Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek dostanie sporą podwyżkę

Ustaleniem wysokości wynagrodzenia prezydenta Tarnobrzega zajmą się radni, podczas najbliższej sesji Rady Miasta. Zgodnie z treścią przygotowanej uchwały,  miesięczna pensja Dariusza Bożka wzrośnie o niemal 70%. Podwyżka pensji prezydenta Tarnobrzega wynika z nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą, maksymalny pułap pensji włodarzy podniesiono do 11,2-krotności kwoty bazowej, czyli do 20 041,50 zł. Jednocześnie włodarze nie mogą zarabiać mniej niż 80% wynagrodzenia maksymalnego.

Dotychczas wynagrodzenie prezydenta Tarnobrzega wynosiło 10 tys. 940 zł. W jego skład wchodziło: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 5 tys. zł, dodatek funkcyjny w kwocie 2 tys.100 zł oraz dodatek za wysługę lat, w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego. Ze względu na charakter pracy i szeroki zakres wykonywanych obowiązków prezydentowi Dariuszowi Bożkowi przyznaje się dodatek specjalny w wysokości 40 % wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego łącznie – czytamy w uchwale z listopada 2018 r.

Zgodnie z treścią przygotowanej uchwały, wynagrodzenie prezydenta Tarnobrzega ma wynosić 18 tys. 486 zł, z czego wynagrodzenie zasadnicze – 10 tys.770 zł, dodatek funkcyjny – 3 tys.450 zł oraz dodatek specjalny 4 tys.266 zł.

68-wynagrodzenie_1467836

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
147 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fach
18 dni temu

Już od jakiegoś czasu próbuję uświadomić opornym, że zasadniczy podział w społeczeństwie nie jest na zwolenników różnych opcji politycznych, tylko na ludzi u władzy i zwykłych obywateli. Teraz dotarło, czy dalej nie? 🙂

seba
16 dni temu
Reply to  fach

I BARDZO DIOBRZE ZE DOSTANIE JEDNYNY CO WIE JAK ROBIC W TYM MIESCIE TUMANÓW HEHE

Juliusz Cezar
15 dni temu
Reply to  fach

Nie rozumiem, czego się spodziewaliście. Przy każdej okazji ataki na Pana Prezydenta, co by nie zrobił, to źle. Wielokrotnie powtarzałem, że „pokorne ciele dwie krowy ssie” i że władzę demokratycznie wybraną trzeba szanować, jaka by ona nie była. Na tego rodzaju krnąbrność nie ma widocznie innej metody jak dokręcanie śruby, poza tym przy takiej funkcji, jaką pełni Pan Bożek to te marne 18 tysięcy brutto nie jest jakąś kwotą z kosmosu, mam nadzieję, że wynagrodzenia naczelników i rzecznika prasowego również zostanie podwyższone, bo im się po prostu należy (nie mówiąc o zwykłych urzędnikach najniższego szczebla). Brawo Panie Prezydencie, brawo Radni! Lepsze zarobki to też lepsza jakość pracy, więc mam nadzieję, że zmobilizuje to władze miasta do jeszcze bardziej intensywnych działań na rzecz rozwoju Tarnobrzega. A jak hejterzy będą dalej obrażać, to można się zastanowić nad podwyższeniem podatków w sposób możliwie wysoki, lecz zgodny z prawem. Może ich to nauczy szacunku dla Pana Prezydenta i Rady Miasta!

obywatel
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Na szacunek trzeba sobie zapracować Julcio !
Ty tego swoimi wpisami nie jesteś w stanie zrobić ani media opłacane dotacjami Z kieszeni mieszkańców

Wiemy czego oczekujesz – podwyżki ??? Urzędas to urzędas ???

Każda złotówka na to to nic jak tylko bezczelne, cyniczne okradanie kieszeni mieszkańców i podatników.

No cóż zrobić nic nie można a więc niech się NAŻRĄ , oby im stanęło w r….. I m………

Juliusz Cezar
15 dni temu
Reply to  obywatel

Jakbym miał być tym zwykłym „urzędasem” to bym wolał być kasjerem w Lidlu, bo zarobki większe. Praca urzędników jest bardzo odpowiedzialna, więc musi być odpowiednio wynagradzana. To nie jest żadne okradanie, to urzędnicy z takimi stawkami są okradani przez malkontentów, mają pracować za marne grosze, a tacy „mieszkańcy” oczekują nie wiadomo czego. Dobra płaca – dobra praca, zapamiętaj sobie obywatelu. Więcej pieniędzy z budżetu miasta musi iść na wynagrodzenia dla pracowników UM i koniec, nie ma dyskusji. Miasto zawsze może podnieść podatki i opłaty, bo mamy inflację i wszystko drożeje. Każdy ma podwyżkę, a urzędnicy mają pracować na tej samej stawce? Chyba kpisz. Np. rzecznik prasowy Prezydenta powinien mieć minimum te 8 tysięcy zł netto, skoro ciągle musi użerać się z różnymi niewygodnymi pytaniami. Taka praca jest stresująca i męcząca, więc mam nadzieję, że Prezydent przewiduje jakieś podwyżki, w przeciwnym razie ludzie mogą chcieć odchodzić do sektora prywatnego przy pierwszej okazji i pokład statku opustoszeje. Chyba lepiej podnieść pensje swoim współpracownikom przy podniesieniu podatków nieprzychylnym krytykantom, niż robić jakieś ustępstwa wobec mieszkańców (którzy tego nie docenią), kosztem lojalnych i oddanych towarzyszy tej samej drużyny.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

No to czekamy na informację od ciebie – kiedy i gdzie odejdą (do tego sektora prywatnego) z niecierpliwością .
Ty piszesz o odpowiedzialności – nie drwij z obywateli – nie mają żadnej ???

