Dwa tygodnie temu hucznie otworzyli Dzienny Oddział Psychiatryczny w Tarnobrzegu. Placówka nadal nie działa!

Było uroczyste przecięcie wstęgi, okolicznościowe przemowy i gratulacje. W hucznym otwarciu Dziennego Oddziału Psychiatrycznego w Tarnobrzegu, uczestniczyli m.in. dyrektorzy różnych placówek z regionu, starosta tarnobrzeski czy poseł Prawa i Sprawiedliwości. Szybko okazało się, że otwarcie było tylko „na papierze”. Od 27 września br., a więc od dnia oficjalnego otwarcia, ośrodek nadal nie funkcjonuje.

O sprawie poinformował nas pan Wojciech (imię zostało zmienione na prośbę internauty – przyp.red), który w ubiegłym tygodniu otrzymał od swojego lekarza skierowanie na oddział. Niestety okazało się, że placówka nadal jest zamknięta.

– Na początku nie byłem w stanie się dowiedzieć, dlaczego oddział w Tarnobrzegu jest zamknięty i kiedy zostanie uruchomiony – wyjaśnia mężczyzna w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl. – Kiedy w czwartek ( 7. października br. – przyp.red) dzwoniłem pod numery podane na tablicy informacyjnej,  dowiedziałem się, że ośrodek nie działa i już. Co więcej informacje te otrzymałem dopiero dzwoniąc do Nowej Dęby, gdyż tarnobrzeski telefon w ogóle nie odpowiadał, tak jakby był całkowicie wyłączony – dodaje.

Leczenie w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Tarnobrzegu odbywać ma się w dni powszednie, w turnusach trwających 12 tygodni. Z jednego turnusu skorzystać będzie mogło jednocześnie do 15 osób. Ponieważ liczba osób jest ograniczona, pan Wojciech chciał chociaż zapisać się do kolejki.

– Niestety w piątek (8. października br.– przyp.red) usłyszałem, że zapisy jeszcze nie ruszyły a na moje pytanie kiedy to nastąpi, otrzymałem odpowiedź „Nie wiem”. Usłyszałem również, że jeśli chcę, to mogę dzwonić codziennie i pytać o termin rozpoczęcia zapisów – relacjonuje pan Wojciech.

Ponieważ Dzienny Oddział Psychiatryczny w Tarnobrzegu należy do nowodębskiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Powiatowym, zapytaliśmy dyrektorkę placówki, Wiesławę Barzycką, dlaczego oddział w Tarnobrzegu jeszcze nie działa, skoro został oficjalne otwarty dwa tygodnie temu. Przyczyny tego stanu rzeczy, dyrektorka tłumaczy brakami kadrowymi.

– Sytuacja jest naprawdę dynamiczna, mieliśmy skompletowany personel, część zrezygnowała ponieważ jest to tylko praca jednozmianowa, a wiadomo, że w tej chwili personel pracuje w różnych konfiguracjach. Dzisiaj (w poniedziałek 11. października br. – przyp.red)) mamy ostateczny termin zamknięcia ofert naboru już któregoś z kolei na Dzienny Oddział Psychiatryczny i myślę, że to w najbliższych dniach będzie już dopięte i będziemy już tam pracować – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl W. Barzycka.

Następnie panią dyrektor zapytaliśmy, czy w dniu otwarcia placówki personel był już skompletowany.

– Był personel i zrezygnował – kontynuuje dyrektorka nowodębskiego szpitala. – Takie są realia, część się nie zgodziła, żeby dojeżdżać. To są osoby, które muszą pracować do godziny 15 a nie wszystkim to pasuje, tak bym to ujęła. Wystarczy, że dwie osoby zrezygnuje i rozłożony jest cały grafik – tłumaczy W. Barzycka, dodając iż: Personelu nie potrzeba za dużo,  jest to psycholog i głównie o to się rozbija cały problem, trzeba też pielęgniarkę i lekarza oraz personel pomocniczy

– Myślę, że ruszy to w najbliższych dniach, nie będę się deklarować co do daty, bo wygląda to jak wygląda, a życie pisze swoje scenariusze. Mam nadzieję, że domkniemy to do końca tygodnia – dodaje W. Barzycka.

Jak dowiedzieliśmy się dzwoniąc anonimowo do punktu zgłoszeniowo – koordynacyjnego, zapisy do tarnobrzeskiego oddziału już się rozpoczęły. Aby zapisać się na listę, należy zadzwonić pod numer 15 846 26 51, w.185. Według informacji które uzyskaliśmy w punkcie, po zgłoszeniu pacjent zostaje wpisany na listę oczekujących. Ponieważ obowiązuje kolejność zgłoszeń, powstaje lista oczekujących. Następnie oddział skontaktuje się z pacjentem, w jakim terminie ma się zgłosić na turnus.

