2 lat temu

A wystarczyło raz na tydzień podlać chwasty ! Ale to chyba za dużo wysiłku intelektualnego dla prezesunia po znajomościach !

obywatel
2 lat temu
Reply to  Odyseusz

Cudów Pan nie wymagaj od burmistrza i urzędasów , myślenie samodzielne przekracza ich możliwości a nikt nie podpowiedział że trzeba podlewać ???
Najlepsze jest twierdzenie rzecznika ” naturalne ” a póżniej bredzi o odszkodowaniu od firmy – całkowity bezmózg , pojeb….o gościa !

Od czasu nasadzeń jeszcze nie było dużych opadów śniegu, mrozów jak w pożądanej zimie a więc i praktycznie niesypano soli ale jak przyjdzie porządną zima potrzyma że 3 miechy to będzie trzeba sypać solą często i gęsto a wtedy to pozostanie jeden wielki ch ..z tych burmistrzowskich nasadzeń.

mieszkaniec TBG
2 lat temu
Reply to  obywatel

Oj Obywatelu chyba pomyliłeś się z tym podlewaniem. Gdy posadzono roślinki śniegu i lodu nie było więc soli poszło tylko 45 ton na drogi a roślinki zostały szpetnie osłonięte plandekami. Rok później(ten rok) roślinek nie osłonięto, jebło śniegiem równo i sypali grubo. „Spółka Rejon Dróg Miejskich podsumowała „Akcję Zima” w Tarnobrzegu. W działaniach, które trwały od 27 listopada 2020 r do 22 marca 2021 r zużyto 1070 ton soli i 1578 ton piasku. Dla porównania w sezonie 2019/20 użyto 45 ton soli i 280 ton piasku.” Więc można przypuszczać, że to sól i brak osłon wykończyły te roślinki

obywatel
2 lat temu

To ile ten śnieg był : tydzień, dwa tygodnie a może trzy miesiące – nie zaklinanie przeszłej zimy a jeśli chodzi o podlewanie to każdy wie że roślinki posadzone należy podlewać , również podczas lata suchego jakie mieliśmy ale skoro jesteś z blokowiska to można i nie wiedzieć – trudno
Co tu porównywać ostatnie dwa lata praktycznie bez prawdziwej zimy, śniegu , mrozu a akcję podsumowywali tacy sami geniusze jak ten wypowiadający się znajomy burmistrza i rzecznik po pitologii .
Jeśli takim się taje wiarę to nie dziw, że nauki słynnego doktora padły na podatny grunt w tej mieścinie + kłamców, kłamców, kłamców a zawsze coś z tego pozostanie.

mieszkaniec Tbg
2 lat temu
Reply to  obywatel

Podlewanie swoją drogą ale bardzo szybko można zabić rośliny solą. Drogowcy wysypali ponad 1000 ton soli więc część z niej musiała znaleźć się pod roślinami. Rok wcześniej miasto za 80 tys zł osłoniło nasadzenia plandekami aby nie zabiła ich sól drogowa. Tak robi wiele miast ale tylko Tarnobrzeg jest wyjątkiem, który kupionych rok wcześniej plandek nie rozkłada 🙁 Obywatel chyba nie mieszka na stałe w Tbg bo by wiedział, że w tym roku 1,5 miesiąca mieliśmy zasypane śniegiem drogi w mieście.

obywatel
2 lat temu

Poczytaj moje wpisy na forum po dokonaniu nasadzeń – już wtedy zwracałem uwagę na to ale w urzędzie z burmistrzem na czele to tylko popie…cy – sadzić rośliny przy Głownej drodze przez miasto ( na to tylko porąbanirc mógł wpaść )???

obywatel
2 lat temu

Ta 2,5 miesiąca ???? Chyba w zamrażalce tyle go miałeś ???

obywatel
2 lat temu
Reply to  Odyseusz

O plewieniu zapomnieli a o podlewaniu by pamiętali ( o plewieniu nasadzeń toż z tego forum siwy bajerant się dowiedział – ktoś mu podpowiedział) ???
Najciekawsze jest to , że tymi sprawami zajmuje się TTBS , ku…a niech zajmie się utrzymaniem bloków czyli tym do czego jest zatrudniony .