Juliusz Cezar
15 dni temu
Reply to  obywatel

To czy, kiedy i gdzie to jest prywatna sprawa każdego człowieka. Na Ciebie to bym nałożył jeszcze ekstra dodatkowe podatki, to byś może nabrał szacunku do urzędu Prezydenta i Rady Miasta. Jest takie powiedzenie, w Twoim przypadku akurat pasuje: „Co wolno wojewodzie, to nie Tobie…(sam sobie dokończ obywatelu). Jakbyś był prezydentem, to też byś dbał o swój wizerunek. Ale nie jesteś i nie będziesz, chyba że na bezludnej wyspie, gdy sam na siebie zagłosujesz.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Widzisz Julcio jakby ten twój burmistrz coś dobrego zrobił dla miasta i mieszkańców np. pomnożył majątek to abym słówka przeciwko takiemu wynagradzaniu nie miał ale burmistrz to taki mały cwaniaczek wyprzedaje majątek mieszkańców ( udziały w Wodociągach, tereny nad zalewem dla LOK, tereny szkoły i wszystko co się da a przy tym nakłada nowe podatki : zalewowy, parkingowy )
– i z tego robi lans, pijar i sukces.
To taki mały, mierny hanndlarzyk ,administrator bez wizji tak naprawdę.- resztę majątku sprzedać i sprywatyzować a przy tym napchać sobie i swoim kolesiom kieszeń.
Nawet jakby ściągnął jakichś inwestorów dających miejsca pracy , takich poważnych ale nie , on chlubi się że galeria powstanie jakby miał jakiś wkład w to będą jedna.

Mały człowieczek przy korycie i tyle a przy tym kłamie na zawołanie i osiągnięcia korzyści dla siebie i swoich kolesi.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezio w skrócie – ten twój gostek to taka menda tylko.

Azer
13 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wiesz ile zarabia kasjer w Lidlu? czy Biedronce? Wiesz jaką pracę wykonuje w tym czasie? jakie ma obowiązki? jakie upokorzenia znosi za „tą furę” piędzy? Myślę że nie wiesz i nie masz bladego pojęcia

Gość
13 dni temu
Reply to  Azer

A Ty wiesz ile zarabia kasjer ? Jak wiesz to napisz

fach
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cytując Stanisława Michalkiewicza: „Jak zauważył klasyk demokracji Józef Stalin, w demokracji najważniejsze jest przygotowanie wyborcom prawidłowej alternatywy. A po czym poznać, czy alternatywa była przygotowana prawidłowo? Po tym, że bez względu na to, kto wygra wybory, będą one wygrane.„. 🙂

walt
15 dni temu
Reply to  fach

stalin i michalkiewicz.no prawdziwe autorytety 🙂

fach
15 dni temu
Reply to  walt

Dla kogoś pewnie tak, dla mnie nie 🙂 Ale kultura i poszanowanie własności intelektualnej wymagają podania autora tej trafnej akurat myśli. Swoją drogą w tym przypadku nazwanie Stalina klasykiem demokracji to oczywista ironia 😉

Stach
15 dni temu
Reply to  walt

Używasz prymitywnej demagogii idioty ale i cytujesz Jezusa.
Człowiek zagadka!

Seba
12 dni temu
Reply to  fach

b e d z i e to kwota jedynie 20 tys brutto miesięcznie 😉

walt
18 dni temu

jak mówił klasyk – ceny rosną bo rosną uposażenia i emerytury 🙂

a i tak nie rosną tak szybko jak ceny dzięki inflacji.

dolar poszybował,euro niedługo odleci na 5 zł za sztukę.
na szczęście glapiński z asystentkami drukuje 😉

Alf
18 dni temu
Reply to  walt

A ludzie i rząd dalej nie chcą euro. Problem w tym ,ze na razie to nas tam nie chcą bo nie spełniamy żadnego z kryteriów

walt
18 dni temu
Reply to  Alf

na dziś to jest kompletna mrzonka.
mamy problemy z przestrzeganiem unijnego prawa,ba przestrzeganiem własnej konstytucji a co dopiero przy takich antyniemieckich lękach non stop podsycanych takie akcje integracyjne z naszym największym partnerem handlowym 😉

Alf
17 dni temu
Reply to  walt

Złoty najsłabszy od 12 lat wobec euro pokazuje jak słabą gospodarkę jednak mamy

walt
17 dni temu
Reply to  Alf

nie tyle gospodarkę tylko jak głupi,małostkowi i tępi ludzie kierują polityką fiskalną oraz monetarną.

nie mylmy pojęć.

gdy był względny spokój to skutki rozdawnictwa nie były aż tak widoczne choć niektórzy już wtedy przestrzegali,ile się to człowiek na czytał,że to mrzonka,że nam grozi wariant grecki… i owszem jeszcze do niego daleko ale już dużo bliżej niż w 2015.

zresztą widać po takich Tarnobrzegach dokładnie i cenach nieruchomości jak to wszystko poszybowało.

ale jeszcze kilka miesięcy temu jak były wzrosty to długopis,vateusz i glapa mówili,że skoro jest taki dobrobyt i rosną pensje to i ceny będą rosły,gawiedź cieszyła ile wlezie.

ale teraz przy takiej sytuacji światowej to już niedawne proroctwa mogą się spełnić.

nikt nie słuchał Zbyszka Stonogi a on jak się zdaje był od początku prorokiem.

a już Homer pisał w kontekście Kasandry,że najtrudniej być prorokiem we własnym kraju….

Jeż
16 dni temu
Reply to  walt

twojemu rudemu homerowi z po zabrali prawko,BRAWO!

obywatel
16 dni temu
Reply to  Jeż

Ha, ha , ha – to nie wina Tuska to biały koń zapierd…ł niezgodnie z przepisami .

walt
16 dni temu
Reply to  Jeż

byczku pomyliłeś postacie na planszy bo ja akurat nie za tuskiem 🙂

Jeż
16 dni temu
Reply to  walt

To kogo popierasz?
Kto lepiej zadba o postulaty waszej mniejszości LGBT niż Tusk?

walt
15 dni temu
Reply to  Jeż

ten tusk co tak karmił kler i dał się klerowi szantażować w sprawie in vitro ?
ten sam tusk –  Naszym przeciwnikiem nie są katolicy, bo przecież my jesteśmy katolikami w dużej większości, nie wpadajmy w schizofrenię. To się ani przez minutę nie kłóciło z moim liberalizmem, ja tam nie widzę żadnej sprzeczności. (…) Nie widzę sprzeczności miedzy wiarą i wolnością – wyjaśniał.
https://natemat.pl/374315,tusk-strofowal-nitrasa-na-konwencji-po-wytknal-mu-slowa-o-katolikach
na pewno o tym samym piszemy?

