Dwa tygodnie temu hucznie otworzyli Dzienny Oddział Psychiatryczny w Tarnobrzegu. Placówka nadal nie działa!

Było uroczyste przecięcie wstęgi, okolicznościowe przemowy i gratulacje. W hucznym otwarciu Dziennego Oddziału Psychiatrycznego w Tarnobrzegu, uczestniczyli m.in. dyrektorzy różnych placówek z regionu, starosta tarnobrzeski czy poseł Prawa i Sprawiedliwości. Szybko okazało się, że otwarcie było tylko „na papierze”. Od 27 września br., a więc od dnia oficjalnego otwarcia, ośrodek nadal nie funkcjonuje.

O sprawie poinformował nas pan Wojciech (imię zostało zmienione na prośbę internauty – przyp.red), który w ubiegłym tygodniu otrzymał od swojego lekarza skierowanie na oddział. Niestety okazało się, że placówka nadal jest zamknięta.

– Na początku nie byłem w stanie się dowiedzieć, dlaczego oddział w Tarnobrzegu jest zamknięty i kiedy zostanie uruchomiony – wyjaśnia mężczyzna w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl. – Kiedy w czwartek ( 7. października br. – przyp.red) dzwoniłem pod numery podane na tablicy informacyjnej,  dowiedziałem się, że ośrodek nie działa i już. Co więcej informacje te otrzymałem dopiero dzwoniąc do Nowej Dęby, gdyż tarnobrzeski telefon w ogóle nie odpowiadał, tak jakby był całkowicie wyłączony – dodaje.

Leczenie w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Tarnobrzegu odbywać ma się w dni powszednie, w turnusach trwających 12 tygodni. Z jednego turnusu skorzystać będzie mogło jednocześnie do 15 osób. Ponieważ liczba osób jest ograniczona, pan Wojciech chciał chociaż zapisać się do kolejki.

– Niestety w piątek (8. października br.– przyp.red) usłyszałem, że zapisy jeszcze nie ruszyły a na moje pytanie kiedy to nastąpi, otrzymałem odpowiedź „Nie wiem”. Usłyszałem również, że jeśli chcę, to mogę dzwonić codziennie i pytać o termin rozpoczęcia zapisów – relacjonuje pan Wojciech.

Ponieważ Dzienny Oddział Psychiatryczny w Tarnobrzegu należy do nowodębskiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Powiatowym, zapytaliśmy dyrektorkę placówki, Wiesławę Barzycką, dlaczego oddział w Tarnobrzegu jeszcze nie działa, skoro został oficjalne otwarty dwa tygodnie temu. Przyczyny tego stanu rzeczy, dyrektorka tłumaczy brakami kadrowymi.

– Sytuacja jest naprawdę dynamiczna, mieliśmy skompletowany personel, część zrezygnowała ponieważ jest to tylko praca jednozmianowa, a wiadomo, że w tej chwili personel pracuje w różnych konfiguracjach. Dzisiaj (w poniedziałek 11. października br. – przyp.red)) mamy ostateczny termin zamknięcia ofert naboru już któregoś z kolei na Dzienny Oddział Psychiatryczny i myślę, że to w najbliższych dniach będzie już dopięte i będziemy już tam pracować – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl W. Barzycka.

Następnie panią dyrektor zapytaliśmy, czy w dniu otwarcia placówki personel był już skompletowany.

– Był personel i zrezygnował – kontynuuje dyrektorka nowodębskiego szpitala. – Takie są realia, część się nie zgodziła, żeby dojeżdżać. To są osoby, które muszą pracować do godziny 15 a nie wszystkim to pasuje, tak bym to ujęła. Wystarczy, że dwie osoby zrezygnuje i rozłożony jest cały grafik – tłumaczy W. Barzycka, dodając iż: Personelu nie potrzeba za dużo,  jest to psycholog i głównie o to się rozbija cały problem, trzeba też pielęgniarkę i lekarza oraz personel pomocniczy

– Myślę, że ruszy to w najbliższych dniach, nie będę się deklarować co do daty, bo wygląda to jak wygląda, a życie pisze swoje scenariusze. Mam nadzieję, że domkniemy to do końca tygodnia – dodaje W. Barzycka.

Jak dowiedzieliśmy się dzwoniąc anonimowo do punktu zgłoszeniowo – koordynacyjnego, zapisy do tarnobrzeskiego oddziału już się rozpoczęły. Aby zapisać się na listę, należy zadzwonić pod numer 15 846 26 51, w.185. Według informacji które uzyskaliśmy w punkcie, po zgłoszeniu pacjent zostaje wpisany na listę oczekujących. Ponieważ obowiązuje kolejność zgłoszeń, powstaje lista oczekujących. Następnie oddział skontaktuje się z pacjentem, w jakim terminie ma się zgłosić na turnus.