Neltah
2 lat temu

Tu jest błąd ortograficzny. Wrostek „ną” ,”nię”,”nę” pojawiła się w języku polskim w niektórych czasownikach i niektórych osobach, jest ona nieregularna. Przykładowo „pnie-piął-piąć”, staje-stanął-stać, „schnie-schnął-wysechł-schnąć, rznie-rznął-rznąć,gnie-giął-giąć, rosnie-rosnął-wyrósł-rosnąć”. Tak więc widzimy że zależnie od liczby, czasu „ną” sie pojawia lub znika. Ten problem jest charakterystyczny dla języka polskiego, nastomiast został zignorowany w innych językach słowiańskich, albo jest zastąpiony przez „wa”.
Podejrzewam że pan który się pomylił miał słabe oceny z gramatyki

Olo
2 lat temu
Reply to  Neltah

Słaby z gramatyki pcha się do polityki 🙂

Abu Dabu
2 lat temu
Reply to  Neltah

Język Polski trudna język

BÓKSZPAN
2 lat temu
Reply to  Neltah

ZASZCZYP SIE BO CI IDZIE NAŁEP ZE STRESU PRZED ZACHOROWANIEM I PODŁACZENIEM DO RESPIRATERA!

Neltah
2 lat temu
Reply to  BÓKSZPAN

Nawet ja sie pomyliłem ,bo powinno być „rosnie-rósł-rosnąć-wzrost”.Dla porównania w czeskim będzie „roste-rostl-rust-rust”. To potwierdza że tylko nasz język uwielbia nieregularności, jest bardzo trudny dla obcokrajowców. A na wrostki mówi się też infiksy. Są też prefiksy i sufiksy.
A najciekawsze że ów błąd pojawił się w tytule artykułu, ale nie wiem po co, czy treść nie jest ważniejsza od formy?

Jonkyel
2 lat temu

Skąd w ogóle się ten prezes wziął? Czy ktoś może przybliżyć jego ” kariere”? Bo mam nadzieję że to nie jest prezes zatrudniony w podzięce za coś! Rozumie że zatrudniony jest ze wzgledu na to że ma kompetencje i inne cechy które predysponują go do bycia prezesem. Acha i czy to rodowity tarnobrzeżanin czy tzw spadachroniars

obywatel
2 lat temu
Reply to  Jonkyel

Jaką karierę – swój robotę dostał i tyle !
Za zasługi partyjne – nie ma co zaklinać , iż są kompetencje .

Wyborca
2 lat temu
Reply to  Jonkyel

Spadachroniars poparł jako Nowoczysta prezydenta w kampanii wyborczej i od tego momentu gośc robi zawrotną karierę w mieście. W Zawichojście obecny prezeso podobno rządził równo 😀 Krążył w mieście nie dawno słynny anonim o dokonaniach człowieka zanim został prezesem.

Z Zawichostu
2 lat temu
Reply to  Wyborca

Anonin anonimem ale wyczyny w Zawichoscie zostaly i wielki niesmak

orzeł
2 lat temu
Reply to  Z Zawichostu

a co tam nawyrabiał?

mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  orzeł

strach to powiedzieć na forum

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Jonkyel

O czym tu mowa Facet oczywiście zatrudniony za zasługi i wyborcze
Teraz znów ma robotę bo wybory za pasem a Kitka znowu się szykuje

tak
2 lat temu
Reply to  Jonkyel

Tak, kiedyś był magazynierem w pewnej firmie w Machowie z branży AGD (już nieistniejącej). Później do partii i popierał niepopierając kandydata na prezydenta, swojego imiennika. Młody, perspektywiczny i elastyczny 🙂 taki BMW 🙂

tak
2 lat temu
Reply to  tak

kandydata, który oczywiście jednak nie wystartował

Poinformowany
2 lat temu
Reply to  tak

Czyli mamy kryteria do zatrudnienia przez Bożka
Magazynier prezes TBS.
Magazynier naczelnik Wydziału Inwestycji
Ilu jeszcze magazynierów nie ma pracy????
?