Daro
16 dni temu
Reply to  walt

Nie Homer, a św. Marek i nie Kasandra, a Jezus w Nazarecie, ale spoko – jak wsiowego głupka pozującego na światowca, przynajmniej Homera kojarzysz, mogło być gorzej.

walt
16 dni temu
Reply to  Daro

jak na takiego znawcę i mędrca to coś kiepsko językiem ojczystym operujesz Znawco 🙂
zawsze może być gorzej a i lepiej też mogłoby być.

Daro
16 dni temu
Reply to  walt

Ale zrozumiałeś? No… to masz kolejny sukces.

Stach
16 dni temu
Reply to  walt

Jezus – w twoich ustach? 🙂

walt
15 dni temu
Reply to  Stach

gdzie widzisz bym Go wspominał ?
postać znana z historii,rzymscy historycy wspominali,ba sam Mahomet też wspominał i zdaje się jest jednym z proroków islamu 😉

ryzy
14 dni temu
Reply to  walt

Piniendzy nima i nie bedzie,vincent rostoski,minister w rządzie tuska

walt
14 dni temu
Reply to  ryzy

Polacy mają zapierda.ać za miskę ryżu.
vateusz maowiecki.doradca tuska i premier powstałej z kolan Rzeczpospolitej kaczyńskiej.

As
13 dni temu
Reply to  ryzy

Frank też po 4,5 nie był

Stach
16 dni temu
Reply to  Alf

Jak już tak nie możesz wytrzymać to kup sobie 10 EUR włóż do kieszonki na sercu i poczujesz się jak prawdziwy Etiopczyk tzn. Europejs.

Bolek
18 dni temu

Kogoś tu p*******?

Bolo
17 dni temu
Reply to  Bolek

Co, teraz zmiana nie jest dobra?

Pracownik
18 dni temu

Chyba za podniesienie ceny za wodę i ścieki?!!!brawo radni,płakać się chce,a moze dajcie mu od razu 50 tysięcy,a co,kto bogatemu zabroni?a plebs niech jebie za 2100,brak słów!!!!!!!!!!

tarnobrzeżanin
17 dni temu
Reply to  Pracownik

A radni ile dostana???? .Też duże . PIS dotrzymuje słowa .Mamy władzę mamy kasę.

Alf
18 dni temu

Program rządowy Rodzina na swoim ma się jak widać wyśmienicie. Tak będzie w całym kraju

Ewa
17 dni temu

Ja pierdziele … ja kilka miesięcy muszę na taką pensje pracowac 🙁 Pewnie mniej ważna niż prezydenta no ale …

walt
16 dni temu
Reply to  Ewa

Nie rozumiecie prostaczki, że skuteczny manager musi odpowiednio zarabiać. W sferach, w których ja się obracam, takie kwoty to norma. Dziwi mnie ten wasz skowyt.

Adam
16 dni temu
Reply to  walt

„Skuteczny” słowo klucz

obywatel
16 dni temu
Reply to  walt

HM – skuteczny ???? Ha, ha ha to niby o burmistrzu TBG ???

Hit
17 dni temu

Fakt jest taki, że to wynika z ustawy. Ale ludzie możeby tak trochę mniej? Plucie ludziom w twarz. A samorządowcy jakby mieli choć trochę przyzwoitości to by się zwrócili do ministra od samorządów i powiedzieli nie. Urwa co za kraj

obywatel
17 dni temu
Reply to  Hit

To jest właśnie nowy ład według PIS- u – sobie już dali a Nowy Ład dotyczy szaraków tylko.

Stefan
17 dni temu

No a wice Pluty to nie dotyczy? On już teraz z tego co wiem bierze więcej niż Bożek.

obywatel
16 dni temu
Reply to  Stefan

Jeśli tak jest to jest tylko PATOLOGIA.
Nauczyciele pierd…..i

Papa
17 dni temu

Ja się bawić to na całego do końca kadencji już niedługo a za marna wypłatę nauczyciela nie da się przeżyć a co dopiero odłożyć i tak Mnie plebs wybierze na 2 kadencję wiec jestem spokojny HAHAHAHAHA

Pracownik na etacie
17 dni temu
Reply to  Papa

Bozek to dziecko szczescia.
Nic nie portafi dobrze niekompstenty wygral na emochach przeciwko Kalince umizguje się do pisu ale nic z tego nie wychodzi PiS Tarnobrzeski po prostu jest i sprytniejszy i zachował wszystkie stolki z kasą
Teraz ta podwyżka spowoduje ze prezydent bedzie tylko lansowal sie jak do tej pory a kazdy kto osmieli się krytykowac zostanie poddany ostracyzmowi z obraza majestatu
Ja tez chcialym zarabiac bez odpowiedzialności i krocie Problem w tym ze w demokracji kazdy ma glos ale nie wie co ten glos dla mnie przyniesie.
W Tarnobrzegu wybralismy tak jak na to zaslugujemy.
Nauczyciel historii mial uzdrowic miasto.??????

Wygram wybory, bo...
17 dni temu

To jest tak, jak opowiada facet w tym filmie od 30:22.

https://www.youtube.com/watch?v=XxyDl9L_ynU&ab_channel=CW24tv

Ktoś zaprzeczy?!

obywatel
16 dni temu

W sam raz pasuje do przewodniczącego rady miasta – typowa zorganizowana grupa przestępczą tylko ciekawe czy wszyscy radni tam są ???

puenta
15 dni temu

„Tak my decydujemy w wyborach. Ładny, miły – na pewno będzie dobrym prezydentem.” – nic dodać, nic ująć.

obywatel
16 dni temu

Ha, ha, ha – uzdrowił nauczyciel z drugim nauczycielem finanse swoje tylko.
Ja się zastanawiam jak Płytowa i Bożkowa b3dzie pokazywać się na ulicy , sąsiadom, mieszkańcom miasta – wstydu za grosz
Tak mieszkańcy TBG remontują pałacyk z parkiem mieszkańcom Dymitrowa ???
Że to ma jeszcze czelność chodzić do kościoła ???

