„Ojcowie i Bohaterowie Tarnobrzega”. Piknik rekonstrukcyjny z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w minioną sobotę

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Stowarzyszenie PLUS zaprosiło na piknik rekonstrukcyjny pn. Ojcowie i Bohaterowie Tarnobrzega”. Piknik transmitowany był w mediach społecznościowych.

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
patriota
1 rok temu

Szable, muszkiety w dłoń!!! Bić psubratów atakujących Polskę z lewa i z prawa.
Polsko, nie daj się !!!

As
1 rok temu
Reply to  patriota

Właśnie tragizm naszej sytuacji pokazuje ,że mamy samych wrogów na wschodzie i na zachodzie. Nikt nie liczy się z naszym zdaniem . O sytuacji na NASZEJ granicy dyskutuje Merkel z Łukaszenką i Macron z Putinem. O przepraszam Pan Duda porozmawiał telefoniczne z Prezydentem Niemiec. Problem w tym ,że jest to tam stanowisko czysto symboliczne bez żadnej realnej władzy. Teraz Pan Duda będzie rozmawiał chyba z Macedonią Północną o naszej sytuacji. Atakują nas bo wiedzą ,że mogą sobie na to pozwolić bo jesteśmy słabi . Do tego doprowadziła nas polityka zagraniczna PISU wstawania z kolan

z obserwacji
1 rok temu
Reply to  As

Cytat: „Właśnie tragizm naszej sytuacji pokazuje ,że mamy samych wrogów na wschodzie i na zachodzie.” 

Jak sięgnąc do historii , zawsze tak było. Bylismy niezłym kaskiem dla sąsiadów wrogów. Nawet Szwedzi i Turcy tutaj przybyli na podpboje.

Cytat „O sytuacji na NASZEJ granicy dyskutuje Merkel z Łukaszenką i Macron z Putinem.”

I dlatego nie wolno miec do nich zaufania.

walt
1 rok temu

a tymczasem rządowa gadzinówka kurskiego namawia do zrzutki na ciepłe ubrania i racje żywnościowe dla armii na granicy.to jest masakra jakaś.
Monty Python by tego nie wymyślił.

Grab
1 rok temu
Reply to  walt

Wspieranie własnej armii jest obowiązkiem każdego z nas. Natomiast plucie na nią zaiste Monty Python by tego nie wymyślił natomiast polski targowiczanin a jakże jest w stanie to robić

walt
1 rok temu
Reply to  Grab

owszem i dlatego płacimy podatki a z nich 2,5% PKB jest przeznaczane na wojsko.
słuchamy cały czas opowieści o 200 tysięcznej armii a przychodzi kryzys z uchodźcami na granicy i nie jesteśmy w stanie wyekwipować i wykarmić 10 tysięcy żołnierzy przy takich nakładach w kraju,któremu wg rządowej narracji wszyscy wszystkiego zazdroszczą ?
nie widzisz tu jakieś nieścisłości w przekazie partii ?

to co będzie jak na granicy naprawdę staną pancerne bataliony sowieckie i zacznie się ostrzał z iskanderów ?

może nieprzypadkowo w grach sztabowych nasi wojacy oddają stolicę sowietom w 48 godzin ale jak się pancerne jednostki przeniosło w rejony,które są w zasięgu wspomnianych iskanderów czy lotnictwa potencjalnego wroga to nie może być inaczej ?

walt
1 rok temu

fajne zdjęcia,ładne stroje z epoki,nawet radnemu Partyce do twarzy w takim wdzianku… widzę,że był pokaz fechtunku nawet.

jak ktoś nie widział to polecam Zrodzonych do Szabli z Pawłem Delągiem gdzie można się dowiedzieć ciekawostek jak wyglądało przygotowanie wojownika w Rzeczpospolitej i jak wyglądała polska szkoła szabli.

walt
1 rok temu

niestety w grodzie Tarnowskich mało kto już pamięta o ciekawym epizodzie jaki był udziałem w listopadzie 1918 księdza Eugeniusza Okonia i Tomasza Dąbala.
a obaj byli niezwykle ciekawymi postaciami.

hehe
1 rok temu
Reply to  walt

przypomnij jakie godlo bylo godlo twojej republiki

walt
1 rok temu
Reply to  hehe

jaka tam ona moja skoro na świat przyszedłem 60 lat później ?

hehe
1 rok temu
Reply to  walt

no ale to waze historia

Grab
1 rok temu
Reply to  walt

Ciekawy epizod tej chłopskiej ruchawki to nagminne kradzieże,rozboje,pobicia nawet morderstwa.Gwiazdy tych rozruchów nie najlepiej skończyli.Dąbal zauroczony bolszewickim raajlem na ziemi leży w bezimienej i nieznanej mogile na wschodzie natomiast drugi zmądrzał na stare lata i po pokucie wrócił do kościoła i pewnie dlatego dziś możesz zobaczyć niezbyt zadbany jego grób w Radomyślu.

walt
1 rok temu
Reply to  Grab

na łono kościoła wrócił i zapisał niezłą kartę w czasie okupacji,bodaj po wojnie zabiegał u bieruta o Hieronima Dekutowskiego Zaporę ale bezskutecznie co nie dziwi jeśli się wie,że bierut (jego rodzina pochodziła spod Tarnobrzega i wyprowadziła się na kilka lat przed jego narodzinami o ile dobrze pamiętam) to był jednak zupełny sowiecki agent.

Wim
1 rok temu

Porąbani ludzie!!!

Tak myślę, że ...
1 rok temu
Reply to  Wim

Nie porąbani, tylko pasjonaci, historii, strojów z dawnej epoki.

obywatel
1 rok temu

Zabawa starych dziadków w rycerzyków i szlachciców ???? I to gdzie w TBG ???? K….a jak może się popier…. w głowie, zwłaszcza jak się dostaje ( wyciąga) dotacje od miasta ( mieszkańców).
VEL Partyka – chodnik ma zrobiony, parking też to może się bawić w PAJACA .
Największe JAJA to to , że potomkowie komunistów ( z PZPR, UB, SB, Milicjantów ) bawią się w Szlachtę ???

Dziadek... do orzechów
1 rok temu
Reply to  obywatel

Wielu ludzi bawi się w zuchów, harcerzyków, wojaków, prepersów, survivalowców, bushcrafterów to niechaj się też bawią w szlachciców, samurajów, rycerzy. Nie widzę nic w tym złego. To dobra, pożyteczna „zabawa”, to pasja, zajęcie dla ludzi.Przynajmniej widowiskowo wyglądają imprezy z ich udziałem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content