„Ma być dobry koncept, finansowanie zewnętrzne i bilansowanie”. Prezydent Bożek czeka na pomysły dot. wykorzystania budynku po Gimnazjum nr 3

Uchwała dotycząca wyrażenia zgody Rady Miasta Tarnobrzega na sprzedaż działki, na której stoi budynek po Gimnazjum nr 3 została zdjęta z porządku obrad. Z takim wnioskiem wystąpił prezydent Dariusz Bożek, który jednocześnie poinformował, że czeka na pomysły na zagospodarowania terenu i obiektów po gimnazjum.

– Spotykam się z różnymi środowiskami od wielu tygodni i doszedłem do wniosku, że dzisiaj to jest jeszcze ten moment, kiedy możemy jeszcze dyskutować na temat przyszłości tego miejsca. Dzisiejsza propozycja podjęcia uchwały była nazwijmy to, uchwałą intencyjną, dzięki której prezydent posiada narzędzie do ewentualnego przetargu i sprzedaży tej działki – tłumaczył radnym prezydent Bożek.

– Ponieważ jednak sporo osób ma inne zdanie, sporo środowisk ma inne zdanie, doszedłem do wniosku, że możemy dalej dyskutować – dodał.

W dalszej części swojej wypowiedzi, prezydent mówił m.in. o pomysłach na zagospodarowania terenu i obiektów po gimnazjum, które przedstawiały mu różne podmioty.

– Pomysłów było, jak Państwo pamiętacie, bardzo wiele, Rada Seniorów optowała za tym budynkiem, Zakład Opieki Leczniczej, była propozycja wprowadzenia tam między innymi FRAM-u. Wszystkie te pomysły okazały się nie do zrealizowania z powodów głównie finansowych, kubaturowych ale także ze względu na jednak wygląd tego budynku, to w jakim stanie on się znajduje, bo tutaj też narosło mnóstwo informacji, pokazujących w jakim świetnym stanie jest ten budynek – mówił D. Bożek.

– Niestety, nie zgodzę się z tym, ktoś, kto był w środku, widzi doskonale, w jakim stanie budynek jest, to jest potężny remont, dostosowanie. Ostatnie pomysły związane z tym budynkiem to Centrum Kultury, miejsce dla zamieszkania dla matek samotnie wychowujących dzieci, miejsce po interwencji, ewentualnie mieszkania treningowe, mieszkania chronione, parking, park, itd – dodał.

DOBRY POMYSŁ, ŹRÓDŁO FINANSOWANIA I BILANSOWANIE

Wypowiedź prezydent zakończył zaproszeniem do współpracy w kwestii zagospodarowania terenu i obiektów po gimnazjum.

– Drodzy Państwo w związku z tym zapraszam teraz wszystkich, którzy mają pomysły, doszli do wniosku, że można tam faktycznie zrobić coś zupełnie innego, niż to co pewnie zwykle w miastach się dzieje, czyli zamiast bloków, można zrobić coś innego. Drodzy Państwo zapraszam dzisiaj do współpracy, zapraszam te osoby, te stowarzyszenia, te grupy do mnie, z propozycją konkretnego rozwiązania, z konkretnym pomysłem na finansowanie tego projektu (…) My szukaliśmy już kilkakrotnie źródeł finansowania i okazuje się, że to takie proste nie jest. Ale być może jest w Tarnobrzegu ktoś kto ma ten pomysł i ma wiedzę, na temat pozyskania środków zewnętrznych – tłumaczył D. Bożek. 

– Dzisiaj sytuacja finansowa miasta jest na tyle stabilna, że nie jest to nóż na gardle, w związku z tym, nie musimy tego budynku, faktycznie dzisiaj, jutro, pojutrze sprzedawać. Chciałbym również, żeby ta inwestycja się bilansowała, bo można mieć wiele pomysłów, natomiast miasta nie można obarczać kolejnymi inwestycjami, jeżeli będzie ponosiło kolejne koszty utrzymania tych miejsc. Jest to wyjście najprostsze, bo zrzucenie odpowiedzialności na miasto jest pomysłem najprostszym, ale niestety jest zawsze gdzieś ta granica, której przekroczyć się już finansowo nie da – dodał. 

Działka na której stoi budynek po Gimnazjum nr 3 nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Na wniosek prezydenta D. Bożka zostały dla niej ustalone warunki zabudowy, dotyczące budowy dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią handlowo-usługową oraz infrastrukturą techniczną.

foto:archiwum

 
 
 
 
Subskrybuj
Powiadom o
117 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Przestraszony
8 miesięcy temu

Ale belkot.
Z jednej strony prezydent gotowy do dyskusji a z drugiej mowi ze nie uzyskal dofinansowania

Jezeli się nie myle to nie powiedział ana co staral się o dofinansowanie Bo chyba nie nie na budowę bloków 
Mam pomysł:
8 miesięcy temu
Reply to  Przestraszony

Dofinansowanie może zapewnić państwo polskie. Wystarczy zainteresować tematem Wojska Obrony Terytorialnej i prowadzić rozmowy aby państwo wyłożyło kasę na remont i utrzymanie.
WOT i wojsko jest dzisiaj na topie. Skończyły się czasy likwidacji, rozbrajania Wojska Polskiego jak za rządów PO.