Polityk
16 dni temu
Reply to  obywatel

Polityk nie ma wstydu Polityk lokalny idzie po kasę i po holdy.
Zauważ ze Bożek nie umie nawet przyznac sie do bledu w takiej drobnej sprawie jak parkowanie pod jego okiem na trawniku.
Dla niego nic się nie stalo. Jak jakaś kobicina ma czelnosc zwrocic uwage urzednikom. Tak brzmi idpowiedz na tę sytuację. ustami rzecznika. Do sprawdzenia Zalosc jjak rzecznik prasowy odpowiedział.
Bozek uwaza ze wladza pochodzi od boga a nue od ludzi
Stad ta buta i arogancja. .

obywatel
16 dni temu
Reply to  Polityk

Od jakiegoś czasu piszę, że w tym urzędzie trzeba zrobić czystkę , co najmniej 80 procent tych ludzi tam zatrudnionych to tylko po układach , znajomościach ( przynieść, zanieść, pozamiatał ) którym się wydaje że oni są lepsi pod każdym względem , aroganccy, butnii, bezczelnie a głowa jest taka jak większość tam ludzi – koryto, koryto, koryto – jak ś…..
Jak złodziej co był w radzie nadzorczej spółdzielni co uczestniczył w okradaniu ludzi ( bezprawne uchwały) może być urzędnikiem, burmistrzami , radnym miejskim ???
( Czytaj o wyroku SA w Rzeszowie – dziewięciu oderwanych ryji Z TSM , czy też uchwały w sprawie podziału nadwyżki w Siarkowcu – można się dowiedzieć kto jest kim ).

Urszulka
17 dni temu

W tekście jest błąd. Prezydent nie będzie zarabiał prawie 18500 zł tylko prawie 21000 zł. Do wynagrodzenia należy doliczyć wysługę lat. W przypadku PDB jest to 20% dodatku to wynagrodzenia zasadniczego.

obywatel
17 dni temu
Reply to  Urszulka

To żaden błąd – tak specjalnie, z premedytacją przedstawia się mieszkańcom wiadomości – niepełne .

Baśka
17 dni temu

Czuję do nich wielką odrazę i zastanawiam się dlaczego pieniądze i polityka tak upadlają tych osobników? Bo czy oni to jeszcze ludzie? Wyprzedali i wyprzedają miasto. Swoją bezczynnością doprowadzili do tego że kolejne urzędy i instytucje są wyprowadzane z naszego miasta. Doprowadzili do tego że Tarnobrzeg nie ma nawet kina, dworca kolejowego i autobusowego bo sprzedali go prywaciarzowi który teraz udostępnił im jakąś małą kańciape w swoim sklepie! Odcięli Tarnobrzeg od kolejowego świata bo szprych kolejowa będzie przebiegać przez Stalową Wolę a zawsze było mówione że najkrótsza droga kolejowa z Rzeszowa do Warszawy to ta przez Tarnobrzeg i Skarżysko. Tego nie miał kto przypilnować ale to aby napełnić swoje koryta to umieją przypilnować. Wstydu nie mają!!!

Stefan
17 dni temu

To jest jawna kina pisiorów z obywateli. Jak tylko radni dźwigną do tego pułapu wynagrodzenie prezydenta to będzie to jak splunięcie w twarz mieszkańcom miasta. Gorzej jak dźwigną i diety dla siebie. To będzie podwójna potwarz. Apeluję do radnych: nie idźcie tą drogą!

obywatel
17 dni temu
Reply to  Stefan

Przecież pod wnioskiem podpisał przewodniczący ( z PO) .

PROJEKTY UCHWAŁ
17 dni temu

Zachęcam do przeczytania projektów uchwał na najbliższą sesję, szczególnie uzasadnień. Jest kilka ciekawostek.

https://tarnobrzeg.esesja.pl/posiedzenie/a060a968-4e05-4

Rowerzysta
17 dni temu

Nie ma 270 tys. na zaległą zmianę organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej 723, która miała być wprowadzona do końca 2020 roku.
https://tarnobrzeg.esesja.pl/zalaczniki/155200/67-skarga_1467809.pdf
Ale miliony na ściankę wspinaczkową, parkingi nad jeziorem itd. to są.

Lucas
17 dni temu
Reply to  Rowerzysta

Jeżeli zdarzy się tam jakiś wypadek śmiertelny z udziałem rowerzysty, to wtedy może coś podziałają, tak jak z ciągiem pieszo-rowerowym na Litewskiej. Wcześniej nie ma co liczyć.

rowerowy
16 dni temu
Reply to  Lucas

Środki na ten ciąg przeniesione na co innego, także prędko go nie zbudują. A jeśli kiedyś zbudują, to na 90% będzie kostka i wystające krawężniki na przejazdach.

rowerowy
16 dni temu
Reply to  Rowerzysta

Na co aż 270 tysięcy? Przecież wystarczy dopuścić ruch rowerów na chodniku od skrętu z Sikorskiego w Sandomierską do skrętu w Borów, z wyznaczeniem przejazdów rowerowych, a dalej w kierunku Sandomierza jest już stara droga rowerowa. Bo że o budowie nowej porządnej drogi rowerowej do Sandomierza można sobie pomarzyć, to wiadomo. Tak poza tym, kto to jest Główny Specjalista ds. Inżynierii Ruchu Drogowego? I kto decyduje w tego typu sprawach, prezydent czy ten specjalista?

