Tarnobrzeg: Od stycznia 2022 r wyższy podatek od nieruchomości

Decyzją RM Tarnobrzega, od nowego roku w mieście będą obowiązywać wyższe stawki podatku od nieruchomości. Za przyjęciem uchwały głosowało 12 radnych.

Stawki wzrosną do poziomu maksymalnego, określonego na rok 2020 przez ministra finansów. Wyższy wskaźnik stawek podatku od nieruchomości zostanie wprowadzony cyt: „ze względu na wzrost poziomu cen (skumulowany wskaźnik wzrostu cen z komunikatów Prezesa GUS z 2020 r. i 2021 r. wynosi 7,64%) oraz fakt, że stawki podatku na 2021 r. nie uległy zmianie w stosunku do 2020 r. (z wyjątkiem stawki dla budynków handlowych powyżej 1000 m2” – jak czytamy w przyjętej przez RM uchwale.

Jak wyjaśnił naczelnik Wydziału Podatków, Mateusz Bąk cyt: – Szacowany wzrost wpływów, jaki będziemy mieć przy podniesieniu tych stawek wynosi ok.610-620 tys. zł dodatkowego wpływu – koniec cytatu.
Szczegóły: 610-stawek-podatku_1425574

 

Za przyjęciem uchwały głosowało 12 radnych: A.Biernat, T.Gołębiowska – Piś, M. Łagowska – Cebula, A. Martyniak, L. Ogorzałek, S. Partyka, B. Potański, W. Stępak, D. Szwagierczak, W. Szwedo i W. Trybuła.
Przeciw byli M. Cąpała, K. Kalinka, Ł. Nowak i M. Zioło. Od głosu wstrzymali się D. Kliza, C. Mikrut i A. Rębisz.

Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Uno
28 dni temu

Wszędzie rosną to i w TBGu też

Alf
28 dni temu

W sumie to ta podwyżka nie pokrywa nawet inflacji. Jedynie około połowy. A dla przykładu ceny prądu w przyszłym roku dla samorządów wzrastają o 50-60%.

Juras
27 dni temu
Reply to  Alf

z jeziorem niech co zrobią, bo najemcy czynszu nie płacą

Urzędnik
27 dni temu
Reply to  Alf

Odezwał sie radny ktory zyje z podatników

Alf
27 dni temu
Reply to  Urzędnik

Ciekawe na jakiej podstawie dokonujesz takiego osądu? Rzucę gównem , może się do kogoś przyklei ?

inflacyjny
26 dni temu
Reply to  Alf

Oprocentowanie w bankach tez nie pokrywa inflacji i nikogo to nie obchodzi.

Alf
26 dni temu
Reply to  inflacyjny

A to powinna być według mnie rola NBP i rządu ,żeby nie pozwalali na okradanie obywateli.

M.M.
27 dni temu

Na wszystko fajnie się głosuję tylko kiedy będzie news ze bez-radni przegłosowali jakaś obniżkę oplat dla mieszkańców?

Bezradny
27 dni temu
Reply to  M.M.

Wyciagac wnioski Do wyborów jeszcze trzy razy podniosa aby miec na wybory

Odyseusz
27 dni temu

I skąd ma na to wszystko wziąć biedny mieszkaniec Tarnobrzega ? Podwyżki gonią podwyżki !

As
27 dni temu
Reply to  Odyseusz

Jakbyś nie zauważył , to cały kraj wpadł w spiralę podwyżek. Bierze się to stąd ,że rząd ciągle dokłada nowe podatki . Przedsiębiorcy co było wiadome od początku przerzucają je na końcowych klientów czyli nas wszystkich i koło się zamyka. Wczoraj Pan Glapiński zdaniem Global Finance jeden z najgorszych obok Białorusi i Ukrainy prezes banku centralnego w Europie z rocznym opóźnieniem zaczął podnosić stopy procentowe. Tak reagujemy na sytuacje jako państwo .

bidok z Polski
27 dni temu
Reply to  As

Raczej rozdawnictwo kasy przez PiS jest tego przyczyną. Nie nakłaniają ludzi do pracy tylko kasę rozdają na lewo i prawo. A tzw. biznismeny widząc, że jest więcej kasiory na rynku podnoszą ceny.