W tym budynku siedzibę powinni mieć:
1) Wojska Obrony Terytorialnej
2) Zuchy
3) Harcerze
4) Myśliwi
5) Stowarzyszenie byłych żołnierzy (podobno takie funkcjonuje w Tarnobrzegu)
6) Inne organizacje

Tutaj opisałem pod nickiem „Mam pomysł” dlaczego WOT powinien przejąc budynek:
https://nadwisla24.pl/2021/11/24/tarnobrzeg-uchwala-o-sprzedazy-budynku-po-gimnazjum-nr-3-zdjeta-z-porzadku-obrad/

Sporządził: wojak Szwejk

Alf
8 miesięcy temu
Reply to  Mam pomysł:

Ty naprawdę wierzysz jeszcze w tą propagandę ? .W takim razie wytłumacz mi dlaczego za obecnych rządów spadliśmy w rankingach armii z 18 na 23 miejsce na świecie ? Dziś liczy się jakość a nie ilość armii. Tymczasem my stworzyliśmy nową czwartą a w nazewnictwie 18 dywizję . Nazwaną Żelazną . Uzbroiliśmy ją w stare czołgi T 72 pamiętające jeszcze Komunę. A wyciągnięte z magazynów. Nawet po drobnych modyfikacjach i doprowadzeniu je do sprawności technicznej nie mają one praktycznie żadnych szans i wartości na współczesnym polu walki. Chcemy prawdopodobnie do tej dywizji kupić na kredyt Abramsy za kilkadziesiąt miliardów. Ok. Tylko , że jak mówią specjaliści mamy już niemieckie Leopardy i powinniśmy mieć jeden czołg podstawowy bo czy części zamienne czy chyba amunicja nie pasują do siebie. Ale nawet jak kupimy te czołgi to dalej w tej dywizji będą z nimi 40- 50 letnie BWP 1 czy w podobnym wieku armaty Goździk. Dziś w armiach postępuje specjalizacja . Sprzęt jest coraz bardziej scyfryzowany . Jaką wartość na współczesnym polu walki może mieć WOT , gdzie podstawowe szkolenie trwa zdaje się tam 16 dni. Tymczasem na arenie politycznej coraz bardziej izolujemy sie i mamy złe relacje z większością sąsiadów. Mamy obecnie… Czytaj więcej »

Wojak Szwejk
8 miesięcy temu
Reply to  Alf

Rankingom nie wierzę. Nie od razu Kraków zbudowano. Zanim nadrobi się straty w wyposażeniu armii to nieco czasu upłynie.Rozwijanie czarnego scenariusza, że nieprzydatny WOT nie jest tutaj na miejscu.Takie służby są w wielu krajach. Mam inne zdanie. Likwidacja armii trwała przez lata, a teraz chcesz ją odbudować w krótkim czasie? Już dużo poczyniono w tej materii. Czas i działania poczynią swoje. Dalej nie dyskutuję w tym temacie. Temat do dyskusji to jak wykorzystać budynek po szkole. I uważam, że powinny go przejąć służby mundurowe, zainteresować nim należy WOT, który ponoć wcześniej był nim zainteresowany, a oni poczynią swoje. Wyremontuje budynek państwo. Rola miasta,a nie obywateli, aby przeprowadzić w tej sprawie rozmowy. Cytat: „Tymczasem na arenie politycznej coraz bardziej izolujemy sie i mamy złe relacje z większością sąsiadów. Mamy obecnie jakiś sojuszników w ogóle ? Moja odpowiedź: Polska miała od wieków samych wrogów : Rosja (potem ZSRR), Niemcy, Ukraina, Szwedzi, Turcy. Ostatnio Białoruś i Czechy. Byliśmy dla nich niezłym kąskiem. Jesteśmy w takim „strategicznym” miejscu (geograficznym i politycznym), gdzie można zaatakować z każdej strony. Polska się broni przed głupotą/ atakami obcych i… opozycji (z bzdurnymi działaniami), dlatego wygląda jakby się izolowała. Ona się tylko broni!!! Nie widać tego? „Umiesz dobrze liczyć… Czytaj więcej »

???
8 miesięcy temu
Reply to  Wojak Szwejk

Kto minusuje? AntyPolak?

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Alf

Ciekawe dlaczego w USA jest Gwardia ???

Łysy
8 miesięcy temu
Reply to  Mam pomysł:

Zapomniałeś o Strzelcu. Kto był jego członkiem ten wie że duży nacisk jest na szkolenie w terenie z zakresu survivalu i taktyki pola walki ale miejsce na spotkania i szkolenia z regulaminów też by się młodzieży przydało.

Wojak Szwejk
8 miesięcy temu
Reply to  Łysy

Racja, zapomniałem o Strzelcu, ale w podanym linku jest uwzględniony 🙂

???
8 miesięcy temu
Reply to  Mam pomysł:

Kto minusuje? AntyPolacy? Przeciwnicy służb mundurowych, cioty co w wojsku nie były i trzy razy na drążku się nie podciągną? :-/

do redakcji nadwislą24
8 miesięcy temu
Reply to  Przestraszony

Kto wyrał konkurs na stanowisko kierownika biura rady seniorów. ? Podobno pani członek rady nadzorczej Kopalni Machów

obywatel
8 miesięcy temu

Ha, ha, ha babcia z PZPR wciąż na szczycie .
Ciekawa jaka Kasa ???