Rowerzysta
16 dni temu
Reply to  rowerowy

Z tego wydziału na stronie urzędu znalazłem wpisaną naczelnik i zastępcę naczelnika. Kto decyduje nie wiem. A co do projektu, to pytanie po co go było opracowywać, skoro nie jest wdrażany?

rowerowy
16 dni temu
Reply to  Rowerzysta

A to już trzeba pytać fachowców z urzędu. Generalnie różnych programów, projektów, koncepcji i pomysłów ci u nas dostatek, lecz jak na razie ich realizacja odbywa się w sposób wytężony jedynie przy jeziorze dla turystów.

Neltah
16 dni temu
Reply to  rowerowy

Jakto „dopuścić ruch rowerów”? A to którędy jeżdżą obecnie rowery? No przeciez nie jadą szosą?
 To jest nieformalna ścieżka rowerowa ,a poszło o szerokość , to było tłumaczone na konferencji w 2017 roku, nie mogli postawić znaku ,bo zabrakło 0,5 m a ktoś ciągle donosił na władze miasta do urzędu i oni nie mogli nic zrobić, bo ciągle było niezgodnie z przepisami. Efekt widać, absurd, ale rowerzyści wiedza jak jeździć i nie warto tym zawracać głowy.

rowerowy
16 dni temu
Reply to  Neltah

Znawco, jeśli znak niepotrzebny, to po każdym chodniku w mieście można jeździć rowerem. Nasuwa się więc pytanie retoryczne, po co w mieście są oznaczone drogi pieszo-rowerowe, skoro przy mieszanym ruchu pieszych i rowerów żaden znak niepotrzebny? Dokształć się, żebyś mandatu nie zapłacił, konkretnie sprawdź rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń, załącznik, tabela B, pozycja 78. Niżej masz pokazane i wyjaśnione rozwiązanie:comment image
A co do zawracania głowy jak widzisz nick „rowerowy”, to nie czytaj komentarza i po problemie.

Rafał
15 dni temu
Reply to  rowerowy

Jakby to było takie proste, to już dawno mielibyśmy tam takie znaki, nie sądzisz?

rowerowy
14 dni temu
Reply to  Rafał

Nie, nie sądzę. Ścieżki rowerowe na Sienkiewicza i Sikorskiego zbudowano bodajże w 2012 r., jednak przy skrzyżowaniu Sikorskiego z Kopernika one nie powstały. Przez kilka lat była tam przerwa w ciągu rowerowym, po czym w 2017 r. ni z tego ni z owego oznakowano tam chodniki jako drogi pieszo-rowerowe bez jakiejkolwiek przebudowy. Najpierw nie zbudowano tam ścieżek rowerowych od razu w 2012 r., a potem zeszło 5 lat z ustawieniem znaków, że droga pieszo-rowerowa. Jaki w tym sens?

Rafał
14 dni temu
Reply to  rowerowy

Te rzeczy działy się w poprzednich kadencjach, teraz jest inny prezydent.

rowerowy
14 dni temu
Reply to  Rafał

Ale urząd jest ten sam. Przecież w większości pracują te same osoby co w poprzedniej kadencji, a część w jeszcze wcześniejszej. Natomiast odnośnie prezydenta, wprawdzie w programie wyborczym ma rozwój infrastruktury dróg rowerowych, ale ten punkt jest realizowany tylko nad jeziorem dla turystów, bo w mieście dla mieszkańców powstają w tej kadencji drogi pieszo-rowerowe i to jeszcze z kostki.

bez złudzeń
17 dni temu

Minimalna wysokość, czyli 80% z 20.041,50 zł, wychodzi 16.033,20 zł, a proponowane jest ponad 2 tys. więcej. W mieście bida, że trzeba sprzedawać działki, trzeba rezygnować z ok. 8 mln dofinansowania z funduszu drogowego, bo nie ma na wkłady własne, trzeba podnosić stawki podatkowe itd. Jak dla mnie przekaz jasny.

obywatel
17 dni temu
Reply to  bez złudzeń

Widzisz coś za coś , też radni więcej burmistrzowi a póżniej burmistrz więcej radnym – tak jak w typowej zorganizowanej grupie przestępczej .
Miasto zadłużone po uszy, wyprzedaje się majątek aby zaspokoić głównie turystów , rozdaje się kasę przeróżnej maści stowarzyszeniom ( tylko temu funkcjonują) , daje się premie urzędasom za nic ( bo żadnych osiągnięć) , podnosi się podatek lokalny, podnosi się wysokość opłat za wodę, śmieci itd a wszystko to kosztem mieszkańców, obciążając ich i miasto kredytami, pożyczkami , wprowadza się nowe podatki ( zalewowy-za wjazd), parkingowy – a tu kur..a dobrzy wujkowie aby się jeszcze nażreć na koszt mieszkańców.
Jeszcze szkodnikowi miasta więcej niż można- ZA CO ???

Odyseusz
17 dni temu

Chore państwo – chore samorządy, a biedny Naród musi swoimi łapami wyrobić na darmozjadów !

Grab
17 dni temu

Nic tak nie różni ludzi jak zaglądanie innym do kieszeni..Przypominam ,że ministra Bienkowska z PO w knajpie U Sowy powiedziała że za 6000 zł to albo złodziej albo idiota pracuje co po oburzeniu dyżurnych hejterów zdaje się potwierdzać prawdziwość tego powiedzenia

Stypendium
17 dni temu
Reply to  Grab

Po tym coś napisał wnioskuję, że nie rozumiesz różnicy między pracą w instutucji utrzymywanej z pieniędzy publicznych a pracą w firmie prywatnej. Także tego nawet nie będę próbował ci wytłumaczyć. Ale skoro podwyżka jest narzucona odgórnie ustawą, a prezydent tak dba o mieszkańców i miasto, to zobaczymy czy przeznaczy co miesiąc równowartość podwyżki na jakieś wsparcie biednych rodzin lub podreperowanie budżetu miasta 🙂

Oko opatrzności patrzy na ten cyrk
17 dni temu
Reply to  Stypendium

Rodzinom wielodzietnym już zabrał dodatek 1000 zł i dał swoim urzędnikom premie. Skurw…stwo I tyle.

