Zadbaj o basen na koniec sezonu

Basen ogrodowy wymaga dokładnego czyszczenia oraz pielęgnacji, aby nie pojawiły się w nim drobnoustroje. Glony i niewidoczne gołym okiem zanieczyszczenia nie znikną, jeżeli do mycia używa się tylko wody. Według producentów konieczne jest odkażanie wody w ogrodowym basenie. Jak złożyć basen ogrodowy na zimę? Czym umyć basen ogrodowy po sezonie?

Jak złożyć basen ogrodowy?

Jesień to najwyższy czas, aby pomyśleć, jak złożyć basen ogrodowy. Niestety jest to czynność bardziej skomplikowana niż spuszczenie wody w wannie. W tym przypadku nie wystarczy wyciągnięcie korka i zaczekanie aż woda spłynie do kanalizacji.

Baseny ogrodowe wymagają więcej wysiłku podczas spuszczania wody i składania na zimę. W naszym klimacie pozostawienie basenu na zimę w ogrodzie zdecydowanie nie jest wskazane. Po spuszczeniu wody kolejnym krokiem jest czyszczenie. Stosowane do tego celu detergentów nie jest wskazane zarówno w przypadku dmuchanego basenu, jak i basenu klasycznego. Do czyszczenia zaleca się stosowanie specjalistycznych środków chemicznych.

Dezynfekcja i zapobieganie rozwojowi glonów

Do dezynfekcji basenu warto sięgnąć po produkty przeznaczone do odkażania oraz usuwania glonów. Środki można stosować w basenach kąpielowych wewnętrznych i zewnętrznych.
Dobrej jakości preparaty skutecznie zabezpieczają przed rozwojem glonów, bakterii, pałeczek okrężnicy, gronkowca, paciorkowca i innych.

Czym umyć basen ogrodowy?

Czyszczenie basenu na zimę będzie łatwiejsze, jeśli zaopatrzysz się w podstawowe akcesoria do basenów i przybory, takie jak szczotki do czyszczenia, lampki typu LED oraz inne praktyczne gadżety do usuwania zanieczyszczeń widocznych gołym okiem. Dzięki nim usuniesz plamy tłuszczu, śmieci, a także liście. Pozostaje pytanie, czym umyć basen ogrodowy i czy do tego celu używać takiej kontrowersyjnej substancji, jak chlor? Jest on w miarę często stosowany do odkażania i utrzymywania publicznych basenów i pływalni w czystości. W basenach ogrodowych dla dzieci trzeba dbać o czystość wody. Użycie do tego celu chloru (od czasu do czasu) wcale nie jest przesadą.

Preparaty do czyszczenia basenów

W sklepie eshopping24.pl dostępna jest szeroka gama produktów do zachowania czystości w basenie podczas sezonu, oraz zabezpieczenia po wakacjach. Chemia basenowa na zimę to środek zabezpieczający wodę w basenach odkrytych. Ma wiele właściwości, które są przydatne dla właścicieli basenu. Przeciwdziała osadzaniu się zanieczyszczeń wszelkiego rodzaju m.in. organicznych, atmosferycznych i metalicznych. Chemia basenowa na zimę zapobiega korozji, niszczeniu fug i jest pomocna podczas przygotowania basenu do kolejnego sezonu.

Chemia basenowa na zimę

Zastosowanie chemii basenowej na zimę zapobiega krystalizowaniu się soli mineralnych. Jest to środek silnie skoncentrowany, który znacznie ułatwia czyszczenie basenu na zimę. Jest bardzo wydajny, nie zawiera fosforanów, posiada neutralny odczyn pH i przyjemny zapach. Zastosowanie preparatu znacznie usprawni przygotowania do kolejnych wakacji.  

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content