„Niewidoczny świat w fotografii Marcina Soi”. Wystawa w sandomierskim Porcie Kultury

Do 10 grudnia br., w sandomierskim Porcie Kultury prezentowana jest jest wystawa tarnobrzeskiego fotografa pn. „Niewidoczny świat w fotografii Marcina Soi”.

Marcin Soja – mieszkaniec Tarnobrzega, od lat pasjonuje się fotografią przyrodniczą. Z upływem czasu swoja uwagę i obiektyw kieruje w stronę makrofotografii, która jak sam przyznaje daje mu więcej satysfakcji, niż spektakularne zdjęcia dużych zwierząt. Fascynuje go ta część świata przyrody, która zazwyczaj nie jest dostrzegana przez ludzkie oko. Maleńkie owady, żuczki, modliszki i inne żyjątka pojawiają się na wielu fotografiach, ale nie tak często jak ulubione pająki, a raczej pajączki, bo niektóre z nich mają w naturze nie więcej niż 2-3 milimetry. Wyjścia w plener, to nie tylko szukanie, to przede wszystkim obserwacja i zgłębianie wiedzy. Po każdym takim powrocie z obcowania z naturą rozpoczyna się „współpraca” z fachową iteraturą, oznaczanie i opisywanie sfotografowanych obiektów oraz wnikliwe poznawanie środowiska, w którym występują. Ulubionym terenem fotograficznych penetracji jest Tarnobrzeg i jego okolice.

Wystawa „Niewidoczny świat” efekt podpatrywania nieznanego i tajemniczego świata pająków na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Szarawe drygusie, brązowawe darowniki, kolorowe strojnisie nadobne, to tylko niektóre ze sfotografowanych gatunków. Nie brak tu także maleńkich skakunów, do których autor zdjęć ma szczególną słabość.

Wstęp wolny

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pozdrawiam serdecznie
16 dni temu

co tarnobrzeg ma wspolnego z sandomierzem/

Analizator
16 dni temu

Ze są blisko usytuowane niedaleko od siebie, że Sandomierz leży po lewej stronie Wisły a Tarnobrzeg po prawej, że do Tarnobrzega przyjeżdża się na zakupy i odwrotnie, że jedno i drugie miasto mają bogate historie.

pozdrawiam serdecznie
16 dni temu
Reply to  Analizator

no skarbie jeli chodzi o historie to porownywanie tarnobrzegu do sandomierza jest chyba lekko przesada

Analizator
13 dni temu

Poczytaj książki o Tarnobrzegu, w tym Zeszyty Historyczne to się przekonasz jaka przesada.

smile
16 dni temu

tu są żółtobrzuchy, a tam parasole…..:))))))

Dudertynig
16 dni temu
Reply to  smile

A za Jamnica ludzie lasu dzikusy i inne gady

Duderpisior
16 dni temu
Reply to  Dudertynig

Ludzie lasu, dzikusy, inne gady i pisiory

pozdrawiam serdecznie
16 dni temu
Reply to  Duderpisior

wy tyz lasowioki wy tyz

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content