PS. Przepraszamy naszych internautów za błędną – jak się okazało – informację, o otwarciu Dziennego Oddziału Psychiatrycznego w Tarnobrzegu, opublikowaną na łamach naszego portalu – link tutaj. Na otwarciu nie byliśmy, zaś materiały z uroczystości, opatrzone tytułem „Dzienny oddział psychiatryczny w Tarnobrzegu czeka na pacjentów„, otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu link tutaj.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lucyfer
4 dni temu

Umowy niepodpisane i następuje otwarcie? Umowa o pracę zabezpiecza też pracodawcę!

Owen
4 dni temu
Reply to  Lucyfer

Wielka pompa, wielkie otwarcie, kamery i flesze, a wszystko po to żeby „wszyscy święci” mogli się lansować. Gdzie w tym wszystkim są ci naprawdę najważniejsi, czyli p a c j e n c i ? Tłumaczenia dyrektorki przypomnają plątanie się w zeznaniach. To ta „gotowa do pracy” kadra nie wiedziała na jakie warunki pracy się decyduje??? Ha, ha ha!

walt
4 dni temu

pis tak niejedną drogę drugi i trzeci raz otwierał a pelikany oglądające kurskiego łykały 😉

łorlen
3 dni temu
Reply to  walt

Czytaj bastion stalowowolski i tamtejsza słynna fabryka maseczek 😀

pełowiec
3 dni temu
Reply to  łorlen

my z tata wiedzielismy ,ze to lipa

obywatel
3 dni temu
Reply to  pełowiec

Ha, ha, ha – tylko ci co brali udział w otwarciu (poprzednio) o tym nie wiedzieli ???

swiatla prowincji
3 dni temu
Reply to  pełowiec

czemu powtarzasz za innymi?

pełowiec
3 dni temu

piniendzy nima i nie będzie,taki mamy klimat

wasyl
2 dni temu
Reply to  łorlen

Przekręt prawie na 300 baniek . tak się otwiera firmy , stowarzyszenia a kasa wyfruwa na konta .

Dynkster
3 dni temu

Tarnobrzeg od lat na fazie

Lucyfer
3 dni temu
Reply to  Dynkster

Tu akurat powiat i dyrektor nowodębskiego szpitala dali popis. Nie przypisuj domyślnie zasług samemu miastu.

Z Nowej Dęby
2 dni temu
Reply to  Lucyfer

Ta pani dyrektor r to nadaje się do natychmiastowej dymisji
Tylko generuje konflikty pracownicze dlatego nie może znalesc kadry I nie znajdzie no nikt nie chce z nią pracować

Przyszły pacjent
3 dni temu
Reply to  Dynkster

To już napewno mozna zwariować
Ta dyrektor to ma takie kompetencje jak te ten poseł z pisu co przecinał wstęgę

pacjent
3 dni temu

Niektórzy lekarze dobrze by było, aby nauczyli się empatii wobec pacjentów bo tego im brakuje. Czasem pacjent to zło, intruz przeszkadzający w… pracy.

obywatel
3 dni temu

” NIE WIEM ” – po co to jest i dla kogo ????
Otwarcie było, media, lans , pijar a teraz dalej zamknięte .
Redakcja że zbyt dużą ufnością podchodzi do informacji ze starostwa a tam tylko politycy a jak wiadomo polityk może kłamać ( to to tak ma).

Qtz
3 dni temu

Da się? da 🙂

Neltah
2 dni temu

Niebawem otworzą, po co ten szum? A jak ktoś się nie dostał na oddział, to może się zapisać do Nowej Dęby do czasu aż tutaj otworzą. I tak cudów nie ma,obiekt niewielki, a tu od razu 100 osób chciałoby skorzystać na raz. Tak się nie da, ludzie, cierpliwości!

ZASZCZEPIONA
2 dni temu

SZCZYPTA SIE LUDZIE BO PROGNOZY NA 80 TYS. CHORYCH DZIENNIE,AŁ,AŁ

dzik
2 dni temu
Reply to  ZASZCZEPIONA

zaszcyp sie na glowke

ZASZCZEPIONA
1 dzień temu
Reply to  dzik

a ty jak zachorujesz to nie przychodz do szpitala,idz do sklepu bez maseczki i niech tam cie leczą,a jak przezyjesz to pokój bez klamek

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content