Transmisja LI zwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega (video)

LI zwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega odbędzie się w środę 27. października br., w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Początek godz.11.

Porządek obrad:

1.  Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2.  Przyjęcie porządku obrad.
3.  Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4.  Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.
5.  Sprawozdania z działalności spółek miejskich.

6.  Rozpatrzenie uchwał w sprawie:

 1.  przyjęcia do realizacji Programu psychologiczno-terapeutycznego dla osób stosujących przemoc w rodzinie „Moja zmiana szansą
    dla mojej rodziny na rok 2022”,

 2.  zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zadań na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
     przekazywane przez Prezesa Zarządu Funduszu samorządom powiatowym w roku 2021 na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej,

 3.  w sprawie porozumienia międzygminnego w sprawie współdziałania celem realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego
     Tarnobrzeg,

 4.  utworzenia samorządowej jednostki organizacyjnej pod nazwą „Tarnobrzeskie Centrum Seniora”, nadania jej statutu i wyposażenia w majątek,

 5.  ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega,

 6.  zmian w Statucie Miasta Tarnobrzega,

 7.  rozpatrzenia skargi,

 8.  rozpatrzenia skargi,

 9.  utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego o nazwie „Lasy Zwierzyniec i Jasień”,

10.  określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości,

11.  zmian w budżecie na 2021 rok,

12.  zmian w budżecie na 2021 rok,

13.  zmian w budżecie na 2021 rok,

14.  zmian w budżecie na 2021 rok.

 

  7. Sprawy bieżące.
  8. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.
  9. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.
10. Oświadczenia radnych.
11. Zamknięcie sesji.

PROJEKTY UCHWAŁ DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

LINK DO TRANSMISJI – TUTAJ

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec II
1 miesiąc temu

Centrum Senioa to dla swoich etaty w tym centrum ze środków gminy miasta z podwyzszonych stawek
Jest przecież uniwerytet Po co radzie to centrum

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec II

Kolejne pierd….centrum aby wyprowadzić majątek mieszkańców – kiedy te świnie się nażrą ????

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec II

I dlatego burmistrz z radnymi podatki podnosi – aby swoim mordom napchać kieszenie i wyprowadzić majątek mieszkańców za bezcen .
Tak właśnie w Tbg powstawały i działają stowarzyszenia, fundację, i inne tego typu pasożytnicze twory .

Senior
1 miesiąc temu

Po co to centrum seniora
I tak nie beda korzysta tylko aktywistki ktore beda się bawić za pieniądze samorządu

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Senior

Będzie kasa dla swoich bo tylko o to chodzi – świńskie ryje znalazły kolejne dojście do koryta.

Tomek
1 miesiąc temu
Reply to  Senior

Ale oficjalnie czy nieoficjalnie? Bo nieoficjalnie to chyba jasne.

Akrylokauczuk
1 miesiąc temu

Treść jednej z uchwał w sprawie rozpatrzenia skargi to jest hit. Fragment:
„Wskazane na załączonych zdjęciach oznakowanie poziome tj. P-23 „rower” i P-26 „piesi” na ścieżce pieszo-rowerowej w pasie drogowym ulicy H. Sienkiewicza straciło pierwotną czytelność, wykonane jest bowiem w technologii malowania cienkowarstwowego atestowaną farbą rozpuszczalnikową białą „akrylokauczukiem” z dodatkiem kulek szklanych refleksyjnych. Trwałość malowania tego typu farbą na kostce brukowej betonowej stanowiącej nawierzchnię w tym wypadku ścieżki pieszo-rowerowej wynosi max 3 miesiące, a na nawierzchni asfaltowej max. 10 miesięcy.”.
MAX 3 MIESIĄCE NA KOSTCE, czyli powinno się odnawiać co kwartał. Co kwartał nie malują, czyli przez ileś miesięcy w roku znaki na ścieżkach są wytarte, więc tak jakby ich nie było. Jaki w tym sens? Albo malować co kwartał, albo wcale.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Akrylokauczuk

Nad jeziorkiem znaki elegancko pomalowane. Ale tam oczko w głowie.
comment image

beton
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

A co to za sterta kostki? Juž trzeba poprawiać cudowną infrastrukturę nad zalewem?

