Tarnobrzeg: Co z fotowoltaiką na przeznaczonym do wyburzenia budynku po Gimnazjum nr 3?

Jak informowaliśmy w sierpniu br, władze Tarnobrzega chcą aby na terenie po Gimnazjum nr 3 przy ul. mjr. H. Dekutowskiego, wybudowane zostały bloki mieszkalne. Budynek ten wyposażony jest w panele fotowoltaiczne, o ich ewentualne dalsze wykorzystanie zapytaliśmy podczas konferencji prasowej, która odbyła się końcem października br.

Montaż fotowoltaiki o mocy nominalnej 10 kW na budynku Gimnazjum nr 3 miał miejsce w 2014 r., a jego celem było zmniejszenie kosztów za pobieraną energię elektryczną. Koszt jej wykonania wyniósł 70.847,58 zł. brutto, z czego dofinansowanie wyniosło 85 %. Ostatni uczniowie opuścili szkołę w czerwcu 2019 r, od tego czasu budynek jest wyłączony z użytkowania. Nie działa również fotowoltaika a ” Energia nie jest sprzedawana”  – jak odpowiedział na nasze pytanie Wojciech Lis, rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Fotowoltaika jest wyłączona, rozeznałam temat kilka miesięcy temu, czy można by ją przenieść na inny budynek. Koszty nie są może jakieś bardzo duże, natomiast wiąże się to z tym, że trzeba to zdemontować i ponownie zamontować. Ten koszt jest właściwie największy – tłumaczyła naczelnik wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa w tarnobrzeskim magistracie. W dalszej części odpowiedzi na nasze pytanie, Barbara Trzeciak dodała cyt:

Będziemy to rozpatrywać, będzie decyzja prezydenta, jeśli będzie taka potrzeba, to będziemy przenosić, jeżeli rzeczywiście te koszty będą za wysokie w stosunku do montażu nowej instalacji, to nie byłoby uzasadnienia ekonomicznego, żeby to przenosić

Subskrybuj
Powiadom o
55 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Juliusz Cezar
20 dni temu

Zaufajmy Pani Naczelnik, na pewno zostanie podjęta w tej sprawie optymalna decyzja.

Tupecik
20 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pytanie dla kogo optymalna?

Juliusz Cezar
19 dni temu
Reply to  Tupecik

Dla interesów miasta oczywiście. Bądźmy dobrej myśli.

Tupecik
17 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pytałem dla kogo a nie dla czego. Natomiast co do optymalności, to jeżeli będzie to taka optymalność jak wyłączenie fotowoltaiki i niewytwarzanie przez nią prądu, to dobrze na tym nie wyjdziemy. Na marginesie nie rozumiem po co jest forsowany projekt farmy fotowoltaicznej, jeśli działająca, jak mniemam, instalacja na dachu budynku szkoły nie była wykorzystywana.

Sens
17 dni temu
Reply to  Tupecik

Właśnie, zgłaszają tę farmę raz za razem argumentując, że to dla oszczędności, a panele przy Dekutowskiego stoją nieużywane.

fach
17 dni temu
Reply to  Sens

Wyjaśnienie jest proste: gdzie kończy się logika, tam zaczyna się Tarnobrzeg 🙂

obywatel
20 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Już mieszkańcy zaufali w ostatnich wyborach , wystarczy ????

Juliusz Cezar
19 dni temu
Reply to  obywatel

A czy się zawiedli? Być może tego właśnie oczekują i są zadowoleni, przekonamy się o tym podczas kolejnych wyborów.

odp
18 dni temu
Reply to  obywatel

ale to ludzie wybierali a że miasto świeci pustką to jest wina kolejnych ludzi
a są nimi co łapówki biorą lub sami sobie szkodzą

Turm
19 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Komu chcecie to sprzedać? Czy miasto na tym nie straci? Kupiec z 2014 r. naciska? Nie podoba mi się to! Dość dojenia!

Juliusz Cezar
18 dni temu
Reply to  Turm

Co do dojenia, to jeśli krowa jest zdrowa i daje mleko, to dojenie jest obowiązkiem właściciela krowy, a przy tym jest zdrowe dla samej krowy.