Mieszkaniec
8 miesięcy temu
  • To się nazywa manipulacja.
Juliusz Cezar
8 miesięcy temu

No to czekamy na propozycje internautów, pomożecie obywatele? Czy nadal będzie tylko hejt? Prezydent zrobił ukłon w stronę malkontentów i krytykantów, jest tak jak chcieliście. Teraz pytanie, co ma zrobić miasto z tym budynkiem – ale uwaga – tak aby to było dla miasta dochodowe, a nie żebyśmy do tego wszystkiego dopłacali.

Odyseusz
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zacznijcie rozmowy z wojskiem – być może wojska terytorialne byłyby zainteresowane siedzibą. Sala gimnastyczna pod wynajem komercyjny a nie wykorzystane pomieszczenia przeznaczyć dla kół, stowarzyszeń. Co do kwestii finansowania to od tego są urzędnicy i prezydent miasta utrzymywani z naszych podatków, aby kombinowali skąd zdobyć środki – wszak za to wam jako mieszkańcy płacimy !!

Juliusz Cezar
8 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Można prosić o szczegóły? Co miasto by na tym zyskało? Prezydent i urzędnicy kombinowali i stwierdzili, że najlepiej będzie sprzedać, ale jest wielki opór więc zdecydowano wyjść na przeciw mieszkańcom i wsłuchać się w ich głosy. Więc teraz niech kombinują krytykanci, a jak nie to się sprzeda i tyle.

Szkoła
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Trzy lata kombinowali w pełnej tajemnicy i wykombinowali, aby sprzedać. To był ogromny wysiłek intelektualny, aby dojść do takiego wniosku.

Dziadek ... do orzechów
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Doradco(?) i obrońco (!) Prezydenta!
Czy miasto zawsze musi mieć coś po linii finansowej? Posiadanie Wojsk Obrony Terytorialnej to już korzyść. Mogą się przydać w chwili klęsk żywiołowych i podobnych zawieruch. Już wielokrotnie pokazali swoją przydatność. Pandemia Covid to też dla nich był poligon doświadczalny i też okazali się przydatni.
Może więcej ludków z Tbg i okolic do nich wstąpi.Przynajmniej nie będą sie nudzić a i czegoś się nauczą. Jeśli będą przyjmowali do swoich szeregów „dziadków” to ja się do nich zapiszę :-). Przypomnę harcerskie czasy :-).
W tej mieścinie tylko się patrzy przez pryzmat kasy.

Odyseusz
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Może środki uzyskane z redukcji zatrudnienia w UM i likwidacji 13,14 pensji, nagród , premii czy wczasów pod gruszą !!! Myślę ze większość mieszkańców TBG byłaby za takim rozwiązaniem !

As
8 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Ty to z Konfederacji musisz być

Juliusz Cezar
8 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Benefity dla pracowników UM wynikają z ustawy i tak jest w całej Polsce. Pensje dla nich i tak są skandalicznie niskie, jak będą jakieś wolne środki to postuluję w pierwszej kolejności właśnie podwyżki. Proszę więc o realne propozycje, a nie jakieś pomysły z kosmosu.

JANUSZ
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pracę zawsze można zmienić bo to nie PRL że siedziało się 40 lat na jednym stanowisku przyspawanym do fotela. Poza tym aparat administracji państwowej i tak jest przerośnięty i w dobie cyfryzacji podwyżki są moim zdaniem dla was zbędne.

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jak mało zarabiają to w każdej chwili mogą zmienić na lepiej płatną ( Lidl, biedronka itd) – nikt ich na siłę w urzędzie nie trzyma ????
Typowy głupawy argument urzędnika !

Sztyrta
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Można zredukować nadwyżkę zatrudnionych a specjalistom dać podwyżki.

orzeł
8 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

a jaki pożytek będzie z „dziadka w wotcie”? tylko pieniądz będzie brał i bawił się w żołnierza za nasze pieniądze. Chcesz się pobawić w wojsko to się zapisz do jakiejś grupy. „Miasto tylko patrzy na pieniądze” a na co patrzy 90% tych wotowców?

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  orzeł

A vel Partyka bawi się w rycerzyka i jakie korzyści ma z tego miasto ???

nie szlachcic
8 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Raczej w szlachcica sarmatę 🙂

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  nie szlachcic

Tylko może się bawić .
Tak to jest jak ma się kompleksy związane z pochodzeniem.

Dziadek... do orzechów
8 miesięcy temu
Reply to  orzeł

A ileż tej kasy WOT-owcy zarobią? To jak pińcset plus i tyle. Tak poza tym to są wśród nich pasjonaci munduru. Wcześniej może byli Zuchami, Harcerzami a teraz mają mundury wojskowe.Może też się survivalem zajmowali albo bushcraftem. Może są wśród nich prepersi ?. Tak poza tym to taka niezła przygoda, to dbałość o kondycję, nieco urozmaicenia w życiu. Podtrzymywanie polskiej tradycji i historii. No i wiedza dotycząca działania w terenie. Wszystko się w życiu może przydać.

Tomek
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Bodajże Mar pisał kiedyś, aby przenieść tam muzeum z zamku. Popieram: dość remontowania i urządzania na koszt miasta zamku, co do którego są roszczenia.

Juliusz Cezar
8 miesięcy temu
Reply to  Tomek

To nie wchodzi w grę, proszę o realne propozycje.