Rowerzysta
1 miesiąc temu
Reply to  Akrylokauczuk

Według obowiązujących przepisów powierzchnie drogi dla rowerów, drogi dla rowerów złączone z drogami dla pieszych, a także drogi dla rowerów i pieszych oznacza się odpowiednio znakami przedstawiającymi rower i pieszych, więc w teorii zarządca drogi nie ma tu wyboru. W praktyce bywa różnie.

Gość
1 miesiąc temu

Po tej sesji mam nieodparte wrażenie że radny Kalinka bardziej dba o interesy Stalowej Woli niż naszego miasta. Walczył jak tygrys o miejską spółkę śmieciową że Stalowej Woli a padnie jak mucha jeśli już ktoś w łapę wziął 🙂 Proszę w tym miejscu radnych z PiS aby tak samo walczyli w marszałkowni i wyżej o przebieg szprychy kolejowej przez nasze miasto. Jest jeszcze na to czas jeśli się tylko w to zaangażuje tak samo jak w obronę interesów Stalowej Woli. Tu też jest bardzo ważny interes mieszkańców Tarnobrzega może nawet ważniejszy niż ten ze śmieciami.

Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Bez Tarnobrzega mieszkańcy Stalowej woli będą płacili za śmieci co najmniej 18-20 zl, a to ich za boli. A MZK padnie jak kawka, chyba że ktoś wpompuje duża kasę.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Tbg

A my ile będziemy płacić zagranicznej firmie?

Synter
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Działanie na szkodę mieszkańców Tarnobrzega jest zdradą, druga Targowicą.

Gość
1 miesiąc temu

Mam dziś pytanie do Pana Kalinki i radnych PiS. Czy już pytali w marszałkowni kiedy tarnobrzeski szpital będzie miał nowego dyrektora? Nowego czyli kogoś z zewnątrz. Bo na mieście nie jest już tajemnicą że tkwią starzy ordynatorzy oddziałów którzy już powinni być na emeryturach i do których nie przyjdą młodzi lekarze bo dzieli ich przepaść i nie będą razem współpracować. Tkwią i ciągną cały szpital w przepaść. Pełniący obowiązki dyrektor nic nie zrobi bo to jego koledzy. Tarnobrzeska Rada Miasta zaprosiła p.o. na sesję. On wypiął cztery litery i nie przyszedł. Wysoka Rado czy uważacie ze już wszystko zrobiliście co w waszej mocy w sprawie ratowania tarnobrzeskiego szpitala?! MOIM ZDANIEM NIE!!! WEŚĆIE SIĘ DO ROBOTY bo jeśli nasz szpital stanie się filią Mieleckiego (jak pogotowie ratunkowe) to będzie ciężko go ponownie przywrócić. Pan Kalinka doskonale to wie bo już kilka lat przywraca stacjonarny punkt krwiodawstwa w mieście. CIĄGLE BEZ REZULTATU!!!

As
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Czy Ty przypadkiem nie oczekujesz zbyt wiele od władz miasta ? Właścicielem szpitala jest wojewoda w imieniu Skarbu Państwa z tego co się orientuję. To tam kieruj swoje żale i pretensje. Podobnie było z lasem w Zwierzyńcu.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  As

Nie. Dla mnie sprawowanie władzy to dbanie o miasto i jego mieszkańców a nie tylko sesje z obiadkami i wpływy na konto z tytułu diet radnego. A chyba opieka zdrowotna to coś najważniejszego dla każdego mieszkańca naszego miasta. Choć z racji np.wieku nie wszyscy sobie z tego zdają sprawę.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content