obywatel
2 lat temu
Reply to  Poinformowany

Nie ważne kwalifikacje, wiedzą, doświadczenie, predyspozycje, umięjętności – ważne kogo się zna ,.
A burmistrz to niby fachowiec ???

Min. 50 000zł straty
2 lat temu

Rzecznik prasowy prezydenta zapytany o przyczyny rezygnacji z zamontowania ochron próbuje zaklinać rzeczywistość wybielając prezydenta pisząc oczywistą nie prawdę. Bardzo dobrze,że redakcja przywołała materiał ze stycznia, w którym wypowiedział się sam prezydent i jest nagranie video o faktycznych przyczynach a nie obecna ściema gdy kolejny raz w urzędzie dali dup…yyy

obywatel
2 lat temu

Czyli kłamie kłamcą a zatem to niewiadomo czy reszta to prawda i wredne kłamstwa ( jaki szef taka i załoga ).

Zosia
2 lat temu
Reply to  obywatel

Wielka prawda ze strach się bać

obywatel
2 lat temu
Reply to  Zosia

Tu nie ma się czego bać ani mieć stracha tylko szkoda , że ta hucpa odbywa się kosztem kieszeni mieszkańców .
Bezsensowny wydatek od początku na realizację wizji lokalnych miernot politycznych bez ich odpowiedzialności .
Niech ten wizjoner , pomysłodawca, realizator ( od siedmiu boleści ) swoje porąbane wizję zrodzone w pustej łepetynie realizuje za swoje a tu jeszcze burmistrz zlecił film propagandowy o nasadzeniach za kasę mieszkańców dla lansu, pijaru i propagandy ( czym tu się chwalić przecież to ztym tylko wstyd i koszty).

Owen
2 lat temu

Dariusz z Krosna zapomniał o ustaleniu ze swoim niedorzecznikiem wspólnej wersji dla ludu.

prawnik
2 lat temu

Oglądnąłem wypowiedź prezydenta ze stycznia. W styczniu przed kamerą chojrak a dziś kłamie bezczelnie, zmyślając zupełnie inny powód. Przecież to ewidentna niegospodarność w wykonaniu prezydenta i urzędników mu podległych. Niech urzędnicy z prezydentem na czele zaczną płacić z własnych pieniędzy za swoje głupie bezmyślne decyzje. Za ponad 5000 sadzonek wraz z robocizną zapłacimy z budżetu miasta około 100 tys zł. Na tym samym nagraniu widać co robi dziennikarka radia leliwa, w trakcie odpowiedzi prezydenta na nie wygodny mu temat zabiera mikrofon i odchodzi. Nie wygodny temat nie interesuje lokalnych dziennikarzy?

Ewa
2 lat temu
Reply to  prawnik

Ta dziennikarka to zona rzecznika

obywatel
2 lat temu
Reply to  Ewa

Jak taka inteligentna jak rzecznik to faktycznie nie ma co zazdrościć – naturalnie a debil będzie dochodził roszczeń , ciekawe od kogo : pogody , słońca, deszczu ???? Takie coś inteligetnego pracuje w urzędzie ???

Owen
2 lat temu
Reply to  Ewa

Oto rzetelność dziennikarska! A słyszało jedno albo drugie o konflikcie interesów? No bo raczej dziennikarski interes to nie tylko rzetelnie informować swoich słuchaczy/mieszkańców ale również dociekać prawdy. Tymczasem….strach żeby nie zaszkodzić mężowi?

obywatel
2 lat temu
Reply to  prawnik

Kłamcą i oszust tak się kampanię robi , urząd burmistrzowski wygrywa i tak się póż nie zarządza i opowiada mieszkańcom ( szacunku dla nich za grosz).