As
27 dni temu
Reply to  bidok z Polski

Chyba jednak tak nie do końca. PiS chcąc pobudzić gospodarkę zaczął dodrukowywać pusty pieniądz bez opamiętania. W związku z tym na rynku pojawiło się masa pustej gotówki. Chwilowo to rzeczywiście zadziałało i pobudziło konsumpcję .Banki mając do dyspozycji darmowy pieniądz od rządu rozpoczęły akcje pożyczania na prawo i lewo. Najlepiej widać to na przykładzie kredytów hipotecznych . Ich liczba wzrosła prawie 3 krotnie rok do roku. Problem w tym ,że takie rozdawnictwo i dodruk sprawdzały się wszędzie tylko na krótką metę. Niestety ale nigdzie na świecie nie kończyło się to dobrze.

adam
27 dni temu
Reply to  As

Chciałbym mieć ta pustą gotówkę,z resztą kto by nie chciał,kredycik co miesiac bedzie w górę bo stopy co miesiac do góry,ale jak kogos nie stać na dom ,mieszkanie to bierze kredycik,a teraz płacz i płać

As
27 dni temu
Reply to  adam

Ale mieszkać gdzieś trzeba. Problem w tym ,że ceny wzrosły o kilkadziesiąt procent więcej niż zarobki i wizja swojego mieszkania znowu się dla ludzi oddala. Banki kuszą ,żeby zarobić. Co będzie dalej nikogo nie interesuje. W końcu kredyt jest ubezpieczony

swirus
27 dni temu
Reply to  bidok z Polski

to zwrot kasy z tarczy nowobogaccy,NATYCHMIAST! to nic innego jak rozdawnictwo!

As
27 dni temu
Reply to  swirus

Jak rząd rozdawał na prawo i lewo to tylko głupi by nie wziął. Każde grabie grabią do siebie. Teraz zapłacimy za to my wszyscy

Odyseusz
27 dni temu
Reply to  As

wiesz skąd tak naprawdę wszystkie te podwyżki na całym Świecie, bo mówisz że to rozdawnictwo PIS (po części tak) ale cała inflacja dotyczy całej UE. Otóż eko terroryści wprowadzili limity na CO2 dla zakładów i każdego roku coraz bardziej śrubują ceny zmniejszając dostępne limity. Precz z euro kołchozem – niszczą przemysł w Europie a Chińczycy jeszcze bardziej zacierają ręce i mają daleko gdzieś ekologię !

As
27 dni temu
Reply to  Odyseusz

Nie zgodzę się z Tobą. My jako ostatni w Europie zbyt długo i kurczowo trzymaliśmy się węgla. Teraz mamy gospodarkę energetyczną nadal w 70 % opartą na węglu i płacimy za CO2. Nadal nie robimy nic żeby to zmienić. W konsekwencji mamy najdroższa energię z możliwych.

Odyseusz
27 dni temu
Reply to  As

Przecież w Niemczech ostatnio otwarli nową kopalnię węgla . A co do eko energii już przekonała się ile jest warta ostatniej zimy Skandynawia, gdzie cała tzw zielona infrastruktura pozbawiona słońca i wiatru okazała się nic nie warta !

As
27 dni temu
Reply to  Odyseusz

Czyli co obrona energetyki opartej na węglu nie była katastrofalnym błędem ? Zobaczymy o ile wzrośnie cena energii. . URE pewnie nie pozwoli na zbyt drastyczną podwyżkę dla gospodarstw domowych od razu. Natomiast przedsiębiorstwa i samorządy zapłacą ok. 50 % drożej .Zgadnij na kogo przerzucą te podwyżki w cenach za swoje produkty ?

