Lasy Zwierzyniec i Jasień będą prawnie chronione. Rada Miasta Tarnobrzega przyjęła stosowną uchwałę

Decyzją Rady Miasta Tarnobrzega lasy Zwierzyniec i Jasień będą prawnie chronione, poprzez utworzenie na tym terenie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego pn.”Lasy Zwierzyniec i Jasień”.

Dzięki przyjęciu tej uchwały Nadleśnictwo Nowa Dęba zarządzające tym terenem w imieniu Lasów Państwowych, będzie musiało znacznie ograniczyć intensywną gospodarkę leśną, prowadzoną na tym obszarze.

To pierwsza w historii miasta obywatelska uchwała ustawodawcza przyjęta przez Radę Miasta Tarnobrzega, co podkreślił obecny na sesji Witold Zych. To właśnie były radny Tarnobrzega przygotował projekt uchwały, która z niewielkimi poprawkami została dzisiaj pozytywnie przegłosowana przez Radę Miasta.

Za przyjęciem uchwały głosowało 17 radnych, od głosu wstrzymali się radni Leszek Ogorzałek i Marian Zioło (nieobecni byli – Marian Cąpała i Waldemar Szwedo).

Więcej na temat ochrony Zwierzyńca piszemy w artykule pn. Dzięki obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej Zwierzyniec i Jasień będą prawnie chronione

 

Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Odyseusz
12 dni temu

Brawo w końcu głos społeczeństwa !!

odp
12 dni temu
Reply to  Odyseusz

raczej głos samych idiotów co się zajmują tym miastem wycinki już nie odwrócimy jak nie tutaj to gdzieś indziej jesteśmy nadroszym miastem w polsce a unia europejska się od nas ucina a długi rosną

Odyseusz
12 dni temu
Reply to  odp

Chrońmy to co możemy a co do UE czas na polexit z tego lewackiego euro-kołchozu !

As
12 dni temu
Reply to  Odyseusz

Jednak dzbanie z Konfederacji jesteś.

Odyseusz
12 dni temu
Reply to  As

Sam jesteś tępą dzidą. Pogadamy za jakiś czas jak UE doprowadzi ludzi na skraj bankructwa a zamiast siedzieć przed kompem będziesz patrzył w światło świeczuszki !

Man
12 dni temu

Szkoda tylko że komitet bił pianę można było aby przystali na zmiany które były proponowane wcześniej i już by w ubiegłym miesiącu było po sprawię

Las
12 dni temu
Reply to  Man

Piana kłamstwa wylewa ci się z ust. Nie możesz przeżyć , że nie udało się wam tego zablokować. Teraz wasze kłamstwa nie mają już żadnego znaczenia, cel został osiągnięty.

Man
12 dni temu
Reply to  Las

Jaka piana kłamstw podczas sesji w październiku z tego co słyszałem radni podnosili o zmianę granic, komitet tego nie chciał przez miesiąc zmienił zdanie zrobił to o co prosili radni i przegłosowali.

Las
12 dni temu
Reply to  Man

No własnie z tego co słyszałeś, ale nie masz żadnej wiedzy w temacie.

Man
12 dni temu
Reply to  Las

Słyszałem bo oglądałem sesję.

Jasień
12 dni temu
Reply to  Man

Przesłuchaj sobie sesję z zeszłego miesiąca, to zdobędziesz wiedzę w tej sprawie. Nie bij więcej piany, bo i po co robić to teraz.

Man
12 dni temu
Reply to  Jasień

Właśnie po przesłuchaniu piszę. I również Wam to polecam. To przedstawiciel komitetu stwarzał problem. Z ust niektórych radnych padały informacje że już na komisjach kierowali prośby. Ponoć komisję były nagrywane może i do nich dotrzecie aby Wasza wiedza opierała się na faktach a nie na przekazie ustnym.

Jasień
12 dni temu
Reply to  Man

Jak oglądałeś to powinieneś zrozumieć o co chodzi. Szkoda czasu , aby to Ci tłumaczyć. Komitet na tym etapie procedowania nie mógł zgodnie z prawem dokonać żadnych zmian. Pełnomocnik komitetu wszystko wyjaśniał na sesji. Po co teraz jątrzysz i bijesz pianę. Przegraliście, nie udało się wam zablokować tego projektu. Lepiej stul uszy i nie dowartościowuj się na kłamstwie.

Man
12 dni temu
Reply to  Jasień
Jasień
12 dni temu
Reply to  Man

Szkoda ci tłumaczyć, bo i tak tego nie ogarniesz swoim rozumem. Komitet zrobił wszystko zgodnie z prawem w przeciwieństwie do władz miasta.

Man
12 dni temu
Reply to  Jasień

Masz rację szkoda tłumaczyć bo jestem odporny na propagandę a dzięki temu że moi rodzice uczyli mnie samodzielnego myślenia jak również chodząc do szkoły miałem szczęście mieć super nauczycieli to potrafię samodzielnie analizować to co widzę.

Jasień
12 dni temu
Reply to  Man

Kłamliwą propagandę to ty siejesz. Przeczytaj uchwałę sprawie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej to może coś do ciebie dotrze.