Tomek
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Argumentacja mega. Ale skoro tobie wolno to i mnie: twoje wypowiedzi nie wchodzą w grę, proszę o zabranie głosu inne osoby.

Juliusz Cezar
8 miesięcy temu
Reply to  Tomek

ok

Alf
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dużo bardziej chore wydaje mi się pompowanie milionów w obiekt , który za chwilę może wrócić do rodziny Tarnowskich. To dla mnie podpada pod niegospodarność do czasu zakończenia procesu o zwrot czy odszkodowanie w Warszawie . A teren szkoły jest nasz bez roszczeń

Juliusz Cezar
8 miesięcy temu
Reply to  Alf

Nie ma szans, żeby zamek wrócił do Tarnowskich, zresztą miasto kupiło od nich kolekcję dzikowską, która jest częścią zamku, więc bądźmy poważni.

Alf
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

No właśnie bądźmy poważni. Na razie miasto przegrało wszystkie wcześniejsze sprawy administracyjne. Z tego co wiem ,Skarb Państwa nie wypłaca już od dawna odszkodowań a jedynie za pośrednictwem Prokuratorii Generalnej daje obsługę prawna .Każe dogadywać się stronom a miasta nie stać na wypłatę chyba ,że zaproponuje inne nieruchomości miejskie Subtelna różnica polega na tym ,że Kolekcja jest ruchomością a zamek nieruchomością.

Juliusz Cezar
8 miesięcy temu
Reply to  Alf

Nawet jeśli hipotetycznie by do tego doszło (ale to nierealne), to miasto może sprzedać jakiś grunt i zaspokoić roszczenia Tarnowskich w sposób pieniężny. Zamek jest i będzie należał do miasta.

Alf
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zna Pani wycenę zamku i wartość roszczenia ?

Juliusz Cezar
8 miesięcy temu
Reply to  Alf

Nie jestem Panią.

Alf
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

W takim razie czy znana jest Ci wartość zamku i wysokość roszczenia ? Pytam , ponieważ głęboko wątpię ,żeby miasto było stać na wyłożenie 50-100 milionów . Chyba ,że kolejny raz Ministerstwo Kultury za to zapłaci. Ale w dobie szalejącej pandemii i kryzysu rządowi może być naprawdę trudno wydrukować kolejne miliardy. Zresztą już chyba rynki finansowe powiedziały dość .Wystarczy popatrzeć na pikującego w dół złotego i giełdę. Nieubłagalnie nadchodzi czas zaciskania pasa. Dla samorządów również.

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Alf

Rzecz w tym że ten pałac nie przedstawia jakiejś wielkiej wartości architektonicznej , jest jaki jest a takich jest wiele , tylko tu w tej mieścinie lansuje się kłamstwo , iż to jakieś CUDO .

JANUSZ
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zanim rozpoczął się remont zamku czyli ok.10 lat temu był w Tarnobrzegu jakiś pociotek Tarnowskich i powiedział wyraźnie że nikt z rodu Tarnowskich nie będzie chciał odzyskać tego zamku ale jego marzeniem jest żeby było w nim muzeum więc należy mu wierzyć.

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  JANUSZ

Zdanie zawsze można zmienić, zwłaszcza jak KASY brakuje .

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

A dlaczego ??? Bo co ??? Czyje interesy to by naruszyło ???

Roman
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zburzyc!

Muminek
8 miesięcy temu
Reply to  Roman

Wysiedlic

Roman
8 miesięcy temu
Reply to  Roman

Ktoś mi się tu podszywa

Mieszkaniec
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jaki uklon Bal się protestow
To stary numer tego lrezydenta wycofac Ludzie troche zapomna i znowoz na sesję.
Przypominam tak było z uchwała o parkingach

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Stary bajerant chce pokazać dobrą twarz niczym Św. Mikołaj a to tylko Dziadeczek Mróz że Wschodu.

Odyseusz
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Powtarzam raz jeszcze i proszę czytać ze zrozumieniem . To urzędnicy UM i prezydent są zobligowani do poszukiwania środków na wszelkiego rodzaju inwestycje i działalności społeczne. Jeżeli to przerasta wasze możliwości intelektualne to proszę zmienić prace na mniej wymagającą choćby plewienie poboczy na które wyrzuciliście miliony złotych w błoto i chwasty !

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Lepiej niech nie biorą się urzędach za poszukiwanie środków ????
Już do zalewu dokładają mieszkańcy ( około 1 mln , zbyte udziały w Wodociągach ) – wystarczy tego , niech zostawia w spokoju, ogrodzą teren i wystarczy z tymi pomysłami urzędasów ??
Może następca będzie coś wart.

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nieudacznik bierze kasę co miesiąc i jeszcze pajac chce aby ktoś wymyślił wszystko a póżniej menda jedna przypisze sukces ( wiadomo komu).
Nieudacznik tylko potrafi sprzedać – nic więcej !!!!

Czy ten burmistrz jest chory ??? Jemu w łepetyńce już całkiem się popierd…. – mieszkańcy wymyślcie, wykombinujcie, przedstawcie propozycje a JA Papa Smerf śmietankę spije ????

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jak za Gierka ” pomożecie towarzysze ” a towarzysze pomagali a komuna pierd….ła ale widać w Tbg jest nadal.