A kto tak naprawdę te nasadzenie wykonał , dla przypomnienia już któryś raz z rzędu jest mowa o dochodzeniu od wykonawcy , poprzednie także takie informacje były I CO z TEGO a zupełnie NIC wynikło a dlaczego , bo to dosłownie ” program rodzina dla swoich” i nasadzenia miały to na celu .
Niech burmistrz powie czy są jakieś powiązania pomiędzy urzędnikami a wykonawcą ??????????????

Urzędnik
2 lat temu
Reply to  obywatel

Jacy prawnicy taka ochrona prawna interesów miasta
Czyli same straty bez odszkodowań
Nie ma kto nawet wniesc pozwu

obywatel
2 lat temu
Reply to  Urzędnik

Tak się kończy jak prawnicy zatrudniani wedle klucza z układów – nie ma co ukrywać iż w urzędzie są zatrudniani orły prawa.

obywatel
2 lat temu
Reply to  prawnik

Dostają kasę z urzędu to i nie podskoczy ale pracuje w szmatławcu medialnym a jeśli chodzi o dziennikarstwo to żadna dziennikarka to tylko informatora urzędu zatrudniona w lokalnej mediach za pieniądze z urzędu .
Nieobrażajcie dziennikarzy – przywołując tą kobietę.
Skąd zwykli mieszkańcy mają wiedzieć jak lokalne media są sprzedajne i dla kasy potrafią upodlić swoje media .

Dario
2 lat temu

Projekt i wina poprzedników – nie wybrali do nasadzeń kaktusów… sztucznych 😀

krzak
2 lat temu
Reply to  Dario

Tsa, ciężko przewidzieć że przy utrzymywaniu się suchej i ciepłej pogody słabo ukorzenionym roślinom będzie brakowało wody…

obywatel
2 lat temu
Reply to  krzak

Jak palny stoją i nie usychają ?? Skąd nauczyciel historii ma wiedzieć że trzeba podlewać ??? Tego nie uczą na historii .

orzeł
2 lat temu

jak motywować dziecko do nauki, skoro widzi, że koleś, który mówi „uschneło” jest prezesem w miejskiej spółce?

obywatel
2 lat temu
Reply to  orzeł

Tego bym się nie czepiał – wyniesione z domu , z dzieciństwa , to tylko lokalna. gwara a starsi zapewne pamiętają jak przybywało ludzi za czasów ,rozwoju Siarkopolu i miasta było tutaj mnóstwo lokalnych gwar przyniesionych z rodzinnych stron – tego trudno się wyzbyć a nauka tu nie ma nic wspólnego.

orzeł
2 lat temu
Reply to  obywatel

jednak do szkoły się chodzi, aby się coś nauczyć, błędy korygować, żeby nie pisać który przez U, nie mówić „przyszłem”, „ino” i takie tam. Jeśli ktoś nie ogarnia tak prostych rzeczy, tym bardziej na jakimś wyższym stanowisku to nie najlepiej o nim świadczy

obywatel
2 lat temu
Reply to  orzeł

Słuchaj no Panie do szkoły się chodzi aby zdobyć fach, zawód aby zarabiać a nauka języka polskiego kasy nie daje ( oprócz nauczycielom polonistom) dlatego większość młodych to tylko aby zdać język ten na maturze bo praktycznie nie jest brany pod uwagę przy ubieganiu się na uczelnię o specjalistycznych kierunkach , bardziej liczy się znajomość języka obcego i służy tylko do porozumiewania się Polaków .