obywatel
16 dni temu

Czy to Bożek tak zrobił ????
Jeśli tak to wyjątkowo perfidna hiena !

tarnobrzeżanin
15 dni temu
Reply to  obywatel

Tak jest. Tylko kto o to zapyta . Zgłoście to mediom może zapytaja.

obywatel
17 dni temu
Reply to  Grab

Tylko ta kieszeń to jest wszystkich obywateli i mieszkańców – ci ludzie nie wytwarzają żadnych dóbr , nie tworzą jakiekolwiek wartości dodatnich – jedynie co to drenują kieszenie mieszkańców miasta a jak tacy sobotni fachowcy, specjaliści to niech firmy sobie pozakładają lub poszukają pracy u prywatnego przedsiębiorcy .
To tylko pasożyty drenujący kieszenie podatników.

walt
17 dni temu
Reply to  Grab

w tej samej restauracji doradca tuska vateusz maowiecki syn obłąkanego kornela mówił,że Polacy za miskę ryżu będą zapieradal…
słowa dotrzymał patrząc na jego majątek własny i podarowane od biskupów grunty 😉

a gawiedź wciąż wierzy w „pracę i pokorę” jak mówiła broszka

Do Tarnobrzeżan
17 dni temu

Splunąć Wam w twarz to wytrzecie i jeszcze przeprosicie! Brawo władza!

Arystoteles
17 dni temu

Cytat

comment image

utopia
17 dni temu
Reply to  Arystoteles

W tamtych czasach można było mówić o demokracji. Teraz państw prawdziwie demokratycznych już nie ma, najbliżej do tego wzorca Szwajcarii. W większości krajów demokratyczne są tylko pewne procedury, np. wyboru głowy państwa czy parlamentu, ale po objęciu przez nich władzy społeczeństwo praktycznie nie może wymóc na nich oczekiwanych działań.

obywatel
16 dni temu
Reply to  utopia

Masz rację , tam ważne sprawy rozstrzyga się w referendach a w tej krainie tylko urzędach decydują o wszystkim i raz na jakiś czas wybory tego nie zmienią bo wybiera się najczęściej oszustów i kłamców .

Stach
16 dni temu
Reply to  obywatel

Jak w Tarnobrzegu zrobisz referendum, czy podnieść zasiłki socjalne i emerytury kosztem pracujących podatników – to jaką decyzję podejmie lud żyjący w większości z zasiłków i emerytur – „bystrzaku” ?

obywatel
16 dni temu
Reply to  Stach

Ciekawe jakby przeprowadzić referendum w sprawie podwyżki dla burmistrza, radnych , podwyżek i premii dla urzędników to podatnicy ( mieszkańcy ) powiedzieli by TAK ???
” Bystrzaku ” czy lepiej dać emerytom, zasiłek dla naprawdę potrzebujących czy też na remont dworu zakupionego przez Kotków czy też taką podwyżkę dla Bożka ???
Jakoś KONSULTACJI w tych tematach nikt nie ośmieli się przeprowadzać w urzędzie ???

To bystrzaku lepiej za tą nadprogramową kasę dla Papy Smerfa wyremontować jakiś chodnik czy też dać Bożkowej na zaszalenie w sklepie z ciuchami ???

TAK SIĘ DOI PODATNIKÓW dla własnej korzyści !!!

Stach
16 dni temu
Reply to  utopia

Właśnie teraz jest demokracja i to podniesiona na wyższy poziom czyli ohlokracja.

utopia
16 dni temu
Reply to  Stach

Ustrojowo nie, bo np. emeryci nie mają uprawnień, aby nakazać rządzącym podniesienie emerytur, nawet jakby wszyscy się pod tym podpisali. Politycznie tak, bo ugrupowania kuszące wyborców obdarowaniem ich ich własnymi pieniędzmi z podatków mają większe szanse na wygraną w wyborach, niż ugrupowania głoszące np. obniżkę podatków ale i socjalu.

Reforma
14 dni temu
Reply to  utopia

Pewnych rzeczy nie przeskoczymy, ale odpowiednia reforma tego co jest dużo by poprawiła. Przede wszystkim należy skończyć z organami jednoosobowymi, które w praktyce i tak są wieloosobowe. Organem powinien być urząd, a prezydent, burmistrz itp. powinien być wybierany wyłącznie jako kierownik urzędu i osoba określająca jego politykę. Odpowiedzialność finansową, karną itd. za decyzje urzędu powinni ponosić podpisujący się pod nimi urzędnicy, a nie jednostka budżetowa czy skarb państwa. Analogicznie powinno być z innymi organami jednoosobowymi.

Rabarbar
14 dni temu

Ode mnie to ty sie odpierdol

Orlean
17 dni temu

Miał chłop szansę pokazać wreszcie ludzką twarz, to nie. To nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne.

obywatel
17 dni temu
Reply to  Orlean

Ustalił sobie wraz z Potańskim wynagrodzenie o wysokości MAKSYMALNEJ ( więcej już nie można w miastach do 300 tys. Mieszkańców).
Skok na kasę PAZERNEGO Nauczyciela ??

Grab
17 dni temu

Po co ten skowyt czy wycie skoro każdy kolejny prezydent otrzymywał podwyżki które zawsze dyżurni hejterzy mieszali z błotem .Zmieniło się coś .Nic zupełnie nic a wasze napinki tyle decydentów obchodzą co zeszłoroczny śnieg.Zostań jeden z drugim Prezydentem i pokażesz że można pracować za miskę ryżu przegryzając to od czasu do czas szczawiem i mirabelką.Psy szczekają karawana jedzie dalej i nie ma znaczenia czy w lewo czy w prawo.Urok władzy

kondukt
17 dni temu
Reply to  Grab

Karawana z karawanem, bo jedzie na pogrzeb nadziei na rozwój miasta.

pozdrawiam
17 dni temu
Reply to  kondukt

to miasteczko najlepszy czas ma juz za soba

Jeż
17 dni temu
Reply to  Grab

a na taczkach

Do Grab
17 dni temu
Reply to  Grab

Tylko nie zauwazyles ze Bożek zaklinal rzeczywistość i w kampani obiecywal co innego.