Alf
8 miesięcy temu

Na razie to mam wrażenie ,że Pan Prezydent zrobił sobie kolejny lans odwlekając jedynie w czasie decyzje , która wydaje się być nieunikniona. Rozumiem ,że Pan Prezydent i Rada Miasta szukają alibi na zbycie ponieważ sami nie mają żadnego pomysłu na zagospodarowanie i pozyskanie najlepiej 100% finansowania zewnętrznego na zagospodarowanie tego terenu. Dobrze zatem zgładzam pomysł budowy miejskiego bezpłatnego parkingu. Rozwiąże on w dużej części ogromny problem z parkowaniem ludzi pracujących w centrum miasta. Wystarczy wysypać trochę tłucznia żeby utwardzić teren i po sprawie. Takie parkingi powstają we wszystkich miastach które wprowadzają strefie i są konieczne. Tylko u nas partyzantka na całego i szukanie każdego wolnego skrawka nawet ostatnio na trawnikach przez pracowników urzędu ,żeby zaparkować i nie płacić za postój. A teren musi zostać w rękach miasta . Może po obecnej ekipie przyjdą ludzie , którzy mają szersze horyzonty myślowe i w mieście pojawią się możliwości finansowe na godne zagospodarowanie tego miejsca.

odp
8 miesięcy temu
Reply to  Alf

okej jak powstanie taki parking to tak szybko będzie zapełniony i nie rozwiąże do końca problemu a pdb polubił zadłużać miasto niż odłużyć a miasto nie jest stać aby wystawić parking murowany na kilka pozycji

Alf
8 miesięcy temu
Reply to  odp

Parking wielopoziomowy to mrzonka dla nas. Lepszy taki niż żaden. Kilkaset samochodów by może i weszło. Potem i presja na sprzedaż by zdecydowanie zmalała

Bozo
8 miesięcy temu

Ten relikt PRL już dawno powinien być zrównany z ziemią

Muminek
8 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Tak jak i tu

Muminek
8 miesięcy temu
Reply to  Muminek

Ty

mieszkaniec Tbg
8 miesięcy temu

Prezydent podczas sesji mówił, że zgłaszają się do niego różne środowiska zainteresowane budynkiem. Z tą sprzedażą to za szybko wypalił. Jeżeli w końcu sprzeda ten budynek to i tak pachnie mi tu niegospodarnością. Dlaczego nie zrobiono tego od razu po likwidacji gimnazjum?

Odyseusz
8 miesięcy temu

Bo trzeba było najpierw budynek upodlić w oczach mieszkańców , by później nikt nie wnosił sprzeciwu do sprzedania jako ruina !

obywatel
8 miesięcy temu

Tak się prywatyzowało za Balcerowicza .
Zeszmacić a później za bezcen – tylko swoim ??? Stary komunistyczny sposób .

Skunks
8 miesięcy temu

Czyli wszystkie propozycje sprowadzają się do tego że budynek będzie na utrzymaniu miasta. Zamiast zarobić sprzedając to jeszcze będziemy do tego dopłacać więcej niż gdy było gimnazjum. Wszystkie wasze pomysły sprowadzają się do faktu że miasto będzie was utrzymywać. Bo najłatwiej żyje się za publiczne pieniądze.

Finansista
8 miesięcy temu
Reply to  Skunks

Czasem trzeba dopłacić, aby mieć inne korzyści.

Roman
8 miesięcy temu
Reply to  Finansista

Tylko jakie korzyści?

Finansista
8 miesięcy temu
Reply to  Roman

Niekoniecznie finansowe.

Andrzej Skowron
8 miesięcy temu

Prosze Państwa. Jest światełko w tunelu. Ostatnie 2 miesiące pokazały ,że można przebić beton i można walczyć o ideę i o przyszłość Tarnobrzega, można chronić jego historię i dbać o rozwój. Apele, wnioski, artykuły, konferencje ,dyskusje nie poszły na marne. Mnóstwo osób poparło tę inicjatywę,ale to dopiero pierwszy krok ,przed nami długa ścieżka do przebycia, krok po kroku aby budynek gimnazjum nr 3 odzyskał nowe życie. Tak, jest to możliwe, poparcie tej inicjatywy jest duże ,a będzie jeszcze większe. Tarnobrzeska Rada Kobiet dziś uchroniła los budynku przed zagładą, to one kiedyś tam pracowały, ich dzieci chodziły do tych szkół, dlatego do kobiet należy zdanie na temat losów tej szkoły. My jako inicjatorzy całego protestu będziemy wnioskowali o utworzenie stowarzyszenia na rzecz ratowania szkoły, do którego zostaną zaproszeni wszyscy sympatycy akcji oraz osoby które mają wiedzę administracyjną na temat zarządzania tak dużym obiektem.

Alf
8 miesięcy temu

Niczego nie ocaliły. Co najwyżej odroczyły wykonanie wyroku. Te miliony ze sprzedaży są zbyt łakomym kąskiem dla władzy i ratowania budżetu. Według mnie pomysł sprzedaży powróci w drugiej połowie przyszłego roku i dopną swego

Mieszkaniec Serbinowa
8 miesięcy temu
Reply to  Alf

Przeciez prezydent powiedzial że za pare miesiecy tamat wróci.
Mieszkańców ma za durni i tyle

obywatel
8 miesięcy temu

I ma rację !

Uwierzyli w zyski na riwierze ??? Uwierzyli że dołoży urząd do wody ??? Uwierzyli że cena wody nie wzrośnie ??? IDT, ITP ???

