Urlop blisko natury – jak zorganizować taki wyjazd?

Wyjeżdżając na urlop często chcemy w tym czasie poobcować z przyrodą, cieszyć się pięknymi widokami, ciszą i świeżym powietrzem. Takich miejsc na szczęście ciągle nie brakuje, a nawet można spędzić swoje wakacje w otoczeniu prawdziwie dzikiej przyrody.

Wycieczka w egzotyczne miejsca

Wielkim przeżyciem dla wszystkich miłośników dzikiej przyrody będzie wyjazd do miejsc, w których natura jest zupełnie inna niż ta w Polsce. Wycieczki do egzotycznych krajów cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich organizacja jest dzisiaj znacznie prostsza, na przykład dzięki wskazówkom na okiemturysty.pl/.

Azja Południowo-Wschodnia to region idealny dla osób lubiących włóczęgę z plecakiem. Nie zawsze podczas takiej wyprawy można liczyć na dobry hotel z wygodnym łóżkiem, za to na brak wrażeń na pewno nie można się skarżyć, bo jest tu i niesamowita przyroda, i egzotyczna kuchnia, i zabytki, jakich nie znajdzie się w całej Europie. Drugim chętnie wybieranym kierunkiem jest Afryka, głównie ze względu na safari – te najsłynniejsze są w Kenii i Tanzanii, ale ciekawie jest także w Ugandzie, Zimbabwe, Zambii, Botswanie czy Namibii.

Safari w Europie

Obejrzeć dzikie zwierzęta można także na Starym Kontynencie. Całkiem blisko, bo w sąsiednich Czechach, jest park safari, o którym więcej można poczytać na https://okiemturysty.pl/safari-park-zoo-dvur-kralove/. Nie jest to oczywiście dokładnie to samo, co afrykański park narodowy, ale zwierzęta są tam na wolności, można je zobaczyć z bliska, a nawet doświadczyć bezpośredniego kontaktu – osoby mające co najmniej 18 lat mogą na cały dzień wejść w rolę opiekuna dzikich zwierząt.

Wypoczynek w luksusowych warunkach

Niezbyt uśmiecha się spanie w namiotach i mało komfortowa podróż po bezdrożach? Aby pobyć blisko dzikiej natury nie trzeba wcale rezygnować z wygody. Od pewnego czasu furorę robi glamping, czyli kemping, ale w dużo lepszych warunkach. Nocleg zapewniają luksusowe namioty i domki kempingowe, wyżywienie i dodatkowe usługi zapewnia obsługa hotelowa – jest jak w hotelu dobrej klasy, ale w otoczeniu dzikiej przyrody.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content