Man
12 dni temu
Reply to  Jasień

Prawnik tą kwestię wyjaśni, to komitet podejmował się interpretacji, bo nie chodziło o las tylko szum. Z całą pewnością po analizie zysków i strat, zapowiedzi że jak komitet upiera się na swoim to Radni wprowadzą swoją uchwałę decyzja komitetu mogła być już tylko jedna.

Jasień
12 dni temu
Reply to  Man

Jesteś jednym z tych którzy tak jak na sesji atakowali pełnomocnika który o ten las walczył od kilku lat w przeciwieństwie do tych twoich zatroskanych lasami radnych którzy przez 3 lata nie było stać aby wystąpić z taką inicjatywą. Przestań manipulować, jednak trudno wam się pogodzić z faktem , że to obywatele zmusili radnych by zagłosowali za tym projektem i nawet po fakcie atakujecie inicjatora inicjatywy. Żałosne.

Man
12 dni temu
Reply to  Jasień

Pragnę przypomnieć że można to było to zrobić kiedy inicjator był Radnym tym bardziej że i członek komitetu wtedy był Prezydentem, inny członek komitetu który również był prezydentem w 2013 roku nie wnosił uwag do planu zagospodarowania lasu. Jak to wczoraj podczas prezentacji przedstawiał Pan Janusz którego zaliczam do tych którzy Las mają w sercu to w tej kadencji w 2019 r podjęto działania poprzez ustanowienie pomników, z ta inicjatywa również była przez radnych popierana z drobną prośbą która stała się faktem.

Gość
12 dni temu
Reply to  Man

Są ludzie w tym mieście , którzy sami się odsunęli na boczny tor i za wszelką cenę próbują znowu wrócić . Czepiają się różnych inicjatyw ,żeby tylko zaistnieć i ludzie o nich nie zapomnieli. Ich ego i ambicje przerastają wyraźnie możliwości i dotychczasowe osiągnięcia . Ale nie dadzą nam zapomnieć o sobie już w najbliższych wyborach . O to jestem spokojna

Zwierzyniec
12 dni temu
Reply to  Gość

Oj, boli was sukces tej inicjatywy.

Jasień
12 dni temu
Reply to  Man

Bardzo proszę nie kłamać. To właśnie inicjator będąc radnym złożył taki projekt, który został zablokowany przez byłego przewodniczącego RM a obecnie prezydenta. Mówił o tym na sesji pełnomocnik komitetu. Był rok 2018, prezydentem nie był GK. Po 3 latach wobec bezradności radnych i władz miasta obywatele wzięli sprawy w swoje ręce.

Gość
12 dni temu
Reply to  Jasień

Panie Witoldzie proszę pisać o sobie w pierwszej osobie. Przecież wszyscy wiedzą ,że to Pan pisze

Zwierzyniec
12 dni temu
Reply to  Gość

Ja także mam prośbę, przestańcie atakować WZ . Tak trudno wam zaakceptować sukces jego inicjatywy?

Gość
12 dni temu
Reply to  Zwierzyniec

Oczywiście gratuluję i cieszę się ,że się udało

obywatel
12 dni temu
Reply to  Zwierzyniec

No to może napisz – co będzie jak nadleśnictwo zechce wyciąć kilka drzew ???
Czy nadleśnictwo jest zobligowane wstrzymać się z wycinką w razie sprzeciwu burmistrza, rady ???
Tak tylko dla przypomnienia , pod Kozienicami też jest taki park a drzewa tnie nadleśnictwo ???

Alf
12 dni temu

A puki co tniemy w kraju na potęgę. Tylko w tym roku wyeksportowaliśmy do Chin prawie 2,8 miliona m3 . W sumie w tym roku całkowity eksport to prawie 3 miliony drzew. Leśnicy dostają premie kwartalne po 2,5 tysiąca za realizację planów. To wszystko dzieje się w czasach ,gdzie niektóre kraje UE zakazały eksportu drewna

obywatel
12 dni temu
Reply to  Alf

A Zwierzyniecki też prawie wycięty a ani teraz park robią ????

Romuald
12 dni temu

Wszystko pozwolili wyciąć a teraz będą chronić!!! Ciekawe co? Niech się przypną łańcuchami do tych kilku drzew które zostały i niech tam stoją w spalinach z obwodnicy Niech nie wracają nasi radni do miasta!

z Tbg-u
12 dni temu

Co tu chronić jak wiele wycięto, niewiele zostało, z tego lasu? Te jak im tam, Lasy Państwowe to sobie w kulki przygrały z tym lasem i Tarnobrzeżanami.

Roman
12 dni temu

Drodzy czemu Pan radny Ogorzałek wstrzymał się od głosu jak ostatnio pierwszy krzyczał że słyszy płacz drzew?

Odyseusz
8 dni temu

szczypawkowe LUDOBÓJSTWO – poczytaj prawdziwy przekaz ludzi , gdzie w mediach o tym totalna cisza !!! http://www.takniewiele.pl/?fbclid=IwAR0_R_EEyNLFt95_Xn5KQ2GS2cmAPvWBq2GyDdCpyZYP35SfpewBlOr1MCc

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content