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Alf

Najpierw Bożek miał być zbawicielem a teraz objawiły się zbawicieli ???

Przywróćmy budynek do życia!
8 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Mamy jeszcze czas aby uratować ten piękny budynek szkolny. Położony w tak zacisznym miejscu w samym centrum miasta! Należy jak najszybciej przystąpić do działania i opracowac mądry plan ,koncepcję finansowania, a także uruchomić prace społeczne poprzedzające generalny remont, którego wymaga szczególnie elewacja, także niektóre okna i inne rzeczy. Trzeba się wziąć w garść i przywrócić tą piękną szkołę ,z 50 letnią tradycją do życia!
comment image

obywatel
8 miesięcy temu

Z tymi ludźmi , burmistrzem, radnymi, urzędnikami, radami emerytów, kobiet – powodzenia ????
Ja tu nie widzę szans z tymi ludźmi !

obywatel
8 miesięcy temu

Następną grupa darmozjadów co by chciała na koszt miasta ( mieszkańców) bawić się tym razem w dobre babcie ( rada kobiet) a wcześniej dobrzy seniorzy .
Ale namnożyło się działaczy , stowarzyszeń, klubików w tej mieścinie – a wszyscy na koszt i kosztem miasta i mieszkańców.

Obywatel
8 miesięcy temu

Dobry pomysł prezydenta na konsultacje społeczne.

Czopka
8 miesięcy temu

za dzieciaka się bawiłem na pewnym drzewie, łobuzy go ścieli, tyle ludzi ma wspomnienia z tym drzewem, tyle pokoleń się na niego wspinało, psy też miały sentyment do tego drzewa, zawsze do niego goniły aby pierwszy mocz oddać właśnie na niego. A teraz co? Przyjedzie ktoś z emigracji, pójdzie, i co? i drzewa nie ma, smutek, żal. Psy też to ciężko zniosły a przecież można było zrobić na tym drzewie jakieś kukułcze gniazdo, domek dla dzieci, zawiesić na nim pomarańcze i dalej by służyło społeczeństwu. Drzewo było prawie zdrowe, wystarczyło go tylko trochę pielęgnować

przyrodnik amator
8 miesięcy temu
Reply to  Czopka

W Tarnobrzegu tnie się drzewa ile wlezie. Ile za to posadzono? Wie ktoś, niechaj zapoda.

Konrad
8 miesięcy temu

Rozpoczęła się kampania wyborcza do wyborów w Tarnobrzegu. Obecny włodarz zwłaszcza w obliczu tak gigantycznej podwyżki nie chciał dokładać sobie minusów i wycofał tę nieszczęsna uchwałę o sprzedaży Gimnazjum nr 3. Wielu mieszkańców nie chciało tej sprzedaży, gdyż była to decyzja wyjątkowo głupia. Zarobił więc plusa. Jednak jego kontrkandydat w wyborach złożył mu POCAŁUNEK ŚMIERCI chwaląc decyzję o podwyżce wynagrodzenia. Zaczyna się robić ciekawie.

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Konrad

A on nawet nie zauważył ( kapitan Nemo) tego ???
Niby inteligent ???

Siarkowiec
8 miesięcy temu

Odpowiem otworzyć burdel z dziewczynkami

Józek
8 miesięcy temu
Reply to  Siarkowiec

A są chetni do zagopodarowania budynku srodkami z Dubaju.

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Siarkowiec

Ha, ha, ha – to i może by w Tbg pokazali się turyści ???
Może w końcu miasto by na nich zarobiło ???? ( Ha, ha, ha bo na tych nad zalewem trzeba tylko dokładać ).

pozdrawiam serdecznie
8 miesięcy temu
Reply to  obywatel

a ktorz wam siarkowcy kazal inwestowac w zalew?

obywatel
8 miesięcy temu

Wizję burmistrza , radnych, urzędasów aby mogli odpocząć po ( właśnie po czym ???) bezproduktywnym pobycie w budynku urzędu .

Rabarbar
8 miesięcy temu
Reply to  Siarkowiec

Ooo…i to jest słuszna koncepcja

Mieszkaniec Serbinowa
8 miesięcy temu

Uzasadnienie wycofania projektu uchwaly zagmatwane.
Widac ze nieprzygotowane.
II tak leci cala kadencja.
Bez rozwagi bez udzialu mieszkancow. W MYSL l zasady WŁADZA MA ZAWSZE RACJĘ
DO CZASU.!!!

obywatel
8 miesięcy temu

Nagle zauważa mieszkańców ????
Dziwne to bo wcześniej ich jakby nie było ???

Neltah
8 miesięcy temu

Uzasadnieniem jest sprzeciw społeczny który reprezentuje rada kobiet. Protest jest widać wyraźnie od 2 miesięcy. Burza jest konieczna aby budynek miał jakąkolwiek przyszłość, gdy była cisza,to stał i niszczał

walt
8 miesięcy temu

proponuję tarnobrzeskie centrum,ba podkarpacie centrum rozrywki,hazardu i sexu…

a pewnie i tak powstanie tam centrum modlitewne albo coś dla chłopaków z wotu by mogli bawić się w armię hrhrhrr

123
8 miesięcy temu

Na ch… nam prezydent, który sam nie umie nic wymyślić…..

