Złoto i brąz Pawła Włodyki z IKS Jezioro Tarnobrzeg. Turniej Pro Tour we francuskim Voisins le Bretonneux

Z Pro-Tour SQY PARA TT French Open 2021 w Voisins le Bretonneux Paweł Włodyka wraca z dwoma medalami: złotym z drużynówki i brązowym z turnieju indywidualnego.

To kolejny Pro-Tour zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg z którego przywozi medale (złoty i srebrny był w Hiszpanii).

W turnieju drużynowym w klasie 10, drużyna POL Paweł Włodyka/ Igor Misztal w fazie grupowej pokonała 2:0 drużynę Francji i 2:1 drużynę Czarnogóry/Cypru. W półfinale ogrywa 2:0 Wielką Brytanie a w finale 2:1 drużynę Nigerii i zdobywa złoto.

W klasie 10 fazie grupowej turnieju indywidualnego Paweł Włodyka pokonał 3:0 Austriaka Noah RAINER, 3:2 Nigeryjczyka Alabi Olabiyi OLUFEMI i 3:1 Francuza Corentin GILLES i wyszedł z grupy na 1 miejscu.
W ćwierćfinale ogrywa 3:1 (-12,6,8,11) kolejnego Francuza Julien CIGOLOTTI, a w meczu o wejście do finału przegrywa 1:3 (-10,-6,5,-9) z zawodnikiem z Czarnogóry Luka BAKIC i tak zdobywa brązowy medal.

– Brawo i gratulacje dla Pawła za świetny występ we Francji i pozostałe sukcesy, które osiągnął w ciągu ostatnich trzech miesiącach swoich startów tj. w Gorzowie Wielkopolskim Indywidualne Mistrzostwo Polski i Drużynowe Mistrzostwo Polski w Wiśle w Hiszpanii Pro-Tour ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2021 złoty i srebrny medal – komentuje Rajmund Zięba, prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Po turnieju w Hiszpanii zajmował 38 miejsce w rankingu światowym w klasie 10 (zawodników najbardziej sprawnych ruchowo) a po Pro-Tour we we Francji awansuje o kilka miejsc – dodaje.

W dniach 19-21 listopada 13 zawodników IKS JEZIORO Tarnobrzeg startuje w 2 Turnieju Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku. Zawody te są jednym z trzech Grand Prix Polski rozgrywanych w ciągu sezonu i są eliminacją do Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w 2022 roku.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content