Odyseusz
26 dni temu
Reply to  As

haha pytanie jak dla przedszkolaka – wiadomo że przerzucą na nas na konsumentów ! Ale gospodarka powinna zawsze stawiać na gałąź gospodarki w której posiadamy naturalne zasoby. Węgiel był dobry od wieków przecież to naturalne złoże czyli powinno być zaliczane do ekologicznych ups to tak jak z żarówkami zwykłymi a energooszczędnymi- (gdzie koszt wyprodukowania żarówki „energooszczędnej”jest kilka razy wyższy od produkcji zwykłej żarówki ) Myślę że więcej gazów cieplarnianych emitują do atmosfery samochody, samoloty, wulkany.

As
26 dni temu
Reply to  Odyseusz

A co tam w końcu nas Polaków stać na tak drogi prąd .

Polak
26 dni temu
Reply to  Odyseusz

Unia Europejska to wrzód na d… Europy, niestety. Pora opuścic to g…o jak to poczyniła W.Brytania.

Alf
26 dni temu
Reply to  Polak

No Konfederacie , jak podoba Ci się droga Białorusi czy Ukrainy to proszę bardzo .Droga wolna

Siano
26 dni temu
Reply to  Polak

To wy……laj. na ksiezyc.

Przemyskie Bractwo
27 dni temu
Reply to  Odyseusz

Może zawsze przenieść się do Stalowej Woli

Oks
27 dni temu

Po co żeby mieć amelinium we krwi i szybciej zejść z tego świata.

Odyseusz
27 dni temu

Nie wiem czy wiesz ale ci co nieszakali od dekad w Stalowej uciekają poza miasto. Chcesz żyć krótko i umrzeć młodo przez aluminium droga wolna….

dzielnica bloki
27 dni temu

tarnobrzeg sie wyludnia nikt juz nie chce mieszkacw takim drogim miasteczku

Urzędnik
27 dni temu

Radny Ogorzalek z a Podniesieniem Podstku Wstyd. Zapamiętamy.

Amen w pacirzu
27 dni temu

Nowy rok zawsze mi się kojarzył z podwyżkami opłat za… wszystko.

adam
27 dni temu
Reply to  Amen w pacirzu

jak po rządziło z tuskiem na czele tak było,vat do góry o 15 % potrafił podniesć na ubranka dla dzieci,o wieku emerytalnym nie wspomnę

Alex
27 dni temu

Proszę sobie porównać stawki na 2021 rok w Tarnobrzegu ze stawkami na ten sam rok w najbogatszej gminie w Polsce (gm. Kleszczów):
https://www.bip.kleszczow.pl/res/serwisy/pliki/25620862?version=1.0
Dla tych, którzy są w stanie uznać prawdę, wnioski będą proste i oczywiste.

Alf
27 dni temu
Reply to  Alex

Może gdyby u nas dalej działał Siarkopol mielibyśmy podobne. Tymczasem nie mamy obecnie nic i to porównanie trochę nie na miejscu

Tomek
27 dni temu
Reply to  Alf

Na premie czy tam nagrody w urzędzie też nie mamy?

Alf
27 dni temu
Reply to  Tomek

W Gminie Kleszczów pracownicy urzędu nie dostają premii ? Smutne

Tomek
26 dni temu
Reply to  Alf

Napisałeś, że nie mamy obecnie nic, co jest oczywistą nieprawdą, bo mamy np. jezioro. Skoro są pieniądze na jezioro, ściankę czy premie dla urzędników, to na ulżenie mieszkańcom i zachęcenie inwestorów poprzez niskie stawki podatków też powinno być. Tylko urzędnikom należy się większy budżet domowy dzięki podwyżkom i premiom? Mieszkańcom nie należy się większy budżet domowy dzięki niższym lub przynajmniej stałym stawkom podatków? Smutne.