As
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czy kolejna sprzedaż nie jest kontynuacją poprzednich lat kiedy to wyprzedano wiele majątku ? Ościenne samorządy na taką skale tego nie robiły i nie robią

Lupus
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pani poczyta sobie o technologii tzw. produkcji mleka. Jak pani poczyta to nie będzie pani wypisywać takich głupot.

obywatel
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

To twoja diagnoza sytuacji w Tbg ???
Czy ta krowa to mieszkańcy a gospodarz to burmistrz z urzędami ???
Tak dla przypomnienia każdą krowa wcześniej czy później przestaje dawać mleko i idzie do rzeźni – to chyba wasza wizja ?

Rabarbar
20 dni temu

Czemu do tej pory nie zgłosiła sie żadna instytucja o chęć przejęcia tego budynku? i uratowania go tym samym?Przecież te syny marnotrawne tylko patrzą co sprzedać,co roztrwonić-nieudacznicy.

Wiedziałem, że tak będzie
19 dni temu
Reply to  Rabarbar

Faktycznie, istny „zabytek” warty ratowania…

JAKIEGO WYBURZANIA SZKOŁY???
19 dni temu
Reply to  Rabarbar

własnie to jest zagadka, gdyż przykładowo identyczna budowla i z tego samego okresu szkoła nr 4 funkcjonuje znakomicie. Czymże się różni to gimnazjum? Ci kłamcy z magistratu chcą przekonać opinie że ta szkoła to ruina, a ma tyle lat co inne szkoły. Nie zamydlą oczu

Bogusław
19 dni temu

Budynek Sp 4 jest starszy.

JAKIEGO WYBURZANIA SZKOŁY???
18 dni temu
Reply to  Bogusław

Różnica roku, czy dwóch, ale to bliźniak. Co ciekawe przez okno można łatwo dostrzec że gimnazjum nr 3 ma wyremontowane wnętrze i praktycznie niewiele różni się od swojego bliźniaka. Stek kłamstw jaki płynie z magistratu o tym że remont za drogi, że ruina, że nikt nie chce ,bo stary ,to jest żenada dla głupich. Nadwisla24 również daje się wciągnąć ,zamieszczając taki a nie inny tytuł artykułu „przeznaczony do wyburzenia”. Kiedy, gdzie, przez kogo i na jakiej podstawie przeznaczony do wyburzenia? CZY KTOŚ SIĘ NAS PYTAŁ MIESZKAŃCÓW? No chyba nie, nie było debaty publicznej, a to co do tej pory się pojawia w różnych mediach to tylko ich punkt widzenia ,że będą budować bloki,że szukają inwestora. Niech wypiep..ają z blokami w inny rejon miasta, tutaj jest szkoła i ma służyć na taki czy inny cel publiczny. Nikt nie ma prawa nic wyburzać, bo brak jakichkolwiek podstaw

Jasiu
19 dni temu
Reply to  Rabarbar

Zgłosiła się – wojsko

Stan
15 dni temu
Reply to  Rabarbar

Kup od miasta i sobie ratuj. Co cię powstrzymuje?

Alf
20 dni temu

Może i ja się nie znam za bardzo , ale jeden panel to 330-600W. Tych paneli jest chyba więcej niż ma instalacja 10 kW. Koszt zdjęcia i montażu na tej samej konstrukcji to góra według mnie 30% zakupu i montażu nowej instalacji. A panele mają jeszcze 23 lata gwarancji ceny

Alf
20 dni temu
Reply to  Alf

Oczywiście miałem na myśli 23 lata gwarancji działania paneli przez producenta a nie ich ceny

Odyseusz
20 dni temu

haha nowa fotowoltanika a ci się zastanawiają czy przenieść czy dać do utylizacji ! Oto jak wygląda gospodarność majątkiem tarnobrzeżan przez nieudolnych urzędników UM z papą smerfem na czele !

adam
19 dni temu
Reply to  Odyseusz

fotowoltaika cymbale

Odyseusz
19 dni temu
Reply to  adam

Aleś błysnął intelektem jak gówno w przerębli !!!!

konkretny
19 dni temu

A gdyby uznano, że przeniesienie instalacji się nie opłaca, to co się z nią stanie? Czy hipotetycznie będzie pozostawiona do rozwalenia razem z budynkiem szkoły, czy podniesie wartość nieruchomości przy ich sprzedaży, czy coś innego? Bo niezależnie od ceny nowej instalacji istniejąca jest warta obiektywnie niemałe pieniądze.