PS. Przepraszamy naszych internautów za błędną – jak się okazało – informację, o otwarciu Dziennego Oddziału Psychiatrycznego w Tarnobrzegu, opublikowaną na łamach naszego portalu – link tutaj. Na otwarciu nie byliśmy, zaś materiały z uroczystości, opatrzone tytułem „Dzienny oddział psychiatryczny w Tarnobrzegu czeka na pacjentów„, otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu link tutaj.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lucyfer
10 miesięcy temu

Umowy niepodpisane i następuje otwarcie? Umowa o pracę zabezpiecza też pracodawcę!

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  Lucyfer

Wielka pompa, wielkie otwarcie, kamery i flesze, a wszystko po to żeby „wszyscy święci” mogli się lansować. Gdzie w tym wszystkim są ci naprawdę najważniejsi, czyli p a c j e n c i ? Tłumaczenia dyrektorki przypomnają plątanie się w zeznaniach. To ta „gotowa do pracy” kadra nie wiedziała na jakie warunki pracy się decyduje??? Ha, ha ha!

walt
10 miesięcy temu

pis tak niejedną drogę drugi i trzeci raz otwierał a pelikany oglądające kurskiego łykały 😉

łorlen
10 miesięcy temu
Reply to  walt

Czytaj bastion stalowowolski i tamtejsza słynna fabryka maseczek 😀

pełowiec
10 miesięcy temu
Reply to  łorlen

my z tata wiedzielismy ,ze to lipa

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  pełowiec

Ha, ha, ha – tylko ci co brali udział w otwarciu (poprzednio) o tym nie wiedzieli ???

swiatla prowincji
10 miesięcy temu
Reply to  pełowiec

czemu powtarzasz za innymi?

pełowiec
10 miesięcy temu

piniendzy nima i nie będzie,taki mamy klimat

wasyl
10 miesięcy temu
Reply to  łorlen

Przekręt prawie na 300 baniek . tak się otwiera firmy , stowarzyszenia a kasa wyfruwa na konta .

Dynkster
10 miesięcy temu

Tarnobrzeg od lat na fazie

Lucyfer
10 miesięcy temu
Reply to  Dynkster

Tu akurat powiat i dyrektor nowodębskiego szpitala dali popis. Nie przypisuj domyślnie zasług samemu miastu.

Z Nowej Dęby
10 miesięcy temu
Reply to  Lucyfer

Ta pani dyrektor r to nadaje się do natychmiastowej dymisji
Tylko generuje konflikty pracownicze dlatego nie może znalesc kadry I nie znajdzie no nikt nie chce z nią pracować

kucharz
9 miesięcy temu
Reply to  Z Nowej Dęby

baby do garów a nie do rządzenia.

Przyszły pacjent
10 miesięcy temu
Reply to  Dynkster

To już napewno mozna zwariować
Ta dyrektor to ma takie kompetencje jak te ten poseł z pisu co przecinał wstęgę

pacjent
10 miesięcy temu

Niektórzy lekarze dobrze by było, aby nauczyli się empatii wobec pacjentów bo tego im brakuje. Czasem pacjent to zło, intruz przeszkadzający w… pracy.

obywatel
10 miesięcy temu

” NIE WIEM ” – po co to jest i dla kogo ????
Otwarcie było, media, lans , pijar a teraz dalej zamknięte .
Redakcja że zbyt dużą ufnością podchodzi do informacji ze starostwa a tam tylko politycy a jak wiadomo polityk może kłamać ( to to tak ma).

Qtz
10 miesięcy temu

Da się? da 🙂

Neltah
10 miesięcy temu

Niebawem otworzą, po co ten szum? A jak ktoś się nie dostał na oddział, to może się zapisać do Nowej Dęby do czasu aż tutaj otworzą. I tak cudów nie ma,obiekt niewielki, a tu od razu 100 osób chciałoby skorzystać na raz. Tak się nie da, ludzie, cierpliwości!

ZASZCZEPIONA
10 miesięcy temu

SZCZYPTA SIE LUDZIE BO PROGNOZY NA 80 TYS. CHORYCH DZIENNIE,AŁ,AŁ

dzik
10 miesięcy temu
Reply to  ZASZCZEPIONA

zaszcyp sie na glowke

ZASZCZEPIONA
10 miesięcy temu
Reply to  dzik

a ty jak zachorujesz to nie przychodz do szpitala,idz do sklepu bez maseczki i niech tam cie leczą,a jak przezyjesz to pokój bez klamek

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content