Trener Enea Siarkopolu Zbigniew Nęcek: Mecz z Linzem jednym z najlepszych w historii

– Wiele lat pracuję w zawodzie trenera, ale mecz z Linzem był jednym z najlepszych w historii jakie przeżyłem – mówi Zbigniew Nęcek, twórca sukcesów KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Prowadzona przez niego drużyna w bezdyskusyjny sposób zwyciężyła w turnieju Ligi Mistrzów w Austrii.

30-krotne Mistrzynie Polski wygrały wszystkie mecze po 3:0 – z Linz AG Froschberg, Saint-Denis US 93 i TT Moravsky Krumlov. W całych zawodach zespół z Tarnobrzega stracił tylko 2 (!) sety. Punkty zdobywały Niemka Han Ying, Portugalka Fu Yu, Monakijka Yang Xiaoxin, a w składzie były też Rumunka Elizabeta Samara i Kinga Stefańska, pełniąca również rolę asystentki trenera Zbigniewa Nęcka. Z drużyną był fizjoterapeuta Sebastian Eisler.

– Zagraliśmy fantastyczny, ale również szczęśliwy mecz, a dziewczyny były jak natchnione. Szefowie klubu z Linzu byli w szoku i to nie tylko w czasie, ale i po meczu, bowiem dysponują bardzo silnym składem. Polcanova, Pesotska, Sawettabut i Liu Jia to bardzo dobre zawodniczki. Świetnie się stało, że awansowaliśmy z pierwszego miejsca, bo to powinno mieć kolosalne znaczenie w dalszym przebiegu rozgrywek. Wiedzieliśmy na długo przed rozpoczęciem sezonu, że chcąc walczyć o kolejny medal musimy zbudować skład dający szansę kwalifikacji z pierwszej pozycji do ćwierćfinału. Chodzi o to, że w bieżących rozgrywkach byliśmy rozstawieni z numerem piątym, dlatego już w grupie musieliśmy zmierzyć się z jednym z faworytów – powiedział Zbigniew Nęcek.

Podopieczne Zbigniewa Nęcka triumfowały w europejskiej Lidze Mistrzyń w 2019 roku, a w sumie już 4 razy były na podium. Sezon 2019-20 nie został dokończony, a wtedy tarnobrzeżanki były już w półfinale, a więc to byłby pewny 5 medal w historii klubu w LM.

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią, m.in. długa kwarantanna w Chinach po powrocie z Europy, w KTS Enea Siarkopol nie mogły zagrać była Mistrzyni Europy Li Qian oraz Gu Ruochen.

– Porozumiałem się z zawodniczkami przebywającymi na stałe w Europie, tj. reprezentantką Portugalii Fu Yu oraz reprezentantką Monako Yang Xiaoxin. KTS Enea Siarkopol ma markę profesjonalnego klubu i mam satysfakcję, że Fu Yu i Yang Xiaoxin same zgłosiły akces gry w zespole. Natomiast występujące w naszej drużynie od kilku lat reprezentantka Niemiec Han Ying oraz reprezentantka Rumunii Elizabeta Samara wyraziły chęć dalszych występów w barwach tarnobrzeskiego klubu. Dlatego do Ligi Mistrzyń przystąpiliśmy z nadzieją na dobry wynik, ale też bardzo liczymy, że od fazy ćwierćfinałowej będziemy mogli powrócić do rozgrywania meczów w formule mecz i rewanż, co pozwoli wystąpić przed wspaniałą tarnobrzeską publicznością – przyznał trener.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content