Alf
26 dni temu
Reply to  Tomek

Popatrz proszę jaki procent dochodów naszego miasta pochodzi z podatków od nieruchomości a dopiero potem zacznijmy poważną dyskusję. Jak nie ma przemysłu , turystyki itp. to jakoś trzeba łatać dziury. Najlepiej z kieszeni mieszkańców. Innych pomysłów póki co nie ma

Tomek
26 dni temu
Reply to  Alf

Przeczytaj proszę ze zrozumienien co napisałem komentarz wcześniej. Jeżeli dla ciebie jedynym pomysłem jest ściąganie co raz wyższych podatków, z których finansuje się potem m.in. rzeczy tak potrzebne jak ścianka, to gratuluję. Można było chociażby zrobić pole do gry w bule nad Wisłą przy boisku, brać 5 zł od pożyczenia kul na partyjkę i po jakimś czasie zaczęłoby ono zarabiać. Nie mówiąc o bardziej zaawansowanych rzeczach. Ale na tym skończmy, bo na moje argumenty nie reagujesz (jezioro przemilczane, premie w urzędzie przemilczane itd.). Widać po której stoisz stronie.

Skromniej proszę
27 dni temu

A może by tak władza obniżyła sobie pensję i fundusz reprezentacyjny (fotograf, samochód służbowy,karty płatnicze itp)

kierowca
26 dni temu

Codziennie wieczorem przejeżdżam Wisłostradą i widzę setki lamp świecących rybom w jeziorze. Prezydent kiedyś powiedział ze chciałby żeby Tarnobrzeg zmienił się w inteligentne miasto. Proponuję zacząć od władz …..

Pytanie
26 dni temu

Jak to się dzieje xe Tarnobrzezanie głosują na nieudaczników.
Dziubiński dwa razy Mastalerz i
O Kielba nie mowie bo to inna bajaka o Kalince trz to to komisarz
Czy umiemy na to odpowiedzieć
To jednak problem bo znowoz wybierzeny n nijakosc

Tomek
26 dni temu
Reply to  Pytanie

Tarnobrzeg został sztucznie rozbudowany za komuny przez siarkę. Funkcje decyzyjne i kierownicze sprawowali ludzie tamtego systemu, a siłę roboczą stanowiła głównie ludność napływowa ze wsi. Po upadku siarki okazało się, że miasto nie ma właściwie innej siły napędowej. To co przedstawiało większą wartość sprywatyzowano, przy reformie administracyjnej uczyniono miasto na prawach powiatu zamiast zwykłej gminy. Jednak po komunie nostalgia za czasami prosperity jest wielka, toteż wielu marzy o i wierzy w obietnice powrotu do świetności za pomocą jeziora, drogi obwodowej czy czegokolwiek innego. Ciekawe tylko jak miałoby się to dokonać, skoro ani przy jeziorze ani przy drodze obwodowej nie znajdą zatrudnienia tysiące ludzi.

Perspektywa
25 dni temu
Reply to  Tomek

Teraz największe zakłady pracy w mieście to zdaje się szpital, urząd i starostwo – jeśli się mylę, to niech ktoś wyprowadzi mnie z błędu. Ale jeśli mam rację, to nie ma o czym mówić – przyszłość to przewymiarowane miasto z liczbą ludności ok. 20 tysięcy.

dzielnica bloki
25 dni temu
Reply to  Perspektywa

a ile bys chcial zeby mialo 100 tys? tak jak planowano za komuny? to se juz ne wrati najlepsz czas tarnob ma juz za soba

dzielnica bloki
25 dni temu

teraz czas nastal na inne polskie piekne miasta zasluzone dla tego kraju a pomijane za minionego systemu

obywatel
23 dni temu
Reply to  Perspektywa

A póżniej spółdzielnie TSM i Siarkowiec i tam zarabiają ekstra .

obywatel
23 dni temu
Reply to  Pytanie

To jest tylko wynik odzwierciedlający poziom mieszkańców .

Kasia
25 dni temu

To jest nieudolna władza. W prostej sprawie jaka jest noszenie maseczki w pracy nie potrafi sobie poradzić. Urzędasy śmigaja po urzędzie bez maseczki uśmiechnięci i zadowoleni A petenta jak zapomni nie wpuszcza bez.

Sąsiadka
23 dni temu

Uprzejmie informuje, że jutro zostanie złożone zbiorowe doniesienie do prokuratury na pracodawcę o narazenie pracownikow na utratę zdrowia i życia poprzez zaniedbanie procedur związanych z covid19. Zgadnijcie kto tak nie troszczy się o pracowników jak o uczniów?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content