JAKIEGO WYBURZANIA SZKOŁY???
19 dni temu
Reply to  konkretny

comment image

JAKIEGO WYBURZANIA SZKOŁY???
19 dni temu

Komentarz do tej sprawy przedstawił Andrzej na ostatniej Konferencji Konfederacji. od 21 minuty
https://nadwisla24.pl/2021/10/14/live-konferencja-prasowa-klubu-konfederacji-tarnobrzeg-zapraszamy-na-transmisje-video-hd-2/

Jeśli władze miasta chcą kompletnie to zignorować( w co nie wierzę) ,to znaczy że głos kilku tysięcy mieszkańców popierających tę inicjatywę jest nieważny. To chyba tak nie może być?

z obserwacji
19 dni temu

Wojska Obrony Terytorialnej chciały przejąc ten budynek i to był znakomity pomysł, ale w Tbg tylko parkingi, sklepy i bloki są ważne.
Znowu powstanie w tym miejscu wieŚżowiec? Nie to miejsce, nie ten teren na budowę bloku w środku mieściny. Większe będzie „zakorkowanie samochodami. Więcej smrodu spalin samochodowych, więcej kostki zamiast zieleni. Zacznijcie wreszcie w tej mieścinie myśleć.

As
19 dni temu
Reply to  z obserwacji

Chcieli przejąć za darmo ?

obywatel
19 dni temu
Reply to  As

Ale kluby seniora czy też centrum seniora ma być dla seniorów za DARMO ????
Tak dla przypomnienia w tamtym czasie to nie miasto budowało szkoły tylko państwo Polskie. Bożek , radni, urzędnicy nie wybudowali tej szkoły ani nie zakupili terenów (nieruchomości ) – w czym problem jeśli może to służyć innym z pożytkiem instytucji państwowej ????

Turm
19 dni temu
Reply to  As

A kupiec to kupi za prawdziwą wartość? Czy znowu jakiś przerwał się odbędzie? Ludzie patrzą

obywatel
19 dni temu
Reply to  Turm

Ta napewno , zapewne podobnie jak z tym terenem nad zalewem – bez przetargu???

Tomek
19 dni temu
Reply to  As

Wojsko nic nie przejmuje za darmo. Chyba że na wojnie.

z obserwacji
19 dni temu
Reply to  As

Nie wiem czy za darmo czy nie,bo mnie to nie interesuje, ale uważam, że warto byłoby mieć WOT w Tarnobrzegu.

Kacper
18 dni temu
Reply to  z obserwacji

Nie jestem przeciwnikiem WOT bo pomysł z ich utworzeniem był bardzo dobry co pokazuje obecna sytuacja na granicy ale po co im taki duży budynek ?

Tak myślę, że ...
16 dni temu
Reply to  Kacper

sale lekcyjne zawsze można przerobić na żołnierskie. Może zajdzie potrzeba przerobić na szpital , mogą być sale do szkoleń, może inne cele mogą być realizowane, nam nieznane.

obywatel
19 dni temu
Reply to  z obserwacji

o tych parkingach to piszesz pewnie tych nad zalewem i tych płatnych ????

Grab
19 dni temu

Budować budować i jeszcze raz budować

Budowniczy z PRL-u
19 dni temu
Reply to  Grab

Pod warunkiem, że to co wybudowane nie będzie zniszczone.

JAKIEGO WYBURZANIA SZKOŁY???
18 dni temu
Reply to  Grab

Prosze bardzo, na Serbinowie w okolicach Stawów mnóstwo miejsca na bloki, na Zwierzynieckiej to samo, na Kopernika pusty plac, na Dzikowie ile miejsca. Nic , tylko budować,budować,budować! JEST DUŻO MIEJSCA!

Tybur
19 dni temu

Jak można burzyć budynek szkoły tak robili tylko zaborcy.

Orlean
18 dni temu
Reply to  Tybur

A kto będzie się uczył w tych szkołach jak w mieście większość to emeryci? To nie jest miasto dla młodych ludzi.

Cobi
18 dni temu

Obstawiam, że nie będzie to opłacalne i odkupi je za grosze zaprzyjaźniona firma.

