Kredyt oddłużeniowy – czym jest i jak działa?

Kredyt oddłużeniowy to pomoc udzielana przez inne podmioty finansowe niż banki osobom, które wpadły w spiralę długów. Żaden z banków nie oferuje jednak takiej formy kredytowania. W celu ich uzyskania musisz zgłosić się do instytucji pozabankowych. Jako to zrobić i gdzie je znaleźć?

Co to jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy to narzędzie finansowe opracowane z myślą o dłużnikach, którzy zaciągnęli więcej niż jedno zobowiązanie i mają problem z terminową spłatą rat. Pożyczką oddłużeniową możesz spłacić wszystkie swoje długi, pod warunkiem, że są one udowodnione na piśmie. Są to zazwyczaj:

  • różnego rodzaju kredyty bankowe,
  • pożyczki pozabankowe,
  • chwilówki,
  • karty kredytowe,
  • pożyczki w bankach spółdzielczych,
  • pożyczki w SKOK-ach.

Z pożyczki oddłużeniowej może skorzystać osoba, która udowodni, że otrzymuje stały dochód. Najczęściej wymagane jest wówczas przedstawienie wyciągu z konta bankowego, które dowiedzie, że stać Cię na spłatę zadłużenia. Wymagane jest też zaświadczenie od Twojego pracodawcy o osiąganych stałych dochodach.

Gdzie znaleźć firmy udzielające pożyczki odnawialne?

Zastanawiasz się, skąd uzyskać pomoc? Warto skorzystać z porównywarek internetowych, które są bardzo proste w użyciu i czytelne dla każdego klienta. Sprawdzając, jak uzyskać kredyty gotówkowe w finanse.rankomat.pl, dowiesz się, która z instytucji finansowych udzieli Ci najkorzystniejszego wsparcia finansowego. Nie musisz odwiedzać witryn różnych podmiotów finansowych. Wystarczy, że wpiszesz informacje na temat interesującego Cię kredytu w specjalnym panelu. Uzyskasz tam wszystkie informacje w jednym miejscu i otrzymasz wiele aktualnie dostępnych ofert. Możesz je porównać i wybrać to, co jest dla Ciebie najkorzystniejsze.

Kto udzieli Ci pomocy?

Twoje saldo zadłużeniowe ciągle rośnie? Sam nie wiesz, skąd wziąć fundusze na ich spłatę? Nie masz czasu przedzierać się przez gąszcz ofert, z których i tak nie potrafisz wybrać tej najlepszej? Koniecznie uruchom porównywarki internetowe, a w szczególności https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-oddluzeniowy/. Dowiesz się tam, jaka instytucja finansowa udzieli Ci najkorzystniejszej pomocy. Znajdziesz tu aktualnie dostępne oferty o różnym charakterze.

Wyjście z zadłużenia nie jest szybką i łatwą drogą. Dzięki zmianie kilku niekorzystnych zobowiązań w jedną ratę możliwą do spłaty pozbędziesz się długów. Korzystając z pożyczki odnawialnej, będziesz mieć tylko jedno zobowiązanie. Wówczas nie musisz się już martwić o różne terminy płatności. W ten sposób uzyskasz ład i porządek w swoich finansach. Twoje raty będą mniejsze, dzięki czemu nie pozostaniesz bez środków na codzienne wydatki. Zyskasz pewność, że masz realne szanse na spłatę zaciągniętych długów.

Czy kredyt oddłużeniowy jest opłacalnym rozwiązaniem?

Popadając w spiralę długów, wiele osób boi się takich rozwiązań, jak kredyt odnawialny. Jednak w praktyce okazuje się, że nie ma się czego obawiać. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób mających problemy ze spłatą więcej niż jednego zobowiązania. Kiedy Twoje zadłużenie Cię przerasta, a trudności ze spłatą pogłębiają się z dnia na dzień, pożyczka oddłużeniowa jest narzędziem, które pozwoli Ci wyjść na prostą. Taka forma kredytu pomaga uniknąć generowania dodatkowych odsetek od nieterminowych spłat. Nawet nieduże opóźnienie w spłacie wielu pożyczek, zwłaszcza chwilówek, może okazać się bardzo kosztowne. Będzie to z pewnością droższe niż koszt kredytu oddłużeniowego. W ten sposób nie wpadniesz w jeszcze większe kłopoty finansowe.

Kredyt oddłużeniowy z zajęciem komorniczym

Jeżeli posiadasz już zajęcie komornicze, nie skutkuje to wcale brakiem możliwości uzyskania kredytu oddłużeniowego. Główny celem takiego rodzaju pożyczki jest wyjście z niespłaconych zobowiązań. W związku z tym zajęcie komornicze nie jest przeszkodą w kwestii uzyskania kredytu oddłużeniowego. Musisz jednak pamiętać o spełnieniu jednego warunku – konieczne jest posiadanie zabezpieczenia w postaci nieruchomości.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content