Ile kosztuje terminal płatniczy?

Terminal płatniczy to niemal obowiązkowy element wyposażenia każdego sklepu. Jeżeli jeszcze nie masz go w swojej firmie, to czas w niego zainwestować! Dlaczego warto mieć czytnik kart? Ile kosztuje terminal płatniczy?

Jakie są zalety terminali płatniczych?

Polacy z roku na rok chętniej płacą bezgotówkowo, używając wygodnej karty, smartfona lub smartwatcha. Trudno się dziwić, gdyż to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Ponadto, transakcje bezgotówkowe mają znacznie więcej zalet niż tradycyjne płatności, zarówno dla konsumentów, jak i właścicieli firm. Płatności bezgotówkowe zapewniają przede wszystkim bezpieczeństwo. Każda transakcja jest szyfrowana, więc nie musisz obawiać się o wyciek danych.

Znika również problem z wydawaniem reszty, co nie dość, że jest uciążliwe, to zajmuje wiele czasu. Dzięki temu jest większa szansa na to, że konsument chętniej dokona zakupu towarów i usług. Każda firma, która posiada terminal jest również uznawana za nowoczesną i profesjonalną.

Ile kosztuje terminal płatniczy?

Wielu właścicieli firm dzierżawi terminale. Przedsiębiorca wybiera terminal, dopasowany do własnych potrzeb. Znajdziesz je przykładowo na stronie https://www.paytel.pl/nasza-oferta/terminale-platnicze/. Następnie zawiera umowę na określony czas i płaci co miesiąc abonament za możliwość korzystania z urządzenia. Koszt dzierżawy nie jest jedynym kosztem, jaki musi ponieść właściciel firmy. Dochodzą do tego również:

  • marża agenta rozliczeniowego,
  • opłata pobierana przez banki,
  • opłata systemowa.

Terminal można również kupić na własność. Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na zakup urządzeń m-POS, czyli przenośnych. Kosztują do kilkuset złotych. Można jednak zdobyć je znacznie taniej, nawet za 0 złotych podczas promocji.

Jak dostać terminal płatniczy za darmo?

Istnieje możliwość odebrania terminala płatniczego za darmo. Można to zrobić przystępując do Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa”, o którym przeczytasz na https://www.paytel.pl/nasza-oferta/terminale-pwob/. To inicjatywa, której celem jest upowszechnienie dokonywania transakcji bezgotówkowych i jednocześnie umożliwienie małym i średnim firmom korzystanie z nowoczesnych technologii. Aby odebrać terminal za darmo, przedsiębiorca musi spełnić następujące warunki:

  • nie oferował usługi płatności instrumentami płatniczymi opartymi o kartę przez okres co najmniej 12 miesięcy,
  • nie prowadzi działalności w ramach franczyzy, która obejmuje więcej niż 5 placówek handlowych, usługowych albo podobnych pod tym samym znakiem towarowym,
  • nie prowadzi działalności w ramach sieci handlowych, usługowych lub podobnych obejmujących więcej niż 5 placówek handlowych, usługowych lub podobnych pod tym samym znakiem towarowym.

Jeżeli spełniasz powyższe warunki, możesz skorzystać z dofinansowania na poczet dzierżawy terminala przez 12 miesięcy od daty podpisania umowy oraz opłat z tytułu prowizji od transakcji (OA) do wartości 100.000 PLN na jeden terminal. Ponadto, nie masz określonego minimalnego progu obrotu. Korzystając z programu, masz również prawo do odebrania do 3 terminali płatniczych na okres 12 miesięcy. Po upływie tego okresu obowiązują Cię warunki cenowe, które są zawarte w umowie.

reklama

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content