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  123

Ha, ha, ha i kończą się inwestycje wymyślone przez poprzedników
– a ty pustka intelektualna w głowie burmistrza , pomysłu ZERO tylko w głowie jak do kasy miasta się dobrać (TKM) , co jeszcze sprzedać , sprywatyzować ???

Bolek
8 miesięcy temu

Jeżeli zamiast sprzedaży pod bud mieszkaniowe co jest dobrym pomysłem ma być coś innego i nie obciążać budżetu gminy a przy tym służyć mieszkańcom to poroponuje coś takiego.W ramach partnerstwa publiczno – prywatnego założyć spółkę z podmiotem prywatnym krajowym lub zagranicznym gdzie miasto aportem wniosło by do tej spółki grunt i budynek a adaptacje budynku sfinansował by partner prywatny.Pytanie fundamentalne brzmi .Czym taką spółka miała by się zajmować.Z racji starzejącego się społeczeństwa wydaje się że potrzebny jest podmiot świadczący usługi medyczne więc należy zaproponować dużym podmiotom medycznym propozycje otworzenia u nas takiej placówki.Oczywiście wymaga do dobrej obsługi prawnej i aktywności w poszukiwaniu podmiotu zainteresowanego czymś takim .Wydaje się ,że to co przedstawiłem spełnia oczekiwania Prezydenta.Ból jest taki że czarną robotę powinni wykonać tak ùwielbiani tutaj urzędasy i jeszcze marnie opłacani co nie wróży nic dobrego bo jak mawia mój kibic piłkarski- jak nie ma sianka to i nie ma granka 😉

Neltah
8 miesięcy temu
Reply to  Bolek

spółkę można utworzyć w okół przedsiębiorstwa ,firmy,zakładu i należy przedstawić biznesplan. W chwili obecnej taki nie istnieje.
Spółka musi posiadać kapitał zakładowy oraz założycieli. Nie ma niczego. Na dzień dzisiejszy można powołać tylko stowarzyszenie

Czopka
8 miesięcy temu

Tak tak, zróbmy tam wszelkie Rady, Radę Kobiet, Radę Mężczyzn, Binarnych i Nie Binarnych, Starców, Młodzieży, Przedszkolaków, Grubych, Chudych, Niskich,Wysokich, Bogatych i Biednych. Jedną salę proponuję też przeznaczyć dla Obrońców Kościoła aby mieli gdzie się naradzać jak i gdzie przechowywać akcesoria obronne. Po jednej dla komitetów budowy pomników i wód siarczkowych. W dalszej części zrobić fundację, która pomoże w zbieraniu środków, oczywiście z dobrze opłacanym prezesem fundacji. Na jednym piętrze zrobić kilka klubów: Miłośników Gry w Bule, Bierki, Hińczyka i koniecznie Main Krafta. Na dachu zrobić punkt z teleskopem do oglądania gwiazd, bo jak wiadomo też jest kilka osób w mieście co się tym interesuje i trzeba dać im jakieś możliwości. Nie możemy też zapomnieć o foliarzach, jedna sala dla nich, mogli by się tam wymieniać artykułami z wykopu i innych wiarygodnych źródeł. W piwnicach mieszkańcy mogli by za taczkę węgla przetrzymywać opony letnie/zimowe. Źródło finansowania oczywiście Miasto, wystarczy tylko na paluszki i herbatę aaaaaa no i na malutki remont i media. Można by też zrobić największą w Polsce izbę wytrzeźwień, z kilkoma salami dla Vipów, z lądowiskiem dla helikopterów na dachu, to by się z pewności bilansowało 🙂

Fiskus dębolistny
8 miesięcy temu
Reply to  Czopka

Uzasadniony sarkazm wg mnie. Stowarzyszenia wszelkiej maści bez trudu mogą wynająć sobie na mieście kanciapy lub apartamenty, tylko trzeba by postarać się o kaskę z dowolnego źródła innego niż budżet miasta. Jedyny słuszny pomysł na niekomercyjne wykorzystanie budynku to mieszkania interwencyjne dla ofiar przemocy. Cały teren, który tam w okolicy należy do miasta, można przekształcić na miejsca parkingowe. Albo i sprzedać ten pustostan i nie generować kosztów

obywatel
8 miesięcy temu

A wszystko to z budżetu miasta ( przeważnie) – czyli jak wydoić dotacje dla swoich potrzeb – po to założone i w tym celu funkcjonują ( na koszt mieszkańców i na majątku miasta).

Hibiskus szablozębny
8 miesięcy temu

Bądź jak niszczycielski wiatr, przemian jak najszybciej

tak obiektywnie:
8 miesięcy temu
Reply to  Czopka

Lądowisko dla helikopterów sanitarnych mogłoby być na terenie tej szkoły. Nie ma w tym przeszkód.

fach
8 miesięcy temu

Mamy więc dwie główne propozycje:
1) siedziba WOT, Harcerzy itp.,
2) muzeum przeniesione z zamku.
Kto zadba o złożenie stosownego wniosku lub petycji do prezydenta? Żeby potem nie było, że formalnie nic nie wpłynęło do urzędu i władze miasta nie wiedziały o tych propozycjach 🙂

prezydent pyta o pomysły
8 miesięcy temu

Co to w końcu jest. Przezydent pyta o koncepcje. Jak chce zapytać to wcześniej powinien zrobić konsultacje społeczne a nie teraz udawać że glos ludu dla niego ma znaczenie.
Nie ma ,bo gdyby miał to posiadając wiedze, że społeczeństwo oczekuje konsultacji to by to zrobił.
Działanie na czas .Nie dla mieszkańców a dla mediów.

