Jak kupić buty skiturowe, czym różnią się od standardowego obuwia narciarskiego

Rosnący w popularność skituring interesuje kolejne osoby, które zastanawiają się nad różnicami pomiędzy modelami przeznaczonymi do turystki narciarskiej, a klasycznych zjazdów. Buty skiturowe wyróżniają się charakterystyczną budową, która może zaciekawiać osoby, które dotychczas nie miały do czynienia z tym rodzajem narciarstwa. Sprawdźmy więc co odróżnia buty skiturowe od klasycznych oraz jak powinniśmy je kupować.

Czym różnią się buty skiturowe od zwykłych?

Różnice są spore, choć w niektórych modelach nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Skituring to dziedzina narciarstwa, w której bardzo ważna jest waga sprzętu. Buty skiturowe muszą być więc znacznie lżejsze od standardowych, by umożliwiać wygodne podchodzenie i nie zużywać nadmiernie sił użytkownika. Jednocześnie, przy zmniejszeniu wagi, nasze obuwie wciąż powinno pozostawać odporne na niskie temperatury i wyróżniać się wytrzymałą konstrukcją.

Kolejną ważną rzeczą, z jaką spotykamy się w butach do skituringu jest dostępny w nich tryb chodzenia. Modele o tym charakterze produkowane są tak, by zapewniać najlepszy poziom wygody podchodzenia, przy zachowaniu wysokiej wydajności i doskonałych wrażeń w czasie zjazdów. Buty skiturowe posiadają więc rozmaite sposoby przełączania na tryb chodzenia, wyposażane są w ruchome mankiety, jak i specjalne klamry i wiązania. Przełączenie na ten tryb pozwoli nam osiągnąć szeroki zakres ruchów, dzięki czemu pozostaniemy w naszym obuwiu, wpięci w narty, a równocześnie będziemy mogli swobodnie podchodzić pod interesujące nas góry.

Ważne są także dodatki zastosowane w butach skiturowych dbające o nasz komfort i ciepło. Wkładka i podeszwa powinny lepiej chronić stopy przed przedostawaniem się zimna, które będzie miało większy dostęp do naszego ciała przez bardziej otwartą konstrukcję cholewki. Producenci stosują także specjalne wiązania lub zapięcia skorupy, które nie tylko pozwalają uzyskać szeroki zakres ruchów, ale także chronią użytkownika przed przypadkowym rozpięciem w trakcie poruszania się.

Jak kupić najlepsze buty skiturowe?

Niezależnie od tego, jaka dziedzina narciarstwa nas interesuje, zawsze najlepszym wyborem na zakup obuwia do tego sportu będzie profesjonalny sklep narciarski zatrudniający bootfitterów. Z ich pomocą wybierzemy model dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań, a przede wszystkim anatomii. Buty skiturowe również posiadają możliwość indywidualnego dopasowania do użytkownika, z czego zawsze warto korzystać. Tylko odpowiednio dobrane buty skiturowe damskie, jak i buty skiturowe męskie będą w stanie zapewnić nam najlepsze wrażenia, radość z jazdy, świetne osiągi i maksymalną wygodę.

Buty skiturowe kupimy w rekomendowanych sklepach SnowShop mieszczących się w trójmieście, stolicy oraz online. Buty skiturowe przez internet możemy obejrzeć na stronie snowshop.pl, gdzie kupimy je z dostawą do domu lub wybranej placówki stacjonarnej, w której doświadczeni doradcy i bootfitterzy dopasują je do naszych stóp. Buty skiturowe Gdańsk dostępne są do zakupu w sklepie SnowShop w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. Dwie placówki w stolicy mieszczą się na dzielnicach Bemowo i Praga – buty skiturowe Warszawa znajdziemy przy ulicy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. W każdym z tych miejsc możemy liczyć na profesjonalną poradę i pomoc w doborze zarówno butów, jak i wszystkich innych elementów wyposażenia narciarskiego.

Kupując pierwsze buty skiturowe warto skorzystać z pomocy doświadczonego sprzedawcy, który doskonale zna się na tym sporcie. Dzięki temu możemy zapewnić sobie wygodę i cieszyć się świetnymi wrażeniami płynącymi z odkrywania i wyznaczania własnych ścieżek w górach.

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

materiał zewnętrzny
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content