Grab
17 dni temu
Reply to  Do Grab

Nie on pierwszy i nie ostatni.Z prawa czy z lewą każdy nam obiecuje ziemię obiecaną, co jest potem każdy widzi.

obywatel
16 dni temu
Reply to  Grab

Ale ten wyjątkowo kłamał , z pełną premedytacją i cynicznie.

Kacper
14 dni temu
Reply to  obywatel

To jest wieloletni nauczyciel więc i bajer musi mieć.

Jeż
16 dni temu
Reply to  Grab

Zobacz na stalową wolę,tam rządzi pis,wszystko się rozwija,a u nas zwija,smieci 3 razy drorzsze,woda 2 razy,zarobki u nas pół tego co w stalowej,taka prawda

Otto
16 dni temu
Reply to  Jeż

Żalę do wyborców.Jak im PiS śmierdział to teraz do kogo niby kierować pretensji.Widziały gały na kogo głosowały.

tarnobrzeżanin
15 dni temu
Reply to  Grab

To dlaczego bronisz jak niepodległości ?

obywatel
16 dni temu
Reply to  Grab

Przestań urzędzie p……. dziwaczyć.

tarnobrzeżanin
15 dni temu
Reply to  Grab

Żałosne i niesmaczne. GRAB wez się uspokój

Solskiego
17 dni temu

Ale to jest w całej Polsce samorządowcy i prezydenci w najbliższych dniach robią to hurtowo skoro jest taka możliwość to tylko debil by nie skorzystał. W Nisku burmistrz też dostanie 18 tys na rękę Nadberezny to samo .Fijołek w Rzeszowie mówi iż i tak to jest mało i chce więcej

Alf
17 dni temu
Reply to  Solskiego

Ale to PiS przeforsował taką ustawę , która na to pozwala.

mariusz sandomierz
17 dni temu

dlaczego w tarnobrzegu jest prezydent skoro miasteczko ma ponizej 50 tysiecy mieszkancow powinien byc burmistrz

Tarnobrzrzanin
17 dni temu

Tak się leczy kompleksy

gerwazy
16 dni temu

dlaczego w sandomirzu nima lidla,a w tbg są 2?

pozdrawiam serdecznie
16 dni temu
Reply to  gerwazy

bo w miastach nie buduja lidli

Łysy
17 dni temu

U mnie na warsztacie też podwyżka ale normy..

Obserwator
17 dni temu

A rodzina Bożka odświeża zdjecia z zaprzysiężenia prezydenta. Klakierzy zachwycaja sie ci zrobil RAZEM DLA TARNOBRZEGU ROZWOJ Takie haslo mial prezydent Kampani czas zacząć
Pomyslmy trochę.

obywatel
16 dni temu
Reply to  Obserwator

Rodzina to niech nie odświeża – tylko niech się wstydzi. Jak tacy mogą publicznie się pokazywać ????

Maryska
17 dni temu

Rośnie inflacja rosną pensje!!!
JUZ WIADOMO KOMU TYM PRZY KORYCIE
Politykom posłom prezydentom radnym

tbg
17 dni temu
Reply to  Maryska

8 tysięcy złotych PODWYŻKI. U nas mówi się o 200 do 250 zł. Czyli jak łatwo policzyć za 32 lata dogonimy w podwyżce burmistrza Tarnobrzega. Drogo nas kosztuje ta „demokracja”.

obywatel
16 dni temu
Reply to  tbg

No cóż – hiena to tylko hiena.

obywatel
16 dni temu
Reply to  Maryska

Inflacja to jest formą ukrytego podatku na którym zyskuje tylko ” tzw państwo” czyli urzędnicy a tracą tylko obywatele .

Polonistka
16 dni temu

Od dzisiaj – zwrot grzecznościowy: „Panie Prezydencie” zastępujemy zwrotem „Mój drogi”.

Mieszkaniec
16 dni temu
Reply to  Polonistka

Dobre

Mieszkaniec
16 dni temu

A kasa na podwyzke wynagrodzenia prezydenta i radnych pójdzie ze sprzedazy budynku szkoly z ul Dekutowskuego.
Taki mamy klimat w Tarnobrzegu

Otto
16 dni temu

Podwyżki uposażenia jeszcze nie było a hejterzy już pianę toczą.Podwyżka leży w gestii radych wieć proszę kierować uwagi do naszych wybrańców że to ponoć skandal niebywały bo zdaje się że wielu z Was im powierzyli podejmowanie decyzji w naszym imieniu.Kumacie hejterzy czy rozum został na drzewie.

tarnobrzeżanin
15 dni temu
Reply to  Otto

Nie rozśmieszaj mieszkańców. Sam skorzystasz, bo piszesz zgodnie z oczekiwaniami swojego mocodawcy.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Otto

Oj widzę, że kolejny od koryta ???
A ty kiedy i skąd podwyżka ???
A kto mu podwyżkę daję – Mieszkańcy ???
Zakłamany jesteś po uszy – wszystko wina mieszkańców ???
A oszuście pytają się mieszkańców czy chcą mu dać podwyżkę, czy na nią zasługuje ???
Nie wycieraj sobie mordy mieszkańcami , , nawet tymi co głosowali na niego bo nie to obiecywał w kampanii oszust i kłamca. .

tarnobrzeżanin
15 dni temu

Do samorządu nie idzie się dla pieniędzy. Grzmiał prezes. a u nas radny Cąpała Marianek w spólkce Skarbu Państwa i dieta radnego. W takich sytuacjach mieli rezygnować . Tak rezygnują, że otrzymują podwyżki radnego.
Do przeglądu są jeszcze kancelarie prawne na terenie miasta . Wszystko się kiedyś kończy i zarabianie poprzez nepotyzm także.

obywatel
15 dni temu

A Kalinka gdzie??
A Szwagierkę to skąd kasę ma ???
ITD i ITP jak nie w spółce skarbu państwa, to w spółce miasta , to w instytucji utrzymywanej z podatków lub najgorsze szum…. na plecach biednych spółdzielców a o zegarku i milicjancie nie wspomnę.

