„Ojcowie i Bohaterowie Tarnobrzega”. Piknik rekonstrukcyjny z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w minioną sobotę

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Stowarzyszenie PLUS zaprosiło na piknik rekonstrukcyjny pn. Ojcowie i Bohaterowie Tarnobrzega”. Piknik transmitowany był w mediach społecznościowych.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
patriota
15 dni temu

Szable, muszkiety w dłoń!!! Bić psubratów atakujących Polskę z lewa i z prawa.
Polsko, nie daj się !!!

As
15 dni temu
Reply to  patriota

Właśnie tragizm naszej sytuacji pokazuje ,że mamy samych wrogów na wschodzie i na zachodzie. Nikt nie liczy się z naszym zdaniem . O sytuacji na NASZEJ granicy dyskutuje Merkel z Łukaszenką i Macron z Putinem. O przepraszam Pan Duda porozmawiał telefoniczne z Prezydentem Niemiec. Problem w tym ,że jest to tam stanowisko czysto symboliczne bez żadnej realnej władzy. Teraz Pan Duda będzie rozmawiał chyba z Macedonią Północną o naszej sytuacji. Atakują nas bo wiedzą ,że mogą sobie na to pozwolić bo jesteśmy słabi . Do tego doprowadziła nas polityka zagraniczna PISU wstawania z kolan

z obserwacji
15 dni temu
Reply to  As

Cytat: „Właśnie tragizm naszej sytuacji pokazuje ,że mamy samych wrogów na wschodzie i na zachodzie.” 

Jak sięgnąc do historii , zawsze tak było. Bylismy niezłym kaskiem dla sąsiadów wrogów. Nawet Szwedzi i Turcy tutaj przybyli na podpboje.

Cytat „O sytuacji na NASZEJ granicy dyskutuje Merkel z Łukaszenką i Macron z Putinem.”

I dlatego nie wolno miec do nich zaufania.

walt
15 dni temu

a tymczasem rządowa gadzinówka kurskiego namawia do zrzutki na ciepłe ubrania i racje żywnościowe dla armii na granicy.to jest masakra jakaś.
Monty Python by tego nie wymyślił.

Grab
15 dni temu
Reply to  walt

Wspieranie własnej armii jest obowiązkiem każdego z nas. Natomiast plucie na nią zaiste Monty Python by tego nie wymyślił natomiast polski targowiczanin a jakże jest w stanie to robić

walt
15 dni temu
Reply to  Grab

owszem i dlatego płacimy podatki a z nich 2,5% PKB jest przeznaczane na wojsko.
słuchamy cały czas opowieści o 200 tysięcznej armii a przychodzi kryzys z uchodźcami na granicy i nie jesteśmy w stanie wyekwipować i wykarmić 10 tysięcy żołnierzy przy takich nakładach w kraju,któremu wg rządowej narracji wszyscy wszystkiego zazdroszczą ?
nie widzisz tu jakieś nieścisłości w przekazie partii ?

to co będzie jak na granicy naprawdę staną pancerne bataliony sowieckie i zacznie się ostrzał z iskanderów ?

może nieprzypadkowo w grach sztabowych nasi wojacy oddają stolicę sowietom w 48 godzin ale jak się pancerne jednostki przeniosło w rejony,które są w zasięgu wspomnianych iskanderów czy lotnictwa potencjalnego wroga to nie może być inaczej ?

walt
15 dni temu

fajne zdjęcia,ładne stroje z epoki,nawet radnemu Partyce do twarzy w takim wdzianku… widzę,że był pokaz fechtunku nawet.

jak ktoś nie widział to polecam Zrodzonych do Szabli z Pawłem Delągiem gdzie można się dowiedzieć ciekawostek jak wyglądało przygotowanie wojownika w Rzeczpospolitej i jak wyglądała polska szkoła szabli.

walt
15 dni temu

niestety w grodzie Tarnowskich mało kto już pamięta o ciekawym epizodzie jaki był udziałem w listopadzie 1918 księdza Eugeniusza Okonia i Tomasza Dąbala.
a obaj byli niezwykle ciekawymi postaciami.

hehe
15 dni temu
Reply to  walt

przypomnij jakie godlo bylo godlo twojej republiki

walt
15 dni temu
Reply to  hehe

jaka tam ona moja skoro na świat przyszedłem 60 lat później ?

hehe
15 dni temu
Reply to  walt

no ale to waze historia

Grab
15 dni temu
Reply to  walt

Ciekawy epizod tej chłopskiej ruchawki to nagminne kradzieże,rozboje,pobicia nawet morderstwa.Gwiazdy tych rozruchów nie najlepiej skończyli.Dąbal zauroczony bolszewickim raajlem na ziemi leży w bezimienej i nieznanej mogile na wschodzie natomiast drugi zmądrzał na stare lata i po pokucie wrócił do kościoła i pewnie dlatego dziś możesz zobaczyć niezbyt zadbany jego grób w Radomyślu.

walt
15 dni temu
Reply to  Grab

na łono kościoła wrócił i zapisał niezłą kartę w czasie okupacji,bodaj po wojnie zabiegał u bieruta o Hieronima Dekutowskiego Zaporę ale bezskutecznie co nie dziwi jeśli się wie,że bierut (jego rodzina pochodziła spod Tarnobrzega i wyprowadziła się na kilka lat przed jego narodzinami o ile dobrze pamiętam) to był jednak zupełny sowiecki agent.

Wim
12 dni temu

Porąbani ludzie!!!

Tak myślę, że ...
4 dni temu
Reply to  Wim

Nie porąbani, tylko pasjonaci, historii, strojów z dawnej epoki.

obywatel
4 dni temu

Zabawa starych dziadków w rycerzyków i szlachciców ???? I to gdzie w TBG ???? K….a jak może się popier…. w głowie, zwłaszcza jak się dostaje ( wyciąga) dotacje od miasta ( mieszkańców).
VEL Partyka – chodnik ma zrobiony, parking też to może się bawić w PAJACA .
Największe JAJA to to , że potomkowie komunistów ( z PZPR, UB, SB, Milicjantów ) bawią się w Szlachtę ???

Dziadek... do orzechów
3 dni temu
Reply to  obywatel

Wielu ludzi bawi się w zuchów, harcerzyków, wojaków, prepersów, survivalowców, bushcrafterów to niechaj się też bawią w szlachciców, samurajów, rycerzy. Nie widzę nic w tym złego. To dobra, pożyteczna „zabawa”, to pasja, zajęcie dla ludzi.Przynajmniej widowiskowo wyglądają imprezy z ich udziałem.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content