Owen
2 lat temu
Reply to  obywatel

Do szkoły się chodzi aby się kształcić, no chyba że do „zawodówki” z trzema klasami po szkole podstawowej to niekoniecznie. Ale żeby skończyć jakąkolwiek inną szkołę średnią (nie mówiąc już o studiach wyższych) i nie umieć po polsku mówić? Nauka języka daje wykształcenie, a kasę rąbanie drzewa albo np okłamywanie ludzi (patrz: politycy/karierowicze itp.)

Owen
2 lat temu
Reply to  obywatel

„Nie potrafisz? Nie pchaj się na afisz!” – to a propos „czepiania się” prezesa.

obywatel
2 lat temu
Reply to  orzeł

Młodzież ( maturzyści) jest bardziej inteligentna od starszych , uczy się tego co jest przydatne do dostania się na studia a język polski liczy się tylko na kierunkach o niezbyt wysokiej renomie .
Uczą się tylko aby wystarczyło na zdanie matury chyba że ktoś wybiera się na polonistykę.

orzeł
2 lat temu
Reply to  obywatel

okej, jednak takie słowa jak uschneło, wziąść, przyszłem, nie powinny się pojawiać w strefie publicznej. Jak ktoś ma brać poważnie takiego gostka, pewnie już pracownicy mają z niego beke. Jeśli to dla Ciebie jest normalne to mi nic do tego ale nie usprawliwiaj tępoty/niedouczenia/lenistwa tym, że dzieci wolą się uczyć języków obcych czy też uczą się tego co im się przyda. Jeśli by tak było, większość dzieci nie zdała by z chemi, fizyki, z matmy bo po co większości ludziom znajomość np twierdzenia Pitagorasa, Talesa, sinusy, tangensy i masa rzeczy które się po szkole zupełnie nie przydają i się je kompletnie zapomina. Co Ci w praktyce przynosi wiedza, że bitwa pod Grunwaldem była w 1410 r jeśli w ogóle wiesz? Ano nic. Tłumaczeń jest trzy, na takie przypadki ktoś jest albo tumanem odpornym na wiedze albo leniem albo jedno i drugie.

ziomak
2 lat temu

Uschło dlaczego ? Poprzez zaniedbanie. jak się sadzi takie krzewy to się daje włókninę która trzyma wilgoći chroni przed chwastami, a wy nie daliście wlókniny i wam chwasty zepsuły krzewy i plewiliście jak chwasty miały pół metra, Za późno !! Wszystko od nie tej strony zaczęliście od początku i nie ma co się dziwić że uschły i będą dalej usychać. Amen

tomek
2 lat temu

tarnobrzeg usycho niestety

Urzędnik
2 lat temu
Reply to  tomek

Kto uratuje to miasto.
Bożek z ekipą juz odtrąbili ze na pewno wygrają drugą kadencję.
Tak może byc bo juz w radzie miasta nie ma opozycji.
Bezkarność trwa.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Urzędnik

Opozycji nie było i nie ma , tylko czasami kłócą się jak to w rodzinie – równo wymiatają koryto do czysta.
Burmistrz to tylko przedłużenie starego betonu.

Racjonalny
2 lat temu

Moi drodzy Tarnobrzeżanie!
Jeśli cokolwiek się robi dla miasta, to to coś powinno być ładne dla oka, praktyczne w użyciu, proste i tanie w konserwacji, pielęgnacji. To co posadzono nie jest ani piękne ani praktyczne , nie wspomnę o łatwej pielęgnacji.