JAKIEGO WYBURZANIA SZKOŁY???
17 dni temu
Reply to  Cobi

co nie będzie opłacalne? Budynek zostaje, panele zostają, kto go przejmie, jeszcze nie wiemy,debaty publicznej brak, narazie cicho sza,

obywatel
17 dni temu

Konsultacji też brak , widocznie są nieistotne w przeciwieństwie miasta podwodnego z tunelami nad zalewem ???
Najwyrażniej opinia mieszkańców jest zbędna ???

Gość
16 dni temu

Martwicie się o panele fotowoltaiczne a milczycie w sprawie likwidacji szpitala – coraz więcej oddziałów przekształcają w covidowe(tego nie robią ani w Stalowej ani w Sandomierzu) Czy powrocą do normalnej pracy jak nie ma lekarzy ani nawet dyrektora ?!
Wczoraj dowiedzieliśmy się też że przestaną istnieć obecne sądy okręgowe. Czyli kolejna tarnobrzeska instytucja pod nóż. Gdzie „panie” 🙂 z błyskawicami w ich obronie?! CO JESZCZE ZOSTAŁO W TARNOBRZEGU DO LIKWIDACJI?! Chyba tylko delegatura urzędu Wojewódzkiego. Choć ja bym wolał aby w pierwszej kolejności poszedł prezydent ze swoją świtą. Może pisowski zarząd komisaryczny mniej szkody by wyrządził temu miastu niż obecną władza swoją bezczynnością.

Skumbrie
16 dni temu
Reply to  Gość

Co do przemian w kraju, to polecam wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z 1936 roku „Skumbrie w tomacie”, z ponadczasowym zawołaniem „Chcie­li­ście Pol­ski, no to ją ma­cie!”. A co do pisowskiego zarządu komisarycznego, to po pierwsze już to przerabialiśmy, a po drugie przecież część z ważnych stanowisk w gminie piastują ludzie związani z obozem rządzącym, więc według mnie głębokich zmian by nie było.

Gość
16 dni temu
Reply to  Skumbrie

Które te stanowiska. Bo ja widzę wszędzie zydo-komune.

Alf
16 dni temu
Reply to  Gość

Ale to PIS właśnie jest u władzy i za to odpowiada a nie żadne panie z błyskawicami czy opozycja To obecny rząd doprowadził do sytuacji ,że na pierwszą rozprawę rozwodową ludzie w dużych miastach czekają po 2-3 lata a rozprawy odbywają się średnio raz w roku. Takiej degrengolady nie było nigdy wcześniej. Zarząd komisaryczny już raz mieliśmy i dziękujemy. Zamiast fachowca znowu pojawi się kolejny lokalny działacz , co znowu w całym mieście remonty dróg rozpocznie ?

Gość
16 dni temu
Reply to  Alf

To dlaczego te z błyskawicami wychodzą za mąż i robią kolejki w sądach po rozwody. Niech się piep.. ą bez ślubu 🙂

Neltah
15 dni temu
Reply to  Gość

Dopóki lekarze nie będą powszechnie leczyć ludzi objawowo chorujących na srovid ,dopóki media będą zatajać informacje o leku, czyli vigeryt K, to tak długo będa powstawać oddziały covidowe. Choroba sama nie znika, a gdy nie ma kto leczyć to się trafia do szpitala . Wina po stronie polityków.
Nadal jednak nie słyszałem aby z powodu przekształcenia ktoś zamierzał wyburzac szpital, a tymczasem na szkole nadzór budowlany powiesił tabliczkę „wyłączone z eksploatacji”. Więc trudno porównywać.
Pewnie chodzi o oszczędności, niech sobie stoi, nic nie kosztuje, a ktoś przejmie, tylko kto i kiedy?

dambo
15 dni temu

Rekordowo wysoki budżet Stalowej Woli na przyszły rok – ponad pół miliarda złotych
https://stalowawola.naszemiasto.pl/rekordowo-wysoki-budzet-stalowej-woli-na-przyszly-rok-ponad/ar/c1-8549161

Gość
15 dni temu
Reply to  dambo

A jaki będzie miał budżet Tarnobrzeg? Miasto zniszczone przez tzw. samorządowców!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
55
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content