Zapraszamy na stronę
8 miesięcy temu

Zapraszamy na stronę inicjatywy społecznej „Ratujmy Gimnazjum”
https://www.facebook.com/groups/2238344409650143

fach
8 miesięcy temu

Brawo, wreszcie ktoś coś robi a nie tylko narzeka. Ponawiam jednak pytanie, kto zadba o złożenie stosownego wniosku lub petycji do prezydenta? Bo bez formalnego zgłoszenia postulatów do urzędu władze miasta będą mogły się tłumaczyć, że im ich nie przedstawiono.

Zapraszamy na stronę
8 miesięcy temu
Reply to  fach

petycja jest na stronie, będzie złożona niedługo

fach
8 miesięcy temu

Dziękuję za informację, dobra robota. Czekamy zatem na złożenie petycji i odpowiedź prezydenta.

Neltah
8 miesięcy temu
Reply to  fach

polecam obejrzeć ten sentymentalny filmik. Żal bierze co oni zrobili z tą szkoła przez 2 lata,w perfidny sposób
https://www.youtube.com/watch?v=i0MwM5-fdTg

Biegunka
8 miesięcy temu
Reply to  Neltah

To nie przyroda niszczy tylko człowiek celowym swych zachowaniem.

Neltah
8 miesięcy temu
Reply to  Biegunka

Przyroda także niszczy, ale nie po dwóch latach ,gdyby nikt nie tam nie łaził. Tyle że oni celowo nikomu nie oddali pod opiekę, żeby umożliwić ewentualne włamania i te sie zdarzały. Pytanie brzmi, jak bardzo budynek zdewastowano? Co jest do naprawy. Jeśli coś jest szczelnie zamknięte i nasłonecznione to tak samo się nie rozleci,mimo że nieogrzewane, ludzie zostawiają domy ,wyjeżdżają za granicę, a domy nadal stoją.

Odyseusz
8 miesięcy temu

Nie wierz skorumpowanym politykom, kłamliwym mediom czy też sprzedajnym konowałom. Włącz myślenie zanim padniesz ofiarą zaplanowanej depopulacji ludzkości! . Pamiętacie jak szczypawki miały chronić następnie miało się lekko przechodzić covid -gdzie jeszcze rok wcześniej trzeba było wykonać test aby przekonać się czy chorujemy na chorobę bezobjawową. Dzisiaj kłamią jakoby na oddziałach intensywnej opieki i pod respiratorami znajdowały się wyłącznie osoby niezaczepione eksperymentalną substancją w 3 fazie badań klinicznych !!!

kłamstwo ludobócjów.jpg
Mirek
8 miesięcy temu

Ale bajki, uchwała intencyjna? Co ten prezydent bredzi, wszystko było dogadane. Ratuje twarz a chciał upłynnić działkę wartą wiele milionów złotych deweloperowi.

zaklepane już w lipcu!
8 miesięcy temu
Reply to  Mirek

Przypomnijmy, pod koniec lipca TN napisał o tym że już wszystko zaklepane ,a 4 miesiące później inwestor się upomniał, wiec przyszedł czas na głosowanie. A tu taka niespodzianka!
https://tyna.info.pl/wyburza-potezny-budynek-w-centrum-tarnobrzega-w-najnowszym-numerze/#prettyPhoto

zaklepane już w lipcu!
8 miesięcy temu
Reply to  Mirek

„gdyby ktoś tam wszedł ,nie pisałby bredni w mediach społecznościowych”, oto cytat z
https://www.youtube.com/watch?v=txFfHm7LaGo

Biegunka
8 miesięcy temu

Panie celowo budynek jest nieogrzewany i jest ciche przyzwolenie dla wandali.

Nauczyciel
8 miesięcy temu
Reply to  Biegunka

Sprzedaż potrzena dla TBS Wykonawca budynku sw Barbary w sporzr sadowym z TBS
Bożek dalej milczy

Blanka
8 miesięcy temu

W państwowych wyższych szkołach mają być kształceni przyszli lekarze.Moze by tak ten budynek szkolny, przeznaczyć dla wyższej szkoły medycznej. Finansowanie z ministerstwa, korzyść dla regionu.

Neltah
8 miesięcy temu
Reply to  Blanka

oczywiście że dobry pomysł. Ale na tę chwile ktokolwiek przyszedłby na wizytę obejrzeć,to wyjdzie od razu, bo wszędzie syf, w srodku, dokoła, wszystko jest zrobione tak aby zniechęcić każdego najemcę, aby maksymalnie obrzydzić budynek. Od dawna to była przemyślana strategia.

System
8 miesięcy temu
Reply to  Blanka

Popieram przekazać to na szkolnictwo wyższe, a deweloperowi zaproponować teren na Kopernika za szkołą przed przyszłym centrum komunikacyjnym miasta. Wilk syty i owca cała, i bardzo duża korzyść dla miasta. Prezydent powinien rozpocząć negocjacje z ministrem da. edukacji.

System
8 miesięcy temu
Reply to  System

Ministrem da. edukacji

System
8 miesięcy temu
Reply to  System

Miało być – ministrem ds. edukacji

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
117
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content