Alf
2 lat temu

Myślę ,że czepiacie się trochę gościa .Ale to już stało się taką naszą tradycją. Co by nie powiedzieć , to zdaje się on doprowadził do przerwania pata z wykonawcą i wydania kluczy do mieszkań ludziom , którzy na nie czekali. Sprawa z wykonawcą skończy się najpewniej za 10 lat patrząc jak sprawnie działają sądy w tym kraju po reformach PISu i pana zero. Takich młodych ludzi powinno pojawiać się jak najwięcej. Może to pozwoli nam zbliżać się cywilizacyjnie do innych miast. TBS nie powinien plewić tych chwastów. Z tego co wiem , to miasto za to nie zapłaciło .Ale rozumiem ,że to taka trochę kreatywna księgowość. Zapłacą pewnie za to mieszkańcy w swoich czynszach. Po hecy z wodą to kolejny taki numer w mieście. Ale jak być może dostał takie polecenie to co miał zrobić. Sam chyba na ochotnika się nie zgłosił , bo to pod niegospodarność według mnie już mogłoby podpadać. I na koniec tradycyjnie ,że będziemy żądać zwrotu kosztów od wykonawcy. Ale jak ktoś w urzędzie nawet o agrowłókninie zapomniał , to śmiem twierdzić ,że mógł zapomnieć też o plewieniu w umowie. Może kiedyś poznamy prawdę, ale raczej w to wątpię

obywatel
2 lat temu
Reply to  Alf

Bez przesady – z kasy miasta a na te klucze to złożyli się mieszkańcy , chyba 3 mln a jeśli tacy ludzie mają kiedyś zarządzać miastem to faktycznie jak najszybciej stąd spierd….ć!
Tak właśnie wygląda zarządzanie miastem przez ludzi z tym miastem niezwiązani a upatrujący tylko w mieście stołków, kasy i koryta po podziale z nadania partyjnego ( nie wiadomo który głupszy a który najgłupszy).

Alf
2 lat temu
Reply to  obywatel

Ale trzeba mieć jaja ,żeby bez wyroku sądowego wejść w asyście policji i rozwiercać zamki , bo ochrona wykonawcy w środku się zamknęła i nie chciała wpuścić . Nie dali się szantażować. Ja to doceniam

obywatel
2 lat temu
Reply to  Alf

Takie miasto, policja ( na usługach burmistrza , dlatego otacza się byłymi PZPR, Milicjantami, SB, UB , TW).
Jeśli tak było to chluby policji to nie przynosi ???

obywatel
2 lat temu
Reply to  Alf

Przecież sam rzecznik dostarczył dowody na bezzasadność roszczenia (naturalne ubytki) a rzecznik to usta burmistrza (jak mawia Julcio Cezio) więc niechaj głupa nie rżną i nie łżą !

wenera
2 lat temu

SIWY BAJERANT

nel
2 lat temu

A 3 kobity dalej plewią te chwasty na Sikorskiego

BÓKSZPAN
2 lat temu
Reply to  nel

E TAM PLEWIA,KIEDY NIE IDE TO STOJA I GAPIĄ SIĘ,ALBO PALEC W NOSIE

obywatel
2 lat temu
Reply to  nel

Plewią na okrągło , jak niby kończą to już trzeba zaczynać od nowa.
Nieżły sposób na pracę i wyciągania kasy od mieszkańców – nieustający przypływ gotówki no ale prezia , zarząd i radę nadzorczą z TTBS trzeba utrzymać ( ekstra pensje) i wpadli na genialny pomysł – przerzucić na ogół mieszkańców przynajmniej część kosztów – burmistrz cudotwórca ????

BOŻENA
2 lat temu

JAK NIEMA SRODKÓW TO PODNIESCIE CENE WODY,NAS MIESZKAŃCÓW NA TO STAĆ Z ZAROBKAMI 2100 I EMERYTURAMI PO 1200,SA NAWET PO 800,KTO BOGATEMU ZABRONI?

Cezar Juliusz
2 lat temu

Tarnobrzeg – miasto chwastów!

Alf
2 lat temu
Reply to  Cezar Juliusz

Słabe to podszywanie się. Nie stać Cię na nic więcej ?

obywatel
2 lat temu
Reply to  Alf

No właśnie a gdzie jest rzecznik burmistrza Julcio Cezio ????
Aż dziw , że on jeszcze tu nie napisał teksu obronnego burmistrza i urzędasów ?????
Zaczynam się martwić oby przez zapomnienie leków nie pomylił ???