Mieszkaniec
15 dni temu

Mieszkancow wkurza nie sama podwyzka bo tak PiS zdecydowal
Wkurza nas bardzo to ze Bozek na kazda krytke reaguje w stylu” Co mi zrobicie Ja mam wladze i robie tak jak chce
Nieprawidloosci podniesione to uwaza za atak na swoją osobe.
Przyklad Urzednicy zwracają uwage na problemy ktore trzeba rozwiązać. Nie tylko ze się nie rozwiazuje to jeszcze chowa się pod gruby puchaty dywan
Styl władzy y wkurza a nie podwyżki

obywatel
15 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Bożek i rozwiązywanie problemów , Pluta i rozwiązywanie problemów – JAJA SOBIE ROBICIE ????
To są ludzie od nic nie robienia , lansu, pijaru i wiecznym żerowaniu na portfelu podatników .
Nieudacznicy zawodowi a nieudaczniki idą do polityki .

mocarz
15 dni temu

siwy bajerant gromi inflację

Rabarbar
14 dni temu

Potański nieźle przydziobał-porażka.Trzeba nie mieć wstydu już na maxa.

Wasaa
13 dni temu

Nie wiem czy wy doopki tarnobrzeskie nie zauważyliście, że macie szpital w ruinie? Pacjenta z zatorem trzeba przewozić własnym autem do innego szpitala bo nie ma karetki! Zaparkować nie można bo doktorki mają coraz większe fury i to oni parkują na darmowych miejscach, nie da się podjechać z niedołężnym pacjentem. K.. może czas coś zburzyć spalić? Brak empatii zrozumienia to zawsze cechowało szpital w Tarnobrzegu Jesteście dno! i 5 metrów mułu.

Ewa
13 dni temu

Od nowego roku z urzędu z powodu niskich płac odeszło 4 osoby. To specjaliści w swoich dziedzinach. W wydziale budowlanym brakuje 3 . Stalowa Wola chce podebrac urzędników z wydziału ochrony środowiska. W urzędzie pracuje masa darmozjadów ale też gro osób z wiedzą , bez której ten prezydent sobie nie poradzi. Po cichu mówi się o podwyżkach. Ciekawe czy tez powyzej 50% czy marne 200 zl aby nie wpasc w stawke najnizszej krajowej? Prawda jest taka ze bezrobocia juz nie ma. Wiedza zaczela byc doceniana.

Alf
13 dni temu
Reply to  Ewa

Inna sprawa jacy to specjaliści pracują w tym urzędzie? Ile obowiązkowych szkoleń rocznie ma statystyczny pracownik , rozwijających jego wiedzę i umiejętności ?

Ewa
13 dni temu
Reply to  Alf

Z pewnością więcej niż nauczyciele. Wielu urzędników idzie na kolejne kierunki studiów finansowane z własnej kieszeni, Ci co uczciwie pracują nie mogą sobie pozwolić na brak wiedzy.

Polon
13 dni temu
Reply to  Ewa

Błąd semantyczny. Urzędnik nie pracuje. Urzędnik – jak sama nazwa wskazuje – urzęduje. Pracują to ludzie wykonujący realną usługę lub produkujący realny produkt.

Alf
13 dni temu
Reply to  Ewa

Nie mogę generalizować. Mam niestety bardzo przykre doświadczenia w sprawie kompetencji i wiedzy urzędników. Zgadzam się natomiast z tym ,że powinni być odpowiednio i godnie wynagradzani. wiem ,że jest ogromny problem z wymianą pokoleniową wśród urzędników w dużych miastach. Młodzi przychodzą na miesiąc dwa orientują się w sytuacji i uciekają. Myślę ,że ten problem w mniejszym stopniu dotyka naszego miasta gdzie nie ma zbyt wielu sensownych alternatyw. Chyba że się mylę , bo jedynie teoretyzuję

rowerowy
13 dni temu
Reply to  Alf

Patrząc na powstające drogi pieszo-rowerowe, na pewno przydałaby się szersza wiedza w zakresie aktualnych zachodnioeuropejskich trendów dotyczących ruchu rowerowego, szczególnie holenderskich.
https://www.youtube.com/watch?v=mQmWqHhPpMw

Rabarbar
13 dni temu

Apel do rządzących tym miastem:Spierdalajcie!!!-po prostu spierdalajcie…

Gość
13 dni temu
Reply to  Rabarbar

Bardzo trafny wpis. Ale podejrzewam ze chybiony. Ich nawet atom nie ruszy bo koryto coraz bardziej pełne a odpowiedzialność zerowa.

kip
13 dni temu

Lament zatroskanych rzekomo o los miasta słychać w Berdyczowie.Składy Rady Miasta co kadencje się zmieniają i nadal jest katastrofa.Zostancie radnymi a ruszycie bryłę z posad świata tylko nie zapomnijcie zajrzeć na to forum jako radni a ze zdziwieniem odkryjecie że kolejne pokolenie hejterów miesza Was z błotem tymi sami słowami jakich Wy teraz używacie.Zdrowia życze

fach
13 dni temu
Reply to  kip

Bo to trzeba się bardziej wysilić i wyjść poza schemat. Są różne sposoby na to, aby wybić się jako radny ponad przeciętność, np. prowadzenie odpowiedniego vloga. Ale jeśli ktoś nie widzi potrzeby, wstydzi się, nie chce mu się lub mu nie wypada, to czym ma zdobyć uznanie mieszkańców?

Rafał
13 dni temu
Reply to  fach

Radny nie ma obowiązku prowadzić vloga etc.

fach
13 dni temu
Reply to  Rafał

Radny nie ma też obowiązku m.in. zabierać głosu w dyskusjach dotyczących procedowanych uchwał, a jednak niektórzy to czasem robią 🙂 Ale może warto byłoby gdzieś zapisać taki obowiązek 😉

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
147
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content