Luzak
2 lat temu
Reply to  obywatel

Nijaki, j,c – liczy uschniete roslinki.W koncu trzeba spisac protokol , I zdac raport ,, papie smerfowi”.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Luzak

Albo wziął tabletki od nóg na głowę ??? Zaczynam się poważnie martwić bo bez niego nie ma zabawy .

obywatel
2 lat temu
Reply to  Luzak

No to zejdzie !???- trochę czasu ???
Pytanie tylko – rok, dwa, trzy ????
Zajebiś……e – skomplikowana sprawa , wymagająca kwalifikacji, wrzechstronnego wykształcenia ( coo najmniej półtora magistra, doświadczenia zawodowego najlepiej w magazynie lub zaopatrzeniu) , a przede wszystkim zasługach w kampanii wyborczej (umiętność wieszania plakatów i rozwieszania plakatów aby nie ponosić kosztów – np: na klatkach schodowych w dowolnych miejscach w blokach )..

Jola Cezarowa
2 lat temu

Juliuszu, napisz że błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi, a tak w ogóle to projekt z poprzedniej kadencji i Pan Prezydent przygotowałby to lepiej. Bo nie dadzą spokoju!

Luzak
2 lat temu
Reply to  Jola Cezarowa

Ty jestes – j, c- z przodu czy z tylu.?

obywatel
2 lat temu
Reply to  Luzak

Zależy ???- jakie macie zainteresowania !? Ale to wasza sprawa !;!; Mnie to nie interesuje : jak, czym, gdzie, kiedy ?????

Baśka
2 lat temu

GDZIE TARNOBRZESKIE PROKURATURY ?! Gdyby choć raz tarnobrzescy samorządowcy uzupełnili te nasadzenia z własnej kieszeni to już nigdy nie poparli by głupich pomysłów. A kolejna okazja na dojenie miasta za pomocą nasadzeń już niedługo. Chodnik od obwodnicy dzieli pas zieleni. Co by tu burmistrzu i bezradni nasadzić i zarobić ?!

obywatel
2 lat temu
Reply to  Baśka

W kieszeni burmistrza a ty myślisz, że dlaczego ponton dostał posadkę w radzie nadzorczej ( przecież tam sami jego koledzy)???
Oni pilnują aby mafii włos z głowy niespadł .

Grazyna
2 lat temu

To jest WIELKA PORAZKA
Chwasty po pas
Trzeba by to było ciągle plewic bo baby jeszcze nie dojdą do końca odcinka a już na początku nowe rosną

Adim
2 lat temu

Uschnal to chyba on sam.

Bernard
2 lat temu

Kto sadzi rośliny w pasie drogowym? W zimie reguralne solenie z piaskiem.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Bernard

Bożek przy współudziale Kalineczka i reszty miernot z rady bezradnej

Maria
2 lat temu

Sprzedać roślinki po 1 PLN za sztukę , trochę kasy się zwróci i po kłopocie

obywatel
2 lat temu
Reply to  Maria

I zasiać trawkę jak było – i niby po problemie ??? Ale czy na pewno jak. Z kasy Unii ????

Owen
2 lat temu
Reply to  Maria

Strasznie to wszystko smutne. Realizowanie beznadziejnych pomysłów, niegospodarność, łarstwa urzędników i beztroska uroczo uśmiechającego się prezydenta. A wszyscy na „garnuszku” mieszkańców! Ludzie, obudźcie się na następne wybory bo w tym mieście nie tylko wszystko uschnie ale kamień na kamieniu nie zostanie.

Wiktor
2 lat temu

Dzisiaj prawie wjechałem w rowerzystę ,wyjechał mi na przejściu ,zza dorodnego krzaka, zwanego nasadzeniami(ulica Sikorskiego).

Józiek
2 lat temu

Wyciąć / wyrwać te krzaki i po kłopocie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
91
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content